רבי משה ארנסטר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף הרב משה ארנסטר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רבי משה ארנסטר
אין תמונה חופשית
מקום פעילות צפת, ירושלים, בני ברק
השתייכות חסידים
תפקידים נוספים נשיא בית מדרש 'מאור חיים', נשיא קריות 'מאור חיים'
רבותיו רבי חיים מאיר הגר, רבי אליעזר הגר

רבי משה אֶרְנְסְטֶר (כ"ד בתשרי תרפ"ה, 22 באוקטובר 1924 - כ"ו בטבת ה'תשע"ג, 8 בינואר 2013) היה נשיא קריות "מאור חיים" וחתנו של האדמו"ר הרביעי מויז'ניץ, רבי חיים מאיר הגר.

ביוגרפיה

נולד בעיר קלויזענבורג שברומניה בשנת ה'תרפ"ה, לרב חיים וריקל גיטל ארנסטר שנספו בשואה. בהגיעו לגיל המצוות נסע ללמוד בישיבה של רבי אליעזר הגר בעיר וויזניצא עד לכיבוש האזור על ידי צבא ברית המועצות במלחמת העולם השנייה. לאחר מכן עבר ללמוד בישיבה של חותנו לעתיד הרב חיים מאיר הגר בעיר גרויסווארדיין ושם נשאר עד לכיבוש הונגריה על ידי הנאצים, ומשם נמלט עם קומץ קטן ממשפחתו ששרדה את השואה לבוקרשט. בשנת ה'תש"ה, בתום מלחמת העולם השנייה עלתה משפחתו ארצה והוא החל ללמוד בישיבת בית ישראל ודמשק אליעזר (שנקראה על שם הרב ישראל הגר ובנו הרב אליעזר הגר) ששכנה אז בתל אביב.

בי"ט באדר ב ה'תש"ח נישא לשבע ברכה הגר (נפטרה כ"ה באייר ה'תשס"ט) בתו של הרב חיים מאיר הגר האדמו"ר הרביעי לחסידות ויז'ניץ.

לאחר פטירתו של חותנו, בט' בניסן ה'תשל"ב, הקים הרב ארנסטר את קריית "מאור חיים" בירושלים ואת קריית "מאור חיים" בצפת. בשכונות אלו הקים גם את מוסדות "מאור חיים" של חסידי ויז'ניץ והיה לנשיאם. בנוסף הקים גם מוסדות סולם לחינוך מיוחד.

הרב ארנסטר התגורר בירושלים בשכונת סנהדריה. בכ"ו בטבת ה'תשע"ג נפטר ונטמן בבית הקברות שומרי שבת בחלקת אדמו"רי ויז'ניץ.

צאצאיו