הרב יעקב שמואלביץ

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף יעקב שמואלביץ)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שגיאת לואה ביחידה יחידה:תבנית_מידע בשורה 261: תבנית אישיות רבנית ריקה. הרב יעקב שמואלביץ (נולד תשכ"ז, 7 בפברואר 1967) הוא מראשי ישיבת מיר בירושלים.

ביוגרפיה

נולד לרב רפאל שמואלביץ, אז ר"מ בישיבת חברון כנסת ישראל, ולעדנה בתו של הרב אברהם פרבשטין, ראש הישיבה. בצעירותו למד עם סבו, ראש ישיבת מיר בליטא ובישראל, הרב חיים שמואלביץ, ובישיבת חברון. בשנת 1989 נישא לרבקה, בתו של הרב יצחק מאיר יעבץ, מחבר הספרים "אור ליהודה" ו"נחלת זאב", ולאחר נישואיו עבר ללמוד בכולל האברכים של ישיבת מיר כחברותא של אביו.

במהלך השנים היה שותף לההדרת כמה מספריו של סבו הרב חיים שמואלביץ, וערך את הספר "כנסת אברהם" בענייני מצוות ומועדים של סבו הרב פרבשטיין.

ב-2004 התמנה כר"מ בישיבת דרך חכמה וכיהן במשרתו זו עשר שנים. ב-2014, לאחר שאביו שהתמודד עם טרשת אמיוטרופית צידית (ALS) הפסיק להעביר שיעורים, החל למלא את מקומו בישיבת מיר, ולאחר פטירת אביו באמצע ינואר 2016, התמנה תחתיו כאחד מראשי הישיבה. הוא מעביר את ה"שיעור כללי" בבית המדרש פרידמן, כיום בבית המדרש המרכזי. אחרי שהבחורים הישראלים עברו למרכזי במקביל לראש הישיבה הרב אליעזר יהודה פינקל.

קישורים חיצוניים


Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0