המכלול:בעלות על ערכים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תוכן וסגנון כתיבה

הערכים הכתובים במכלול אינם שייכים ליוצריהם. כל המכלולאים רשאים לשנות כל ערך (כולל אלו המוגנים) תוך הקפדה על כללי המכלול. שחזורים בטיעון כי "זה הערך שלי" אינם מתקבלים. אי הקפדה על כלל זה יכול להוביל לחסימה.

למרות האמור לעיל, מכלולאים, אף אם אינם יוצרי הערך, יכולים ליצור בקשה להימנעות מעריכה של ערך מסוים כאשר הם עובדים עליו, על מנת למנוע התנגשויות עריכה. דבר זה מבוצע על ידי הכנסת התבנית {{בעבודה}} בנקודה שהחל ממנה אין לערוך את הערך (לרוב בתחילתו). יש לשים לב כי מדובר בבקשה בלבד וההיענות לה תלויה בעריכה בפועל של הערך (לרוב אי עריכה של הערך יותר משבוע רצוף תיחשב למצב של חוסר עבודה, דבר שיביא להסרת התבנית).

מה שכן, אם אתם מתכוונים לבצע שינויים מהותיים בערך מסוים, כמו מחיקת תוכן או שכתוב מקיף, רצוי שתפנו ותיידעו לפני כן את כותבי תוכן זה, במידת האפשר.

כמו כן, כאשר אתם באים לייבא ערך או להרחיבו, יש לזכור כי כל הערכים שיובאו מויקיפדיה נמצאים תחת רישיון Creative Commons, פירושו של דבר שכל אחד רשאי להעתיקם בהתאם למגבלות הרישיון ולכן אין אפשרות להגביל את התפוצה של ערך מסוים למכלול בלבד.

כלל זה חל גם על ערכים מויקיפדיה שנערכו במכלול, אף על פי שהערך לא מוגן בזכויות יוצרים אינו יכול לדרוש שום זכות עליו מלבד הזכויות המוקנות לו על ידי רשיון Creative Commons. כמובן הוא לא יכול לדרוש איסור העתקה או שימוש מחוץ למכלול.

לעומת זאת, תכנים אחרים שנוצרו בהמכלול ומתפרסמים בו בלא שמצויין עליהם במפורש אחרת - כל הזכויות עליהם שמורות למכון חכמת התורה בע"מ (חל"צ), וממילא רק למכון יש רשות להגביל את העתקתם למקום אחר. עם זאת, המכון מעניק רשות לשימוש אישי (לא מסחרי ולא ציבורי) בתכנים אלו. אבל כמובן אין לו בעלות עליו כלפי המכלול או עורכיו וכל אחד יכול לשנותו כנ"ל, יתכן וישנם תנאים נוספים ראה המכלול:הבהרה משפטית.