אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב
סמל המכללה.jpg
Afeka-collage.JPG
חזית מכללת אפקה
מכללה אקדמית להנדסה
מוטו מכללה להנדסה גבוהה
תאריך ייסוד 1996
בעלי תפקידים
נשיא פרופ' עמי מויאל
סגן נשיא אלון ברנע
יו"ר דני רוטשילד
רקטור מר הרצל שלם - יו"ר הוועד מנהל
מנכ"ל רו"ח מירי אורן
דקאן עו"ד קרן בן חיים
תלמידים
כלל הסטודנטים 3,139[1]
סטודנטים לתואר ראשון 2,930[1]
סטודנטים לתואר שני 209[1]
סטודנטים מתוקצבים 2,141[2]
שונות
מיקום שכונת נאות אפקה, תל אביב
afeka.ac.il

"אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב" היא מכללה אקדמית המכשירה מהנדסים לתואר ראשון (.B.Sc) ולתואר שני (.M.Sc), באישור המועצה להשכלה גבוהה.

עבר והווה

המכללה שוכנת ברחוב מבצע קדש 38 שבשכונת נאות אפקה בתל אביב. היא הוקמה בשנת 1996, בעקבות פעילות רעיונית שהחלה ב-1994 להקמת מכללות טכנולוגיות ברחבי הארץ, שאינן אוניברסיטאות. המכללה נוסדה על ידי אלחנן אילת, שהיה גם נשיאה הראשון. נשיאה השני של המכללה היה פרופ' מרדכי (מוטי) סוקולוב. נשיאה כיום הוא פרופ' עמי מויאל.

תחילה פעלה המכללה בתוך קמפוס אוניברסיטת תל אביב, ולאחר שנתיים עברה לפעול כגוף עצמאי שבשכונת נאות אפקה. ב-2003 קיבלה המכללה את אישור המועצה להשכלה גבוהה להענקת תוארי BSc לבוגריה.

בעשור השני של המאה ה-21 לומדים במכללה כ-2,500 סטודנטים בחמישה מסלולי לימוד לתואר ראשון:

וארבעה מסלולי לימוד לתואר שני:

תוכניות מיוחדות

אפקה SMART UP- תוכנית המצטיינים SMART UP היא תוכנית תלת שנתית, אליה נבחרים הסטודנטים המצטיינים ביותר במכללה החל מהשנה השנייה ללימודיהם. מטרת תוכנית ייחודית זו היא טיפוח המצוינות האישית והקבוצתית, עידוד סקרנות, יצירתיות ויזמות תוך הקפדה על מצוינות אקדמית, חשיבה מערכתית ומעורבות בתעשייה ובקהילה.

AFEX- תוכנית היזמות של הסטודנטים באפקה- היחידה מסייעת לסטודנטים, המעוניינים לקדם יזמות בעלת בסיס טכנולוגי במהלך לימודיהם ולהוציאה לפועל. על ידי לימוד ויישום של עקרונות היזמות, באמצעות ליווי מקצועי וסביבה יזמית-חברתית תומכת.

שכר לימוד

שכר הלימוד במכללת אפקה הוא שכר לימוד אוניברסיטאי, מסובסד. עוד מציעה מכללת אפקה מלגות סיוע, ומלגות למועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים.

מחקר

המכללה מעודדת מחקר באמצעות רשות מחקר ומרכזי מחקר הפועלים תחתיה. המרכזים המכונים "Afeka Centers", שואפים להוות מוקד ידע וייעוץ לטובת התעשייה ובתוך כך מובילים מחקרים, כנסים וימי עיון בתחומי ההתמחות שלהם.

אגודת הסטודנטים

מטרת האגודה לפעול למען רווחת הסטודנטים וטובתם ולשמור על מעמדם האקדמי בתוך הקמפוס ומחוצה לו. האגודה מציעה מגוון רחב של פעילויות ושירותים לחברים בה, החל מנושאים אקדמיים וכלה במבצעים אטרקטיביים, פעילויות, מסיבות ועוד.

קישורים חיצוניים


סרטונים סרטונים בערוץ של מכללת אפקה באתר יוטיוב

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0