שיחת משתמש:Davidnead

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


Movicon-regards.gif
שלום Davidnead, וברוך בואך למכלול!

כדי לסייע לך להצטרף לעורכים, מומלץ מאד לקרוא את עשרת הטיפים להשתלבות בקהילת המכלול.

להרחבה באפשרותך לגשת:

כדאי מאד להקדיש שעה לעבור על כל הקישורים המופיעים כאן. הם יועילו לך רבות בהמשך עבודתך.


--יוסף (שיחה) 23:25, 29 באפריל 2017 (IDT)

שלום לDavidnead תודה על כל הערכים שעשית! כדאי שתיצור את שם המשתמש שלך מעלת התורה (שיחה) 16:27, 30 באפריל 2017 (IDT)

ייבוא ערכים

שלום דוד. כמה דברים שכדאי לדעת כאשר אתה בא לייבא ערכים מוויקיפדיה:

 • שים לב לתת קרדיט כנדרש חוקית (בסוף הדף הוסף את קוד זה: {{ו}}. הוא עדיין לא פעיל באופן תקין, אך בהמשך יסודר העניין בעז"ה). ראה לדוגמה את עריכה זו. ראה נא לנהוג כך גם במה שכבר העלית (תוכל לראות את תרומותיך כאן)
 • דף זה יכול מאוד לסייע לך בהעברת הדפים.
 • אם נדרש צנזור ותיקון בערך, יש לעשותו רק אחר ייבוא הדף. ככה זה נשמר בהיסטוריה ואנו יכולים לדון עליו.

בברכת הצלחה מרובה. מוסיף והולך (שיחה) 09:45, 1 במאי 2017 (IDT)

‏‎שלום מוסיף והולך ותודה על עצותיך המחכימות, אשתדל ליישם.

 1. :לא ברורה לי תבנית הקרדיט, משמעותה, מטרתה ומתי היא רלוונטית.
 2. בדף יבוא הדפים שנתת כתוב שאין לי הרשאה.

תודה דוד (שיחה) 14:27, 1 במאי 2017 (IDT)

משמעות הקרדיט היא הצהרה על כך שתוכן הערך לא נעשה על ידי משתמשי המכלול, אלא על ידי משתמשי ויקיפדיה. מטרת הקרדיט: משום שלולא כן לא נוכל להעתיק ערכים בשלמותם מוויקיפדיה. זה אסור על פי החוק. מתי היא רלוונטית: בכל ערך שהועתק אלינו כולו / רובו / עיקרו - יש לציין את הקרדיט. אם הערך קיבל "פנים חדשות" אין צורך בקרדיט. אוסיף בהזדמנות זו, כי אם מדובר על ערך בנושא חול, אז קוד הקרדיט הוא {{וח}} או {{++}}.
בעניין ההרשאה אתייג את יוסף מוסיף והולך (שיחה) 19:36, 1 במאי 2017 (IDT)
כן, אבל לדוגמא בעריכה שנתת באזרח ותיק, איני רואה שם איזכור לויקיפדיה אלא סמל של מכלול. דבר נוסף, מה עם ערכים בויקיפיה שבניתי בעצמי או כמעט בעצמי? דוד (שיחה) 20:34, 1 במאי 2017 (IDT)
בכל התבניות האלו תבנית מתחת לסמל של המכלול כתוב הערך באדיבות ויקיפדיה ומתחת לזאת יש קישור (לפעמים שבור) לערך בויקיפדיה על מנת לתת קרדיט לעורכים של ויקיפדיה שתרמו לערך. וכן יש מתחת גם כן קישור לדף הרישיון cc 0.3. ערכים מויקיפיה שברובה דרובה נכתבו על ידך יש לתת תבנית {{תוכן פרטי}}.--יוסף (שיחה) 22:38, 1 במאי 2017 (IDT)
אה, עכשיו ראיתי. זה כה קטן. דוד (שיחה) 23:03, 1 במאי 2017 (IDT)
יוסף שלום. אודה לך אם תפתח לי את ההרשאה המיוחדת לייבוא דפים מויקיפדיה. תודה. דוד (שיחה) 23:25, 1 במאי 2017 (IDT)
אתה פרודוקטיבי ברמת על!, פתחתי לך. בערכי חול, אם אתה מייבא דרך דף היבוא אין צורך לשים תבנית {{וח}} כי זה נותן קישור אוטומטית בהיסטוריה גרסאות של הערך. כמו כן כשיש בערך תבנית מיזמים או תבנית ויקישתוף בשורה (ובערכים רבים מאוד יש) אין צורך לשים תבנית {{וח}}, כי תבנית מיזמים שמה אוטומטית את תבנית {{וח}}, ואין צורך לכפול. בערך תורני בכל מקרה יש לשים את תבנית {{ו}}, מפני שתפקידה גם למיין בין ערכי חול לערכי קודש. --יוסף (שיחה) 23:37, 1 במאי 2017 (IDT)
תודה על המחמאה, ועל ההסברים. אל תמהר להתלהב ממני, אני טיפוס שמתלהב מאוד בהתחלה ומשקיע המון עד שנמאס לי. לכן בדיוק אני מנסה לנצל את ההתלהבות הראשונית הזו כדי לתרום כמה שיותר להמכלול. ובעיני, הדיון שלי באולם הדיונים אודות מדיניות מכלול הוא תרומה לא פחות ואף הרבה יותר חשובה מהערכים (שכבודם במקומם מונח) שיצרתי. הייתי מציע לפתוח דף מיוחד לדיון על המדיניות, ולערוך אותו מידי פעם כך שיהיה דיון מסודר על פרטי הפרטים הראויים לדיון ושכל עורך בהמכלול שואל/ישאל את עצמו לגביהם. (כמובן שכאשר אראה יחס רציני להצעותי ופעילות של חזון להמכלול זה ידרבן אותי להמשיך להשתתף... (-:) דוד (שיחה) 23:46, 1 במאי 2017 (IDT)
דוד אתה עובד במלא המרץ!!! מעלת התורה (שיחה) 14:28, 2 במאי 2017 (IDT)
אין ספק שכמו כל בן אנוש הפירגונים שלכם מדרבנים אותי. אשמח להתייחסותכם המפורטת לדיון באולם הדיונים. דוד (שיחה) 14:53, 2 במאי 2017 (IDT)
אקווה מאוד למצוא במהלך האחה"צ זמן להשיב על הדברים שם, בעז"ה. בעניין ייבוא הדפים, חשוב מאוד לשים לב שההגדרה "העתקת כל היסטוריית העריכות של דף זה" מבוטלת. אם היא פועלת היא מעתיקה את כל ההיסטוריה של ויקיפדיה, וזה די מיותר, משום שמילא יש קישור (בקרדיט) לוויקיפדיה, וזה סתם מעמיס על השרת. מוסיף והולך (שיחה) 16:16, 2 במאי 2017 (IDT)
מוסיף והולך - משום מה הבנתי עד עתה להיפך, שחשוב להקפיד להעביר את ההסטוריה. טוב שאתה מעורר את תשומת ליבי. אולי כדאי למחוק כעת את כל הגירסאות הקודמות שייבאתי? דוד (שיחה) 17:33, 2 במאי 2017 (IDT)
מה שהיה עד עכשיו בכלל לא קריטי. אין להיסטוריה של ערכים אלו השפעה ממשית על השרת. מוסיף והולך (שיחה) 17:37, 2 במאי 2017 (IDT)

שאלות טכניות

יוסף - שאלה טכנית: 1.ידוע לי שיש חשיבות מרובה לתקצירי העריכה, ואני משתדל להקפיד על זה, דא עקא שאיני רואה את התקצירים הללו במקמות שבהם אני אמור לראות אותם - מדוע? 2. למרות ההגדרות בהעדפותי, איני מקבל כמעט מיילים או התראות על שינויים בדפים שברשימת המעקב שלי, למעט מקרים מעטים. מדוע? תודה רבה דוד (שיחה) 20:07, 2 במאי 2017 (IDT)

העברתי למתכנת לכשישב אעביר לך.
נ.ב, אני עמל לנסח תגובה מקיפה וכוללת על כל הנושאים החשובים שהעלת באולם--יוסף (שיחה) 15:19, 3 במאי 2017 (IDT)

אפשר לשתוק על חילולי שבת?!

אשמח אם תציץ על עריכתי זו, ואם תוכל להרחיב עוד כנודע על מעלת שמירת שבת וזהירות מחילולה. מוסיף והולך (שיחה) 21:50, 9 במאי 2017 (IDT)

ואני פוגש זאת שוב כאן. מוסיף והולך (שיחה) 22:22, 9 במאי 2017 (IDT)
שלום ידידי מוסיף והולך. בחרת דרך מקורית לחדד את ההתנגדות שלך. אני חושב שמדובר בויכוח עקרוני, האם כאינציקלופדיה חרדית מטעמינו להוסיף ביטויים של מעורבות ערכית פה ושם (כמו זצ"ל, רח"ל, ימ"ש, לא עלינו, להבדיל, פריצות, העיזו, למרבה הצער וכו' וכו' וכו' כיד ההתאמה למקום ולעניין), או לחילופין עלינו לשמור על נימה עניינית ויבשה עד כמה שניתן. לדעתי זה אכן דיון ראוי, וזו עוד דוגמא למה יש חובה במדיניות מסודרת למיזם האדיר הזה אם לא הוא יקרוס (רח"ל! לדאבון הלב!) ככל שהוא יתקדם, דברים כאלו יצוצו עוד ועוד, כל אחד יפעל כראות עיניו - ואחריתה מי ישורנה. בזה בעייתינו חמורה יותר מויקיפדיה, כי בעוד הם נסמכים על טרמינלוגיה ומערכת ניסוחים ומושגים הקיימת כבר באקדמיה, אנו צריכים להמציא טרמינולוגיה חדשה ושלמה משלנו, זה פרוייקט גדול! אם לא נעבוד עליו בצורה מסודרת ושיטתית - הוא ייכשל בגדול.
אני מוכן להירתם ולנסות לבנות פתרונות לזה, אך בתנאי שאחרים מעוניינים לשתף פעולה, שלא אעבוד עם עצמי לחינם.דוד (שיחה) 22:51, 9 במאי 2017 (IDT)
בשלב זה, אשמח לדעתך האישית. מוסיף והולך (שיחה) 23:04, 9 במאי 2017 (IDT)
וגם זה תוך כדי דיבור. מוסיף והולך (שיחה) 23:05, 9 במאי 2017 (IDT)
אני חושב שיש לחלק בין תיאורים חיוביים -זצ"ל, שצריך להגדיר מי זכאי לו, וזה כשלעצמו באמת מסובך. לבין השליליים שיש להשתדל להימנע מלהיות קיצוני מדאי, השאלה עד כמה ניתן, כל זה לגבי ימ"ש וכדומה ששייך באמת לאינציקלופדיה, משא"כ שאר הדברים [לא עלינו, להבדיל, העיזו] יותר מתאים לסיפור בעיתון ומובן יותר אם יוותרו עליהם. בר בי רב (שיחה) 13:14, 18 במאי 2017 (IDT)
בר בי רב היקר, אני מסכים עם שאר הדברים - שמתאימים לעיתון, ולגבי התוארים - מסכים איתך שיש מקום לדיון, הרי גם "הרב" אנו מקפידים להצמיד לשמו של כל רב. אמנם לדעתי יש לצמצם למינימום (בדיוק כמו שלא כותבים הרב הגאון או אפילו הרב על כל צעד ושעל), וכן לדעתי עוד מוקדם לדון בזה, צריך לדון בזה בפרספקטיבה מאוד רחבה - וזה יכול להיות רק בהמשך. דוד (שיחה) 13:40, 18 במאי 2017 (IDT)
שלום מוסיף והולך שלום יוסף שלום Davidnead קיבלתי היום מייל מחבר שנאמר בו כך: הסתכלתי אתמול קצת במכלול בכמה ענינים, לדעתי חייבים בוס, עם כל הכבוד למדיניות הויקיפדית, אם אתה רוצה שאנשים רציניים יכתוב, צריכים מישהו שיסנן דברים הזויים, אי אפשר לכתוב אנציקלופדיה שבמקום אחד כותבת "אפיקורסות חלילה וחלילה", ובמקום אחר מתייחסת בצורה רציונלית. הוא הוסיף ופירט לי טלפונית גם על "חכמת המחצבים" ועוד כמה דברים כאלו, על דבריו יש להוסיף את טענות החבריא מהפורום, וממילא אין עלי (ל"ע, ירחם ה', חבל על דאבדין) אלא להודות למשתמש:מוסיף והולך כי צדק בדבריו, ולא עוד אלא כי אותו חבר (שהוא אגב חוקר נחשב), טען כי כדאי לתקן זאת ויפה שעה אחת קודם (יתכן כי מספיק בשלב זה להוסיף משפט ב"מכלול תקופת הרצה").
עם זאת, יתכן כי כן ישנן פעמים שלא ניתן לשתוק - בעיקר כוונתי כשהדברים כתובים בצורה שהחילונים מספרים "דידן נצח" כפי שהיה דיון במקרה של יהדות בבל - שם תהליך החילון של יהדות בבל היה מוצג לפחות כנצחון החשמונאים על היוונים, צריך לחשוב על פתרון. מעלת התורה (שיחה) 16:55, 19 ביוני 2017 (IDT)
מעלת התורה היקר, אשר כעת נוספה הערכתי אליו פי כמה, מפני שאין חכם אלא המודה על האמת ועל כך נאמר הוכח לחכם ויאהבך.
למרבה הצער, אותו חוקר מייצג דעתם של הרבה מהמתרשמים מהמכלול, וחבל. חשוב לי מאוד לציין, וחשוב לי שכל אחד יבהיר זאת למתעניים: בתקופה זו מושקעת עבודה אדירה כדי למנוע את המצב הזה, חלק משמעותי ממנה על ידי. כל עניין פורטל תקופת ההרצה, התבניות שמקימים, דפי הדיונים הממוקדים, כל עניין כל אלו אינו אלא לפתור את בעיית חוסר האחידות והרושם הרע שתיאר אותו חוקר.
אולם בדבריו מובלעת גם נקודה נוספת, וגם בזה יש לי מה לומר, אך חייבים את דעתם של יוסף ומשתמש:מוסיף והולך, הוא מזכיר את הנקודה של כל הערכים שנכתבו בתחילת הדרך הסגנון התורני ובכשרון המופלא של יוסף היזם הנמרץ, חלקם באופן של פרד"ס, חלקם באופן של לשון מאוד תורנית, וחלקם הוספת תוכן מרכזי לערך שבמקורו היה חול. כל אלו דברים נפלאים, אשר בעתיד יוכלו להתווסף לחלקים העצמאיים המחודשים של המכלול, אך נכון לעתה הם אינן המדיניות של המכלול ואינן משקפים את אופן העבודה כיון - אבל הם כן!!! יוצרים רושם מאוד גרוע על המבקרים במכלול. לפיכך, אין לי אלא להציע, כי יש להעביר מיידית את כל דפים אלו לדפי טיוטה עד אשר יוסדר העניין. חבל, כי כל מבקר אשר נכנס למכלול ומקבל רושם מזוזל, הוא מעוות לא יוכל לתקון.
ועוד משהו, מעלת - חושבני שכעת מתחדד לי עצמי וגם לכולם מדוע סברתי שרצוי להמתין מעט עם פרסום המכלול בקרב כמות כה גדולה של אנשים, וכן בפורומים נוספים, ודי לנו בגישושים הזהירים שהביאו תועלת אמנם אבל גם נזק בפורום אוצה"ח.
בכל הברכה והכבוד, דוד (שיחה) 17:04, 19 ביוני 2017 (IDT)
אכן הרושם המזולזל זהו משפט נוסף שהוא אמר לי, כי אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני.
כעת אני נזכר במשפט נוסף שאמר לי אותו חוקר (שהוא אגב מחזיר בתשובה גדול, כך שיתכן כי לכן הוא שם לב לכך), חיפשתי במכלול במיוחד בערכיים בעייתים, זכרו כי יבדקו מה אתם כותבים על ערכים כמו אתאיזם. מעלת התורה (שיחה) 17:09, 19 ביוני 2017 (IDT).
אחר ההודיה על ההודאה, אמליץ בהזדמנות זו להקצות זמן לעבור על ערכים ישנים שבהם בוצעו עריכות גורפות שאינן תואמות את המדיניות הנוכחית, ולפעול על פי הנורמות החדשות. זה אמנם קשה ואף חסר חוויית עריכה, אבל מצדיק את המאמץ. מוסיף והולך (שיחה) 17:16, 19 ביוני 2017 (IDT)
מוסיף - הוא אשר אמרתי, רק הצעתי להתחיל מהשלב הבסיסי ביותר - והקל ביותר - לעבור על אותם שכה שונים מהמדיניות עד שאין לתקנם אלא לכותבם ו/או לייבאם מחדש ולעת עתה דינם לעבור לטיוטה.
בהזדמנות זו אוסיף עוד דבר חשוב: המון משימות עומדות לפנינו, רבים מתוכן, כמו זו, הינן מערכתיות, אין אפשרות לשלוט בהכל ולהחזיק בראש. חובה עלינו גם כאן להעזר בלטפורמות מסודרות אשר מהוות מעין שולחן עבודה, בדיוק כנהוג בויקיפדיה. אני מציע להעלות עניין זה לשער העורכים, אשר כבר שיניתי אותו כך שיוכל לשמש אותנו. יש להפנים שעברו הזמנים שהכל נעשה במיילים ובקרב כמה בודדים. ב"ה. דוד (שיחה) 17:21, 19 ביוני 2017 (IDT)
מעלת התורה, איש גלילי, מוסיף והולך, Davidnead ציון הלוי היקרים. עם גיבוש המדיניות הנוכחית, שאנו ב"ה רואים בה ברכה מרובה, התחלתי בעבודת "ניקוי שאריות" בה העברתי ערכים רבים אל מרחב המשתמש שלי – מרחב משתמש:יוסף. מדובר על דפים שעיצבתי וניסחתי לפני כשנה ומעלה, אך אינם רלוונטיים היום. אם אתם נתקלים בדפים כאלו, תרגישו חופשי להעביר אותם. אינני רואה כל צד פסול בכך. הצד החזק שלי הוא יותר ביזמות חברתית/תורנית, ולא דווקא בתחום העריכה האנציקלופדית ותשתיתה הטכני-עריכתי. עריכותי אלו היה בבחינת "במקום שאין אנשים - השתדל להיות איש", אך כיום ב"ה יש רבים וטובים ממני, אז אין לי אלא לקיים בעצמי את דברי חז"ל "בשעת המפזרים כנס". רבים מערכים אלו כנראה עוד יבואו לשימוש, במידה כזו או אחרת, כחומר גלם למיזמי אספקלריה, אך בינתיים מדובר על "דבר שלא בא לעולם", ועוד חזון למועד.--יוסף (שיחה) 20:05, 19 ביוני 2017 (IDT)

ערים בצורות בארץ ישראל לפני המבול(?) וכו'

אשמח אם תוכל להציץ כאן, ולהביע את דעתך. איש גלילי (שיחה) 18:07, 28 במאי 2017 (IDT)

תודה רבה על ההשקעה מזמנך!
בנוגע למה שתקנת כאן, כתבתי בלשון 'כנראה' כפי המבואר כאן. איש גלילי (שיחה) 18:47, 28 במאי 2017 (IDT)

תבניות

שלום דוד היקר, העובד ללא לאות עבור הפרויקט החשוב והנפלא הזה. כפי שכבר כולנו שמנו לב, אתה מאד מומחה בתבניות. אני מבקש: א' כפי שכבר דיברנו אם תוכל לטפל בתבנית תמונה הדורשת החלפה העושה כמה בעיות טכניות. ב' אתה יכול ליצור קיצור של תבנית זו ושל מחוק זמנית, כך שיספיק לכתוב אות אחת? תודה רבה. מעלת התורה (שיחה) 09:11, 4 ביוני 2017 (IDT)

מעלת היקר והמפרגן, העברתי את הפיסקה לפה מפני שמקומה בדף השיחה ולא בדף המשתמש שלי. אני אכן עובד חזק על תבניות בימים אלו, ומקוה אוטוטו לסיים את עיקר העבודה. היות שכך דחיתי את הטיפול בתבנית התמונה, מפני שזה עניין טכני שרק צריך לבצע ואז הכל יסתדר לבד, זה אי נוחות זמנית לעין אבל לא פוגע בכלום. בקשר לקיצורי דרך לתבניות - זו בעיה טכנית שבינתיים לא מצאתי לה פתרון, בפרט לאור זה שבקרוב יכנסו לשימוש תבניות חדשות (תאריכים ועוד) שיאלצו כתיבה קצת מסורבלת של התבנית כל פעם, כולל פרמטרים. זה אילוץ של תקופת ההרצה. דוד (שיחה) 18:15, 4 ביוני 2017 (IDT)

מרא דאתרא

נא לראות מה צריך לעשות עם הדף מרא דאתרא לא עלה בדעתי שיכול להיות כל כך הרבה בעיות משונות בדבר כזה אומר מעט (שיחה | תרומות) שכח לחתום

אתה רגיל בדרך כלל לתרום וליצור חומר איכותי משלך, ופחות לשים לב לכל הזבל והרדידות המיובא מויקיפדיה - שזה כרוך במלאכת הייבוא. אעבור על זה, אבל מה שאני עושה במקרים שייבאתי דף ואני רואה שגדול עלי כרגע לערוך אותו - אני מוחק אותו עד להזדמנות אחרת (ומציין את זה כסיבה למחיקה). דוד (שיחה) 23:35, 29 ביוני 2017 (IDT)
טוב אז אעשה כן גם אני. אומר מעט (שיחה) 23:37, 29 ביוני 2017 (IDT)
אומר מעט - עד שעשית, כבר עבדתי עליו מעט בינתיים, וכשבאתי לשמור ראיתי שזה מחוק. אז שמרתי בכל אופן, בחן את ההבדלים ואת התקציר ואם תראה לנכון תמחוק אותו שוב. דוד (שיחה) 23:43, 29 ביוני 2017 (IDT)
יישר כח. אומר מעט (שיחה) 23:46, 29 ביוני 2017 (IDT)
ראוי כעת לקיום לדעתך? דוד (שיחה) 23:47, 29 ביוני 2017 (IDT)

א כאם קריאה בערכי ויקיפדיה

- הועבר לדף שיחת המכלול:תעתיק שמות זרים לעברית
. מוסיף והולך (שיחה) 18:37, 4 ביולי 2017 (IDT)

תמונה נבחרת

ידוע לך איך אני מסדר את התמונה הנבחרת, בפורטל הממלכה המאוחדת? אשמח אם תוכל להעיף מבט כאן. נלסון (שיחה) 20:53, 12 ביולי 2017 (IDT)

לכאורה מכיוון שהתמונה לא יובאה מויקיפדיה - ניחוש שלי. אם ברצונך לייבא את כל התמונות במהירות מויקיפדיה - פנה אליי במייל. דוד (שיחה) 22:43, 12 ביולי 2017 (IDT)
נלסון, ייבאתי עבורך את כל התמונות - לא פתר. דוד (שיחה) 22:51, 12 ביולי 2017 (IDT)
פתרתי את הבעיה בצורה עקיפה, תוכל לראות לבדך איך, באמצעות תבנית שיצרתי לשימושים אחרים. לדעתי הבעיה נוצרה אחרי השינויים שעשית במיקומם של דפים בפורטל - לא עקבתי בדיוק מה ואיך עשית. דוד (שיחה) 22:55, 12 ביולי 2017 (IDT)
מענין לענין, כאשר אני מעביר ערכים, איך אני נפתר מהצורך להוכיח שאני לא רובוט? הוא עושה לי את המבחן קשה מרגע לרגע, אני כבר לא מצליח לזהות מה פתח של חנות ומה גשר. נלסון (שיחה) 00:26, 13 ביולי 2017 (IDT)
כרגע קיבלת הרשאות של סוקר. אני חושב שעדיין אתה עשוי להוכיח שאינך רובוט. עם ריבוי העריכות, מערכת הזיהוי אמורה להסיר אותך מרשימת המעקב שלה. תפקידה של מערכת הזיהוי הוא לאתר רובוטים המייבאים ערכים ו"דוחפים" לשם קישורים לא רצויים. המערכת עדיין בשלבי "למידה", ועם הזמן היא אמורה להתייעל ולפעול רק היכן שבאמת היא נדרשת לכך. אני חושב שכבר בשלב הקרוב יהיה ניתן להעניק לך גם הרשאות של מייבא, וכך תיפתרנה בעיית הזיהוי וגם בעיית המחיקה דרך נטפרי. מוסיף והולך (שיחה) 02:23, 13 ביולי 2017 (IDT)

פרשת אלאור אזריה

שים לב לתמונות בערך הזה, לי הכל מטושטש ואני לא יודע מה בצדק ומה לא. תודה. נלסון (שיחה) 12:05, 31 ביולי 2017 (IDT)

שלום נלסון בחנתי את הערך, יש בו רק תמונה אחת והיא בסדר. יצויין שלמטרות כאלו פתחנו את דף המכלול:בקרת תמונות. דוד (שיחה) 16:44, 31 ביולי 2017 (IDT)

הרשאות מייבא

האם רק למפעילים ישנה אפשרות לייבא??? אשמח אם האפשרות תינתן גם לעורכים רגילים. בברכה בן-ימין (שיחה) 15:04, 3 באוגוסט 2017 (IDT)

אם תרשה לי להקדים רק שכויקיפד מנוסה כדאי מאוד לשמור על הסטנדרטים של ויקי, כולל הזחה מתאימה בדפי שיחה למען הסדר הטוב. אנו מקפידים על איכות מכל הבחינות. ישנה הרשאה מיוחדת בשם "מייבא", היא ניתנת על פי הנהלים למשתמשים מנוסים שהוכיחו יכולת ייבוא איכותית ומסייעת להם לייבוא קל ומהיר. בינתיים ניתן להעתיק את הערך מויקיפדיה אל תוך דף חדש - חשוב להעתיק את הערך כמו שהוא (עם תקציר ייבוא מויקיפדיה) ולשים תבנית קרדיט, ורק אז לבצע שינויים בעריכות נפרדות. בהצלחה! דוד (שיחה) 15:14, 3 באוגוסט 2017 (IDT)

תבנית:יסוד כימי/גז

ערכתי בתבנית הזו, ומשהו השתבש, כי בערכי היסודות הכימיים הגזיים (כגון הליום) טבלת המידע לא מופיעה ותחת זאת מופיעה הודעת שגיאה. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 18:27, 7 באוגוסט 2017 (IDT)

מתי תתוקן הבעיה? יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 21:33, 12 בנובמבר 2017 (IST)
הבעיה היא שתבניות המבוססות על ויקינתונים לא עובדות אצלנו בינתיים, עליך לחפש בויקיפדיה גרסה ישנה של התבנית שאינה מבוססת על ויקינתונים. דוד (שיחה) 23:09, 12 בנובמבר 2017 (IST)
עדיין לא תוקנה הבעיה. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 13:37, 17 בינואר 2018 (IST)
Done טופל באופן זמני. אתה מוזמן להוסיף את עריכותיך המעולות בתבנית:יסוד כימי/גז (זמני). איש גלילישיחה • א' בשבט ה'תשע"ח • 13:53, 17 בינואר 2018 (IST)
יישר כוח איש גלילי! השאלה אם יהודה רוצה לערוך עריכות במקום זמני שעתיד להיבטל? דוד (שיחה) 14:44, 17 בינואר 2018 (IST)
למה? הבנתי שיהודה שמחה כבר עשה עריכות בתבנית המקורית, מדובר בסך הכל בהעברת הוספותיו לתבנית הזמנית, והעריכות בתבנית המקורית תשמרנה ליום שהתבנית תטופל. איש גלילישיחה • א' בשבט ה'תשע"ח • 15:01, 17 בינואר 2018 (IST)

יחסים עם ויקיפדיה

גם אני התנסיתי בזה ונראה לי שהפיתרון שכתבת הוא המומלץ ביותר. אמנם כעת (בגלל המכלול) אין בכך צורך אלא אם כן אתה רוצה לנסות להשפיע מבפנים.(כדי שהחילונים שמקור הידע שלהם מויקיפדיה יידעו את האמת) כמובן צריך להשקיע בשביל זה מדאי הרבה זמן --יהודה (שיחה) 12:00, 10 באוגוסט 2017 (IDT)

דוגמא טובה למה שכתבת תוכל למצוא כאן --יהודה (שיחה) 12:21, 10 באוגוסט 2017 (IDT)
אולי יעזור לך דף המשתמש שלי שם היכנס דרך הקישור במשפט הקודם לשם המשתמש (איציק) נ.ב. הכוונה לדף המשנה עיצות למתחילים--יהודה (שיחה) 11:32, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה. מעניין בהחלט. בהזדמנות אולי אוכל להיעזר בך שם, אני מחפש משתמשים פעילים בויקיפדיה. לעצם היחסים איתם - כיום זה לא ממש מעניין אותי, מצאתי חלופה טובה דיה פה... אני צריך באמת לעסכן את דף המשתמש שלי. דוד (שיחה) 11:36, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
לא נראה לי שאוכל לעזור לך שם. אני רוצה להישאר על תקן עוזב. מ"מ אם כן נא השאר לי הודעה כאן ולא שם יהודה (שיחה) 00:19, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
ברור. דוד (שיחה) 00:23, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

מזוזה

- הועבר לדף שיחה:מזוזה

השלום והברכה

אני מבין שאתה הרוח והנשמה מאחורי המיזם הזה.
ראשית, כה לחי. ברכות על המיזם
שנית, בתור אחד שבנה (תיכנת, קוראים לזה כאן) מספר אתרי ויקי, רציתי להעיר מספר הערות.
האחת, העתקה מאסיבית כל כך של תוכן מויקיפדיה בעייתית, משתי סיבות:

 1. נושא קריטי מאד של זכויות יוצרים, לא מספיק לציין שהערך נלקח מויקיפדיה, יש לציין את העורכים שנטלו חלק ביצירתו (כדאי לקרוא את תנאי השימוש של האתר)
 2. תבניות רבות (ביניהן רבות שבניתי) מקשרות לויקיפדיה ולאתרים חיצוניים אחרים הסוקרים את פעילות ויקיפדיה ואין כל קשר ביניהן לבין אתר זה.

האחרת, קיימות מספר בעיות בתיכנות האתר, שמונעות הצגת התוכן בצורה תקינה למשתמשים, ואם תשאל את ה"מתכנת" הוא יאמר שמסד הנתונים (DataBase בלע"ז) גדול מידי, וגורם לאיטיות השרת. אם כן הבעיה היא תכנותית וניתנת לפתרון. כמו כן, המטמון בשרת קצת ארוך וגדול מידי.
בברכת הצלחה וסייעתא דשמיא @ חיים 7 (שיחה) 00:03, 17 באוגוסט 2017 (IDT)

אחר ברכת ברוכים הבאים חמה, חיים, האם הקישור לערך בוויקיפדיה אינו מייתר את הצורך לציין את העורכים שנטלו בו חלק? כפי שהבנתי, כיוון שעל ידי הקישור ניתן להיכנס אל גרסאות הערך בוויקיפדיה ולראות בו את כל תורמיו, די בכך. בתודה מראש, מוסיף והולך (שיחה) 00:09, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
איני יודע, ממליץ להתייעץ אם אנשים המבינים בתחום. ודבר האחרון, השרת איטי בצורה לא רגילה. אתם יושבים על IP=52.28.83.107 שהוא במקרה שייך ל-kwiki.co.il, האם יש קשר? ייתכן שכדאי לשבת על שרת אירופאי ולא ישראלי. לילה טוב @חיים 7 (שיחה) 00:15, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
תודה לך. נמתין לדוד, ואכתב גם את יוסף על נקודות אלו. לילה טוב. מוסיף והולך (שיחה) 01:01, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
שלום חיים 7, היקר. ברוך בואך למיזם ותודה על הערותיך. אציין שבימים אלו המערך הטכני של המכלול עובר שדרוג, ואנשים בעלי הבנה טכנית מעמיקה כשלך עשויים למצוא הזדמנות מצויינת לתרום.
תודה על הפרגון, אני משקיע את נשמתי במכלול, אולם הרוח החיה מאוחריו היא מכון חכמת התורה בראשות המנכ"ל יוסף.
לשאלותיך:
בקשר לזכויות: כפי שתוכל לראות בדף המדיניות של ויקיפדיה אכן יש צורך הן בקרדיט לויקיפדיה והן ליוצרים. אולם, בקישור לערך בויקיפדיה יוצאים ידי חובה זו, מפני שדף הגרסאות שלו מכיל את כל הקרדיטים המדוברים. ברור שעניין זה נבדק ביסודיות, המכלול מנוהל בידי אנשי מקצוע בתחום פיתוח מיזמים, ופרט כזה הוא מהותי ביותר כפי שתה מבין.
בקשר לשרת: בדיוק בשעה שכתבת את הודעתך, השלים המכלול תהליך של העברה לשרת חדש ושדרוג גרסת המדיה-ויקי, סביר שהתקלות שחוית הן תוצאה של פעולות זמניות אלו. כפי שציינתי בימים אלו מתרחב צוות התפעול של המכלול, ואם יש לך עצות מועילות סביר להניח שתוכל לתרום, יש לנו משתמשים נלהבים רבים, אולם מעטים מהם בעלי ידע טכני.
בתודה וברכה, דוד (שיחה) 11:12, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
עוד משהו חיים 7 - אשמח אם תפרט ותבהיר את דבריך בקשר לתבניות. דוד (שיחה) 17:09, 17 באוגוסט 2017 (IDT)
דוד וחיים 7, בקשר לשרת של האתר. א, על פי האתר הזה, השרת הנ"ל אירופאי. הוא אמנם לא מדייק במיקום אבל אני באמת גר בירושלים ולא בבני ברק. ב,על פי מה שידוע לי המכלול פועל על שרת בכתובת [35.157.11.38] IP. האם זה השתנה? למעשה אכן השרת היום מהיר בהרבה ממה שהיה כשהצטרפתי בתחילת אב תשע"ז.--יהודהשיחה • ב' בטבת ה'תשע"ח • 21:35, 19 בדצמבר 2017 (IST)

