משתמש:Davidnead

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבת כישורי שפה
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
en-2 This user has intermediate knowledge of English. (אנגלית)
yi-2 דער באניצער האט א מיטלע ידיעה אין יידיש.
ru-3 Этот участник свободно владеет русским языком. (רוסית)
תיבות משתמש
Torah and jad.jpg משתמש זה אוהב ללמוד תורה
סמל המכלול גמרא 2.PNG משתמש זה הוא אחד מבין 5 מפעילי מערכת במכלול.
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא במכלול במשך
4 שנים, 4 חודשים ו־26 ימים.

{{{1}}} משתמש זה כתב {{{1}}} ערכים מתוך 285,974 ערכים במכלול.
+{{{1}}} משתמש זה ביצע מעל ל־{{{1}}} עריכות עד כה.
סמל המכלול גמרא 2.PNG נכון לרגע זה יש במכלול 285,974 ערכים
Face-blush.svg משתמש זה מודע לכך שהוא רגיש נפשית ולפיכך עלול להיות פגיע. Face-crying.svg
Jerusalem from mt olives.jpg משתמש זה הוא ירושלמי ברוחו
Brockhaus and Efron Jewish Encyclopedia e9 327-0.jpg משתמש זה מדקדק בקיום ההלכה
Volozhin yeshiva.jpg משתמש זה הינו ליטאי
Beth Yaacov Torah.JPG משתמש זה הוא בעל קורא
Accretion Disk Binary System.jpg משתמש זה מבין שאין סתירה בין תורה למדע
משתמש זה נוהג להתחיל דברים ולא לסיי

שמי דוד.
הצטרפתי למכלול לאחר פסח תשע"ז, מתוך אמונה חזקה שהמכלול מהוה דגם טוב לבניית אנציקלופדיית ויקי חרדית איכותית, כזו שתהה כתובת אולטימטיבית עבור יהודי תורני באשר הוא, עדיפה בהרבה מוויקיפדיה.
אני מאמין לגמרי כי האתגרים שמציב הידע המדעי המודרני בפני יהודי מאמין, קשיים שהפילו רבים לתהומה של כפירה או כפירה למחצה, אינם נעוצים בידע המדעי כשלעצמו, אלא אך ורק בצורת הגשת הידע. אני מאמינים שעורכים חרדיים יוכלו לשמר את כל הידע תוך הגשתו מחדש באופן מותאם לקורא התורני.
אני מאמין שברחבי המרשתת פעילים בקביעות אלפי חרדים, מהם רבים אשפי ידע של ממש כל אחד בתחומו. אני מאמין כי הקמת קהילת ויקי חרדית איכותית תענה על ביקוש טבעי ותשמש אבן שואבת למומחים תורניים, מומחי קודש חול, הלכה, מוסר והשקפה, יהדות, תולדות עם ישראל וחכמיו ועוד, ותיצור אנציקלופדיה מפותחת ברמה גבוהה בתחומים אלו, שתשתלב היטב במארג הערכים שיועתקו מוויקיפדיה.

פעילותי במכלול

התחלתי את עבודתי במכלול כעורך תוכן, מייבא, מנטר ומפעיל מערכת (מאוחר יותר התמנתי לביורוקרט). בהמשך הפעלתי מיזמים משמעותים לבניית תשתית טובה לפעילות קהילה ותוכן במכלול. התמחתי בקוד ויקי ובתבניות מתקדמות. עם הזמן השתתפתי בעיצוב אופיו היסודי של המכלול, בעיצוב מדיניות האספקלריה ובייעוץ אסטטרטגי למכון. בהמשך התחלתי לפעול כעורך ממשק, לפתח ולהתאים סקריפטים, וכן במפתח ומתחזק תוכנת המדיה-ויקי של המכלול בצד שרת, מפתח עזרים מהצד ונותן מענה לצרכים הטכנים של הקהילה.

הרהורי על ההמשך...

בחנוכה תשע"ח, לאחר השלמת היעד השאפתני של ייבוא חמישים אלף ערכים למכלול והתאמתם לקורא התורני, החלו לקנן בי הרהורים חדשים באשר לדרכו של המכלול. חשתי שהתקדמות המכלול לעבר ההצלחה כפי שראיתיה בחזוני נעצרה, שקלתי לפרוש לחופשה. לאחר זמן קצר הבחנתי שעורכים וותיקים ומרכזיים במכלול פרשו, כנראה מסיבות דומות, ורמת התוכן במכלול החלה להתדרדר פלאים. הגעתי למסקנה שהמכלול זקוק לשיקום וריענון היסודות עליהם הוא בנוי לצורך המשך צעידה אל מימוש החזון.
הפחתתי את פעילותי למינימום ולקחתי פסק זמן לחישוב מסלול מחדש. בינתיים אני משתדל לשמור על מינימום תחזוקה בשרת ופתרון בעיות טכניות דחופות, למלא את מטלותי כמפעיל מערכת ולענות לפניות מכלולאים. ניתן לתייג אותי או לפנות אליי בפרטי. כולי תקוה למצוא את דרך המלך להתחדשות בקרוב.

תכנים ומיזמים שיצרתי וביצעתי

ערכים שיצרתי

בוויקיפדיה או פה או בעבודה משותפת:

פרוייקטים שביצעתי

עזרים שיצרתי

גאדג'טים שיצרתי

סקריפטים שכתבתי

הרחבות בצד שרת

כלים אחרים

  • תוסף לכרום המאפשר ייבוא קל ומהיר מתוך וויקיפדיה, או מתוך המכלול, מציאת ערכים לייבוא, זיהוי בעיות פוטנציאליות ועוד. שימושי לכולם ובפרט למכלולאים שעדיין משוטטים בוויקיפדיה


שולחן העבודה שלי

דת ומדע

במסגרת האתגר הבסיסי של הפרוייקט הזה, להגיש לקורא החרדי מדע נקי, בלא פרשנויות סוביקטיביות של מדענים כפרנים, הנה ההשתתפות שלי בנסיונות.

כללים לגיור תאריכים

כאן אנסה לגייר בצורה איכותית את הערכים המהוי ליבת הבעיה, למען יהיה אפשר ללמוד מהם לאחר מכן:

ערכים העוסקים בנושאי בריאה וגיל העולם: