ט' בכסלו

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
►► כסלו ◄◄
יום טוב / שבתון חג שאיננו שבתון יום זיכרון או צום

ט' בכסלו הוא היום התשיעי בחודש השלישי בשנה העברית, למניין החודשים מתשרי, והיום התשיעי בחודש התשיעי למניין החודשים מניסן.

פרשת בר המצווה של ילד שנולד בט' כסלו היא פרשת וישלח, אם בר המצוה חל בשנה המתחילה ביום חמישי[1], או פרשת ויצא אם בר המצווה חל בשנה המתחילה בימים שלישי, שני או שבת[2].

חגים ומועדים

יום זה הוא היום התשיעי בחודש התשיעי. בנובמבר 2009 פורסם על ידי קופת העיר כי בספר "ברית מנוחה"[3] נכתב על יום זה כי הוא עת רצון מיוחדת, ובפרט בשעה התשיעית בו. מאז נפוצה הסגולה בציבור החרדי ותפילות רבות נערכות בשעה זו[4]. לשון הספר הוא כך: ”בתשיעית נענה ישראל על הים, ושעה תשיעית שעת ששון והברכה והשמחה היא שעת המנחה, בזו השעה נענה אליהו... קבלה יהיה בידך שהשנה התשיעית ליובל שנה מובחרת, חדש התשיעי חדש טוב מן הטובים וחדש רצון, ויום התשיעי לחדש מן המובחר שבכל החדש, ושעה תשיעית של יום שעה טובה ומובחרת משעות היום, וכסדר הזה למעלה בין העליונים התשיעית היא המובחרת... על כן כל איש שנולד בשנה התשיעית בחודש התשיעי ביום התשיעי בשעה התשיעית... הרי זה עולה למלוכה בלי ספק...”. ויש שכתבו[5] לבאר כיצד לומדים מדברים אלו, שהשעה התשיעית ביום ט' בכסלו בכל שנה, הינה שעה מסוגלת לקיבול תפילות.

אירועים היסטוריים

OMAN.jpg

נולדו

נפטרו


הערות שוליים

  1. ^ כ-31.9% מכלל השנים.
  2. ^ כ-68.1% מכלל השנים.
  3. ^ ברית מנוחה הדרך השנייה ניקוד הט', בתחילתו
  4. ^ הסגולה שפחות שמעתם עליה.
  5. ^ מאמר מנומק על השעה התשיעית, באתר משיב כהלכה.
Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0