רבי מנחם שלמה בורנשטיין

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
האדמו"ר מסוכטשוב
רבי מנחם שלמה בורנשטיין
רבי מנחם שלמה בורנשטיין
לידה תרצ"ה
פטירה כ"ז באב תשכ"ט (בגיל 34 בערך)
מקום קבורה הר המנוחות
מקום פעילות בית וגן בירושלים, יד אליהו בתל אביב
השתייכות חסידות סוכטשוב, חסידות ראדומסק
אב רבי חנוך הניך בורנשטיין
אם פריידל בת רבי נתן נחום רבינוביץ
אדמו"ר מסוכטשוב ה־חמישי
כ"ו באלול ה'תשכ"הכ"ז באב תשכ"ט
אדמו"ר מראדומסק ה־חמישי
כ"ו באלול ה'תשכ"הכ"ז באב תשכ"ט
הרבי מסוכטשוב-רדומסק מימין

רבי מנחם שלמה בורנשטיין (תרצ"ה, 1935 - כ"ז באב תשכ"ט, 11 באוגוסט 1969) היה האדמו"ר מסוכטשוב-רדומסק ורבה של שכונת יד אליהו בתל אביב.

קורותיו

נולד בישראל, בנו הצעיר של האדמו"ר רבי חנוך הניך בורנשטיין מסוכטשוב. אמו פריידל הייתה בתו של האדמו"ר רבי נתן נחום הכהן רבינוביץ מקרימילוב, משושלת חסידות רדומסק. גדל בשכונת בית וגן בירושלים. למד בישיבת כפר הרא"ה ולאחר מכן בישיבת כנסת חזקיהו בכפר חסידים. נישא לטובה, בתו של רבי דניאל מובשוביץ, שהיה רבה של זורביץ ברוסיה ולאחר עלייתו לארץ ישראל כיהן כרב שכונת צ'לנוב בתל אביב. לאחר נישואיו למד בהיכל התלמוד ובכולל בית יהודה בראשות הרב יחיאל מיכל פיינשטיין.

בשנות ה-60 התמנה לרבה של שכונת יד אליהו בתל אביב. בשנת תשכ"ה (1965), לאחר פטירת אביו, התמנה לאדמו"ר מסוכטשוב, וכעבור זמן הוכתר גם כאדמו"ר מרדומסק, לאחר שלא נשארו צאצאים ישירים לאדמו"רי החסידות. הקים ישיבה בירושלים על שם אבי סבו בעל ה"אבני נזר".

בכ"ז באב תשכ"ט נהרג בתאונת דרכים, בגיל 34, ונקבר בהר המנוחות בירושלים.

בשנת תשמ"ז, שמונה עשרה שנה לאחר פטירתו, הוכתר בנו הבכור הרב שמואל יצחק בורנשטיין כאדמו"ר מסוכטשוב. בנו הרב אברהם נתן בורנשטיין (חתנו של הרב מרדכי אוירבך מתל אביב) הוא רב בית המדרש רדומסק בבני ברק. חתנו הרב משה בצלאל וינברג (נכדו של רבי אברהם מסלונים) מכהן כראש ישיבת "אבני נזר" סוכטשוב.

קישורים חיצוניים

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.