אביעד נייגר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף הרב אביעד נייגר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב אביעד נייגר.jpg

הרב אביעד נייגר, הוא פעיל נגד הציונות, מחבר ספר ומפעיל אתר ילקוט השבעתי אתכם אשר לדבריו מטרתו היא "הבהרת יחס היהדות כלפי הציונות על פי סוגיית 'שלש השבועות' כפי שמופיעה במסכת כתובות. זוהר, מדרשים, ראשונים ואחרונים".[1]

ביוגרפיה

הרב נייגר נולד בכ"א באב תשל"ו בנהריה למשפחה חילונית ממוצא חסידי מרומניה, בהמשך עברה המשפחה להתגורר בפתח תקוה. בגיל 21 הוא חזר בתשובה ולמד במכון מאיר אצל הרב אורי שרקי.

נשא את זוגתו נעמה שפירא, לאחר הנישואים למד בכולל "נוצר חסד ליהודה" של הרב מאיר אלפסי שהיה בנשיאות הרב מרדכי אליהו, באותה תקופה למד גם אצל רבי משה בן-טוב ורבי יעקב יוסף. בתקופת ההתנתקות עזב את תפיסת העולם של הציונות הדתית והפך מתנגד לציונות. את המכון הקים בשנת ה'תשע"ב.

לרב נייגר ולזוגתו נעמה שבעה ילדים[2] והם מתגוררים בשכונת קריית משה בירושלים.

פעילותו

סמליל המכון

ילקוט השבעתי אתכם

הפעולה המרכזית של הרב נייגר זה הפעלת מכון "ילקוט השבעתי אתכם" במסגרתו הוצאה לאור חיבור תורני בן 5,000 עמודים המתפרש על שנים עשר כרכים, ובו פירוט נרחב מעין אנציקלופדיה של דעותיהם של גדולי הדורות בסוגיה. החיבור הופץ בתחילה באמצעות רשימת תפוצה בדוא"ל ובהמשך אף נפתח אתר הנושא את השם "ילקוט השבעתי אתכם".

תחום נוסף בו פועל הארגון הוא פרסום נגד העליה להר הבית[3].

פעילות נוספת

מלבד זאת כתב הרב נייגר למעלה משלושים קונטרסים, ומעל 300 מאמרים העוסקים בהפרכת משנתה של הציונות הדתית בנושאים שונים[4]. פעילויות נוספות הן:

תגובות לפעילותו

כתובות גרפיטי נגד הרב אביעד נייגר

הרב שמואל שלמה טעללער משב"ק של האדמו"ר הרב אהרן טייטלבוים כתב להרב נייגר אודות אחד מקונטרסיו אודות העליה להר הבית: "מרן שליט"א קיבל את ספרו "מסורות מסולפות לגבי העליה על הר הבית" מתוך אהבה גלויה והתפעלות על העבודה הגדולה".

כמו כן הרב ירמיהו קאהן מראשי ארגון "נטרונא" כתב להרב נייגר מכתב עידוד וברכה.

מנגד בשכונת מגוריו של הרב נייגר קריית משה המאוכלסת ברובה בתושבים מחוגי הציונות הדתית התקבלה פעילותו של הרב נייגר במורת רוח ואף רוססו כנגדו כתובות גרפיטי.

קישורים חיצוניים

ילקוט השבעתי אתכם

כתבות וראיונות

הערות שוליים