בקשה לסיוע

לא יודע איך להגדיר את הפניה הזו, אז פשוט אספר את אשר אני חושב.
אני ממש רוצה לתרום כאן, ולעזור לפתח את המכלול בתחומים שחשובים במיוחד לדעתי. אלא שזמן העבודה היומי שלי כאן הוא מוגבל מאוד. הייתי שמח אם תסייע לי לגבש איזושהי תכנית עבודה בשבילי. לאמור: נחשוב באיזה תחום חשוב להשקיע עכשיו, בכפוף ליכולותי וידיעותי. נבנה מתווה עבודה מסויים שלפיו אוכל להתקדם באופן סדיר ויצרני. אם אזדקק לעזרה במהלך העבודה אני מאמין שאמצא אותך נכון לסייע.
ייתכן שהבקשה שלי כאן טרדנית ממש, אלא שלפי נכונותך לסייע כאן באופן כללי, ראיתי היתר לעצמי לנסות לסמוך על חביבותך. פשוט אני מרגיש שאני מקדיש זמן מסוים (אמנם מצומצם) למיזם אלא שהתרומה מזערית. כמובן שזה קשור גם לעובדה שיש לי כרגע בעיה טכנית לערוך ופשוט אצטרך לחכות שזה ייפתר. אבל באופן כללי כמדומני שכדאי לי לבנות תכנית עבודה סדירה שתנצל מיטבית את הזמן שלי במכלול. תודה לך ושבת שלום ישי (שיחה) 16:31, 1 בספטמבר 2017 (IDT)

ישי היקר, כולי הערכה לרצינות והיסודיות וה"לשם שמיםניקיות" שאתה ניגש למיזם הזה. שאלתך (ואתה לא הראשון בה כמובן) דורשת מענה רחב יותר, אולם במסגרת הזמן העומד לרשותי כעת אתן לך הצעה פשוטה שעשויה לתת לך מענה מצויין, כתוב לי אם זה מתאים לך:
העמוד הראשי הוא הפנים של המכלול (אני אישיתי הקמתי אותו כמעט מאפס והשקעתי בו כנראה מאות שעות עבודה), חשוב מאוד שהוא יראה טוב מכל הבחינות, ובין השאר שכל הקישורים יהיו "כחולים". אפילו בויקיפדיה מקפידים על זה. יתירה מזה, הכחלת הערכים בעמוד הראשי יוצרת עבודה בקשת רחבה של תחומים בהם עוסק העמוד (בדווקא). הדרך הטובה לעשות זאת ולתרום תרומה משמעותית למכלול מחד, תרומה עם קרדיט מכובד מאידך, ותרומה לטווח ארוך - זו עבודה על העמוד הראשי של מחר. תוכל להיכנס אליו בכל יום, ולייבא את עשרות הערכים האדומים, או לפחות את חלקם אם יש לך פחות זמן. תודה, ובהצלחה! דוד (שיחה) 14:01, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
הצעה מעניינת. תודה לך! אנסה ואדווח בלי נדר. בתודה ישי (שיחה) 14:13, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
ישי? נדמה שמאז הצעתי רק נעלמת. זה היה כל כך גרוע? אתה חסר לנו. אם תרצה, אשמח לנסות לעניין אותך ברעיונות נוספים. דוד (שיחה) 16:58, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
הי! סליחה שהתפרפרתי קצת.. הרעיון שלך היה מעולה אלא שלי אישית מסיבות טכניות (אני עורך בעיקר מהסלולר) זה לא כל כך התאים. אולי יש לך עוד רעיונות? בתודה ישי (שיחה) 20:59, 14 בספטמבר 2017 (IDT)

תבנית או בוט

האם יש באפשרותך לתת תבנית קבועה לטיפול ב"גיל" הכוכבים שלא אצטרך כל פעם להגיה מחדש. העיקרון הוא שיש תהליך טבעי שבו כוכב יכול להיווצר מענן של גזים בגודל כלשהו ואחר כך כך הוא משתנה בהתאם למסה שלו. כך שניתן לשער שאם התחיל מאפס הוא בן כך וכך שנים. כמובן שהבורא ברא את הכוכבים באמצע התהליך ואין כאן גיל אמיתי. אבל לכאורה צריך להדגיש את זה. ולא לטעון "מי אמר שהגיל לא נכון" יהודה (שיחה) 16:05, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

יהודה - 1. תוכל לתת דוגמא? 2. יש לקחת בחשבון שאנו עוסקים בעיקר בסימון המקומות הבעייתיים, ובמחיקה או התאמה מינימלית של הסטקסט, מענה אמיתי ומלא יינתן רק כשיהיה צוות מקצועי לנהל את הטיפול בעניין, כך שיהיו קו התייחסות אחיד בכל רחבי המכלול לשאלות גיור למיניהם. אני מקוה שבקרוב יעלו דפים שיסבירו עניינים אלו בצורה ברורה יותר. דוד (שיחה) 16:08, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
תראה את הגירסה האחרונה של ריג'ל כולל מהדורת השורה שהוספתי יהודה (שיחה) 16:11, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
ובכן:
 1. שים לב שבתבנית המהדורות הפרמטר הרביעי (המהדורה הבסיסית) מיועד רק למחיקת תוכן בעייתי או להתאמה פשוטה ביותר. התאמה מהסוג שהצעת מקומה בפרמטר החמישי (כללי=). אם ברצונך להשאיר את הפרמטר הרביעי ריק באפשרותך לכתוב כך "| |" כדי לדלג, או למלא את החמישי בצורה כזו עם שם "כללי=". במקרה כזה הטקסט המקורי יימחק לגמרי כברירת מחדל (הואיל והפרמטר הרביעי אותו השארת ריק הוא ברירת המחדל לתצוגה), ולפיכך יש לשים לב שזה לא פוגם בקריאות הטקסט. אנא תקן בבקשה.
 2. כדי שאבין יותר טוב אם אפשר להכין תבנית כמו שהצעת, אנא הצע נוסחה קבועה לפתרון. (אני מתקשה להאמין שיש ממש טקסט קבוע שיכול להחליף, אך בא נבחן את זה, אולי כדאי שתתן 2-3 דוגמאות לבעיה ולפתרון המבוקש).
תודה, דוד (שיחה) 16:30, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
לא הבנתי, אם אני מכניס ריק ברביעי, זה מוחק לגמרי. מה ההבדל בין בסיסי לכללי? ההצעה שלי היא שבכל ערך העוסק בגיל של כוכב תבוא תבנית הבהרה שמודיעה שאין כאן עסק עם גיל "אמיתי" אלא גיל "מחושב" בהנחה שהכוכב יתחיל תהליך מתחילתו, דבר זה לענ"ד אינו כפירה במעשה בראשית. וכמו שהבאתי ממולד בהר"ד (אם כי זה לא דומה לגמרי) תראה גם בערך בטלג'וז יהודה (שיחה) 19:02, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
יהודה, לגבי התבנית והכללי והבסיסי - אנא קרא את ההדרכה (שלא הושלמה עדיין) ב{{מהדורות/שורה}} ואם עדיין לא יהיה ברור שאל אותי שוב. זה חשוב. לגבי דעתך שאין זה כפירה - אני אישית סבור כמוך, אולם זה לא שחור ולבן, ועצם זה שזה עלול להיראות כפירה מצריך שיקול דעת כיצד להציג בצורה הנכונה, ולפיכך אנו מסווגים בתבנית - מה שמאפשר מחד להציג את מה שאנו רואים לנכון ומאידך סימון לצורך טיפול מקצועי ומעמיק אח"כ. לגבי הצעת לתבנית - אתה מתכוון לסוג של הכרזה שתופיע בראש כל פיסקה או ערך מסוג זה, או למשהו מורכב יותר שיהיה חלק מהטסקט? דוד (שיחה) 20:11, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
א. האם בבסיסי אמורים למחוק גם אם זה פוגע במקצועיות? קריצה גם ככה פגעתי...
ב.אני מתכוין סוג של הכרזה בתחילת הערך או הפיסקה, בלי לגעת בטקסט.
ג. בעניין ההפניה של העייש ובניה, האמת שזה היה רעיון של יוסף. ניסית ליישם אותו. אבל אני מסכים איתך, איזה קורא יחפש העייש ובניה בהקשר הזה?
ד. האם בכלל יש טעם בהפנייה כשרוב הקוראים לא מכירים את זה? בניגוד לכסיל וכימה שהרבה מכירים, אין כמעט מי שיודע על "הסוס בעל כנפיים" (פגסוס), "היושבת על הכיסא" (קסיופיאה), וכיו"ב. יהודה (שיחה) 10:25, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
א. לא עניין של פגיעה, אלא להשאיר את הדברים לטיפול עתידי באופן שיקבע. גם בבסיסי וגם בכללי זה לא פגיעה במקצועיות - כל זמן שזה נעשה במסגרת תבנית המהדורות. בדיוק לזה מיועדת תבנית המהדורות לאפשר עריכה מחד וטיפול עתידי מאידך. ההבדל בין הבסיסי לכללי הוא רק שבבסיסי המדיניות היא לגייר על ידי צנזורה ובכללי אפשר גם על ידי ניסוחים מהסוג שהצעת (גיל מחושב וכו'). ראה דוגמה בהגהתו של מוסיף על התבנית ששיבצת.
ב. אני מתייג את יוסף ומוסיף והולך. יהודה מציע להכין תבנית אספקלריה ייעודית לערכי כוכבים, שתכריז בפתיחת הערך משהו בסגנון כזה: "בערך זה מוזכרים גילאי כוכבים בני מליארדי שנים. אין מדובר על גיל היסטורי, אלא על משך הזמן הדרוש לכוכב להגיע למצבו הנוכחי לו נברא בתחילת תהליך התפתחותו."
יש בעיתייות מסויימת בתבנית הזו, כי היא מתבססת שוב על רעיון שמתאים למהדורה הכללית, ולא למהדורה הבסיסית. אני אישית חושב שאין מנוס מלתקן כל טקסט בפני עצמו בתבנית המהדורות.
ד. מסכים איתך - אין טעם בהפניות כאלו. יש למחוק את ההפניה הנ"ל של העיש ובניה. דוד (שיחה) 15:39, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
בעניין תבניות ייעודיות לערכי כוכבים, אם מדובר על משהו זמני עד לטיפול במסגרת מיזמי אספקלריה - אפשרי. יש להשתדל בניסוח התבנית שלא לקבוע מדיניות לא לכאן ולא לשם, אלא משהו כמו "גילאי הכוכבים המוזכרים בערך זה, אין לראותם כנסובים על גיל היסטורי בפועל, אלא כפי שמצוינים במחקר; מה שגם יכול להיות משך זמן הדרוש לכוכב להגיע למצבו הנוכחי לוּ הייתה התפתחותו סדירה מבראשיתו". מוסיף והולך (שיחה) 17:34, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

לאן נעלמו הערכים?

דוד מוסיף והולך יוסף איש גלילי יהודה:

הסתכלו כאן: לכל הרוחות!!! לאן נעלמו כל הערכים כגון הטבלה המחזורית על כל פרטיה?! כעס יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 16:15, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

יהודה שמחה ולדמן אני מצטער - מדובר בעניין טכני שבאשמתי, ויטופל בהקדם. אם יש לך ערכים ספציים לטיפול מיידי אנא כתוב לי אותם פה או בפרטי. סליחה. דוד (שיחה) 16:22, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
רגע, צריך לייבא הכל שוב, או שתיקון כמה באגים יספיק? יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 16:26, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
כל המידע קיים. אני צריך לבדוק האם אוכל לסדר זאת חזרה בטירחה קטנה, או שאצטרך לבצע את הפעולה בנפרד על כל ערך. מ"מ הכל יבוא במהרה על מקומו בשלום - וכאמור כתוב לי אם יש משהו שאתה צריך כרגע או ברגע אחר כל זמן שלא סידרתי. כל הרשימה של הערכים כתובה אצלי. דוד (שיחה) 16:36, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
ובקש נא בבקשה סליחה מהרוחות. דוד (שיחה) 16:37, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
הו, ארבע רוחות השמים! סלחו נא לעוון עבדכם הכלב המת המטיח דברים כלפי שמיא! בכי יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 16:45, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
יש לשחזר את כל ערכי היסודות הכימיים וכדומה. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 17:23, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
כפי שאמרתי, כל הערכים שנעלמו רשומים אצלי אני יודע מהם, אטפל בכולם תוך יום-יומיים, אם יש כאלו הנחוצים קודם - נא לבקש. דוד (שיחה) 20:08, 3 בספטמבר 2017 (IDT)
יהודה שמחה - Done טופל. דווח לי אם אתה עדיין נתקל בבעיה. דוד (שיחה) 22:14, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

המכלול:סקריפטים/בקשות

משום מה אני מקבל הודעת שגיאה מהדפדפן כשאני מנסה לגשת להמכלול:סקריפטים/בקשות שייבאת עכשיו, ומשום מה מופיע ברשימת המעקב שלי. תוכל בבקשה למחוק ולשחזר את הדף לראות אם זה פותר את הבעיה שלי? בברכה, מכה"כ (שיחה) 20:42, 12 בספטמבר 2017 (IDT)

הצלחתי. ביטול. בברכה, מכה"כ (שיחה) 20:43, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
אם כבר עקבת אחרי הייבוא - האם תהיה מוכן לעדכן את הגאדג'טים שהוספו, בעזרה:גאדג'טים? דוד (שיחה) 20:46, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
עקבתי בטעות. אין לי מושג איך הם נוספו אוטומטית לרשימת המעקב. אני לא יודע אילו התווספו, ואין לי כל כך כח לזה, אני עוד צריך לעבוד על המו"נ תוך כדי השיעור הערב. בברכה, מכה"כ (שיחה) 20:51, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
תדליף לנו הגיגים קריצה דוד (שיחה) 20:55, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
הבנה של התגלויות א-לוהיות משתנה מפרט לפרט. תשלום ריפוי הוא ממון או חיוב לרפא שמתבטא בריפוי, ובכללי האם חמישה דברים הם ביטוי לניסיון להחזיר את המצב לקדמותו, או שהם תשלום ממון (פיצוי?). בברכה, מכה"כ (שיחה) 21:13, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
1. עוד לא הוחלט על מדיניות במקפים. 2. אין לך מושג איזה נראות מעולה יש למשפט הזה כשהוא מופיע לך בדף ההודעות תחת הכותרת "המכלול:סקריפטים/בקשות". בהצלחה! דוד (שיחה) 21:17, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
1 זה בבחינת "והיה טרם יקראו ואני אענה"? ביקשת הגיגים, לא הייתי בטוח ממה, אז נתתי טעימה כללית משניהם. בברכה, מכה"כ (שיחה) 21:20, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
אכן, לא אחזתי את ההברקה. דוד (שיחה) 21:22, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
איזה מההברקות, כרגע ישנן שלוש. בברכה, מכה"כ (שיחה) 21:24, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
"טעימה כללית משניהם" דוד (שיחה) 21:27, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
שני אלו "אני עוד צריך לעבוד על המו"נ תוך כדי השיעור הערב." וזו בכלל רביעית. בברכה, מכה"כ (שיחה) 21:30, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
במקרים כאלו, כאשר אני כבר ממליץ לאנשים ללמוד מקצת ממעלותיי ולהחכים, אני נותן להם גם המלצה להציץ קצת במידת הענוה שלי, הם ללא ספק ימצאו מה ללמוד ממנה. דוד (שיחה) 21:33, 12 בספטמבר 2017 (IDT)
כלפי לייא? בברכה, מכה"כ (שיחה) 11:58, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
כאשר אני מרגיש שקצת פירגנתי לעצמי בגדר יהללך זר וכו' (הברקות וכו') - אני מאזן את זה בלרדת קצת על עצמי ברמז עדין על מידת הענווה שלי. כמובן זו המלצה הומוריסטית בלבד, אין לראות בזה משהו מחייב משפטית. דוד (שיחה) 16:57, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
אני ממש לא אוחז. שאלתי לְמה כיוונת, ונראה שתשובתך היא פשוט הסבר של מה אמרת (שהבנתי כבר קודם). בברכה, מכה"כ (שיחה) 17:11, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
אה, סתם הפרגון העצמי על ריבוי ההברקות שלך. Face-smile.svg. דוד (שיחה) 17:14, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
אה, זה לא היה פרגון. להפך, זה בא להסביר שבכלל לא הבנתי מה אתה רוצה, שכחתי להקיף את ה"הברקות" במרכאות, ושניים מהם (הרציניים והאמיתיים) הם לא שלי, אלא של הרמב"ם ושל ר"מ סד"ע מעביר השיעור. בברכה, מכה"כ (שיחה) 17:24, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
נו, טוב, נראה שהנושא רציני מידי מאשר להקדיש לו דיון כה קצר בדף השיחה... נשב על זה דוד (שיחה) 17:29, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

שדרוג {{ו}} ו{{וח}}

ניתן לשפר אותם כך שיתעלמו ממרחב שיחה. כלומר כאשר אני מניח אותם בדף שיחה של ערך או תבנית, ה"קרדיט" יפנה ישירות לדף הערך או דף התבנית, ולא לדף השיחה שלהם כפי שהתבניות עושות כעת? בברכה, מכה"כ (שיחה) 17:13, 13 בספטמבר 2017 (IDT)

כאשר אתה מניח בדף הערך הם מפנים לדף הערך, הנקודה היא שצריך (אולי) שהם ייראו בדף הערך עצמו. דוד (שיחה) 17:15, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
לא צריך. ראיתי לא מעט ספרים עם פרוט בהתחלה/סוף הספר של כל התמונות ומחזיק זכויות היוצרים. אגב, "יראו" ביו"ד אחת, ולא "ייראו" בשניים. בברכה, מכה"כ (שיחה) 17:26, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
אין צורך לנהל דיון כפול, ואת שני הדיונים צריך להעביר למקום מתאים יותר. (אולי דלפק ייעוץ?) מ"מ נצטרך בוודאי להסתמך על חוות דעת מקצועית, אנו לא רוצים להסתבך. נקוה שיוסף יענה בהקדם. דוד (שיחה) 17:31, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
אם מדובר על "יֵירָאוּ" (ניקוד בכתיב מלא, בהסכמת האקדמיה...), אז למה לא עם שני יו"דים? מוסיף והולך (שיחה) 20:15, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
גם אני חשבתי כך, רק ללא העזתי להסתבך ללא חוות דעתך המקצועית. דוד (שיחה) 20:22, 13 בספטמבר 2017 (IDT)
אי בהכי עסקינן צדקת, קראתי משום מה את היו"ד בחירי"ק. בברכה, מכה"כ (שיחה) 03:26, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

@

חשוב, מכותבים גם יוסף, מוסיף והולך, יהודה, אנא כתבו אחרים (תוך העתקת המייל המקורי) להם המייל נוגע, פשוט אין לי כתובות. בברכה, מכה"כ (שיחה) 19:00, 18 בספטמבר 2017 (IDT)

תקלה בצפייה בדפים

החל מהגרסה שאחרי זו אני נתקל בדף זה בשגיאה

MediaWiki internal error.

Original exception: [53e55e1ce6d18744f473d898] 2017-09-24 19:14:14: Fatal exception of type "MWException"

Exception caught inside exception handler.

Set $wgShowExceptionDetails = true; at the bottom of LocalSettings.php to show detailed debugging information

זה לא הדף הראשון בו נתקלתי בשגיאה זו, אשמח אם תוכל לנסות לחפור ולגלות מה הבעיה, ואם תוכל במקרה זה למחוק ולשחזר את הדף לראות אם לפחות כך אוכל לגשת לדף בתור פתרון פרטני. בברכה, מכה"כ (שיחה) 22:16, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

אצלי אין שום בעיה. תוכל לשלוח לי (בצ'ט) צילומסך? דוד (שיחה) 23:34, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

תבניות

ייבאתי כעת שתי תבניות (הם נמצאות בתיבות המשתמש שלי) האם אתה יכול להפעיל אותם. איך בכלל עושים את זה? יהודהשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ח • 10:07, 4 באוקטובר 2017 (IDT)

קישור? דוד (שיחה) 10:37, 4 באוקטובר 2017 (IDT)
לא הבנתי מה זה "קישור?" אבל עכשיו ראיתי שהם פועלות יישר כוח יהודהשיחה • י"ד בתשרי ה'תשע"ח • 10:51, 4 באוקטובר 2017 (IDT)
קישור פירושו שאין לי מושג על מה אתה מדבר אז תן קישור לתבנית כדי שאדע. מכל מקום שמח שפועלות - ידי לא בדבר. דוד (שיחה) 11:12, 4 באוקטובר 2017 (IDT)

תקלה בדף

תראה את הדף הזה. איש יהודישיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ח • 19:09, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

איש יהודי מדובר בתקלה גלובלית ישנה בתבניות הקשורות לויקינתונים. התקלה בדיוק בטיפול בימים אלו. היא נפתרה אתמול אולם הפתרון גרר תקלות אחרון והמצב הושק לקדמותו. דוד (שיחה) 19:12, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
תשים לב שם גם בדף השיחה לתקלה שנראה לי שהיא לא קשורה. איש יהודישיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ח • 19:14, 15 באוקטובר 2017 (IDT)
זה נובע מאותה הסיבה. עם זאת, נראה לי שאם ברצונך בפתרון זמני תוכל להוסיף בתבנית את הפרמטר "סיני" וזה ייפתר. בדוק. דוד (שיחה) 19:22, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

איש יהודי, תוכל בבקשה בינתיים לבדוק מה מופיע בוויקיפדיה במקומות הבעייתיים ולהשלים את החסר? כמו כן, תוכל בבקשה להדליק בהעדפות => גאדג'טים את "הראה הודעות שגיאה ממערכת בדיקת הפרמטרים"? כך תוכל לזהות עוד בעיות (למשל כאלו שפשוט מעלימים מידע בלי להציג שגיאה בתצוגת הערך, לדוגמא בשם פרמטר שגוי). בברכה, מכה"כשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 21:36, 15 באוקטובר 2017 (IDT)

מכה"כ, תיקנתי את התקלה בתחילת הערך, אבל את התקלות בתבנית שבצד שמאל, איני מצליח לסדר (יאנג ליוואי). איש יהודישיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 00:42, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
אני לא חושב שכדאי לסדר. התיקון הגלובלי יפתור הכל, ואז התיקונים של עכשיו יהיו קלקול. דוד (שיחה) 00:44, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
להחזיר את התיקון האחרון שעשיתי שם?? איש יהודישיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 00:56, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
עזוב. אבל בפעם הבאה רצוי להשאיר אלא אם ממש יודעים מה עושים ובטוחים שלא יזיק בעת התיקון העתידי. דוד (שיחה) 00:58, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
דוד, איך העתקת נתונים קבועים (כמו תאריך לידה, שם בשפת המקור) מוויקינתונים עלולה לקלקל? רק בנתונים משתנים (כגון אוכלוסיה) יש עניין להשאיר פרמטרים שואבים ריקים.
מה שכן, צריך להציג תאריך עברי. דוד, האם התבנית מסוגלת לעבוד עם תאריך עברי? בברכה, מכה"כשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 12:18, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
אכן, נתונים קבועים לא אמורים להיות בעיה, למרות שגם הם עשויים להשתנות עקב טעות. הנקודה שלא תמיד יודעים להבדיל והמשותף הוא כי כל שינוי כעת דורס את ויקינתונים וחבל כאשר תיפתר התקלה. דוד (שיחה) 12:22, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
תאריך עברי - עניין מורכב. כמובן שאפשר, אבל אולי אתה מודע לדיונים המורכבים העקרוניים והטכניים שהיו בעניין זה בוויקיפדיה. העניין נוגע להרבה מקומות. אתפנה לזה מתישהוא בעז"ה. דוד (שיחה) 12:23, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
לא הבנתי, אם אני מניח תאריך עברי בשדה |תאריך לידה= הוא יידע לקרוא ולפענח מה הגיל? או שצריך להכניס ליתר התבניות את השדה |תאריך לידה עברי= כמו שקיים ב{{רב}}? בברכה, מכה"כשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 12:30, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
אני מניח שאם לא הוגדר כזה דבר בוויקיפדיה אז לא, לא בדקתי, אני מרוכז ביותר מידי דברים. נ.ב. שלחתי לך מייל. דוד (שיחה) 12:41, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
אז תוסיף למשימותיך (או תנחית על מי שיודע איך) להוסיף שדות לתאריכים עבריים ביתר תבניות המידע, אני מניח שבהתבסס על {{רב}} ואולי היחידה שמפעילה אותו ניתן יהיה לבצע זאת בקלות יחסית. עניתי. בברכה, מכה"כשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 13:02, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
מכיר במקרה מישהו או שניים להנחתה? אם אמצא כאלו אעשה להם את זה חזק קריצה. דוד (שיחה) 13:25, 16 באוקטובר 2017 (IDT)
לא. לא מכיר עדיין את הקהילה כאן מספיק, לא יודע מי כאן בעל הבנה טכנית, ומסוגל יהיה לזהות את החלקים הרלוונטיים ולדעת אילו שינויים והתאמות צריך להעביר. בברכה, מכה"כשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ח • 17:33, 16 באוקטובר 2017 (IDT)

בעלי ידע

יש באפשרותך לייבא לכאן את הרעיון של בעלי היידע מויקיפדיה? ראה כאן. התועלת בזה היא שאוכל לתייג את כל היודעים בבת אחת ולא אצטרך לשוטט יותר מדי לחפש עם מי נפגשתי שנראה לי שיודע בתחום. אולי גם בזה אור יוכל לעזור? יהודהשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ח • 12:04, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

תראה כעת את השאלה שלי בשיחה:פפירוס איפוור אולי אתה יודע תשובה או לתייג מישהו אחר? יהודהשיחה • כ"ח בתשרי ה'תשע"ח • 12:19, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
זה לא ממשך מסובך לעשות את זה, עד עכשיו לא עשינו כי מעגל העורכים שלנו לא כה גדול עד שזה יהיה נחוץ ותועלתי. עם זאת אולי אעשה זאת בכל אופן - רק צריך למצוא זמן. אצרף את זה למשימות שלי. דוד (שיחה) 13:49, 18 באוקטובר 2017 (IDT)
יישר כוח על הרעיון נראה לי שצריך לתת קרדיט יותר הולם לויקיפדיה על זה ובנוסף לתפל בבעלי היעד המתוייגם מויקיפדיה. מחקתי 3 שמות כשהוספתי את עצמי --יהודהשיחה • ד' בטבת ה'תשע"ח • 11:00, 22 בדצמבר 2017 (IST)
את אלו בוויקיפדיה הורדתי ממש עכשיו, קרדיט - טפל כראות עיניך. דוד (שיחה) 11:07, 22 בדצמבר 2017 (IST)

למה מחקת?

חזקה דמעיקרא. לייבא או לא? למעשה סיבת העיסוק שלי בזה כעת הוא כניסיון לחפש איך משייכים דף לקטוגריה קודש או חול בינתיים ניסיתי בערכי קודש מיגו (יבאתי ייתכן שטעון שיכתוב) וחזקה דמעיקרא. יהודהשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ח • 11:23, 19 באוקטובר 2017 (IDT)

יהודה נדמה שטעית בכתובת, לא כך? דוד (שיחה) 12:52, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
מה הכוונה תראה חזקה דמעיקרא יהודהשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ח • 16:14, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
יהודה, נראה שהערך הישן לא היה מוויקיפדיה, אלא ערך שלא היה כתוב בצורה אינצקלופדית. חזקה דמעיקרא בוויקיפדיה, הוא דף הפניה לפסקה - חזקה (דמעיקרא) - בתוך הערך חזקה (הלכה). איש גלילישיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ח • 16:22, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
הכוונה שאיני מבין מה מה זה קשור אלי ועל מה מדובר. לא מחקתי כלום. דוד (שיחה) 17:41, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
מופיע בהיסטוריה שמחקת. בברכה, מכה"כשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ח • 17:52, 19 באוקטובר 2017 (IDT)
אה, רק עכשיו תפסתי שהסתכלתי גרסאות הקודמות של הדף המחוק ולא במחיקה עצמה. אכן מחקתי - כנראה כי זה היה ערך מויקישיבה - ערכים כאלו נמחקו גם בגלל זכויות יוצרים וגם בגלל איכות ירודה. דוד (שיחה) 18:50, 19 באוקטובר 2017 (IDT)אבל ז אבל זה לא הגיע מויקישיבה אלא מויקיפדיה...???ילקוט השבעתי אתכם (שיחה) 22:39, 29 במרץ 2018 (IDT)

הפניה להפניה

הבנתי שטיפלת בזה בעבר. אבל תראה כעת תשלום נוגע, חותך. זה מגיע לדף ההפניה. יהודהשיחה • ב' בחשוון ה'תשע"ח • 16:05, 22 באוקטובר 2017 (IDT)

דוד, יש בוט בפדיה שמתקן הפניות כפולות. אם אינך יודע מה שמו, אחפש לך. בברכה, מכה"כשיחה • ג' בחשוון ה'תשע"ח • 18:10, 22 באוקטובר 2017 (IDT)
יהודה - איני רואה את הבעיה, זה פועל תקין. מכה"כ - הבעיה היא שאין לי מושג מהו בוט מבחינה טכנית ואיך משתמשים בו הייתי מאוד שמח לקבל היכרות מינימלית שבמינימלית אפילו. דוד (שיחה) 09:23, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
אולי W:HE:וק:בוט יעזור להבנה. מדובר בסקריפטים שמריצים עריכות אוטומטיות באמצעות שפות תכנות, נהוג להשתמש במשתמש נפרד כדי לתת לו דגל בוט שיסתיר אותו מרשימת השינויים האחרונים למעוניינים, וכן מקל על מעקב אחרי עריכותיו לצורך ביטול במקרה הצורך, וכד'. איני בטוח היכן הקוד שלו מסתתר, אבל הבוט הוא W:HE:Xqbot. בברכה, מכה"כשיחה • ג' בחשוון ה'תשע"ח • 12:11, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
תודה מכה"כ. אני יודע מה זה בוט, כל הנקודה שחסרה לי היא "היכן הקוד מסתתר" - שזה התכל'ס. לא ברור לי אם זה סקריפט, או משהו עמוק יותר. באיזו שפה זה, אם זה צד בצד שרת או צד לקוח, ואם כן היכן. אין בשום מקום (בויקיפדיה העברית לפחות) מידע על זה. זה משהו שקשור למערכת מדיה ויקי ונידון בין מפעילי הבוטים לבין עצמם כנראה. אצטרך לנסות לברר את זה בהזדמנות בתיעוד של מדיה-ויקי. דוד (שיחה) 12:59, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
תיקון תיוג. דוד (שיחה) 12:59, 23 באוקטובר 2017 (IDT)
דוד, ההפניות שציין יהודה היו כפולות, ואני תיקנתי אותן ידנית. אלא שמיד אחר כך ראיתי שמכה"כ התייחס לגבי בוט תיקון הפניות, לכן לא ציינתי את זה כאן. איש גלילישיחה • ג' בחשוון ה'תשע"ח • 13:27, 23 באוקטובר 2017 (IDT)

איך מייצרים טיוטה בשביל פורטל?

רציתי עכשיו לייצר פורטל מיוחד בנושא הדף היומי, שיכיל מדי יום ערכים הקשורים לדף היומי וכדומה. ברצוני רק לבדוק את הרעיון לעצמי ותו לא. איך יש אפשרות לייצר טיוטה של פורטל? האם בשביל פורטל וטיוטה הוגדרו שני דפים שונים? צב"י (שיחה) 14:51, 30 באוקטובר 2017 (IST) יצרת את הטיוטה באופן נכון. לגוף העניין: האם לא נראה לך כדאי יותר להשקיע בתוכן מעט יותר עשיר מסתם רשימת ערכים? דוד (שיחה) 14:54, 30 באוקטובר 2017 (IST)

מספר עריכות

למה אתה לא ממלא בתיבת המשתמש ({{משתמש תרומות|7000}})?יהודהשיחה • י"ב בחשוון ה'תשע"ח • 16:29, 1 בנובמבר 2017 (IST)

זה מתמלא לי אוטומטית. דוד (שיחה) 16:38, 1 בנובמבר 2017 (IST)
מה פירוש?
א. איך עושים את זה? (למעשה אני לא צריך כעת, תראה מה עשיתי בדף שלי).
ב. אני לא רואה שזה מתמלא לך. זה כותב {{{1}}}יהודהשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ח • 19:24, 1 בנובמבר 2017 (IST)
איך עושים? סתכל בקוד שלי. לא מתמלא? יש סיכוי שרק אני רואה את זה אולי, או שצריך לרענן ולהמתין לסיום טעינת הדף דוד (שיחה) 19:45, 1 בנובמבר 2017 (IST)
יהודה, הפעל אצלך את סקריפט 13. מי שהפעיל את הסקריפט, זה פועל אצלו וגם יכול לצפות בזה אצל אחרים. ודוד, יהודה צודק שאתה צריך גם למלאות זאת ידנית עבור משתמשים שלא הגדירו את סקריפט זה אצלם. כתוב אצלך את הקוד {{משתמש תרומות|7000}}. כמובן שמדי פעם צריך לעדכן זאת ידנית. במספרים שלך, בוא נאמר כל אלף. ובהזדמנות זו, ליהודה, אין צורך לעדכן עם כל עריכה ועריכה, משום שאם יש לך 136 עריכות ואתה מעדכן זאת, עדכון זה עצמו מקנה לך עריכה נוספת, וכשתעדכן אותה תקבל עוד עריכה וכך תוכל למצוא את עצמך ממלא אלפי עריכות בעדכון נואש של התבנית... מוסיף והולךשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ח • 20:13, 1 בנובמבר 2017 (IST)
מוסיף והולך, חשבתי על זה. אני מעדכן רק כשמגיע למספר מעניין. זה לא הוסיף לי יותר מ-20 עריכות יהודהשיחה • י"ג בחשוון ה'תשע"ח • 13:16, 2 בנובמבר 2017 (IST)

כוכב לאיש הטכני!

Bot Barnstar Hires.png כוכב טכני
תודה ענקית בשם כל קוראי ועורכי המכלול על המסירות ללא לאות, במיומנות ורוב כישרון, בעקביות ובנחישות. התוצאות ניכרות היטב בשטח! תבורך ממקור הברכות. בברכה ובהערכה, מוסיף והולךשיחה • י"ד בחשוון ה'תשע"ח • 21:19, 2 בנובמבר 2017 (IST)
תודה מוסיף, מחמם את הלב. אני שמח שככל שעובר הזמן היכרותי עם המערכת+הבנתי הטכנית משתדרגים ואני יכול יותר ויותר לתרום למערך הטכני של המכלול, אשמח להמשיך לעזור. דוד (שיחה) 21:27, 2 בנובמבר 2017 (IST)
בהחלט תודה, מאמינים בך ובאחרים, שתצליחו להביא את המכלול לשכלול טכנולוגי העולה על כל צרכינו הבסיסיים ורצונותינו. בברכה, מכה"כשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשע"ח • 20:56, 4 בנובמבר 2017 (IST)
גם אני הק' מצטרף לכל הנ"ל, ובאתי על החתום, אומר מעטשיחה • ט"ז בחשוון ה'תשע"ח • 21:22, 4 בנובמבר 2017 (IST)
גם אני מצטרף, איש גלילישיחה • ט"ז בחשוון ה'תשע"ח • 06:05, 5 בנובמבר 2017 (IST)
אני אצטרף בלי נדר כאשר תסתיים בעיית קוד LaTeX. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 08:08, 5 בנובמבר 2017 (IST)
תודות לכולכם!! התנצלותי הכנה בפני יהודה שמחה ולדמן. לא הייתה כאן התעלמות, אלא העניין נראה לי מורכב+לא מכיר את הנושא. אנא במחילה טרח וכתוב לי במייל מהתחלה את פירוט הבעיה ברחל ביתך הקטנה כולל צילומי מסך, מה אתה עושה, היכן, איך זה אמור להיראות פה ואיך בוויקיפדיה, ואשתדל להכניס את העניין למשימותיי, אתה ראוי ליחס רציני יותר. דוד (שיחה) 13:33, 5 בנובמבר 2017 (IST)
גם אני מצטרף. רוב תודות לדוד על מסירותו לתכנות המיזם, הן בפן הכללי והן בפן האישי. המברך מכל הלב, הצב"י (שיחה) 14:05, 5 בנובמבר 2017 (IST)
תודות וברכות לדוד הנפלא. מאז הופעת במכלול הוא שינה את פניו ללא הכר, בבחינת פנים חדשות באו לכאן. בידידות ובהוקרה ענקית יוסף (שיחה) 21:11, 6 בנובמבר 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── גם אני מצטרף יהודהשיחה • י"ט בחשוון ה'תשע"ח • 16:53, 8 בנובמבר 2017 (IST)

אני מתערב בבקשה של יהודה שמחה ולדמן. תראה בהמכלול:דלפק ייעוץ#קוד LaTex, בהודעה האחרונה שלי. תראה גם בויקיפדיה כשמנסים לערוך LaTex. לגוף השאלה לא הבנתי מה הוא רוצה האם שיהיה כמו בויקיפדיה או לא. אם הבנתי נכון הוא רוצה שייראה כאן , כמו שנראה כאן . ולא כמו בויקיפדיה. (שם זה עבה מדאי) יהודה שמחה, האם צדקתי? יהודהשיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 22:05, 8 בנובמבר 2017 (IST)
אתה מבלבל אותי! אני רוצה שהגופן יראה . לא דק ומכוער ככה . יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 22:18, 8 בנובמבר 2017 (IST)
יהודה - הייתה לי התכתבות עם יהודה שמחה על זה, זו כנראה באג בתכונה שמפעילה את זה, צריך להתקין אותה מחדש. רשמתי לפני במשימות שלי, לצערי זה ייקח זמן שכן זה לא דחוף זה אסתטי ולא כה נורא ויתוקן אוטומטית כשהבעיה תיפתר. יהודה שמחה ולדמן - לא הבנתי. עד עכשיו הבנתי ממך שאין לך דרך להדגים איך אתה מבצע את שני סוגי הקודים. כעת אתה כן עושה את זה. מה פתאום בדוגמה הראשונה זה מופיע כך ושניה כך? אנא תן עוד דוגמאות כאלו פה. דוד (שיחה) 22:44, 8 בנובמבר 2017 (IST)
המעט לך הדוגמאות שהבאתי שוב ושוב בקישור קבוע מתמטי? יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 22:54, 8 בנובמבר 2017 (IST)
אני לא יכול להקדיש זמן לעבור על ערך שלם ולמיין למה התכוונת. אנא הבא לפה, בדיוק כמו בדוגמא לעיל, השוואות של אחד מול אחד. אולי מתוך סדרת דוגמאות אוכל למצוא מכנה משותף בעייתי. דוד (שיחה) 23:02, 8 בנובמבר 2017 (IST)
לעומת בערך. שמח? יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 00:03, 9 בנובמבר 2017 (IST)
כשצריך להכניס ב{} זה יוצא דק יהודהשיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 13:00, 9 בנובמבר 2017 (IST)
תודה רבה יהודה! כעת אנו יודעים להגדיר את הבעיה, זה השלב הראשון. דוד (שיחה) 13:37, 9 בנובמבר 2017 (IST)
הדוגמא זו של יהודה אינה הסיבה לבעיה. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 17:08, 9 בנובמבר 2017 (IST)
היא בוודאי אינה סיבה, זה לא צריך להפריע. השאלה אם הוא צודק שזה מאפיין את התופעה. דוד (שיחה) 17:29, 9 בנובמבר 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── עובדה שזה גרם לדוגמא שהבאת (כאן, של המשוואה זהות אוילר) להפוך את הספרה 1 לגופן חלש. אמנם כשהמספר מעל קו שבר, הוא לא נהיה חלש. לא הבנתי מה באמת הכללים. יהודהשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ח • 19:05, 9 בנובמבר 2017 (IST)

אבל אתה מבלבל בין מקרה פרטי לבעיה הכללית. הבעיה הזו תוקנה בויקיפדיה וויקיספר. במצב האידאלי שינוי הקידוד לא אמור להשפיע כהוא זה. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 19:11, 9 בנובמבר 2017 (IST)
יהודה שמחה, אנו לא מדברים על מצב אידיאלי, אנו רוצים להבין מה קורה כרגע. האם הבעיה שקיימת כרגע הייתה קיימת גם בויקיספר? דוד (שיחה) 20:14, 9 בנובמבר 2017 (IST)
היתה – כבר מזמן לא. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 22:06, 9 בנובמבר 2017 (IST)
אני קצת מתקשה לחלץ ממך את המידע. זה נפקא מינה גדולה אם מדובר בבאג "שלנו" או שמדובר בבאג שהיה קיים גם בויקיספר. אם זה באג מוכר שפתרו אותו צריך לברר איך עשו את זה ואין צורך לחפש מהתחלה. דוד (שיחה) 22:10, 9 בנובמבר 2017 (IST)
אני שב ואומר לך: הבאג היה בויקיפדיה וויקיספר. הוא לא קיים שם יותר. דבר אתם והראה להם את הדוגמאות. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 23:10, 9 בנובמבר 2017 (IST)
אבל הבנתי ממך שאתה לא רוצה שייראה כאן כמו שם. אז כן צריך לנסות לפתור מהתחלה?--יהודהשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ח • 10:43, 10 בנובמבר 2017 (IST)
הבנתי מראש שבמצב האידיאלי זה צריך להיות אותו דבר. אבל ניסיתי למצוא מה גורם לשינוי, כדי שיוכלו לדעת איך לטפל בזה.--יהודהשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ח • 11:38, 10 בנובמבר 2017 (IST)
 1. התקלה הזו היתה קיימת בויקיפדיה וויקיספר.
 2. היא תוקנה שם.
 3. בשלב מסוים הגופן הפך קטן אבל עבה וצפוף מדי כפי שרואים שם עכשיו.
 4. את הסעיף הקודם כבר תיקנו אצלנו. נשאר לנו לבצע את הסעיף השני על הסעיף הראשון. [[משתמש:יהודה שמחה ולדמן|יהודה שמחה --יהודהשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ח • 09:59, 12 בנובמבר 2017 (IST)ולדמן]] (שיחה) 11:46, 10 בנובמבר 2017 (IST)
לא הבנתי כלום. בכלל נראה לי שהגיע הזמן לעשות סדר, ולקבוע שכל דיון יהיה בפיסקה נפרדת ואצל משתמש אחד בלבד, או בדלפק הייעוץ. אני משאיר בעניין הודעה נוספת שם--יהודהשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ח • 13:05, 12 בנובמבר 2017 (IST)

עיצוב פורטל הדף היומי

תודה על העיצוב משובב העין.

האם "ערכי הדף" לא קודמים למשבצת "הידעת"? צב"י (שיחה) 13:51, 7 בנובמבר 2017 (IST)

אפשר, לשיקולך. עשיתי את זה כי הייתה תקלה (כמו שראית) בסוף פתרתי אותה מהשורש אז אפשר להחזיר. למרות שאני לא בטוח. בא נחכה ונראה מכה ימים שיתמלא תוכן ונראה איך זה. נ.ב. חובה שיתגייסו עוד מכלולאים לעזור, את בולדוזר, אבל כדי להוציא פורטל ברמה איכותית א"א להשתלט על כל העבודה לבד. שים לב שיש גם גלריות של תמונות קיימות, וגלריה ענקית של "הידעת" חפש משם דברים מתאימים. אין חובה תמיד לנסח מחדש ולהתאים לדף. עוד משהו: את התקצירים המיוחדים שאתה בונה לדף, העבר לפורמט "פורטל:הדף היומי/ערכי הדף/ערכים/שם ערך". דוד (שיחה) 13:57, 7 בנובמבר 2017 (IST)

בקשה להעברת דף טיוטה

תראה כאן, האם שם המקום לכתוב את זה או שהייתי צריך בהמכלול:בקשות ממפעילים/העברה?--יהודהשיחה • י"ט בחשוון ה'תשע"ח • 16:57, 8 בנובמבר 2017 (IST)

יהודה אני חושב שהיום אנו עדיין לא כה גדולים לייחד לזה דף מיוחד, בינתיים נראה ל יותר יעיל בבקשות ממפעילים. דוד (שיחה) 22:45, 8 בנובמבר 2017 (IST)

מספר עריכות (2)

מתייג גם את מוסיף והולך ויהודה שמחה ולדמן. בדקתי כעת ביומן הייבוא לך יש בערך 16,000 לי יש בערך 500 אצל אחרים לא בדקתי. התבנית וכן הפרטים בהעדפות מראים רק את העריכות באתר שלנו. לא ייבוא גרסאות מבחוץ.למעשה זה נתון לא מדוייק גם מכיוון הפוך כי אין לי דרך לדעת כמה עריכות יש לי במרחב הערכים או המיזמים וכו'. אלא רק מספר כולל של עריכות--יהודהשיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 18:51, 8 בנובמבר 2017 (IST)

הייתי מאוד שמח לשמוע איך בדקת את מספר הדפים שייבאתי. דוד (שיחה) 21:36, 8 בנובמבר 2017 (IST)
בדרך פרימיטיבית, מיוחד:יומנים, ואז בחרתי יומן ייבוא. בוצעו ע"י המשתמש Da... וספרתי 500, 500 . יהודהשיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 21:47, 8 בנובמבר 2017 (IST)
נחמד לשמוע 16 אלף. אך זה כול גם דפים ותבניות מוכללים. בפעם הבאה יכולת להגדיר לך את הדף להציג 5000 במקום 500 זה היה מקל עליך. דוד (שיחה) 21:56, 8 בנובמבר 2017 (IST)
לא ראיתי אפשרות של 5000. מה אם השאלה בפיסקה הקודמת? יהודהשיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 21:58, 8 בנובמבר 2017 (IST)
יהודה, את האפשרות להציג 5000 צריך להגדיר בהעדפות>שינויים אחרונים>מספר העריכות שמוצגות כברירת מחדל. 5000 הוא המספר המירבי שאפשר להגדיר שם (גם אם תגדיר יותר, הוא לא יראה יותר מ-5000). איש גלילישיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 00:48, 9 בנובמבר 2017 (IST)
איש גלילי טעות בידך. בדרך שאמרת איאפשר להגדיר יותר מ-500. כדי להגדיר מספר יותר גבוה יש פטנט עוקף: בעת שנכנסים לדף המכיל את 500 השינויים, בשורת הכתובת מופיע המספר 500. מחליפים אותו במספר הרצוי. דוד (שיחה) 13:36, 9 בנובמבר 2017 (IST)
אינני יודע למה זה לא עובד לך, כמעט מאז שהצטרפתי למכלול - אני רואה בקביעות (בלי לשנות כלום בדף השינויים) יותר מ-500, בהתחלה הגדרתי לי בהעדפות 10,000 וזה הראה לי 5,000, אחרי זה ראיתי שזה מכביד לי את טעינת הדף והורדתי את זה ל-1,000 (תוך כדי כתיבה חשבתי שאולי התכוונת להביא עצה לראות יותר מ-5000 וזאת תקלדה?). איש גלילישיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 14:29, 9 בנובמבר 2017 (IST)
ראיתי שגם מה שכתבתי בסוגריים לא אפשרי: א. רק אם זה מוגדר על 500 יש למעלה את המספר, כשאני נכנס בדרך הרגילה אין מספר למעלה. ב. גם כשאני משנה למעלה, זה לא מציג יותר מ-5,000. אם כן שבה תמיהתי למה זה לא עובד לך. איש גלילישיחה • כ' בחשוון ה'תשע"ח • 14:33, 9 בנובמבר 2017 (IST)

שם המשתמש

למה שלא תיצור משתמש חדש בשם דוד. ותעביר את הדפים שלך לשם. כך יהיה קל יותר לתייג אותך. אגב תראה את זה וזה (כולל קוד המקור).--יהודהשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ח • 10:58, 10 בנובמבר 2017 (IST)

השם דוד כבר קיים אבל אפשר דוד 1 (מהר לפני שגם הוא ייתפס... Face-smile.svg)--יהודהשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ח • 11:03, 10 בנובמבר 2017 (IST)
ברוך שכיוונת!
 1. דוד1 - כבר תפסתי מזמן.
 2. דוד - אתמול יצרתי קשר עם בעל החשבון הזה (יותר נכון הוא יצר איתי) והוא העביר לי את החשבון (סיסמה וכו') מעתה הוא יהיה שלי. אשקול בהמשך מתי ואם לעבור אליו.

דוד (שיחה) 11:29, 10 בנובמבר 2017 (IST)

אז אפשר לתייג {{א|דוד}}?--יהודהשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ח • 11:36, 10 בנובמבר 2017 (IST)
לא, עדיין לא. אסדר את זה שבוע הבא, כך שגם אם אמשיך להשתמש בשם הנוכחי לפחות יוכלו לתייג אותי ואקבל מיילים גם על דוד. דוד (שיחה) 11:43, 10 בנובמבר 2017 (IST)
סודר. בינתיים רק לעניין התיוגים, החשבון לא משמש אותי ולא מתוכנן לשמשני בעתיד הקרוב. דוד (שיחה) 20:21, 14 בנובמבר 2017 (IST)

החץ בתקציר העריכה

ערב טוב. משום מה החצים בתקציר העריכה בדפדוף בין גרסאות הפסיקו להיות לחיצים וכך לא ניתן לעבור בקלות לפסקאות. בברכה, מכה"כשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ח • 20:48, 11 בנובמבר 2017 (IST)

אם אפשר, פרט יותר למה התכוונת. לא הבנתי. דוד (שיחה) 21:18, 11 בנובמבר 2017 (IST)
בתקציר עריכה של עריכת פסקה כתוב את שם הפסקה וליד זה חץ שכשלוחצים עליו זה מפנה לפסקה המצוינת, משום מה זה לא עובד. איש גלילישיחה • כ"ג בחשוון ה'תשע"ח • 01:54, 12 בנובמבר 2017 (IST)
תיקנתי את זה. זה התנגש משום מה עם סקריפט שהתקנתי ביום שישי, ביטלתי אותו עד שאבדוק את העניין. לא הכרתי בכלל את קיצור הדרך הזה - תודה לכם. דוד (שיחה) 14:15, 12 בנובמבר 2017 (IST)
תודה. הנחתי שזה היה הגורם. בברכה, מכה"כשיחה • כ"ו בחשוון ה'תשע"ח • 18:38, 14 בנובמבר 2017 (IST)

ייבוא גרסאות קודמות

אחרי שכבר תוקנה הבעיה הנושנה שברירת המחדל בייבוא דפים היתה לייבא את כל הגרסאות, שבה ונעורה היום הבעיה משום מה. בייבוא שעשיתי היום - לא שמתי לב שצריך שוב לבטל את הווי, והוא ייבא 140 גרסאות. יישר כח. איש גלילישיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ח • 18:30, 12 בנובמבר 2017 (IST)

הבעיה נפתרה. מחיקת הקודמות - אין בזה ממש טעם. המחיקה לא תפנה את המקום בשרת, ולא מסתירים גרסה בלי סיבה מיוחדת. דוד (שיחה) 19:43, 12 בנובמבר 2017 (IST)

סקריפט קישורים אדומים

תראה את השינוי שעשיתי בדף שלי. אם תשנה את זה אצלך זה יציק במקום "סקריפט קישורים אדומים". "הצג קישורים אדומים" נראה לי יותר אסתטי.--יהודהשיחה • כ"ד בחשוון ה'תשע"ח • 19:22, 12 בנובמבר 2017 (IST)

תודה, ביצעתי. דוד (שיחה) 19:44, 12 בנובמבר 2017 (IST)

סקריפט קרדיט מקושר בלי הרב רבי

ערב טוב. אם הסקריפט עובד מעולה, אני ממליץ גם להוסיף להסרה את הקידומות ר'/רבינו/רבנו. בברכה, מכה"כשיחה • כ"ו בחשוון ה'תשע"ח • 18:59, 14 בנובמבר 2017 (IST)

עובד מעולה - כן. להוסיף - לא חושב, כי אין אצלנו מדיניות של הוספת שמות כאלו לתחילת שמות ערכים שונה מוויקיפדיה. השוני היחיד הוא הרב/רבי. דוד (שיחה) 19:23, 14 בנובמבר 2017 (IST)

תבנית:עיר

- הועבר לדף המכלול:דלפק ייעוץ# תבנית:עיר
איש גלילישיחה • כ"ו בחשוון ה'תשע"ח • 15:50, 15 בנובמבר 2017 (IST)

שלחתי לך מייל

השתמשתי בכתובת דוא"ל חדשה, אולי הגיע לך לספאם. (האם יש לי אפשרות לדעת את זה?)--יהודהשיחה • ג' בכסלו ה'תשע"ח • 10:52, 21 בנובמבר 2017 (IST)

