שיחת משתמש:איש תם

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ארגז חול

ניסוי חתימה ~ איש תםשיחהתרומות • 21:23, 13 ביולי 2020 (IDT)

עוד ניסוי ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 21:26, 13 ביולי 2020 (IDT)
כעת מצוין ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 21:28, 13 ביולי 2020 (IDT)
מה מצוין בזה? למה השמטת את הקישור לדף השיחה שלך? יוש"פ (שיחה) 16:51, 14 ביולי 2020 (IDT)
יושב פלשת לא הושמט. תמיד קישור בדף עצמו שאליו הוא מקשר הוא שחור. אגב רבינו יושב אוהלים שלחתי לך מייל. מקוהשיחה • כ"ב בתמוז ה'תש"ף 17:19 (IDT)

דף שיחה רגיל

שלום איש תם,

לבקשתך, העברתי את שיחתך לדף שיחה רגיל. השיחה הישנה הועברה לארכיון שנמצא פה בשמאל הדף.

בהצלחה! מוטיאל (שיחה) 16:35, 18 ביוני 2020 (IDT)

מדליית כסף עבורך!

מדליית כסף המכלול.png על ההכרזה הברורה שלימוד התורה עולה על הכל יוסף בכור (שיחה) 04:05, 22 ביוני 2020 (IDT)
תודה

שיח נינוח

אני עוקב לפעמים אחר תרומתך להמכלול, וכל הכבוד על ההתקדמות המהירה.

אם כי בדפי שיחה נראה שאתה כל הזמן במתקפת הגנה על נקיון כפיך ועל כך שאתה פועל כנדרש. לא אכנס לגופם של דברים כי לא עקבתי אחרי כל עריכותיך אבל חשוב שתדע שתמיד אתה יכול להביע את דעתך גם ללא עלייה להתקפת הגנה. המכלול מכבד את דעתך כמו שהיא גם אם אתה חושב שלא יקבלו את דעתך חשוב שהיא תישמע תמיד, ומניסיון כמה שתנסח את עצמך יותר עדין ותהיה ממוקד, ברור וחד הרי שדעתך תישמע יותר ויותר.

כה לחי! עיר האבות שיחה 23:19, 25 ביוני 2020 (IDT)

תודה!
אם אתה עוקב, בטח גם שמת לב שהשיח שלי נהיה יותר רגוע מבתחילה.
לפעמים סגנון הכתיבה הנחרץ והחד שלי, עושה רושם של התלהמות, אבל זה לא כך זה הסגנון דיבור אני איש נחמד בדרך כלל.
ומכיון ששכחת לחתום, חתמתי במקומך, בברכה ~ איש תםשיחה • 01:35, 26 ביוני 2020 (IDT)
בו"ה. ותודה על החתימה. עיר האבות (שיחה) 05:51, 26 ביוני 2020 (IDT)
ברשותך, אני מוצא לנכון להעירך על השיח האישי בדיון המתקיים כרגע. סליחה על פלישתי למרחבך. ספרא (שיחה) 15:34, 12 ביולי 2020 (IDT)
תודה. לא באתי למכלול בשביל להתפלמס עם מזרוחניקים ומשכילים ואין פוצה פה. אם אני מפריע, אני מוכן ללכת. ~ איש תםשיחה • 15:42, 12 ביולי 2020 (IDT)
מהצצה בדף המשתמש שלו - לא מדובר במזרוחניק ומשכיל. ויכוח השקפתי אמור להישאר ענייני, בפרט כשמדובר בפכים קטנים של ניסוח וכדו'. אתה חלילה לא מפריע - המשך בהשקעתך במיזם. ספרא (שיחה) 15:48, 12 ביולי 2020 (IDT)
ידידי היקר בדף המשתמש אדם כותב מה שהוא רוצה שידעו עליו, אבל בדפי השיחה בעיקר בין השורות רואים מה הוא באמת. קשה לי להצביע על מקום ספציפי אבל יש לי ב"ה חושים מחודדים מאד, וראיתי את הארס נוטף בין השורות בהרבה 'הערות' ו'עקיצות', עד שפעם אחת ראיתי אותו מעיר לאחד שכתב 'שר"י' על משה מנדלסון. ~ איש תםשיחה • 15:53, 12 ביולי 2020 (IDT)

אגודת קדושת ציון

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף אגודת קדושת ציון בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת במכלול.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, איש גלילישיחה • כ"ב בתמוז ה'תש"ף • 12:05, 14 ביולי 2020 (IDT)

