הרב אליהו אלחרר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-emblem-development.svg ערך זה נמצא בתהליך עבודה מתמשך. הערך פתוח לעריכה.
אתם מוזמנים לבצע עריכה לשונית, מכלולזציה וסגנון לפסקאות שנכתבו, וכמו כן לעזור להרחיב ולהשלים את הערך.
הרב אליהו אלחרר
אין תמונה חופשית
לידה 31 בינואר 1966 (גיל: 55)
י' בשבט ה'תשכ"ו
השתייכות חרדים ספרדים
תחומי עיסוק רב עיר
תפקידים נוספים מנהל מחלקת המקוואות ברבנות הראשית
חיבוריו 'יהודה יעלה', 'קונטרס מצוות פיאות הראש'

הרב אליהו אלחרר (נולד בי' בשבט ה'תשכ"ו, 31 בינואר 1966) הוא רב העיר מודיעין מכבים רעות (יחד עם הרב יעקב צ'יקוטאי), אב"ד לדיני ממונות, נשיא מרכז הטהרה העולמי 'מעיין טוהר'[1], ומנהל מחלקת המקוואות של הרבנות הראשית, כותב מאמרים תורניים ומחבר ספרים.

ביוגרפיה

הרב אלחרר נולד לאביו אברהם ואמו רוזה. נשא לאשה את דבורה יעל, בתו של רבי יהודה הכהן סקלי.

היה מקורב לרב עובדיה יוסף והיה מלווה אותו פעם בשבוע, בנסיעה מתל אביב לירושלים ובנסיעות אלו לימד הרב עובדיה את הרב אלחרר מקאמים, הרב עובדיה היה מקשיב לקלטות ומסביר לרב אלחרר זה מקאם פלוני וזה מעבר למקאם אלמוני[2].

משהוקמה העיר מודיעין, נבחר לרבה הספרדי של העיר, לצד הרב דוד לאו שהיה הרב האשכנזי, הרב אלחרר הקים וניהל את מערך המקוואות והרב לאו היה מופקד אז על מערך שיעורי התורה, הכשרות ועירובין ומחלקת נישואין עד לבחירתו לרב הראשי האשכנזי לישראל ביולי 2013.

בשנת 2003 כשאוחד היישוב מכבים רעות יחד עם העיר מודיעין, החל הרב יעקב צ'יקוטאי לכהן גם כרב העיר מודיעין יחד עם הרב דוד לאו והרב אלחרר, כך שבמודיעין כיהנו שלושה רבני עיר במקביל.[3] מצב זה נמשך עד מינויו של הרב לאו לרב הראשי לישראל.

הרב כתב קונטרס ובו הלכות והסברים בעניין גילוח פאות הראש והזקן בשם 'קונטרס מצוות פיאות הראש'[4].

הרב מכהן כנשיא בית הכנסת הספרדי ברחוב קיפודן 21 במודיעין[5].

בבחירות למועצת הרבנות הראשית שחלו בכ"ה באלול ה'תשע"ח (5 בספטמבר 2018) שב[דרושה הבהרה] הרב אלחרר והתמודד לכהן כחבר המועצת, אך לא זכה לתמיכת החרדים[6], ובספירת הקולות התברר כי קיבל רק 43 קולות ולא נכנס לכהן כחבר במועצת הרבנות הראשית[7].

משפחתו

ספריו

חמש עשרה שנה לאחר פטירת חמיו רבי יהודה הכהן סקלי בח' בכסלו ה'תש"ן הוציא לאור ספר 'קובץ חידושי תורה - יהודה יעלה' לזכרו, בספר נכתבו גם קורות חייו ופועלו, הספר יצא לאור על ידי הוצאת יריד הספרים[8].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Maimonides-2.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא רבנים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.