נתניהו: ביוגרפיה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נתניהו: ביוגרפיה
The Netanyahu Years.jpg
מידע כללי
מאת בן כספית
שפת המקור עברית
הוצאה
הוצאה ידיעות ספרים
תאריך הוצאה 2018
מספר עמודים 421
עורך איתי זיו

נתניהו: ביוגרפיה הוא ספר ביוגרפי מאת העיתונאי בן כספית, שיצא לאור בשנת 2018 בידיעות ספרים. זהו ספרו השני של כספית אודות בנימין נתניהו; הראשון, "נתניהו: הדרך אל הכוח", ראה אור בשנת 1997.

בספרו מתאר כספית את דרכו של נתניהו החל משנות ילדותו ועד לכהונתו כראש ממשלת ישראל בקדנציה הרביעית. כספית מתאר את ילדותו של נתניהו בארצות הברית ובישראל לסירוגין ואת חיי משפחתו, את שירותו בצה"ל, את תפקידיו הדיפלומטיים השונים בארצות הברית ובאו"ם, את ראשית דרכו בפוליטיקה הישראלית, את ארבע כהונותיו כראש ממשלת ישראל, ואת הפרשיות השונות בהן היה מעורב. בספר ניתן דגש לניהולו את יחסי החוץ למול ארצות הברית והפלסטינים, ויחסיו למול מנהיגי מדינות מובילות, אופן וטיב מינוייו לתפקידים בכירים במדינה ובשירותה, התנהלותו של נתניהו בתחום הביטחון והכלכלה ומהלכים פוליטיים מרכזיים שביצע.

כספית, מתנגד חריף לנתניהו[1][2], מנתח את התנהלותו של נתניהו בתפקידים השונים אותם מילא לאורך הקריירה, ומביע דעה אישית על התנהלות זו. הספר מתבסס על תחקיר עיתונאי שביצע כספית במשך למעלה מ-30 שנה, ובפרט על עדויות מפי מקורות, שרובם נותרים חסויים ולא נחשפים בספר.

ב-28 במאי 2020, פורסם שהתסריטאי האמריקאי וזוכה האמי קירק אליס יעבד את הביוגרפיה לסדרת טלוויזיה. הסדרה תיקרא "ביבי" והיא תופק על ידי חברת פרימנטל, באמצעות אבוט-המאירי.[3]

לקריאה נוספת

  • בן כספית, נתניהו: ביוגרפיה עורך: איתי זיו, ראשון לציון: משכל, 2018.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0