הרב עמיאל שטרנברג

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עמיאל שטרנברג
הרב עמיאל שטרנברג יחד עם הרב יורם מושקוביץ.jpg
הרב עמיאל שטרנברג מדבר בלימוד תורה יחד עם הרב יורם מושקוביץ ר"מ בישיבת מרכז הרב
מקום פעילות ירושלים
תחומי עיסוק תלמוד, תנ"ך, אמונה
רבותיו הרב צבי יהודה הכהן קוק, הרב אברהם אלקנה שפירא, הרב צבי טאו

הרב עמיאל שטרנברג (מכונה בפי תלמידיו "רֶבּ עמי"; נולד בתש"ח, 1948) הוא ראש ישיבת הר המור. מהרבנים הבולטים בזרם התורני לאומי בציונות הדתית.

ביוגרפיה

נולד בכפר פינס, לרבקה ולרב משה שטרנברג, שהיה רב היישוב. למד בישיבת נתיב מאיר ולאחריה המשיך את לימודיו בישיבת מרכז הרב, שם למד אצל הרב מרדכי פרום ואצל הרב אברהם שפירא. כמו כן היה מתלמידיו של הרב צבי יהודה הכהן קוק, ושל הרב צבי ישראל טאו.

בגיל 23 מונה לר"מ בישיבת מרכז הרב על ידי הרב צבי יהודה הכהן קוק[1]. במשך השנים כיהן גם כר"מ בישיבת אור עציון ובישיבת עטרת כהנים, וכראש הכולל ביישוב עצמונה. לאחר מכן הקים הרב שטרנברג את כולל "חזון אלחנן" בעיר דוד. בהדרכתו ובהנהגתו עוברים תלמידי הכולל על חלקים נבחרים מהש"ס בעיון.

היה בין אלו שפרשו מישיבת מרכז הרב והקימו את ישיבת הר המור בשנת תשנ"ח 1997, ומאז הוא משמש, יחד עם אחיו התאום, הרב מרדכי שטרנברג, כראש הישיבה, בנוסף להיותו ראש הכולל "חזון אלחנן". עד לפרישה לימד במכון מרחבים בירושלים.

הרב שטרנברג הוא חתנו של הרב שלמה זלמן מן-ההר שהיה רבה של שכונת בית וגן בירושלים. גיסיו הם הרב חיים שטיינר, הרב יששכר גואלמן והרב חיים מן ההר. מתגורר ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים.

מתלמידיו

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0