רבי דוד יצחק מן

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף דוד יצחק מן)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב דוד יצחק מן
שגיאה ביצירת תמונה ממוזערת: קובץ חסר
הרב דוד יצחק מן
לידה 1 באוגוסט 1944
פטירה 4 ביוני 2012 (בגיל 67)
מקום פעילות ישראל
השתייכות חרדים ליטאים
רבותיו הרב אלעזר מנחם שך, הרב שמואל רוזובסקי

רבי דוד יצחק מן (י"ב באב תש"ד - י"ד בסיוון תשע"ב) היה ראש ישיבת כנסת חזקיהו שבכפר חסידים.

ביוגרפיה

נולד בתל אביב לרב מרדכי מן, ראש ישיבת בית הלל שבבני ברק, ולמרים, בתו של הרב הלל ויטקינד, ראש ישיבת בית יוסף-נובהרדוק בתל אביב. ונקרא על שם אבי סבתו הרב דוד יצחק מגן.

בגיל 9 נכנס, על פי עצת החזון איש, לישיבת תפארת ציון ולאחר מכן לישיבת פוניבז' לצעירים, ובגיל 13 המשיך אל הישיבה הגדולה. בשנת תשכ"ז נישא לשרה מישקובסקי, בתו הגדולה של הרב אליהו אליעזר מישקובסקי, ראש ישיבת ישיבת כנסת חזקיהו בכפר חסידים ורבו של היישוב. לאחר נישואיו הצטרף לכולל של ישיבה זו. בשנת תשל"ג התמנה כר"מ בישיבה. עם פטירת הרב מישקובסקי, בשנת תשמ"א, התמנה לראש הישיבה.

כיהן כראש ישיבה לצד רבי אורי קלרמן ורבי יצחק ברנשטיין במסירת שיעורים כלליים לסירוגין, שיעוריו וגישתו נודעו בחריפות יתרה. הרב מן חיבר ספרים על התלמוד, על משנה תורה לרמב"ם ועל פרשת השבוע, המבוססים על דרך הלימוד הליטאית.

בשנותיו האחרונות חלה. עקב מצב בריאותו בי"ב באדר תשע"ב נוסף לשמו השם "ירוחם"[1]. נפטר בסיוון תשע"ב ונקבר בכפר חסידים.

משפחתו

גיסו של רבי דוד היה רבי שמשון פינקוס, רב העיר אופקים. חתנו הראשון הוא הרב יעקב פרבשטיין, דיין בבית הדין של הרב נסים קרליץ בבני ברק ובנו של ראש ישיבת חברון הרב משה מרדכי פרבשטיין. חתן אחר הוא הרב חנוך אלבק, רב קהילה ברמת בית שמש (בנם של פרופ' שלום אלבק ופליאה אלבק). בנו הרב יהושע מן ממלא את מקומו כראש הישיבה, כהוראתו בצוואתו. בנו הרב משה מן מכהן כר"מ בישיבת דברי מרדכי לצעירים בבני ברק.

ספריו

  • באר מרים[2]
  • יד מלך
  • תהלה לדוד
  • די באר
  • סוכת דוד

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Stub Israelis.png ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראלים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.