תיכון אחד העם

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: נראה כמו מודעת פרסומת.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
תיכון אחד העם

תיכון ע"ש אחד העם הוא מוסד חינוכי שש שנתי הפועל בעיר פתח תקווה.

היסטוריה

תיכון אחד העם הוקם ב-1959 בפתח תקווה ושמו הראשון היה "תיכון עירוני ב'". ב-1960 הוחלף שמו של בית הספר ל"תיכון אחד העם" על שמו של אשר גינצבורג.

ב-4 בפברואר 1963 קיבל בית הספר אישור ממשרד החינוך על הצטרפות תיכון אחד העם למשרד החינוך ולחלק מחוק חינוך חובה חינם. בספטמבר 1997 התיכון עבר למבנה חדש בשכונת אם המושבות בפתח תקווה. ב-31 במאי 1999 קיבל תיכון אחד העם את פרס "העברית החדשה" מכיוון שממוצע ציוני הבגרות בלשון בתיכון היה מהגבוהים בישראל באותה שנה[דרוש מקור]. ב-2009 קיבל תיכון אחד העם את פרס החינוך המחוזי על איכות ומצוינות ממשרד החינוך וזאת לאחר שנה בה 94.5% מתלמידי התיכון קיבלו בגרות מלאה[דרוש מקור]. ב-1 בספטמבר 2013 נחנך מבנה החטיבה ע"ש אחד העם, בו ילמדו תלמידי כיתות ז' עד ט' ולאחר סיומו יגיעו לתיכון אחד העם.

פרטים נוספים

המבנה הנוכחי של התיכון נמצא ברחוב זיכרון יעקב 52 בפתח תקווה והוא נבנה ב-1995. בתיכון לומדים תלמידים מכיתות י, יא ויב לאחר שסיימו את חטיבת הביניים אחד העם הסמוכה לתיכון. בתיכון יש 12 מגמות אותם התלמידים צריכים לבחור, בתיכון חובה ללמוד מגמה אחת ואפשר ללמוד עד שתי מגמות. בין המגמות שיש בתיכון אחד העם הם: קולנוע, תיאטרון, מדעי המחשב, כימיה, פיזיקה, מדעי הטבע (ביולוגיה), ספורט וחינוך גופני, ערבית ומזרחנות.

קישורים חיצוניים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0