שיחת משתמש:מלא כל הארץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Movicon-regards.gif
שלום ללא, וברוך בואך למכלול!

כדי לסייע לך להצטרף לעורכים באפשרותך לגשת:

כדאי מאד להקדיש שעה לעבור על כל הקישורים המופיעים כאן. הם יועילו לך רבות בהמשך עבודתך.


לאיש ויקי מנוסה כמוך עשויה התבנית להיות מגוכת, אבל ראשית לקדמך בברכה צריך. שנית למכלול יחודיות משלו בנוגע לאספקלריה התורנית, והיא דבר שבהחלט צריכים להתרגל אליו!

שמח שבאת. בהצלחה, דוד (שיחה) 18:54, 7 בספטמבר 2017 (IDT)

תודה. דוד, משום מה לא נראה שהגאדג'טים בהעדפות עובדים. למשל, לא קיבלתי מייל על העריכה שלך כאן, וגם יתר הדברים, כמו כן הקישורים שם מועתקים מוויקיפדיה ולא כל הקישורים מובילים למקום המתאים (לרוב אדומים) בשל כך. בחודש הקרוב אני כנראה אהיה עסוק ואשכח לבוא לכאן, הצק לי עוד חודשיים (לאחר ר"ח חשוון), וכיוון שהמייל לא עובד, תיוגים כאן כנראה לא יעזרו (יש לי חשש שלא אבקר כאן) ותצטרך להזכיר לי במייל, או שם. כמו כן, אשמח לקבל סקור עריכות אוטומטית (שם מוצלח בהרבה מהבדוק בפדיה, אבל צריך גם לתקן בהשוואה בין גרסאות מ"גרסה בדוקה" ל"גרסה לסקורה" בהתאם) כך שעריכותיי יופיעו מיד. בברכה, מכה"כ (שיחה) 19:07, 7 בספטמבר 2017 (IDT)
דוד, לאחר פתיחת שם המשתמש החדש אני צריך מחדש את ההרשאות. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 12:00, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
בוצע בוצע האם יש לך גם יד ורגל בעריכת ודג'טים? זה גם דורש הרשאה. דוד (שיחה) 12:25, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
לא יודע מה זה וידג'טים. אבל נראה שלכולם כאן יש הרשאת מייבא, מה בדיוק זה עושה? והאם גם כדאי שתיתן לי. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 12:32, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
תחילה אברך פורמלית בסמוך ל"ברוכים הבאים" על הצטרפותך, אחר אחווה להמכלול:מייבא. כעת אשאל: מה שכתבת כי "לא כל הקישורים מובילים למקום המתאים (לרוב אדומים) בשל כך", האם זה עדיין כך, ואם כן - האם תוכל להצביע? מוסיף והולך (שיחה) 13:30, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
מוסיף והולך - הוא דיבר בעיקר על קישורים בדפי מדיניות או תבניות שאינם שימושיים אצלנו ולא עברו "מכלולזציה" או הכחלה כיאות. למשל דף המכלול:מפעיל נולד, אשר כעת בזכותו פחות או יותר טופל (הוא והמסתעף). מכה"כ - בקשר ל"מייבא" אכן תוכל לקרוא שם, בקיצור אומר שזה עניין של תכנים ולא טכני, אם תראה בזה צורך טכני נוכל לסדר את זה, מבחינת תוכן - יש מדיניות בעניין ואני בטוח שלא תתקשה לצלוח אותה. דוד (שיחה) 14:29, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
מוסיף והולך, כן (לכך התכוונתי, לא למה שדוד התכוון), ראה גאדג'ט שלישי, קישור לויקיפידיה:בוט/בוט החלפות, ואני לא בטוח שיתר הקישורים מפנים לאן שצריכים. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 14:46, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
מכה"כ - משום מה פספסתי שדיברת ספציפית על דף ההעדפות. אעביר את זה לטיפול. דוד (שיחה) 01:19, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
טוב, מכה"כ - Done טופל הרסת לי לילה קריצה - אבל בזכותך למדתי כעת איך וטיפלתי בכל הדף הזה (של הגאדג'טים) יסודית, לא רק להכחיל אלא שכל הגדג'טים שרובם עד עכשיו לא פעלו יפעלו סוף סוף. זה הישג משמעותי ואני מאוד מודה לך. סביר שבחלק מהם יהיו תקלות ויצטרכו התאמה, אבל בגדול העסקב פועל. לילה טוב, דוד (שיחה) 03:48, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
שמח לשמוע (לא על הלילה). שמחתי לראות שניחשתי נכונה לגבי כל הגאדג'טים מה הם אמורים להיות. לא כולם עובדים בוודאות (למשל מנהל רשימת המעקב), ופספסת את ⧼gadget-foldPortalMenus⧽. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 11:36, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
קיפול ניווט הצד? אצלי זה פועל מצויין. שמתי לב שלא כולם תקינים, מנסה לטפל. מה המשמעות של מנהל רשימת המעקב? האם אני לא משתמש כ"כ ברשימה - כי אני עוקב אחר כל השינויים פה (דבר שנהיה לאט לאט פחות ופחות אפשרי) דוד (שיחה) 14:00, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
לפני כחצי שעה אור ביצע תיקון בדף הJS הכללי וזה החיה כמה סקריפטים. מנהל רשימת המעקב הוא המצאה של יגאל מפדיה העברית שעוזר לרוקן את רשימת המעקב, כרגע אין הרבה דפים אז אין בעיה, אבל אני די תלוי ברשימה כי אחרת אני לא יודע על שינויים כשאני לא מתויג. אני מניח שפשוט לא העתקת את דף הגאדג'ט, ובכל מקרה צריך לבצע בו התאמות בוודאות. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 14:07, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
כל הכבוד לאור. אשמח לדעת איזה סקריפטים "הוחיו". אתה מתכוון ל"הוספה או הסרה של דפים לרשימת המעקב מדף השינויים האחרונים, או הסרת דפים מרשימת המעקב מהרשימה עצמה. "? בכל מקרה העתקי את הדף, כמו את כל דפי הגאדג'טים. כנראה עניין של התאמות - אנסה להציץ. דוד (שיחה) 14:31, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
RTRC ותבנית אזהרה בדף השיחה מדף ההעדפות (אולי עוד, אבל לזה שמתי לב). צביעת קוד המקור (נשאב מוויקיהאנגלית), התראה על התנגשות (חסרה התאמה למכלול), וכוכב ירוק להתראה על שינוי ברשימת המעקב מקודים שבדף הJS הפרטי שלי. ייתכנו עוד, אלו העיקריים שבהם הבחנתי, יש עוד שבטוח עוד לא עובדים. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 14:41, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── RTRC ותבנית אזהרה פועלי מאתמול מאז שהעתקתי את הגאקדג'טים שפושט היו חסרים. צביעת קוד מקור, מה זה? לא עובדים בטח שיש. דוד (שיחה) 14:44, 10 בספטמבר 2017 (IDT) אני לא זוכר אותם מאמש או מהבוקר, וגם הפופאפים התחילו לעבוד לפני כמה שעות, וכן בדיקת זכות הצבעה. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 14:49, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

אמש מדובר על 4 בבוקר Face-smile.svg. לי הם עבדו, ואפילו עשיתי צילומסך של הRTRC לרגל הבשורה. סקריפט ההצבעה העתקתי רק הבוקר. חשוב שאבין את היכן נתפרו התקלות. דוד (שיחה) 15:03, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

ברוך הבא!
החבר'ה הטובים מויקי מגיעים אט אט.... בברכה ישי (שיחה) 21:07, 14 בספטמבר 2017 (IDT)

תבניות

האם יש לך הבנה טובה בזה? יש לי שאלה שאני מתחבט בה הרבה זמן ואין פותר לה. דוד (שיחה) 12:26, 8 בספטמבר 2017 (IDT)

תלוי במה. אבל יש לי קשר עם עורכים בוויקיפדיה שמתמצאים בתבניות שאוכל כנראה להיעזר בהם אם נסתבך. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 12:32, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
אני יצרתי את התשתית (להבדיל מהתכנים) לכל תבניות העמוד הראשי של המכלול (אגב, עמל רב). התשתית לא מועתקת מויקיפדיה (למעט תמונת היום של החול בתחתית העמוד - יבוא זמנה), אלא יוצרה מחדש בהתאם לצרכים שלנו. (והאמת גם בלי הטלאים על טלאים שנוצרו בויקיפדיה עם השנים. השיטה שיצרתי עדיפה ולכתחילה מכה סיבות גם עבורם). בעיה יחידה שנתקלתי בה ולא נפתרה לי, היא לא קריטית אבל בהחלט רצויה:
היות ששיבוץ התבניות (ערך מומלץ הידעת וכו') הוא בחלקו אקראי, יש לי בעיה באשר למילוי הדפים של חודשים קודמים (המכונים בויקיפדיה המלצות קודמות). לפי המצב כרגע בכל שינוי במערך התבניות (למשל, הוספת עוד תקציר מומלץ או תמונה) ישתנו אוטומטית גם הדפים של תאריכים קודמים - מה שמוריד את הערך שלהם.
מה שאני זקוק לו הוא פתרון מהסוג של {{ס:שם התבנית}}, שהופך את התבנית לחד-פעמית ומטמיע את המחרוזת המתקבלת. אלא שכאן זה לא יעיל: מה שמתקבל מהתבנית אותה משבצים בדף המיועד, הוא כמובן לא המחרוזת הסופית, אלא תבניות המוכללות בה ובהם אחרות וכו' - כמובן שהרי זה תבניות מורכבות הכוללות כמה תתי הכללות, חישובים וכדו'. האם יש משהו דומה ל{{ס:}} שמטמיע את המחרוזת הסופית? יכולות שליטה נוספות בזה היו כמובן עוד יותר טובים. תודה מראש דוד (שיחה) 12:52, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא סגור שהבנתי מה אתה רוצה, אבל זה לא נראה קשור דווקא לתבניות, אלא רק לאופן להטמעת תוכן (שהוא בתבנית), אני צודק? בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 14:46, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן, התכוונתי להטמעת תוכן הנמצא בתבנית - בתוך דף כלשהו (בדרך כלל לא ממש משנה אם זה דף או תבנית). אנסה להסביר את עצמי טוב יותר, אך קודם האם אתה מכיר את השימוש בתבנית באמצעות {{ס:שם התבנית}}?
אם כן, אז כך: כאשר אני משתמש ב"ס: (subst:)" להטמעה של תבנית המכילה תוכן טקסטואלי בלבד (מחרוזת), אכן בדף בו השתמשתי אקבל בפעם הבאה שאפתח את קוד המקור את המחרוזת הכלולה בתבנית - ולא את קוד התבנית שהכנסתי קודם. אבל, אם תוכן התבנית שהוטמע אינו מחרוזת טקסט - אלא קריאה לתבנית אחרת (וכל שכן אם גם היא קוראת לתבנית אחרת) - יוטמע לי הקוד הקורא לתבנית האחרת (או הקוד המבצע חישוב וכדו'), בעוד אני רוצה לקבל ולהמטיע את הטקסט הסופי תכל'ס שיוצג על המסך בעת שימוש בתבנית. מקוה שהייתי יותר מובן. תודה, דוד (שיחה) 14:56, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
נראה לי. אתה רוצה להטמיע את כל התבניות הכלולות בתבנית הראשית כאילו שמת מלא ס:, נכון? בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 15:00, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן. זה בעצם כאילו שמתי ס: בתוך ס: בתוך ס: וכו'. אם יש צורך פשוט אדגים - זה הכי קל. דוד (שיחה) 15:05, 8 בספטמבר 2017 (IDT)
דוד, אולי דף W:he:מי:פריסת תבניות? ראה W:he:שיחת משתמש:ערן#הטמעה של תת-תבניות. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 22:23, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
ראשית, תודה! נתקלתי פעם בדף הזה ולא חשבתי עליו בהקשר הזה. זה אכן פורס את הטקסט בדיוק כפי שביקשתי. (נסה להכניס את הטקסט {{הידעת חודש|שנה=2017|חודש=8}} בדף המקביל אצלינו - זו התוצאה שאני מבקש לקבל). אבל, זה רק הדגמה, אני זקוק למשהו שיעשה לי את זה "באמת" בגוף הדף. שאכניס את השורה - ואקבל את התוצאה הסופית. דוד (שיחה) 22:36, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא מצליח להשתמש בדף. לא ניתן פשוט להכניס כל פעם את התבנית לדף קודם? (אמנם חבל על הטרחה), אם תצליח למצוא את דף תיעוד/הסבר לדף המיוחד אולי תוכל לגלות איך לעשות בלי שימוש בדף, אך לא נראה לי שערן יודע יותר ממה שכבר כתב בדף (יגאל כבר שאל איך ה עובד, וערן לא ענה). בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 22:45, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
האמת לא חשבתי על זה - אם אני לא זקוק לזה לשימוש חוזר אז אכן אפשר להעתיק את זה מהדף הנ"ל. עדיין זה פתרון חלקי מאוד, גם הטרחה, גם לא מוצלח לתחזוק עתידי, וגם קיויתי למצוא משהו שיעשה את זה אוטומטית - כלומר תבנית שתוגדר מראש כ"ס:", אבל עדיין - זה הרבה יותר טוב מכלום! אז שוב תודה. דוד (שיחה) 23:02, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
תחפור במעמקי מדיהויקי (או איפה שצריך) לחפש את הקוד של הדף המיוחד, וצור תבנית בהתאם (נראה שיש לךך מספיק ידע/רקע טכני כדי שתוכל). אגב, הסקריפט האחד שעבד עבורי בשישי (כל הקוד שלו בדף שלי) הפסיק לעבוד, משהו אצלך עבד? בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 23:12, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
בקשר לתבנית - זה אכן רעיון, אני מסופק אם הידע הטכני שלי יספיק לזה - זה יהיה תלוי כנראה בסבלנות שלי קריצה. אני לא יודע לאיזה סקריפט אתה מתכוון, אך כפי שתוכל לראות כתבתי עכשיו לאור בדף שלו שהסקריפט היחיד שעבד אצל יוסף ביום שישי (אני לא בדקתי ביום שישי) עובד אצלי עכשיו רק חלקית. וכמו כן הImport לא עובד למרות שמחקתי את הפסקה שאור ביקש ביום שישי. דוד (שיחה) 23:50, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
העתקתי את הקוד של 88 לדף שלי כאן, הוא עבד בשישי (אם כי הציג 1 כשלא היה כלום), כבר לא. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 23:53, 9 בספטמבר 2017 (IDT)
מהו 88? גם לי וליוסף היו דברים שעבדו עכשיו ובשישי לסירוגין. משהו לא ברור. יש לנו השערה שזה קורה רק בחלק מדפי התוכן - ונובע מתקלה מערכתית אחרת כתוצאה משדרוג הגרסה האחרון. דוד (שיחה) 14:46, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
תראה במכ:ס תיעוד, הוא מוסיף כוכב ירוק להתראה על שינויים ברשימת המעקב, הקוד שלו מועתק אצלי בדף הJS. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 14:49, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
רוקנתי לך את תוכן דף הסקריפטים שלך לצורך בדיקה. 88 ממשיך לעבוד, וכן הRTRC. אשמח אם תבדוק אם יש משהו שהפסיק לעבוד עקב פעולה זו. אח"כ כמובן שחזר אותי. דוד (שיחה) 14:57, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
חלק מהסקריפטים מופיעים רק בדף הJS הפרטי. שמתי לב עכשיו ש88 מופיע בגאדג'טים גם כאן, אז הדלקתי אותו והוא עובד, אז אמחק את הקוד מדף הJS הפרטי כשיסתיים הניסוי ותחזיר מה שהיה. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 15:01, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
אתה מתכוון שתחזיר את הקוד בסוף הניסוי, כרגע הוא מחוק. אכן דיברתי רק על מה שמופיע בגאדג'טים, לא נגעתי בסריפטים אחרים. מה שמופיע שם התחיל הרוב לפעול, חוץ מאלו שכנראה צריכים התאמה. אשמח אם תעיר את תשומת ליבי שאתה שם לב לגאדג'ט ספציפי שלא פועל. סקריפטים שלא מופיעים שם - לא נגעתי. דוד (שיחה) 15:07, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
התכוונתי למחיקת הקוד המסוים של 88, כשתחזיר את יתר הקוד. הבעיה העיקרית היא שאני לא זוכר מה גאדג'ט ומה מדף הסקריפטים ולכן לא בטוח שאשים לב שגאדג'ט מסוים לא עובד, וייתכן מאד שאניח שהוא פשוט מדף הJS הפרטי בפדיה. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 15:09, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בדיוק בשביל זה מחקתי לך את הדף שלך. כעת כל מה שעובד זה רק "באשמת" הגאדג'טים. דוד (שיחה) 15:11, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

רגע, כעת אני שם לב: התכוונת לזה, ולא לזה, נכון? דוד (שיחה) 15:15, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן, התכוונתי לWLM. העניין הוא שכפי שאמרתי אני לא זוכר איזה גאדג'טים אמורים לעבוד וכנראה לא אשים לחוסר פעילותם התקינה. איני חושב שדף הJS פוגע בפעילות הגאדג'טים, אבל מה אני יודע במחשבים?! בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 15:18, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
שאלתי, כי כתוב בהעדפות שגאדג'ט אחר מתנגש עם הWLM. נסה לבדוק זאת אצלך. אם יהיה לך סבלנות, תוכל פשוט לעשות נסיונות בדף ההעדפות. הבעיה שאני לא מכיר את הגאדג'טים ולא תמיד ההסבר מספיק ברור כדי להבין מה התוצאה במצופה. למה למשל הכוונת בצביעת קוד מקור? דוד (שיחה) 15:28, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
כ"כ, אני מבין שהתכוונת שדף JS הכללי פוגע, כן? דוד (שיחה) 15:29, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
לא הפעלתי שום גאדג'ט ולא שאבתי שום סקריפט שלא עשיתי כנ"ל בפדיה, ושם אין בעיה. בצביעת קוד מקור אני מתכוון לקוד שהופיע אצלי בדף הJS

//MW:User:Remember the dot/Syntax highlighter mw.loader.load('//www.mediawiki.org/w/index.php?title=MediaWiki:Gadget-DotsSyntaxHighlighter.js&action=raw&ctype=text/javascript');

syntaxHighlighterConfig = {

  externalLinkColor: "#AFEEEE", //טורקיז חיוור עבור קישח"צ
  wikilinkColor: "#87CEEB", //כחול שמיים עבור קישורים
  headingColor: "#808080", //אפור עבור כותרות
  boldOrItalicColor: "#C0C0C0", //כסף עבור הדגשה ואיטליקס
  signatureColor: "#00FF00", //ירוק סיד עבור חתימה
  templateColor: "#eeccee", //סגול בהיר כלשהו עבור תבניות

} //עד כאן צביעת קוד מקור

לא התכוונתי כלל שדף הJS הכללי פוגע, רציתי להבהיר שאני מתכוון לזה שלי בלבד. עם זאת, דף הJS הכללי ככל הנראה איננו מושלם, ויש בו חסרים שאינם מאפשרים עדיים סקריפטים, וכן, משהו בו יכול לפגוע בתקינותם של סקריפטים ולא אדע להבחין כיוון שאינני יודע מה נמצא בו פה ושם, ולא אבין גם אם אנסה לקרוא. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 15:35, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
בקשר לקוד המקור, התכוונתי לשאול מה התוצאה בשטח שאני אמור להבחין בה? משהו מעין הקוד מקור המופיע בדפי הסקריפטים? כ"כ אכן גם אני חושב שהJS איני פוגע בגאדג'טים, התכוונתי לבדוק ההיפך - מה פותר את הבעיה. האם הגאדג'טים תקינים גם בלי הJS שלך ואם כן איזה מהם ואיזה לא, ומה תקין דוקא ע"י שלך ולא ע"י הגאדג'טים. דוד (שיחה) 15:41, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
הקוד הנ"ל, צובע הזחה, הדגשות ואיטליקס, תבניות, קישורים, חתימה ועוד כמה חלקים בצבעים שונים, בעצם כל מה שמתוחם בסימנים מיוחדים בקוד ויקי ייצבע. בעתיד אמורה להגיע לפדיה ולמיזמי האחות שלה אפשרות בטא טובה בהרבה.
דף הJS שלי מכיל רק תוספות (למשל סקריפט שכתב אור שמתריע לפני התנגשות), לא תיקונים לגאדג'טים (בפדיה יש לי כמה שמשפיעים על פעילות של גאדג'טים מסוימים, אבל זה כי הוא שואב אותם דרך דף הJS והם לא מסומנים בהעדפות). בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 15:58, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
לא הכרתיאת הצביעה. נשמע שימושי מאוד - יחסוך לי הרבה בעבודה עם תבניות. לגבי הקוד שלך - למשל 88 היה אצלך למרות שהוא גאדג'ט, כפילו. לכאלה התכוונתי. מ"מ תשחזר את זה ברגע שתראה לנכון. דוד (שיחה) 16:44, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן, ממליץ לך לעקוב אחרי וק:חדשות בפדיה, שם מובאים כל מיני חידושים. לא שמתי לב לכך שהוא גאדג'ט, ושכחתי כיוון שהוא לא מופעל בתור גאדג'ט בפדיה בגלל שהוא בJS הגלובלי ולא הייתי צריך שני כוכבים. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 16:49, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

דוד, ה-RTRC לא עובד, הדף הריק נשאר ריק בשונה ממה שקורה בפדיה. בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 19:09, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

מוזר, אצלי הוא פועל מצויין, אבל אצל מוסיף והולך זה עושה אותו דבר כמו אצלך. למה זה יכול להיות קשור? דפדפן? סינון אינטרנט? לי יש נתיב. דוד (שיחה) 19:51, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
מלא, אצלי זה כעת עובד. מה שעשיתי - לחצתי שוב על "דף מיוחד". מוסיף והולך (שיחה) 20:59, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן. דרך אגב, כשאני נמצא בויי-פיי מוגן ברימון הוא חוסם את עריכת כל הערך (לפחות במקרה של ביקורת המקרא) יש למישהו מושג מה הגורם? בברכה, מלא כל הארץ (שיחה) 22:46, 10 בספטמבר 2017 (IDT)
ברור. הוא מזהה מילים חשודות. זה בעיקר בערכים פרובלמטיים... המכון התחיל במגעים על מנת להסיר כל סינון מהמכלול. מוסיף והולך (שיחה) 03:16, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

דוא"ל

שלחתי לך מייל. בדוק אם לא הגיע לספאם. אשמח לקבל תגובה יהודה (שיחה) 19:27, 10 בספטמבר 2017 (IDT)

ייבוא ערכים

בבחינת "אין מזרזין אלא למזורזין", ואחר ההערכה העמוקה על ייבוא הערכים, רציתי להעיר את תשומת לבך לכמה פרטים חשובים באופן ייבוא הערכים מוויקיפדיה:

 • ייבוא אותנטי - יש מקודם לייבא את הערך ללא כל עריכה, ולשמור אותו כפי שהוא במקור. את השינויים, אפילו ההכרחיים, יש לערוך לאחר מכן, בעריכות נפרדות. כך אפשר לעקוב בקלות אחר העריכות (אם יש תוכן שאינו ראוי להופיע אף לא בהיסטוריה, אפשר לבקש בדף בקשות ממפעילים ממפעילי המערכת למחוק את הגרסאות שבהן אתה מסיר את תוכן זה). חשוב גם להקפיד על ייבוא דרך קוד המקור, אחרת בורח הרבה תוכן דרך העורך החזותי.
 • תיאור בתקציר - בתקציר העריכה יש לתאר את הפעולה על ידי הכפתור "יבוא מוויקיפדיה" המופיע בסרגל התחתון (בקבוצת "כללי")
 • קרדיט - יש לזכור לתת תמיד קרדיט על כל ערך (על ידי הוספת הקוד {{קרד}} בסוף הערך, לערך שכבר יובא ונשמר. במקרה ששם הערך שונה משמו בוויקיפדיה יש להוסיף בתבנית הקרדיט גם את השם המקורי בצורה זו - {{קרד|השם המקורי מוויקיפדיה}}. למעט תוספת הרב או רבי, בהם תבנית הקרדיט מפנה באופן אוטומטי לערך המקורי).
 • הפניות - לאחר השלמת הייבוא, יש לשקול איזה עוד שמות יכולים להיות לערך, כאלו שהקוראים עשויים לחפש באותם שמות (אפשר למצוא דוגמאות כאן), וליצור להם הפניות. דבר זה ימנע יצירת דפים כפולים שעשויים לבזבז משאבי עריכה מחמת עריכות מקבילות.
 • התאמה - אחר השלמת הייבוא, יש לסרוק עם העין את הערך ולראות אם יש בו תוכן או תמונה שאינם תואמים את רוח המיזם. רצוי גם להשתמש באפשרות "בדוק מילים חשודות", הממוקמת בסרגל הצד. במקרה שיש כאלו, יש לטפל בהם בהתאם למדיניות (ראה עוד כאן). במקרה של תמונה בעייתית, יש לסנן אותה על ידי תבנית (ראה כאן); אם הסינון מונע ממך לראות את התמונה ולבודקה, ניתן לבקש את בדיקת התמונה כאן, או על ידי תיוג של בודקי תמונות באמצעות {{בודקי תמונות}} באופן זה: {{בודקי תמונות}}.

תודה לך והמשך פעילות מבורכת! מוסיף והולך (שיחה) 04:43, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

הפניה משמות הקודש

מלא, אתה תותח בהפניות, לפעמים זה עשוי לעשות את ההבדל אם הקורא יגיע לערך. אולם במקרה שלנו של סדרת ההפניות משמותיו השונים של ה' אל הערך ה'- האם אתה בטוח שלא יהיה מקום לערך נפרד לכל שם בעתיד? איננו ויקיפדיה, וחושבני שלפחות קצרמר יהיה אפשר לעשות על (רוב) השמות, ואולי אף ערך ממש. דוד (שיחה) 18:12, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

בדיוק בגלל שאיננו ויקיפדיה איני בטוח שראוי להפריד, הרי כולם כינויים לאותו 'דבר' (בניגוד לתפיסה כפרנית, שרואה בשמות השונים אימוץ של אלים קודמים).
מאידך גיסא, שמתי לב כבר בעת היצירה שייתכן שיהיה רצון לכתוב על כל מיני מדרשים על משמעות השמות הנפרדים. במקרה כזה, לא תהיה בעיה ליצור ערך במקום ההפניה (פשוט מחליפים את התוכן). על כל זה חשבתי בעת יצירת ההפניות, פשוט לצערי אור לא יצר עבורי עדיין אופציה לתקציר עריכה (ייתכן שפשוט לא ביקשתי ממנו, ודימיתי שכן). בהמשך אתייחס בבי"ד לגיור. בברכה, מכה"כ (שיחה) 18:32, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
אתה אומר שפשוט נעביר תוכן מתוך הערך אל דף ההפניה במקום ההפניה? כן אפשר. אז אולי עד אז אתה צודק. (הסקריפט שבודק מה מפנה לפה מקל על זה). שים לב לגבי יוצר הערך לתבנית השכתוב למטה לפני שאתה מרבה לעקוב אחריו - זה משמעותי. דוד (שיחה) 18:39, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

בעל ידע בבלשנות?

האם יש לך אפשרות להשיב על שאלתו הישנה של יהודה שמחה ולדמן כאן יהודה (שיחה) 19:08, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

יהודה, איזו שאלה? זו לגבי הצורך בסימן רפה וסימן דגש? שאלה אחרת? לידיעתך, ניתן להשתמש בקישור פנימי רגיל אליו ניתן להוסיף סולמית (#) ושם הפסקה כדי להפנות לפסקה מסוימת. בברכה, מכה"כ (שיחה) 00:26, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
השאלה שהזכרת יהודה (שיחה) 13:00, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
איני בטוח היכן למקם את תשובתי. אך למיטב ידיעתי העניין בשני הסימנים הוא כדי להקל על הקורא/המתפלל שיהיה בטוח, בדומה לסימון השווא נע בצורה מעט מודגשת יותר. כמו כן בהוספת הרפה ברור שלא נפלה שגיאה ונשכח הדגש, וברור שהדבר מכוון. הוספת הרפה גם מחפה על מקרים בהם יש נזילת דיו ונראה כאילו יש דגש, אף שאין. ייתכן שישנן סיבות אחרות, אך אלו נראות לי הגיוניות ביותר. בברכה, מכה"כ (שיחה) 13:42, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
למה לא בהמכלול: שאל את המומחה בנושאים תורניים#רפורמה לניקוד העברית בת ימינו. אם הבנתי נכון עיקר השאלה היא הרי האות בצורה הטבעית היא דגושה (כלומר ב "טבעי" הוא B ולא V) לכן דגש קל הוא דבר מיותר. יש להשתמש רק בסימן הרפה שכבר קיים מתחילת תקופת הניקוד. יהודה (שיחה) 12:25, 19 בספטמבר 2017 (IDT)

התיעצות לפני התחלה

שלום וברכה. [אין לי ניסיון קודם בויקיפדיה, כך שאני כעת מנחש את הדרך בה כותבים כאן באתר. יכול להיות שאת הדברים להלן כתבתי בעוד מקום שחשבתי שהוא הנכון...] נרשמתי כעורך לאור הקריאה בפורום נט פרי. 'הסתובבתי' קצת וראיתי שזו באמת מלאכה גדולה. אני מנסה להבין קצת את הרעיון. מרדכי, המכונה בפורומנו מג'יקוד, כתב שהמכלול נותן מענה יהודי למה שויקי לא נותנת. כדוגמא לכך הוא ציין שבערך תפוז, במכלול יהיה גם הברכה על התפוז ואיך בודקים אותו מתולעים. בחלק מהשוטטות שלי חיפשתי כותרות אלה בערך תפוז, ו...לא מצאתי. שאלתי אם זה לענין לערוך ולהוסיף זאת. תודה רבה.--עוזי וזמרת (שיחה) 00:02, 4 בדצמבר 2017 (IST)

בעניין הברכות, אין צורך לפתוח פסקה מיוחדת בכל ערך, אלא רק בכאלו שיש מחלוקת ענפה על הברכה עליהם. בערכים פשוטים בעזרת ה' נוסיף פרמטר בתוך התבנית, ובה תוזן הברכה של כל מאכל. כך גם בעניין בדיקתו מתולעים, אם מדובר במשהו ייחודי, ניתן להוסיף זאת תחת תחת פסקה בשם "בהלכה", ואם לא - אולי נוסיף זאת בהמשך בתבנית. מוסיף והולךשיחה • ט"ז בכסלו ה'תשע"ח • 01:17, 4 בדצמבר 2017 (IST)

ברוך שובך!

שמחים לראותך שוב בשטח. חסרת לנו מאוד במשך החודש. נראה שחזרת בכוחות רעננים. Face-smile.svg מוסיף והולךשיחה • ט' בטבת ה'תשע"ח • 11:06, 27 בדצמבר 2017 (IST)

האירוניה חוגגת, נאלצצתי להפסיק שוב במשך קרוב לחודש לאחר הודעה זו. בברכה, מכה"כשיחה • א' בשבט ה'תשע"ח • 22:06, 16 בינואר 2018 (IST)

מזל טוב ליום הולדתך!!!

יברכך ה' בחיים אֲרֻכִּים וַאֲרוּכִים, רוב אושר ועושר, וימלא כל משאלות לבך לטובה. איש גלילישיחה • כ"ו באדר ה'תשע"ח • 01:32, 13 במרץ 2018 (IST)

הודעת פרישה

לאחר חדשים רבים של התנתקות כוללת מאתרי ויקי, נוכחתי כי המפה האידיאולוגית ומטרת האתר כבר אינן תואמות לציפיותי ולהשקפת עולמי, פרשתי. היו שלום ותודה על הדגים. בברכה, מכה"כשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ט • 12:54, 8 באוקטובר 2018 (IDT)