מה שאתה עשית נחשב מלחמת עריכה, ביטלת גירסה של מכלולאי בלי לנמק למה אתה מבטל! במקרה הזה היה מותר לי לבטל את עריכתך הלא תקנית כפי שלימדני המורי, אני לא צריך לפתוח דיון על תיקון פתיח שסותר את מה שכתוב בערך עצמו, בפרט שאתה כנראה יודע למה אתה מעדיף לא לנמק, במקרה השני לא חזרתי על העריכה אל ביצעתי פשרה, שהיא הדרך האידיאלית במקרה כזה. השיטה של להציב תמרורים מאיימים במקום לנהל שיח אנושי היא שיטה בריונית שתגרום לכך שרק אתה וחבריך תשארו במכלול, ואני ועוד אנשים טובים כמוני נתעופף מפה במוקדם או במאוחר, ולכן יכול להיות אולי מבחינתי שזה יהיה לי יותר נוח שהחסימה תבוצע מצדך,
מכיון שלדעתי אתה גם כן חרגת מהנוהל של מלחמת עריכה, אז אני כן אבטל את עריכתך עד שתנהג בעצמך כפי שאתה דורש ממני לנהוג, ואם אחסם, אהלן וסהלן מכלולאים פעילים‏.
ולכל היפי נפש שתכף יצוצו וידברו על שיח נינוח, אז תדעו שזו לא התפרצות רגעית, אני מבטא כאן כאב של התנהלות כללית של מכלולאים שעושים שימוש לא הוגן בכח בלתי פרופורציונלי שהם מחזיקים בידם מכח מדיניות בעייתית מאד. ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 12:36, 14 ביולי 2020 (IDT)
איש יקר. בלי להביע דעה לגופו של ענין. (התיקונים שלך לכשעצמם נכונים לדעתי). מלחמת עריכה היא פעולה לא מקובלת. בבקשה ממך אל תנהל את המלחמה במרחב הערכים. אם תפתח דיון אני מאחוריך. באופן אישי לא פתחתי על כך מעולם דיון בגלל הנימוקים שכתבת בשיחת המכלול:הצבעה. תודה. מקוהשיחה • כ"ב בתמוז ה'תש"ף 12:41 (IDT)
תודה לך על הגיבוי, ותדע שבגלל שידעתי שמחכים לי כמה זאבים בפינה, יגעתי ומצאתי ניסוח שלא שייך להתווכח עליו לפי המופיע בגוף הערך ובדפי השיחה, אחרת הייתי כותב מה שאני באמת חושב באופן 'אובייקטיבי' על הערך הזה.
אשמח אם רק תסביר לי למה אני הוא זה שמואשם ב'מלחמת עריכה' במקום איש גלילי, זכותי לערוך ואין זכותו לבטל עריכה בלי לנמק. ואני יודע מה התשובה, כי הוא וותיק ומנטר ומכיר את כל התבניות המאיימות, ולכן הוא יודע שיש לו כח הרבה יותר חזק בידיים, וזה גורם באופן אוטומטי שהוא מרגיש בבית ואני כמו אורח שצריך לחשוב אלף פעם לפני שאני מזיז כסא...
ואכן, זה בדיוק מה שכאב לי בדף ההוא שהזכרת, ותדע לך שאם אכן אתה ועוד הרבה מכלולאים חשובים יש לכם הרבה מה לתרום במכלול גם חוץ מזה, אז אתם מתמקדים בחצי הכוס המלאה שלכם, אבל תדעו שיש הרבה (כמוני למשל) שהיכולת שלהם לתרום ביצירת ערכים אנציקלופדיים ובהעשרת ידע, היא מצומצמת מאד, ומאידך הם יכולים לתרום הרבה ל'מכלולזציה', אבל כאן הם נתקלים בחומות הגבוהות שהזכרתי, ובגלל שאתה וכל עשרות המכלולאים שגם מסיכימים בלב, אבל לא מוכנים להלחם בשביל זה, לכן תפסידו אותי (מילא אבל) ובעיקר עוד הרבה הרבה כמוני.
גם בבנין משרדים הכי יוקרתי בעולם מקום מושבם של טובי האקדמאים, חייבים את המנקים שינקו גם את החדרים המלוכלכים. מבלי להשוות כמובן. ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 12:53, 14 ביולי 2020 (IDT)

שפתיים ישק! כל מילה אמת, והלוואי והדברים ישתנו כראוי. אם אתה צריך עזרה בנושא (כי גם אני סובל מכל הבעיות שהזכרת) אני תמיד לצידך... אם זה יעזור... ואגב, אני מסופק מאוד כמה המיכלולאים פה בעלי ידע כמו שאתה מתאר אותם. אני די משוכנע שאתה לא נופל מהם. מהללו (שיחה) 13:03, 14 ביולי 2020 (IDT)

רבנים יקרים, על ערך זה היה בעבר הצבעת מחלוקת בדיוק על נוסח הפתיח. לא ניתן לשנות ניסוח שהתקבל בהצבעת מחלוקת ללא הסכמה גורפת בדף השיחה. אחרת מה הועלנו בהצבעה. ראו - המכלול:רשימת ערכים במחלוקת/:אגודת קדושת ציון. רק אומר לגילוי נאות שאני בעד העריכות של איש תם, אך הנוסח הנוכחי התקבל בהצבעה, ואנו אמורים לכבד אותה. (וזה מחזק את טענותיי שהצבעות אמורים לנהל בדף נפרד שנוכל לעקוב אחריהם ולזכור אותם). ספרא - שיחה - היכנסו לדיוני חקיקת חוקת המכלול 13:45, 14 ביולי 2020 (IDT)

