גיל שויד

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

גיל שויד (נולד בשנת 1968) הוא יזם ישראלי בתחום ההיי-טק, מייסד, יו"ר ומנכ"ל חברת צ'ק פוינט.

ביוגרפיה

שויד נולד בירושלים. כבר בגיל 13 החל לתכנת. למד בבית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים ובמקביל ללימודים בבית הספר התיכון למד גם מדעי המחשב באוניברסיטה העברית. בנוסף עבד באותה תקופה כמנהל מערכות במרכז פריץ הבר למחקר בדינמיקה מולקולרית באוניברסיטה העברית.

שירת ביחידה 8200 של חיל המודיעין. לאחר שחרורו מצה"ל ב-1991 עבד כמפתח תוכנה בחברת אופטרוטק (כיום אורבוטק). ב-1993 הקים את חברת צ'ק פוינט יחד עם שלמה קרמר, שעימו שירת במודיעין, ועם מריוס נכט שעימו עבד באופטרוטק.[1] מאז משמש שויד כמנכ"ל ויושב ראש צ'ק פוינט, ועד לשנת 2001 שימש גם כנשיא החברה.

שויד הוא הממציא של הפטנט על טכנולוגיית Stateful Inspection, שעליה מבוסס מוצר הדגל של צ'ק פוינט - FireWall-1,[2] ונחשב על ידי רבים לאבי חומת האש המודרנית.

שויד נמנה עם חבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב ומכהן כיושב ראש חבר הנאמנים של האוניברסיטה לנוער של אוניברסיטת תל אביב. הוא חבר במועצת המנהלים של עמותת "יכולות",[3] הפועלת להעלאת אחוזי הזכאות לתעודת בגרות ולהנגשת ההשכלה הגבוהה.

שויד זכה לעיטורים שונים על הישגיו האישיים ועל תרומתו לקהילה. בשנת 2004 הוענק לו תואר דוקטור למדע לשם כבוד בתחום המדעים מטעם הטכניון.[4] כמו כן הוא נכלל ברשימת "המנהיגים הגלובליים של המחר" מטעם הפורום הכלכלי העולמי, בשל מחויבותו ותרומתו לחברה בתחומים שמעבר לאינטרסים מקצועיים.[5]

בשנת 2010 נבחר ליזם השנה הישראלי מטעם ארנסט אנד יאנג.[6]

בשנת 2014 נבחר לאיש השנה של גלובס.[7]

הונו האישי נאמד בכ-2 מיליארד דולרים, והוא מאנשי העסקים העשירים בישראל.

שויד הוא אב לארבעה ומתגורר בתל אביב.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים