מנהיגות חברתית (מפלגה)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מנהיגות חברתית
מדינה ישראלישראל ישראל
מנהיגים אילן משיחא יר-זנבר
תקופת הפעילות 2013–הווה (כ־11 שנים)
כנסות לא נבחרה לכנסת
אותיות הי (הבחירות לכנסת ה-19)
יז (הבחירות לכנסת ה-20)
ןנ (הבחירות לכנסת ה-21)
י (הבחירות לכנסת ה-22)
יר (הבחירות לכנסת ה-23)
שיא כוחה מעולם לא נבחרה לכנסת, קיבלה 461 קולות בבחירות לכנסת ה-19

מנהיגות חברתית (בעבר: מורשת אבות) היא מפלגה ישראלית שהוקמה על ידי אילן משיחא יר-זנבר לקראת הבחירות לכנסת ה-19 (2013) ומעולם לא נבחרה לכנסת.

היסטוריה

הרב יוסף בא-גד הקים את מפלגת מורשת אבות בשנת 1992, המפלגה מעולם לא עברה את אחוז החסימה ובבחירות לכנסת החמש עשרה קיבלה המפלגה את מספר הקולות הנמוך ביותר.

לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה בשנת 2013 הוגשה רשימה מטעם המפלגה, הפעם בראשות אילן משיחא יר-זנבר, שהכריז על עצמו כמועמד לראשות הממשלה. יר-זנבר הבהיר כי אין כל קשר רעיוני בין הרשימה הנוכחית, המגדירה עצמה כמפלגה ביטחונית-חברתית, לבין המפלגה בתקופתו של בא-גד. רשימתו של משיחא השתמשה במפלגת "מורשת אבות" כמפלגת מדף. בבחירות זכתה המפלגה ב-461 קולות, והייתה למפלגה עם מספר הקולות הנמוך ביותר[1].

בבחירות לכנסת העשרים התמודדה המפלגה תחת הכינוי "מנהיגות חברתית", וסימנה היו האותיות "יז". המפלגה זכתה בבחירות ל-223 קולות, ושוב הייתה למפלגה בעלת מספר המצביעים הנמוך ביותר[2][3].

בבחירות לכנסת העשרים ואחת באפריל 2019 התמודדה המפלגה בשנית תחת הכינוי "מנהיגות חברתית", הפעם עם האותיות "ןנ" אך גם הפעם לא נכנסה לכנסת וקיבלה 385 קולות - שהם כ-0.01% מסך הקולות הכשרים בקלפי בבחירות אלו. בבחירות לכנסת העשרים ושתיים בספטמבר 2019 מנהיגות חברתית התמודדה המפלגה עם האות "י". גם הפעם היא קיבלה את מספר הקולות הנמוך ביותר מבין הרשימות שהתמודדו - קיבלה 434 קולות שהם 0.01% מסך הקולות הכשרים בקלפי בבחירות אלו. בבחירות לכנסת העשרים ושלוש במרץ 2020 התמודדה המפלגה עם האותיות "יר" וקיבלה 271 קולות[4]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0