המכלול:בעלות על ערכים

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Ambox important.svg דף זה אינו דף מדיניות רשמי, זוהי רק טיוטה
כדי לדון ולהגיע להסכמות, יש לפנות לדף השיחה.
תוכן וסגנון כתיבה

הערכים הכתובים במכלול אינם שייכים ליוצריהם. כל ההמכלולאים רשאים לשנות כל ערך (כולל אלו המוגנים) תוך הקפדה על כללי המכלול. שחזורים בטיעון כי "זה הערך שלי" אינם מתקבלים. אי הקפדה על כלל זה יכול להוביל לחסימה.

למרות האמור לעיל, מכלולאים, אף אם אינם יוצרי הערך, יכולים ליצור בקשה להימנעות מעריכה של ערך מסוים כאשר הם עובדים עליו, על מנת למנוע התנגשויות עריכה. דבר זה מבוצע על ידי הכנסת התבנית {{בעבודה}} בנקודה שהחל ממנה אין לערוך את הערך (לרוב בתחילתו). יש לשים לב כי מדובר בבקשה בלבד וההיענות לה תלויה בעריכה בפועל של הערך (לרוב אי עריכה של הערך יותר משבוע רצוף תיחשב למצב של חוסר עבודה, דבר שיביא להסרת התבנית).

מה שכן, אם אתם מתכוונים לבצע שינויים מהותיים בערך מסוים, כמו מחיקת תוכן או שכתוב מקיף, רצוי שתפנו ותיידעו לפני כן את כותבי תוכן זה, במידת האפשר.

כמו כן, כאשר אתם באים ליצור ערך או להרחיבו, יש לזכור כי כל הערכים הנכתבים במכלול נמצאים תחת רישיון Creative Commons, פירושו של דבר שכל אחד רשאי להעתיקם בהתאם למגבלות הרישיון ולכן אין אפשרות להגביל את התפוצה של ערך מסוים למכלול בלבד. כלל זה חל גם על הערכים שיובאו מויקיפדיה למכלול, לכן המשנה או מוסיף לערך שיובא מויקיפדיה, אף על פי שהוא לא מוגן בזכויות יוצרים אינו יכול לדרוש שום זכות עליו מלבד הזכויות המוקנות לו על ידי רשיון Creative Commons. כמובן הוא לא יכול לדרוש איסור העתקה או שימוש מחוץ למכלול. ערכים שנוצרו במכלול הזכויות עליהם נתרמות להמכלול:המכון לאוריינות וידע כהלכה. וממילא רק למכון יש רשות להגביל את העתקתם למקום אחר. במקרה זה רק ליוצר הערך יהיה מותר להעתיק למקום אחר אם יוכיח שהוא כתב אותו. אבל כמובן אין לו בעלות עליו כלפי המכלול או עורכיו וכל אחד יוכל לשנותו כנ"ל.