כוסמין

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כוסמין
Spelt.jpg
מיון מדעי
ממלכה צומח
מערכה בעלי פרחים
מחלקה חד פסיגיים
סדרה דגנאים
משפחה דגניים
סוג חיטה
מין חיטת הכוסמין
שם מדעי
Triticum spelta

כֻּסְמִין או חיטת הכוסמין (שם מדעי: Triticum spelta) באנגלית spelt היא מין הקסאפלואידי של חיטה, ששימש כמזון בסיסי בחלקים של המזרח התיכון ואירופה מתקופת הברונזה עד ימי הביניים, עד שפינה את מקומו לחיטת הלחם (Triticum aestivum), שאותה קל יותר לגדל ולעבד. הכוסמין משווק בימינו כמזון בריאות, בהכילו אחוז גבוה יותר של חלבון מאשר חיטת הלחם, וכן כמות גדולה של סיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים.

בהלכה היהודית הכוסמין נמנה עם חמשת מיני דגן, שלהם דינים מיוחדים. לדעת חוקרים יתכן והכוסמין שבהלכה אינו אותו המין הקרוי בשם זה כיום, שנראה שלא היה מוכר בארץ ישראל בעת העתיקה, אלא כנראה חיטה דו-גרעינית (Triticum dicoccum), מין טטראפלואידי שהיה בשימוש בארץ ישראל עוד לפני תקופת בית ראשון, והוא קרוי באנגלית emmer wheat ובגרמנית Emmer. זן עתיק מאד של חיטה זו התגלה באזור ראש פינה בתחילת המאה ה-20.

הכוסמין בלשון המשנה היא הכוסמת בלשון התורה והנביאים[1] וְהַחִטָּ֥ה וְהַכֻּסֶּ֖מֶת לֹ֣א נֻכּ֑וּ[2] וְשָׂ֨ם חִטָּ֤ה שׂוֹרָה֙ וּשְׂעֹרָ֣ה נִסְמָ֔ן וְכֻסֶּ֖מֶת גְּבֻלָתֽוֹ:[3]. אך אין לבלבל מין זה עם הכוסמת הקרויה כך בזמנינו (קאשע) שאינה מחמשת מיני דגן כלל[4].

ערך תזונתי

שגיאת לואה ביחידה יחידה:תבנית_מידע בשורה 531: attempt to index field 'wikibase' (a nil value).

קישורים חיצוניים

ראו גם


הערות שוליים

  1. ירושלמי חלה פ"א ה"א
  2. שמות ט' לב
  3. ישעיהו פרק כח
  4. קיימת השערה למקור השם כוסמת, עקב דמיון בשם הערבי (אלכרסנה) לכרשינים ולכוסמת ראה פירוש המשנה להרמב"ם, בשבת פ"א פירש כרשינין -אל-כרסנה. ותרגומו המקובל 'כוסמת'. כנראה כנראה מרס"ג שפירש בשמות ט' כסמת-אלכרסנה. אך ראה שם ושם במהדורת הרב קאפח שזו טעות.