שיתופתא

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שיתופתא
סמל שיתופתא.jpg
דף הכניסה לשיתופתא
דף הכניסה לשיתופתא
סלוגן כשהתחדשו בעולם רשתות שיתופיות
שיתופתא רותמת אותן לעולם התורה
מייסדים הרב יוסף קמינר
בעלות מכון חכמת התורה
הרשמה חובה להירשם על מנת לערוך
shitufta.org.il
דף גמרא עם ביאור בשיתופתא
מדור חידושים בשיתופתא

שיתופתא הוא מאגר תורני שמעניק לתלמידי חכמים במה לפרסום חידושי תורתם ומעודד חידוש בתורה, לימודה והפצתה. שיתופתא מנגישה את כל ספרי היסוד התורניים באופן אינטראקטיבי ומפתחת סביבם רשת לשיתוף והפצת חידושי תורה.

היסטוריה

שיתופתא הוקם בשנת ה'תש"פ (2020) על ידי מכון חכמת התורה. האתר עוצב באופן הממיר את צרכי הלומד הממוצע לעולם הדיגיטלי: גמרא מבוארת דיגיטלית המעוצבת בצורת הדף המשמשת כתחליף לגמרא המודפסת, המאגר התורני והאינטראקטיבי ממיר את ארון הספרים, ומדור חידושי הגולשים מחליף את כתיבת הערות בשולי גיליונות הספרים ומחברות חידושים.

נכון לאייר ה'תשפ"ג (מאי 2023) רשומים בו למעלה מ-3,200 משתמשים[1].

תוכן

אוצר הספרים[2] כולל את כל ספרי היסוד: תורה, נביאים, כתובים, תלמוד בבלי, שולחן ערוך ונושאי כליו, ועוד, עם כל המפרשים שעליהם.

תכונות

בבחירת מסכת מ'תלמוד בבלי' באוצר הספרים, במרכז האתר מוצבת 'הגמרא הדיגיטלית', גמרא המעוצבת בצורת הדף שהיא טקסט חי ולא סריקה של ספר מודפס. הגמרא מחולקת לקטעים קטעים לפי נושאים, כל קטע הוא כפתור לחיץ לעצמו, לחיצה על קטע גמרא תסמן אותו בכחול ואף את פירוש הרש"י והתוספות השייכים לקטע גמרא זה[3]. לצד הגמרא מימין מוצג מדור ספרים שבו פירוש על הש"ס ומפרשי הש"ס היסודיים מחולקים על כל קטע וקטע שנבחר בגמרא[4]. וב'מדור חידושים' שמצד שמאל מוצבים החידושים שנכתבים על ידי המחדשים בשיתופתא[5]. בדומה לכך ישנם בשאר הספרים שבאוצר הספרים.

קישורים חיצונים

הערות שוליים

גילוי נאות: ערך זה מזכיר את מכון חכמת התורה או את אחד המיזמים שלו. המכלול הוא מיזם של מכון חכמת התורה.