ויקיפדיה

מה קרה שחזרת לשם? נלסון (שיחה) 20:45, 27 בנובמבר 2017 (IST)

לא חזרתי, הערך עליו נלחמתי פעם התעורר פתאום לתחיה. דוד (שיחה) 20:47, 27 בנובמבר 2017 (IST)
אבל למה שאתה לא תחזור אלינו? בוויקיפדיה יש מספיק. דוד (שיחה) 20:47, 27 בנובמבר 2017 (IST)
הרעיון כאן הוא נחמד, אבל יש כאן מספיק חרדים, בוויקיפדיה אין מספיק. (הגע בדעתך עוד ארבע אנשים עם זכות הצבעה והיינו מצליחים למחוק את הערך המדובר). נלסון (שיחה) 20:49, 27 בנובמבר 2017 (IST)
כאן אין מספיק. וכאן העתיד של החרדים, מה האובססיה לרקוד מה יפית מול החילונים? לא באמת יצא מזה משהו. ויקיפדיה לא תציל את התדמית החרדית. אבל המכלול יציל את העתיד החרדי. דוד (שיחה) 20:59, 27 בנובמבר 2017 (IST)
כאן אין מספיק.Symbol support vote.svg בעד וכאן העתיד של החרדים,Symbol support vote.svg בעד ויקיפדיה לא תציל את התדמית החרדית.Symbol support vote.svg בעד אבל המכלול יציל את העתיד החרדי.Symbol support vote.svg בעד אומר מעטשיחה • י"ח בכסלו ה'תשע"ח • 21:21, 5 בדצמבר 2017 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד, מזה ומזה אל תנח ידך. הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 17:44, 7 בדצמבר 2017 (IST)
נלסון, נאלצתי לחזור אחרי שהתכוונתי לפרוש אם יש כאלה שחושבים שכבר יש כאן מספיק עורכים. עד שעדיף לטפל בויקיפדיה. אני מסכים עם הָאֶלְקֹשִׁי. אמנם אני עצמי עזבתי את ויקיפדיה כבר פעם שלישית אין לי זמן לשני מקומות. ועדיף להשקיע כאן.--יהודהשיחה • ל' בכסלו ה'תשע"ח • 15:49, 18 בדצמבר 2017 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── תראה גם את הפיסקה יחסים עם ויקיפדיה.--יהודהשיחה • ל' בכסלו ה'תשע"ח • 15:56, 18 בדצמבר 2017 (IST)

לאלו שעדיין לא הבשילו לעזוב את וויקיפדיה, התוסף החדש שהצגתי היום במכ:חד#תוסף חדש לכרום לייבוא ועריכת ערכים במכלול עשוי לאפשר להם להיות מעורבים בשתי החזיתות בקלות. מומלץ מאוד לוויקיפדים שיש להם לב חם למכלול. דוד (שיחה) 20:17, 18 בדצמבר 2017 (IST)
עריכה במכלול עדיפה לאין ערוך על פני עריכה בויקיפדיה [מלבד הבעיה שבויקיפדיה נתקלים בה כל העת בדברי כפירה ופריצות]
1. המכלול נמצא יחסית בתחילת דרכו ועדיין אין בו עורכים רבים משא"כ ויקיפדיה, כל אחד שתורם כאן גורם שותיקים נשארים וחדשים מצטרפים והוא בבחינת 10 ראשונים.
2. בכלל יש לפקפק בתועלת בעריכה בויקיפדיה, אולי מוטב היה שהדתיים לא היו עורכים כלל בויקיפדיה, ומול ההפסד שהחילונים היו מקבלים אנציקלופדיה בלי תורה וגדולי ישראל וכו' היינו מרויחים שדתיים לא היו משתמשים בה כלל, וגם חילוני שהיה חפץ במידע אמיתי על התורה ענקי הרוח וכו' היה נכנס למכלול. העורכים החרדיים בויקיפדיה חיזקו אותה מאוד וממשיכים לחזק אותה גם עתה, ומי יודע אם לא תהיה עליהם תביעה--אלישיחה • ב' בטבת ה'תשע"ח • 20:44, 19 בדצמבר 2017 (IST)

ישיבת תורת חיים (ורשה)

ConstructionClock.svg

שלום לך,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "ישיבת תורת חיים (ורשה)" ולא ערכת אותו כבר זמן רב. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך.
אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת, למרבה הצער, לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, מוסיף והולךשיחה • ט"ו בכסלו ה'תשע"ח • 22:56, 2 בדצמבר 2017 (IST)

יובא ללא בקרה?

על מה אתה מדבר בנאדם? הערך גן סיני עבר בקרה וכך גם שאר אלה שמחקת. המילה פילגש מוכרת מהתנ"ך, ואם כתוב שלגוי הייתה פילגש, אין בכך כל בעיה. בכל אופן זה לא מצדיק מחיקת ערך יפהפה כזה. על שפת (שיחה) 21:06, 5 בדצמבר 2017 (IST)

על שפת - תאמר האמת, שבדיוק אחרי שמחקתי את הגן הסיני שמתי לב שאולי זה היה טעות, אני מתקשה להיזכר, אם תרצה תייבא שוב - אך תעבור על זה טוב, ואני אבדוק אם הייתה סיבה למחיקתי. לגבי שאר הערכים - בכל אחד הייתה את בעייתו הוא, תמונה, מילים של צניעות או שנים מוקדמות. אין כל מניעה שתייבא שוב - אך תוודא שהבעיות הללו לא קיימות. דוד (שיחה) 21:23, 5 בדצמבר 2017 (IST)
חביבי, אתה עמוק בעניינים. תאמין לי שניסיתי לבדוק ושסף הרגישות הדתית שלי די מחודד, אבל אולי פספסתי משהו שלא חשבתי עליו, טוב תעשה אם תמשיך לנדנד לי כמו לפני כן במקום למחוק. על שפת (שיחה) 21:25, 5 בדצמבר 2017 (IST)
הבנתי, אין בעיה. משום מה הבנתי ממך שאתה לא מעוניין לבצע את התיקונים עקב הבעיה שלך עם הגרסאות. אם אתה מעוניין - אדרבה ואדרבה תקן אותם ותמשיך לייבא. אך תעשה לי טובה אישית - תעבור בתשומת לב (הסקריפט בדיקת מילים יקל עליך מאוד) כדי לא להטריח מישהו שלא במקום הצורך. דוד (שיחה) 21:28, 5 בדצמבר 2017 (IST)

יש בו ריח ויש בו טעם?

אני לא יודע למה אתרוג עושה לי בעיות במכלול, כך שיש ערכים שאני מצליח לקרוא אותם בויקיפדיה אבל לא במכלול, בכל מקרה העברתי את הערך אוונגליזם‏, ולא הספקתי לבדוק אותו בטרם הסינון "איתרג" אותו מפני. הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 17:43, 7 בדצמבר 2017 (IST)

מתייג את מוסיף והולך ואת יוסף - חשבתי שהבעיה של אתרוג כבר נפתרה. ביקורת, יש לך מושג בעניין? התלוננת על זה בעבר. לגבי הערך - אתה מתכוון שייבאת אותו? כתוב לי אם כן ואמחוק אותו, א"א להשאיר בלי בקרה. דוד (שיחה) 10:01, 8 בדצמבר 2017 (IST)

ויקיפדיה

כדאי שתיכנס לכאן, בסוף הדף. נלסון (שיחה) 10:00, 8 בדצמבר 2017 (IST)

תודה! חשוב שנראה את זהמוקדם. ההשמצה אינה מוצדקת, אני מתלבט אם להגיב שם. דוד (שיחה) 10:07, 8 בדצמבר 2017 (IST)
שלחתי לך מייל. דוד (שיחה) 10:39, 8 בדצמבר 2017 (IST)
שלחתי לך מייל. נלסון (שיחה) 12:13, 8 בדצמבר 2017 (IST)
נלסון תודה רבה על התושייה והפעילות המהירה בערך נשר ובדווח המידי יוסף (שיחה) 19:02, 9 בדצמבר 2017 (IST)

שלום רב!

הערך גלויות האחים אליהו הועלה על ידי לוויקיפדיה העברית - מכאן שהזכויות עליו הן שלי (על פי כללי הרישיון).
לגבי תוספות/גרסאות של אחרים אשמח להשכיל. האם בגללן יש לתת קרדיט - כמה ולמה?
האם אפשר לגרוע אותן וכך נהיה פטורים מהקרדיט (נראה לי... ).
ערכים שלי בוויקיפדיה העברית - גם אין צורך להוסיף לדף שלהם את התבנית עם הקרדיט הכללי לוויקיפדיה - מה דעתך? בכוונתי להעלות לכאן את כל הערכים שלי בוויקיפדיה.
נהדר להיות כאן Face-smile.svg.
ערב נעים, יעל (שיחה) 18:39, 10 בדצמבר 2017 (IST)

ערב טוב. אני מקדם בברכה את תרומותייך. גם ערכים שיצרת יש צורך בתבנית הקרדיט כי היא הדרך היחידה כיום שנותנת קרדיט לשאר היוצרים, שמגיע להם על פי חוק קרדיט. עם זאת קיימת גם תבנית מיוחדת לערכים שיצרת לבד, איני זוכר מהי כי היא מעט מאוד שימושית, מתייג את יוסף ומוסיף והולך. בברכה, דוד (שיחה) 18:44, 10 בדצמבר 2017 (IST)
מעולה פרח בשבילך נראה לי שערכים שלי - ללא תוספות של עורכים אחרים - אינם זקוקים לתבנית הקרדיט מוויקיפדיה. וממילא יש לי גם מה לחדש ולהרחיב בהם בהמכלול. אחכה לתשובתך בטרם שאוסיף להעלות נוספים... יעל (שיחה) 18:49, 10 בדצמבר 2017 (IST)
ערכים שיצרת לבד יש לסמן בתבנית {{תוכן פרטי}}. איש גלילישיחה • כ"ג בכסלו ה'תשע"ח • 18:51, 10 בדצמבר 2017 (IST)
יופי! כך אעשה. ערב טוב SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! יעל (שיחה) 18:52, 10 בדצמבר 2017 (IST)
ראשית, האם באמת קיימים שיצרת ואף אחד לא הוסיף להם כלום? שנית, יש אכן להשתמש בתבנית שכתב איש גלילי ותודה לו. שלישית יש לקחת בחשבון עידכון עתידי מתוך ויקיפדיה, אני חושב שהנוהל הנכון הוא לכל הפחות לציין בתקציר העריכה את המילים "ייבוא מוויקיפדיה" זה לא מזיק. בהמשך זה יצטרך חשיבה מחודשת, הרבה מים עברו בנהר מאז יצירת התבנית תוכן פרטי. דוד (שיחה) 18:54, 10 בדצמבר 2017 (IST)
יעל, ברגע שהעלית ערך לוויקיפדיה התחייבת לתנאי הרשיון, כך שנראה לי נדרש (או לפחות כדאי, כדי שלא נסתבך) לציין שהעלית אותו ערך בוויקיפדיה. (אם) לכשאייבא ערכים שיצרתי בוויקיפדיה אכתוב בתקציר היצירה "העלאת ערך שיצרתי גם ב[HTTP... וויקיפדיה]", תוך קישור לגרסה שייבאתי שבה רק אני הייתי מעורב. ברוכה הבאה, אני מקווה שסיפורי האימים ששמעתי עלייך הם כדוגמת אלו שמסופרים עליי. בברכה, מכה"כשיחה • ט' בטבת ה'תשע"ח • 21:09, 26 בדצמבר 2017 (IST)

צלב קרס

מה דינו, ולגבי איתרוג היתר של של הסינון במכלול, ידוע לך מה הסיבה? הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 00:15, 11 בדצמבר 2017 (IST)

אתה מדבר על הסמל? אני לא רואה בעיה, אם כי כמובן אני לא הקובע ולא כאן המקום לדון. איתרוג היתר? לא ברור, חשבתי שזה טופל, אנא תן דוגמאות, אני מתייג את יוסף ומוסיף והולך. דוד (שיחה) 07:44, 11 בדצמבר 2017 (IST)

תקציר עריכה

שלום דוד, האם ניתן לבטל בקשת תקציר עריכה בדף שיחה, זה מיותר.--אלישיחה • כ"ג בכסלו ה'תשע"ח • 15:45, 11 בדצמבר 2017 (IST)

אפשר לבטל את זה בהעדפות >> עריכה >> חלון העריכה >> ביטול הווי מהצגת אזהרה בעת הכנסת תקציר עריכה ריק. אבל נראה לי שזאת תזכורת חשובה. איש גלילישיחה • כ"ג בכסלו ה'תשע"ח • 15:49, 11 בדצמבר 2017 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה אלי בקשת תקציר עריכה באופן כללי זה לא מיותר, זה חשוב לעורכים שלא התרגלו לעבודה נכונה עם תקציר עריכה. אין אפשרות (כרגע, אקח לתשומת ליבי) לבטל את הבקשה רק לדפי שיחה. אך למי שחש מנוסה בשימוש בתקצירים יש אפשרות בהעדפות לבטל את האזהרה. דוד (שיחה) 15:50, 11 בדצמבר 2017 (IST)

מדיניות לגבי דאקטארען

שלום דוד, יש לנו כאן מדיניות כלשהי של השמטת תואר דוקטור מרבנים דוקטורים? אני שואל בגלל זה למשל. בברכה ואודה לתיוג ישי (שיחה) 11:39, 12 בדצמבר 2017 (IST)

טוב לראותך פה. אין מדיניות, מומלץ לפתוח דיון בדף המונחים, אני סבור שבדוגמא כגון דא יש להשאיר - שכן זו הדמות ותוארה המקובל. זה לא סתם לוואי. אולי תוכל בדרך אגב להביע דעתך בשיחת העמוד הראשי? דוד (שיחה) 11:44, 12 בדצמבר 2017 (IST)
אינני נמצא כאן מספיק, לצערי, כדי להביע דעה בנוגע לשאלת עיצוב העמוד הראשי. מקוה לפתוח דיון על שאלתי. תודה לך. ישי (שיחה) 12:03, 12 בדצמבר 2017 (IST)
באיזה דף לעשות זאת? ישי (שיחה) 12:20, 12 בדצמבר 2017 (IST)
שלום ישי. את הדיון פתח נא בהמכלול:חדר דיונים לכתיבה יהודית. מוסיף והולךשיחה • כ"ה בכסלו ה'תשע"ח • 21:13, 12 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה. פתחתי דיון. לילה טוב ישי (שיחה) 21:23, 12 בדצמבר 2017 (IST)

הבונים החופשיים

אם אתה יכול תמחק את הערך. ייבאתי אותו, ואז אתרוג חסם לי את הכניסה אליו. הָאֶלְקֹשִׁי (שיחה) 22:09, 18 בדצמבר 2017 (IST)

זה בסדר, תבנית השכתוב מספיקה, מדובר בעניינים הסובלים קיום במכלול. דוד (שיחה) 22:11, 18 בדצמבר 2017 (IST)

בדוק מילים חשודות

נתקלתי במקרה בשני ערכים שהכילו מידע מהמיתולוגיה היוונית. אשמח אם תוכל להוסיף את המילה "מיתולוגיה" למילים החשודות. צב"י (שיחה) 13:23, 19 בדצמבר 2017 (IST)

סליחה שאני מטריח - המקום כאן: מדיה ויקי:Gadget-aspeklaryaCheck.js. דוד (שיחה) 14:06, 19 בדצמבר 2017 (IST)
עידכנתי שם. תודה. צב"י (שיחה) 14:13, 19 בדצמבר 2017 (IST)

תקציר עריכה

אני לא העתקתי. ניסיתי לכתוב בקוד וויקי והתבלבלתי באמצע. חכמים היזהרו בדבריכם. • עמודא דנהוראשיחה • ו' בטבת ה'תשע"ח • 19:47, 23 בדצמבר 2017 (IST)

לא הבנתי, ניסית לכתוב מחדש? להעתיק רק חלק? מ"מ עשה כעת כחפצך. דוד (שיחה) 19:50, 23 בדצמבר 2017 (IST)

תבנית יישור טקסט

מצאתי את גורם הבעייה של מה שניסיתי בדף המכלול:רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם, אם מכניסים קישור חיצוני לתבנית הוא לא מזהה את הטקסט.--יהודהשיחה • י"א בטבת ה'תשע"ח • 11:32, 29 בדצמבר 2017 (IST)

תודה

תודה על ה'דף מותאם' שיצרת והוספת, זה אכן חשוב מאוד --אלישיחה • כ"ה בטבת ה'תשע"ח • 22:06, 11 בינואר 2018 (IST)

תודה על התודה Face-smile.svg דוד (שיחה) 23:21, 11 בינואר 2018 (IST)

תאריכים לועזיים

הי דוד,
האם עלינו להחליף כל תאריך בערכי חול לתאריך עברי?
בברכה Tshuva (שיחה) 11:01, 21 בינואר 2018 (IST)
שלום Tshuva. הנידון עלה בעבר כמה פעמים, אך לא התגבשה עד עתה מדיניות מסודרת בעניין. הקו הכללי כיום הוא להמיר תאריכים בדרך כלל כאשר מדובר באירוע בעל משמעות יהודית, ולהשאיר בדרך כלל באירוע חולין גמור. דוד (שיחה) 11:08, 21 בינואר 2018 (IST)
יופי, "הקו הכללי כיום" נראה לי נכון והגיוני. Tshuva (שיחה) 11:15, 21 בינואר 2018 (IST)
אפשר אולי לעשות תבנית משהו כמו {{תאר|2017}} שיתן לערכים לועזיים עברי עם לועזי בסוגריים Tshuva (שיחה) 11:17, 21 בינואר 2018 (IST)
עלו גם רעיונות כאלו, אך כשחפרתי בדיונים דומים בוויקיפדיה ראיתי שמדובר בעניין מרובה פרטים טכנית ורעיונית הדורש יישוב דעת ושיקול עמוק, שיצטרך להידחות עד הרחבת הקהילה והרחבת המשאבים - קרי צמצום העומס האדיר הנופל על כל אחד מהצוות המצומצם כאן. עם זאת אני סבור, והתחלתי פה ושם ליישם זאת, שלפחות במשבצת התאריכים בעמוד הראשי, הן בתאריכים להולעזיים והן בעבריים, עלינו ליצור תבנית שתאפשר הצגת התאריך המקביל בריחוף על התאריך. יצרתי תבנית לשם כך שהתחלתי להטמיע אותה, לעת עתה ריקה אך תאפשר שימוש ברגע שנחליט ונתפנה לבצע. דוד (שיחה) 12:46, 21 בינואר 2018 (IST)
בויקיפדיה יש תבנית כבר לטקסט מרחף, אני מניח אם כך שיש אחת כזו כבר כאן - עושה רושם שמרבית התשתיות כבר עברו. Tshuva (שיחה) 14:14, 21 בינואר 2018 (IST)

פנים אל פנים

הי דוד,
אשמח להפגש פנים אל פנים. אפשרי?
בברכה, Tshuva (שיחה) 14:16, 21 בינואר 2018 (IST)

למה לא? בשמחה. נשמע מסקרן קריצה דוד (שיחה) 15:34, 21 בינואר 2018 (IST)
איך?
בברכה, Tshuva (שיחה) 15:36, 21 בינואר 2018 (IST)
כתוב לי מייל, המייל שלי זה הניק שלי פה - בגימייל. דוד (שיחה) 15:40, 21 בינואר 2018 (IST)
ומה אתי? כבר הצעתי בעבר שניפגש כולנו. יהודה שמחה ולדמן (שיחה) 21:45, 21 בינואר 2018 (IST)
נכון. אולי מישהו רוצה לקדם את זה? יהודה שמחה אולי תפתח דיון באולם הדיונים? דוד (שיחה) 00:22, 22 בינואר 2018 (IST)

תאור "המכלול" זכויות יוצרים

שלומות,

שמתי את תאור המכלול בויקיפדיה העברית תוך יצירת הערך. הוא נמחק בטענה (נכונה כנראה) להפרת זכויות יוצרים של המכלול על תאור עצמו. התוכל להשיג לי אישור להשתמש בפסקת התאור בויקיפדיה העברית?

בברכה, Tshuva (שיחה) 14:36, 21 בינואר 2018 (IST)

פנה אלי בפרטי. דוד (שיחה) 14:44, 21 בינואר 2018 (IST)
לא מצליח - "שגיאה לא ידועה בפונקציה mail()‎ של PHP."
בברכה, Tshuva (שיחה) 15:01, 21 בינואר 2018 (IST)
לצערי נפלת על שבוע לא מוצלח. יש תקלה בייבוא המובנה ובעוד כמה דברים וביניהם שליחת דואל למשתמש החל מסופ"ש שעבר, הערב אמור הצוות הטכני להפתנות לבדוק את זה. דוד (שיחה) 15:35, 21 בינואר 2018 (IST)
ניסיתי לשלוח לך פרטי ולא הצלחתי. אני לא בטוח שכדאי להתגרות בהם עכשיו עם זה. כדאי יותר שתעשה את זה בדף משנה שלך. עד שיהיה חשיבות אנציקלופדית מכרעת. אגב מה דעתך להכניס שם {{פרישה מויקיפדיה}} ראיתי שאתה לא מרוצה מהיחסים איתם.--יהודהשיחה • ז' בשבט ה'תשע"ח • 22:10, 22 בינואר 2018 (IST)
אני לא מבין למה אתה, צריך לשלוח לדוד מייל דרך כאן. הוא כבר גילה לך את הכתובת שלו "כתוב לי מייל, המייל שלי זה הניק שלי פה - בגימייל." כלומר תכתוב davidnead ואחר כך @gma...יהודהשיחה • ז' בשבט ה'תשע"ח • 22:43, 22 בינואר 2018 (IST)
שים לב, שתשובתו של דוד עם כתובת המייל שלו נכתבה אחרי הודעתו של תשובה בפסקה זאת, ואידך פירושא זיל גמור. קריצה איש גלילישיחה • ז' בשבט ה'תשע"ח • 22:55, 22 בינואר 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

יהודה, שלו'. רק עכשיו שמתי לב לעריכה הזו שלך. היחסים שלי איתם היא משהו שלמדתי לחיות איתו. אין לי ממש בעיה ואני גם מודע לכך שיש שם מעט מאד אפשרות להשפיע על הטייה. נכון לעכשיו אשמור על המשתמש שלי, בעיקר כדי שאוכל לעשות עריכות שירתיחו[1] את דוד שי, ראה הערך Base64 בטקסט שהשתמשתי בפסקה "דוגמה", שעליה אפילו חסמו אותי Im-yahoo.svg,
ולהצביע לפעמים במקומות המעטים שיכול לשנות משהו.
בברכה עידו (שיחה) 19:03, 24 בינואר 2018 (IST)

עידו רק עכשיו נודע לי שזה אתה. נראה לי שחלק מהמריבה שלך שם לא מוצדקת אם לא שהתכוונת להרגיז אותם. מה זה "ריפוד" נראה לי שהם צודקים שזה טעות אמנם אני לא מבין בנושא אולי דוד (davidnead) יודע. על דוד שי התפלאתי חשבתי שהוא מכבד את היהדות. יהודהשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 19:37, 24 בינואר 2018 (IST)
לא זו אינה טעות, ריפוד זה המונח השגור (גם באקדמיה) כפי שגם דוד שי בסוף נאלץ לקבל. דוד שי אוהב את היהדות על פי הצהרתו, בדיוק כמו יאיר לפיד שר"י. השימוש במחרוזת מהיהדות היא כמובן לגיטימית בעולם מתוקן, אלא שברור שיעלה את חמתם של הנאורים. בכל מקרה זו לא הייתה מריבה מבחינתי כי אני מכיר אותם ואת שיטתם. הם רוצים להוציא מהויקיפד החשוך תגובות נמהרות ולשון קשה ואז זו להם אמתלא לחסימה ממושכת. מה שכמובן לא הצליחן להוציא ממני. עידו (שיחה) 20:55, 24 בינואר 2018 (IST)
אבל למה לריב על תבנית שיכתוב יותר מדיי. הערך באמת צריך עדיין תיקון.יהודהשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 21:12, 24 בינואר 2018 (IST)
בנושא שעליו הכותרת (כתיבת ערך על המכלול) מתאים להם לריב על חשיבות אנציקלופדית (ביקורת רמז על זה, הוא מעוניין לרצות אותם) תוכל להראות להם את הדיון על עיתן הפלס. הוכרעה חשיבות על עיתון שיצא לפני זמן קצר. אגב אני הייתי שם תקופה קצרה עם משתמש בשם מש.נמ. היתה לי אז תוכנית לפתוח ערך על המכלול התכוונתי לעשות את זה בדף משנה בהתחלה. בסוף חסמתי לעצמי את הגישה לחשבון זה. (יש לי עוד חשבונות לא פעילים שם ראה [1]. מחקתי את הגירסה הזו כי מדאי הרבה עיניים עלולות לראות את זה ואני לא רוצה שכולם יידעו.יהודהשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 21:12, 24 בינואר 2018 (IST)
אין בעיה עם ערך המכלול שם. אני ביקשתי מחיקה לאחר הההערה (הנכונה) על זכויות יוצרים. אעלה ב"נ את הערך בצורה מתוקנת בהתייעצות עם הקהילב כאן. אין לי ספק שכאשר אעלה אותו הוא גם ישאר אפילו אם יטענו לחשיבות. עידו (שיחה) 22:17, 24 בינואר 2018 (IST)
עידו, מה שכתבת על דוד שי, מעניין שבערך רקורסיה הוא לא נגע. יהודהשיחה • י' בשבט ה'תשע"ח • 20:52, 25 בינואר 2018 (IST)
לא בטוח שראה את זה. בכל מקרה זו לא עבודה שלי. ודבר נוסף, זו דוגמא שגם משתמשים בה באקדמיה לפעמים ובהרצאות שונות בארץ כגימיק. עידו (שיחה) 21:37, 25 בינואר 2018 (IST)

{{דף מותאם}}

התבניות יוצרת שתי בעיות.

 1. כאשר היא מונחת בשורה עם תחילת הדף (בלי אנטר מיד לאחריה) היא מסתירה את התצוגה של כל הדף (לפחות לפעמים).
 2. בדפי המדיניות שבהן הנחת את התבנית לא שייך הטקסט שהיא מציגה אוטומטית ("טקסט זמני של דף מותאם"), צריך לאפשר פרמטר שלא יציג טקסט.

בברכה, מכה"כשיחה • ו' בשבט ה'תשע"ח • 12:54, 22 בינואר 2018 (IST)

שלום מלא כל הארץ שמחים על כל יום שרואים אותך פה. הסתרת כל התצוגה היא בדיוק מטרת התבנית. היא מסתירה את התצוגה למי שאינו עורך אספקלריה או לפי מהדורה. טקסט זמני -כשמו כן הוא, התבנית בחיתולים והתוכן שלה עוד לא נוצר. רוצה להתנדב? דוד (שיחה) 13:28, 22 בינואר 2018 (IST)
עד כמה שידוע לי אני מוגדר כעורך אספקלריה, והעניין הוא שהיא מסתירה כתלות באנטר. את מטרתה הבנתי מהמעקב אחרי דף הJS הכללי. כרגע אני רוצה עוד לטפל בסיווג דפי המהדורות לקטגוריות, כך שלא אצטרף למבצע זה. אשמח אם תוכל להוסיף פרמטר (קט=) שבו תהיה רשימת נושאים שתסווג לקטגוריות למשל {{דף מותאם|קט=אבולוציה}} יסווג לקטגוריה:שכתוב אספקלריה: אבולוציה, ו{{דף מותאם|קט=לפנה"ס}} יסווג לקטגוריה:שכתוב אספקלריה: תארוך. בברכה, מכה"כשיחה • ז' בשבט ה'תשע"ח • 18:42, 22 בינואר 2018 (IST)
תלות באנטר - לא נראה לי הגיוני. יותר סביר, שלא ריעננת את הדף. לפעמים יש צורך לבצע ריענון (בכפתור הייעודי) כדי לראות את הדף לפי הגדרותיך אם שינית משהו.
קטגוריות, תוכל להיכנס ל{{דף מותאם}} ולעשות זאת, אם יש בעיה אשמח לעזור. העבודה תהיה כמובן קלה בהרבה עם השלמת הריענון המציק, שמכביד במיוחד על עבודתך הספציפית שמתמקדת הרבה בקטגוריות. דוד (שיחה) 23:25, 22 בינואר 2018 (IST)
אין לי נסיון עם עריכת תבניות. אין ברצוני סתם לסווג את כולם לקטגוריה:שכתוב אספקלריה (דבר שאני יודע לעשות), אלא להוסיף אפשרויות לפרמטרים שונים לפיהם יסווג הדף לקטגוריה, אם תוסיף שתי דוגמאות (אלו שפרטתי לעיל), אוכל להמשיך ולהוסיף סיווגים נוספים. בברכה, מכה"כשיחה • ז' בשבט ה'תשע"ח • 17:03, 23 בינואר 2018 (IST)

הבהרות

דרושות לי שתי הבהרות:

 1. התבנית אמורה להתווסף לדפים שכבר טופלו עם תבנית מהדורות? הבנתי בינתיים שלא.
 2. הסקריפט חוסם דף שבקוד המקור שלו מופיעה התבנית, או רק אם בתצוגה מופיע "טקסט זמני של דף מותאם"? בהתחלה הנחתי שהראשון, ואז הבחנתי שסביר שלא, ואם הדבר תלוי בתצוגה צריך למצוא פתרון אחר לבעיה 2 לעיל. בברכה, מכה"כשיחה • ז' בשבט ה'תשע"ח • 17:12, 23 בינואר 2018 (IST)
סליחה שהכבדתי עליך, פשוט לא התפנתי להסביר מסודר. התבנית הזו מיועדת רק למקרים בהם יש צורך להסתיר את כל הדף. כגון דף גיור מונחים. יש {{דף מותאם}} ויש {{דף מותאם לבסיסי}} בהתאמה. כאשר דף מכיל את התבנית הזו, באופן אוטומטי כל תוכן הדף מוסתר, ובמקומו מופיע תוכן התבנית. תוכן התבנית עוד לא נקבע, הוא כנראה יכיל טקסט סדנרטי בסגנון "דף זה לא נגיש במהדורה הבסיסית" וכדו'. בנוסף תהיה אפשרות שהתבנית תכיל באופן אוטומטי דף חילופי עם שם זהה לשם הדף בגירסה מיוחדת (למשל: אבולוציה/מותאם) וזה ממילא מה שיוצג. מקוה שהבנת, אם כן תוכל להסביר לי עכשיו ביתר בהירות כיצד אתה רוצה למיין לקטגוריות. נ.ב. לעת עתה באופן בו פועלת התבנית הטקסט חייב להופיע בצורה המדוייקת ואין אפשרות להוסיף פרמטרים, זו לא תבנית רגילה אלא קוד שנמצא על השרת, אמנם אם יהיה צורך בהמשך יהיה אפשר לשנות. דוד (שיחה) 18:18, 23 בינואר 2018 (IST)
האם יהיו ערכים שתבנית זו תוצב עליהם באופן זמני עד לתיקון? אם כן אז אני רוצה שיסווגו לפי התחום הנדרש לתיקון, אבל אם התבנית תונח באופן קבוע וסופי אז אין עניין לסיווג. עם זאת, יש עניין להסתיר את הטקסט עבור מי שלא אמורה להיות לו בעיה עם הדף (עורכי אספקלריה/כללית). בברכה, מכה"כשיחה • ח' בשבט ה'תשע"ח • 18:36, 23 בינואר 2018 (IST)
התבנית אמורה להיות מוצגת רק בדפים שאמורים להיות מוסתרים בקביעות (עד להודעה חדשה לפחות, כמו הדפים שיש עליהם תבנית מיזמים). לגבי תצוגת התבנית עבור עורכי אספקלריה וכדו' - אפשר פשוט למחוק את תוכן התבנית, זה גם כך טקסט חסר משמעות, אבל רציתי שתהיה תשומת לב לנוכחות שלה. אם תרצה מחוק, מקוה להתפנות בקרוב לשוות לה צורה טכנית מינימלית. דוד (שיחה) 18:49, 23 בינואר 2018 (IST)
ובכן, עשיתי משהו מינימלי בזכות הנדנוד שלך, תודה. אם תרצה תוכל עכשיו להיכנס ולתבנית ולערוך כפי הנראה לך. דוד (שיחה) 19:03, 23 בינואר 2018 (IST)
תודה, נראה לי בסדר בינתיים. בברכה, מכה"כשיחה • ח' בשבט ה'תשע"ח • 19:07, 23 בינואר 2018 (IST)

בוט ישובים

הי דוד,

בערך רמת רזיאל שייבאתי זה עתה קיימת תבנית {{בוט יישובים/0460}}
להשאירה כפי שהיא עם השגיאה בדף מתוך הנחה שהתבנית תתגייר?
בברכה, עידו (שיחה) 08:13, 23 בינואר 2018 (IST)

בדיוק כך. ואם התבנית עוד לא יובאה - אתה יכול פשוט לייבא אותה, אך גם אם יובאה ולא עובדת תקין יש להשאירה. דוד (שיחה) 08:31, 23 בינואר 2018 (IST)
ייבאתיה. מה לגבי הבוט עצמו, אפשר גם לייבא? עידו (שיחה) 08:49, 23 בינואר 2018 (IST)
הקודים של הבוטים בוויקיפדיה מוסתרים מהציבור, וחבל לי. בכל מקרה זה לא משהו שמייבאים כי זה לא פועל מתוך האתר אלא מהמחשב, זה סוג של תוכנה. דוד (שיחה) 09:35, 23 בינואר 2018 (IST)
כן ברור שזו תוכנה, מסוג Crawler ... עידו (שיחה) 12:25, 23 בינואר 2018 (IST)
שכחתי עם מי אני מדבר קריצה, אולי תסביר לי אתה מה זה הסוג שנקבת? דוד (שיחה) 13:29, 23 בינואר 2018 (IST)
בעצם אולי זה לא Crawler. בכל מקרה Crawler (תרגום - זחלן) כשמו כן הוא - תפקידו "לזחול" ברצף על רשימת אתרים (בד"כ ארוכה) ולעשות משהו בכל פעם. השימוש הנרחב המשמעותי הראשון היה של גוגל שיצרו זחלנים שעברו על כל הדפים באינטרנט כדי לאנדקס (ליצור Indexes) אותם וכך לתת את היכולת של איתור דפי אינטרנט שבהם מופיע המושג שאנו מחפשים. עידו (שיחה) 18:25, 23 בינואר 2018 (IST)
מכיר את המושג בעברית. לא חושב שכאן זה מה שמדובר, גם אני יצרתי בעצם סקריפטים שהם קצת בוט. מדובר סה"כ בעריכות באמצעות שימוש בAPI באופן שיטתי על סדרת דפים. דוד (שיחה) 18:50, 23 בינואר 2018 (IST)

הטיוטא הזו

ה"טיוטא" הזו שיצרת, חוקית?
כלומר זה נראה שהיא במרחב הראשי, לא?
בברכה, עידו (שיחה) 18:43, 24 בינואר 2018 (IST)

דוד, באמת בדרך כלל כותבים טיוטה:רומא העתיקה. וגם למה כתבת בא'.--יהודהשיחה • ט' בשבט ה'תשע"ח • 19:40, 24 בינואר 2018 (IST)
ובכן, זה מהשבועות הראשונים שלי במכלול, קחו בפרופורציה, אפילו השם שלה לא תקני. אני לא רואה כרגע למה היא לא במרחב הערכים, אני מתרשם שייבאתי אותה ואז ראיתי שזה ערך גדול שצריך השקעה לעבור עליו ולוודא נקיות. אני חושב שאמחק אותו כרגע - ומי שירצה ייבא שוב. דוד (שיחה) 19:50, 24 בינואר 2018 (IST)


שגיאה בתבנית:תנ"ך

ראה העריכה הזו.
בברכה, עידו (שיחה) 11:24, 26 בינואר 2018 (IST)

תתעלם, טעות שלי עידו (שיחה) 11:29, 26 בינואר 2018 (IST)

הערות שוליים

 1. ^ דוד שי שונא יהדות ומרתיח אותו כל עריכה מסוג זה, בפרט שהערך בנושא חול

בעיות ביבוא

עדיין מתקיימת השגיאה הייבוא נכשל: Expected <mediawiki> tag, got--יהודהשיחה • י"ג בשבט ה'תשע"ח • 15:49, 29 בינואר 2018 (IST)

למרבה הצער, איני יודע. אתמול זה שוב עבר למתכנת. אולי תשקול תרומה למכלול? משאבים מוגבלים זה בהחלט עניין מציק לפעמים. דוד (שיחה) 16:27, 29 בינואר 2018 (IST)

מהדורות בגלים מילימטריים

העריכה הזו לא ברורה לי. הקב"ה השאיר חותמו בעולם, מה הבעייה עם זה שאנו מגלים מידע על העולם דרך גלים מילימטריים או כל דבר אחר?
בברכה, עידו (שיחה) 19:30, 31 בינואר 2018 (IST)

זו תגלית על השלבים הראשוניים של היווצרות היקום, בהתבסס על תיאוריות היווצרות היקום הידועות בבעיותן. עם זאת מכיוון שעצם המשפט עשוי להישמע "תמים" ואינו בהכרח מציף את עומק הבעיה, השארתי את הטקסט כפי שהוא במהדורה הכללית כפי שתוכל לראות. רק בבסיסית המיועדת ל"אניני טעם" הסרתי אותו. דוד (שיחה) 20:20, 31 בינואר 2018 (IST)

ייבוא בכמויות

יש מצב שאתה מייבא את כל הדפים בגלריה פורטל:החי והצומח בארץ ישראל/תמונה נבחרת נוספת/גלריה?
עם המייבא אמור להיות קל, נכון? עידו (שיחה) 18:15, 8 בפברואר 2018 (IST)

וגם פורטל:החי והצומח בארץ ישראל/תמונות מהחקלאות/גלריה עידו (שיחה) 18:17, 8 בפברואר 2018 (IST)
יובאו
תודה עידו (שיחה) 17:25, 11 בפברואר 2018 (IST)

ICON של נעילה מפנה לויקיפדיה

ה icon של נעילת דף, לדוגמא בהמכלול:מפעיל מערכת מפנה לויקיפדיה. איזה סקריפט מוסיף את ה Icon? צריך לסדר שם. עידו (שיחה) 10:04, 11 בפברואר 2018 (IST)

הוא לא מפנה לויקיפדיה, אלא לדף במכלול תחת הכותרת ויקיפדיה. צריך באמת לחפש. דוד (שיחה) 10:12, 11 בפברואר 2018 (IST)

מה עם איזה ארכוב (של דף השיחה)?

הגיע הזמן לדעתי... עידו (שיחה) 13:25, 11 בפברואר 2018 (IST)

ציר הזמן ב-ncRNA

אם תוכל להעיף מבט בערך בפסקא היסטוריה, יש שם ציר זמן שהערכים לא מופיעים בו כראוי. יש שם בפנים תגית <timeline> שלא מציגה את ה-PlotData שלה. האם מכיר את התופעה? עידו (שיחה) 17:24, 11 בפברואר 2018 (IST)

זו הרחבה שההתקנה שלה מורכבת ולא השלמתי אותה משום שלא התפנתי לזה. כלומר לא השלמתי את הטיפול בבאגים. אי"ה כשאמצא זמן. דוד (שיחה) 18:40, 11 בפברואר 2018 (IST)

דוב סורי

הי, אני כבר לא זוכר מה צריך לעשות בכזה מקרה, אבל בערך הנ"ל רשום "לפחות ברבע מיליון השנים האחרונות, ובכלל זה בתקופת המקרא." תקופת המקרא הייתה לפני 4.5 מיליארד שנים, אז הנ"ל טעות מיניה וביה. אור האמת (שיחה) 22:34, 22 בפברואר 2018 (IST)

שלום לך, הרבה זמן לא היית כאן. עליך להשתמש בתבנית {{מהדורות}} ולמלא טקסט חילופי. תוכל להשתמש בלחצן "אשף האספקלריה" בסרגל הכלים של יבת העריכה - יהיה לך קל מאוד עם זה. אם אינך רוצה להתעסק עם זה תגיד לי - ואמחק את הערך, שכן זה דינו של ערך שיובא ללא בקרה. דוד (שיחה) 22:37, 22 בפברואר 2018 (IST)
תמחק. דווקא אני מאד אוהב את התבנית הזאתי של המהדורות, ואני ממש גיק של אשף האספקלריה. לפעמים אני קם לפנות בוקר רק כדי להשתמש בהם ואז עושה תצוגה מקדימה כדי לראות את התוצאות ואז לא שומר כדי לא לעשות סתם משהו שאני לא בטוח בו. אור האמת (שיחה) 22:44, 22 בפברואר 2018 (IST)
Im-yahoo.svg דוד (שיחה) 22:57, 22 בפברואר 2018 (IST)
לילה טוב ושבת שלום ופורים שמח (אם הפעם הבאה שאקפוץ לכאן תהיה במרחק דומה להפסקה האחרונה). אור האמת (שיחה) 23:01, 22 בפברואר 2018 (IST)
הדב הסורי בא לבקר. עידו (שיחה) 15:22, 7 במרץ 2018 (IST)

בחייאת דוד

מה עלול להיות לשון הרע? כשכתבו על הרה"ג אברהם במחזה שליט"א שהוא טרול, שזה לשון הרע בפרהסיא גם אם לא הוצאת שם רע, שתקו רבנן שמע מינה דניחא להו. אבל כשאני הקטן יצאתי מאורי וכתבתי 'דאחקה' נעימה על חשבון טרול שמכריז על עצמו שהוא טרול (גם אם בשבילנו הוא נכס עצום) אז מוחקים את זה??? נסחפת אחרי "אותו הגלילי"? אני רוצה לערער על ההסתרה החפוזה הזו ומבקש להוציא את אור האמת לאור השמש בחזרה. אור האמת (שיחה) 20:15, 7 במרץ 2018 (IST)

אבקש שתכתוב לי בפרטי אודות עניין זה. דוד (שיחה) 21:44, 7 במרץ 2018 (IST)
תצייץ לי בפרטי ואגיב, אבדו לי פרטי ההתקשרות. אור האמת (שיחה) 21:52, 7 במרץ 2018 (IST)
תשתמש בשליחת דוא"ל למשתמש. כאן בצד. דוד (שיחה) 23:06, 7 במרץ 2018 (IST)
אין כאן בצד. אור האמת (שיחה) 00:02, 8 במרץ 2018 (IST)
הה. זה כנראה כי אני לא הגדרתי. טוב, לא נורא. תסדר את העניין וזהו. לילה טוב ואור בוהק. אור האמת (שיחה) 00:04, 8 במרץ 2018 (IST)

"שגיאת תחביר ב JSON"

ראה תבנית:מבנה למטה. מכיר את זה? עידו (שיחה) 20:37, 7 במרץ 2018 (IST)

קשה לדעת, אבל כל עוד זו תבנית ויקינתונים - אין ציפיות ממנה שתעבוד תקין. דוד (שיחה) 21:45, 7 במרץ 2018 (IST)

אשף הסינון והסרת התמונות החדש

Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! גדול. עידו (שיחה) 08:15, 15 במרץ 2018 (IST)

Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! לך על המשוב. מחזק. דוד (שיחה) 22:24, 15 במרץ 2018 (IST)

בקשת עזרה בשל בעיה טכנית

משום מה כשאני מנסה לערוך בתצוגת מכשירים ניידים, כתוב לי "מתבצעת הפניה לעורך" והדף חוזר למצב הרגיל, כלומר, לא מתאפשר לי לערוך. רק דרך תצוגת מחשבים אפשרי (או לאחר עריכה בתצוגת מחשבים מתאפשרת לי עריכה אחת בתצוגת ניידים, משונה). אודה לך אם תוכל לסייע. בתודה ישי (שיחה) 00:31, 22 במרץ 2018 (IST)

ראשית, מיד כשראיתי אותך בשינויים אחרונים שמחתי לבואך. לגוף הענין - זה באמת מוזר. אני מניח שאתה לא מתכוון לאפליקציה, אלא לתצוגת ניידים. האם בעבר זה היה בסדר? דוד (שיחה) 00:36, 22 במרץ 2018 (IST)

תודה.. לא מדובר באפליקציה (יש?!) אלא בתצוגת ניידים. בעבר היו בעיות טכניות שונותושהלכו ובאו וחוששני שהן אחת הסיבות למיעוט פעילותי כאן. אם כי לא אוכל לפרוק מעל צוארי כל אחריות כמובן.... בתודה ישי (שיחה) 08:07, 22 במרץ 2018 (IST)

תיאורטית יש אפליקציה, בפועל אינה עובדת. בקשר לתצוגה לניידים - אני לא יודע כמה אני יכול לעזור. אצלי במחשב כאשר אני עושה תצוגת ניידים זה עובד. מעבר לזה, סמארטפון אין לי. אני יודע שיש התקנה מסוימת שאמורה לשפר תצוגת ניידים - ולא הצלחתי להתקין אותה. בעצם עולה לי עכשיו רעיון בכיוון אחר - האם הבעיה בכל סוגי הדפים והערכים? אגב, מה באמת החזיר אותך אלינו עכשיו? דוד (שיחה) 09:18, 22 במרץ 2018 (IST)
בכל הדפים שניסיתי. דפ"ש וערכים. חזרתי בגלל בין הזמנים וכי התחשק לי לכתוב את הערך על פשוטו של מקרא. בברכה ישי (שיחה) 11:18, 22 במרץ 2018 (IST)

שכוייח

Designer Barnstar.jpg כוכב הצובעים
תודה על הצבע שאתה מכניס למכלול,
בלעדיך המכלול לא היה אפילו שחור-לבן אלא סתם אפור! עידו (שיחה) 07:34, 22 במרץ 2018 (IST)


למה מחקת?

מדוע מחקת את הערך 'שלוש השבועות' שעבדתי עליו, זמן רב ושכללתי אותו, ולכל טענה הבאתי מקור מוסמך...

ג"כ התייחסתי לטענות כראוי , במקום להפוך ערך איצקלופדי לרשימה ארוכה של כל גדולי ישראל מהדור האחרון... בעוד ניסוך המים רק רצה להכניס רק דעה אחת

ועוד היה בדעתי להכניס עוד את העדה החרדית והתאחדות הרבנים, מלבד חסידות סאטמר ונטורי קרתא...

אודה לך אם תוכל נא להחזיר את הערך ע"מ שאוכל לשכללו

ומה גם שמנעתי מלהפוך ערך זה לההפך ל'פורום תורני' ובו רשימה ארוכה של גדולי ישראל מהדור האחרון, וכל אחד מה דעתו על איסור שלוש השבועות בימינו אנו, והשו"ט בכל אחד ואחד?!

הרי כל בקשה שהיתה לי מהעורכים הותיקים נענתי לבצע אותה, ע"מ להתאים אותה למכלול, אז מדוע סתם כך למחוק ולהתחיל מהתחלה

תודה רבה, ילקוט השבעתי אתכם (שיחה) 23:53, 28 במרץ 2018 (IDT)

ילקוט השבעתי אתכם הערך לא נמחק, הוא עבר לכאן משתמש:ילקוט השבעתי אתכם/שלוש השבועות תוכל לעורכו כאן עד שהוא יהיה בשל לחזור למרחב. יוסף (שיחה) 01:45, 29 במרץ 2018 (IDT)
ילקוט השבעתי אתכם - מחילה שאיני פנוי לענות, אני מקוה שתבין שערב חג. אשתדל במהלך חול המועד או אחרי החג להתפנות לעניין. בינתיים קח לתשומת ליבך דברי יוסף. דוד (שיחה) 23:22, 29 במרץ 2018 (IDT)

עמוד ראשי

שלום דוד
מאד צורם (לי) הקישורים האדומים בתבניות של הערכים בפרשה וענייני דיומא (בויקיפדיה חל איסור על קישורים אדומים בעמוד הראשי) הייתי עוזר בשמחה, אך איני מבין בזה כלכך. אם תועיל לעוזרני בדבר אשמח לתרום מזמני. בתודה ובברכת מועדים לשמחה בן-ימין (שיחה) 22:43, 4 באפריל 2018 (IDT)

יישר כוח גדול על הנכונות! אצלינו מותר לעת עתה קישורים אדומים, בדיוק בגלל אנשים כמוך. זה אחד מהגורמים לדירבון הכחלת ערכים. אשרינו שהגענו לכך שהרוב מוכחל והאדום בולט בתוכו. אהיה בקשר איתך בלי נדר לאחר החג, בינתיים אשמח אם תלחץ על הסמליל שבפינת התבנית ותבחן את העמוד שיפתח, כתוב לי לאחר מכן אם יש צורך בהסברים נוספים. דוד (שיחה) 23:59, 4 באפריל 2018 (IDT)
נ.ב. השבוע ספציפית יש תקלה טכנית כלשהי בתבנית הפרשה כפי שאתה יכול לראות. זה בדרך כלל לא קורה, אצטרך לעיין ולחפש פתרון. דוד (שיחה) 23:59, 4 באפריל 2018 (IDT)

דוד, תן דעתך, שלא אחריב את עולמך... בברכה בן-ימין (שיחה) 23:43, 7 באפריל 2018 (IDT)

אני חושב שלא החרבת... Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! עצום על ההירתמות הנפלאה. פלא איך פיספסתי את חג מתן תורתינו... דוד (שיחה) 02:01, 10 באפריל 2018 (IDT)
תודה. לא פלא. כלכך הרבה עבודה על אדם אחד??? פלא שזכרת בכלל משהו. ותודה על עדכון התאריכים, לא הבנתי כלום... דרך אגב אולי כדאי שלכל הפחות פרשת שמיני תופיע כל עוד לא סודרה הבעיה, בכל זאת זה עמוד ראשי. בברכה בן-ימין (שיחה) 03:11, 10 באפריל 2018 (IDT)
חן חן על הקומפלימנט. התאריכים - הגדרתי שמה שעשית יעבוד. שמיני - הבנתי מה הבעיה, זה דורש שינוי יסודי במנה. פתרון זמני יכול להיות הכנסה ישירה של התבנית של שמיני למשבצת הייעודית בתבנית:עמוד ראשי, ולשחזר בסוף השבוע. ביצעתי - תזכור לשחזר (2 גרסאות). דוד (שיחה) 10:35, 10 באפריל 2018 (IDT)

עיטור המייבאים

Wikiwings2.png עיטור המייבאים
על תרומתך האדירה למבצע הייבוא מוויקיפדיה העברית
אף שאתה לא פעיל מזה כמה חדשים, מגיע לך קרדיט גדול על פעלך בעבר.
אנטוויקלען (שיחה) 16:50, 28 במאי 2018 (IDT)


חן חן, הכרת הטוב היא מידה חשובה. הוקרתך מחממת את הלב. בטוחני שתרומתי תבוא בסופו של דבר לכדי תועלת. בהצלחה! דוד (שיחה) 17:33, 28 במאי 2018 (IDT)
גם אני מצטרף לאנטוויקלען, ולא רק על הייבוא.--יהודהשיחההצטרפו למיזם יבוא 200,000• י"ח בסיוון ה'תשע"ח • 19:46, 31 במאי 2018 (IDT)

חצי מיליון יהודים צריכים אותך!

באנר קמפיין 3.png
לצפייה בסרטון 'דף של ספינה' - לחץ כאן

הוספת יארצייט בדף הבית - היום בלוח השנה

הרב דוד משה רוזנבוים - ט"ו בתמוז התשכ"ט בעל הדעהשיחה • ט"ו בתמוז ה'תשפ"א • 09:22, 25 ביוני 2021 (IDT)

בוצע על ידי מוטל מקוהשיחה • ט"ו בתמוז ה'תשפ"א 09:48 (IDT)
לידיעת העורכים החדשים: אין לבלבל משתמש זה עם דויד דוד לא פעיל כאן היום ואין טעם לכתוב לו הודעות בדף השיחה.--יהודה שיחה < י"ג באב ה'תשפ"א • 11:24, 22 ביולי 2021 (IDT)