שוקי בן פורת

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אין תמונה חופשית

יהושע (שוקי) בן פורת (נולד ב-ט' בכסלו ה'תשי"א 18 בנובמבר 1950) הוא איש עסקים ומפיק ישראלי.

ביוגרפיה

נולד בקיבוץ חפציבה למרים ורומי בן פורת. בגיל 14 עבר לגור באתיופיה עם הוריו בשליחות אביו כנספח צבאי. בהמשך חזר ארצה לבדו ונרשם אל הכפר הירוק, שם היה ראש ועדת תרבות במשך ארבע שנים. התגייס אל קורס טיס והודח. היה חבר להקת תותחנים, עזב וסיים את תפקידו בצה"ל בתפקיד מדריך סיירי אוויר.

לאחר שחרורו הכיר את ציפי לוין, לימים ציפי רפאלי אמם של בר רפאלי ואון רפאלי. הם חיו בלונדון ושם נולד בנם הבכור. חזרו ארצה והקימו את "המועדון" ביחד עם רפי וטדי שאול. בתקופה זאת נולד הירחון מוניטין אותו יזמו שוקי ורפי בשותפות עם שאול אייזנברג, דוד מושביץ, עו"ד גידעון קריב, מיקי אלבין ועוד. המועדון נסגר לאחר תקלת חשמל שגרמה לשרפתו. גם מוניטין נסגר לאחר מותו של מיקי אלבין.

היה תסריטאי של הסרט ההוליוודי, "גולאג'" בכיכוכם של מלקולם מקדואל ודיויד קייט. הנישואין לציפי הסתיימו, כעבור 10 שנים. שוקי היה נשוי לענת זמיר במשך 5 שנים. אז הכיר את קים, אשתו השלישית, הם נישאו ולהם נולדו 4 ילדים.

הקים את החקלאות האורגנית בישראל, חברה שנקראת "אסיף השדה" בשותפות עם שוקי שלמון שממשיך את דרכו בחברת "אדמה". יזם את מרוץ הסוסים הגדול בגעש במרץ 1991.

חזר בתשובה- ב 1991 בגיל 40. יזם את הקמת היישוב "ארסוף" ליד קיבוץ שפיים. הפיק סרטים דמוקרטיים עם מיכה לימור. הפיק את תוכניות אורי זוהר ב'קשת' שזכו ל-43% ריטינג. הפיק את 'אורי זוהר 2' בערוץ 2 תוכנית לחגים. הפיק 4 סרטים לקהל החרדי: "לילה בגומחא", "דג מלוח", "שדה מוקשים" ו"הנבל הכחול". היה תלמידו הקרוב ביותר של הרב מוטי גל ושותפו להפקת הסרטים לקהל החרדי. בת זוגו היא תמר בן-יעקוב.

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0