הרב מנחם בומבך

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף מנחם בומבך)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מנחם בומבך הוא יזם, איש חינוך, ראש ישיבת, המדרשה החסידית בביתר עילית, מנהל רשת המוסדות "נצח" ופעיל חברתי חרדי, זוכה פרס החינוך הדתי "לציון ברינה".

ביוגרפיה

בומבך הוא חסיד ויז'ניץ, התחנך במוסדות ויזניץ ובישיבת אהבת ישראל ובישיבת מיר בירושלים. בומבך השלים תואר ראשון בחינוך במכללת מורשת יעקב, ותואר שני בחוג למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. בומבך ייסד בשנת 2013 את המכינה החרדית באוניברסיטה העברית וניהל אותה במשך שנים. בומבך השתתף במספר תוכניות מנהיגות ובהן שלוחי ציבור של מכון מנדל למנהיגות, בה שימש לאחר מכן כדיקאן הסטודנטים[1] כמו כן בומבך היה עמית בתוכנית מעוז[2] ובמכון גשר[3].

רשת נצח והמדרשה החסידית

בשנת 2013 ייסד בומבך את המדרשה החסידית בביתר עילית. הישיבה היא כלל חסידית ולומדים בה כ-80 בחורים. המדרשה היא הישיבה התיכונית הראשונה שהוקמה במגזר החסידי, דבר שגרר התנגדויות רבות ואף התנכלויות אישיות לבומבך שכללו הפצת פשקווילים ופגיעה בביתו של בומבך עצמו[4] מול ביתו של בומבך התקיימו מספר הפגנות. הישיבה חריגה בנוף החרדי והיא מחזיקה באתר אינטרנט[5] ודף פייסבוק ויוטיוב באופן חריג למגזר החרדי. באתר האינטרנט של הישיבה נאמר כי הישיבה הוקמה "תוך התייעצות מתמידה עם טובי אישי החינוך ובליווי גדולי ישראל, אדמו"רים ורבנים שליט"א".

לאחר הקמת הישיבה ולאור הצלחתה, הקים בומבך ישיבות תיכוניות ובתי ספר נוספים בירושלים ובבית שמש שנהפכו למעשה לרשת שנקראה "נצח" שאותה ייסד כרשת הדוגלת בשילוב לימודי קודש וחול ובדגש על חינוך ליראת שמיים ואהבת תורה תוך הכנה לחיי מעשה.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0