תהנו לכם. איש גלילישיחה • כ"ב בתמוז ה'תש"ף • 13:59, 14 ביולי 2020 (IDT)

איש תם, כשאיש גלילי שיחזר הוא כתב תקציר עריכה מנומק, ואתה שיחזרת וכתבת שהוא לא נימק. כנראה טעית ולא שמת לב לנימוק שלו, אבל בצדק שוחזרת. שתדע להבא. בני ציון (שיחה) 18:24, 14 ביולי 2020 (IDT)
ראיתי את שיכתוב העובדות שעשה איש גלילי בדף השיחה שמה ואתה חוזר על דבריו כנראה מבלי לבדוק טוב.
אני מאד אוהב לנהל דו שיח גם עם אנשים שחולקים עלי לגמרי, אבל ממש סולד להתווכח כשבן אדם מסלף דברים ביודעין, זו לא שיחה זו תיגרת מילים, ולכן אינני משתתף בדף השיחה שם.
אבל מכיון שכאן זה דף המשתמש שלי אז אני מקפיד על כך שכתבת דברים לא נכונים, והלא הם רשומים על ספר דפי ההיסטוריה, וכל הרוצה יבא ויטול. בברכה ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 20:07, 14 ביולי 2020 (IDT)
איש תם הלוואי והיית מסמל מקצת מהתואר שבחרת להיקרא בו... אתה יוצא להתקפה על כל צעד ושעל נגד עורכים ותיקים ובכללם איש גלילי כפי מה שלמדתי עם השנים הראשון שימנע ממלחמות עריכה ובפרט ללא נימוק זהו איש גלילי, שלמיטב ידעתי נמנע לערוך ערכים השנויים במחלוקת. ובכלל לפני שאתה יוצא להתקפה עיין היטב בדברים היות ואפשר לבדקם... רק חבל שאתה לא מממש את האיומים שלך קריצה. המשך יום טוב.עיר האבות (שיחה) 21:48, 14 ביולי 2020 (IDT)
לא קראתי פה הכל, וגם לא עקבתי אחרי כל השינויים בדף של האגודה, אבל ברור שהעריכה של איש תם לגבי "נס שחרור ירושלים" היא אנציקלופדית למהדרין, ולכן החזרתי אותה - אפשר לכתוב רק "שחרור ירושלים" אם רוצים - אבל להגדיר את זה כנס - לא אנציקלופדי. לכן לא צריך על זה דיון. גם התקציר עריכה של איש גלילי בעריכה זו - הוא לא לעניין. על העריכה השניה - אני לא עקבתי מספיק מה לפני ומה אחרי. בכל מקרה כיון שאיש תם נתלה בי - אני מבהיר שוב: כל מי שמשנה (אא"כ זאת טעות ברורה, כמו להגדיר אירוע כנס למרות שזה בתלוי בהשקפה) צריך לקחת בחשבון שמי שחולק עליו יוכל לבטלו - ואז פונים לדף שיחה לדיון, אין הכרח מי מתחיל את הדיון וזה לא ממש משנה, למרות שכדאי שמי שביטל יתחיל את הדיון. תקציר עריכה צריך בכל מקרה - אך מי שלא כתב תקציר - זו לא עילה לשחזר אותו, אלא לפנות לדיון בדף שיחה. דויד (שיחה) כ"ד בתמוז ה'תש"ף 18:37 (IDT)
המורי, הלואי ויהיו כאן הרבה מכלולאים יעילים ועניניים כמוך ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 18:42, 15 ביולי 2020 (IDT)

אימייל

שלחתי לך מייל. קבלת? מקוהשיחה • כ"ג בתמוז ה'תש"ף 17:07 (IDT)

טיוטה:קו ברסלב

עכשיו נזכרתי בטיוטה והתחלתי קצת לעבוד עליה, מקוה להעביר אותה למרחב הערכים בזמן הקרוב. קובנא (שיחה) 20:33, 10 באוגוסט 2020 (IDT)

בס"ד העברתי את זה למרחב הערכים. קובנא (שיחה) 14:07, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

שלום

איש תם רציתי לשאול אם אדם שהוסמך לרב נחשב רב --נחמן148שיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א 10:37 (IDT) 10:37, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

ואני שואל אותך, האם 'רב' שחזר בשאלה נחשב רב ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 21:36, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

כנראה שהאמרה שיהודים משבים בשאלה היא נכונה, לעניננו ברור שלא

נ.ב. לא עניתה לי על השאלה נחמן148שיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א 13:28 (IDT) 13:28, 7 באוקטובר 2020 (IDT)

חשבתי שתבין כמו יהודי.
אם התכוונת לברלנד, אז התשובה שמי שעובר על כל התורה כולה איננו רב. וזה בכלל לא רלוונטי אם הוסמך בעבר לרב, בטח לא אם ההסמכה מזויפת ~ איש תם(שיחה/תרומות) • 17:25, 11 באוקטובר 2020 (IDT)

חצי מיליון יהודים צריכים אותך!

באנר קמפיין 3.png
לצפייה בסרטון 'דף של ספינה' - לחץ כאן