הרב חיים נפתלי ויסבלום

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

הרב חיים נפתלי ויסבלום (תרצ"ב (1932)-י"ד בתשרי תשע"ו, 26 בספטמבר 2015) כיהן כרבה של שכונת נוה שאנן בחיפה במשך למעלה מיובל שנים. ולפני כן רבו של מושב שדה יעקב.

תולדותיו

נולד בסטניסלב שבגליציה לרב יעקב יצחק ויסבלום, רבה של שכונת הדר הכרמל, ולחנה שושנה. בצעירותו למד בבית הספר "יבנה - נצח ישראל" בחיפה ואחר כך בישיבת פוניבז'.

בשנת תשט"ו נשא לאשה את גיטל טובה בת המקובל ר' יהודה צבי ברנדויין שמשושלת חסידות סטרטין. לאחר נישואיו כיהן כרבו של מושב שדה יעקב במשך 11 שנים ובו ייסד את הישיבה התיכונית "תקות יעקב" ועמד בראשה. בתשכ"ד מונה לרבה של שכונת נוה שאנן בחיפה ושימש במשרה זו במשך למעלה מ-51 שנים עד פטירתו.

במקביל לרבנותו היה ממונה על תחום העירוב מטעם המועצה הדתית בחיפה כולה, ועסק גם בתיקונים שונים במקווה בשכונת נווה שאנן. תקופה מסוימת שימש כמורה לתורה שבעל פה באולפנת סגולה, ובמכללת שאנן.

נקבר בבית הקברות היהודי בהר הזיתים.

משפחתו

למשפחה שורשים בחסידות זידיטשוב. מצד אביו היה דור שביעי לרבי אלימלך מליז'נסק[1]. אחיו, הרב אורי וייסבלום מכהן כמשגיח בישיבת נחלת הלויים בחיפה.

הרב ויסבלום היה גיסו של ר' יצחק מנחם וינברג, האדמו"ר מטולנא.

בנו הרב משה פינחס הוא רב קהילה במרילנד ארצות הברית זכה בפרסים רבים ומחבר ספרים תורנים רבים כגון: ״ביאורי ה״כלומר״ ברש״י על הש״ס 2 חלקים בהסכמות גדולי התורה ועוד

בנו הרב אורי הוא ראש ישיבת 'נתיבות שלום' בביתר של חסידות סלונים וחתנו של הרב שמואל ברזובסקי האדמו"ר מסלונים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ אביו בן ר' נפתלי ויסבלום בן ר' ישראל יוסף ויסבלום בן ר' יעקב יצחק בן ר' נפתלי בן ר' אלעזר בן ר' אלימלך מליז'נסק.
P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0