שיחת משתמש:ספרא

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Movicon-regards.gif
שלום ישראל-משה, וברוך בואך למכלול!

כדי לסייע לך להצטרף לעורכים באפשרותך לגשת:

כדאי מאד להקדיש שעה לעבור על כל הקישורים המופיעים כאן. הם יועילו לך רבות בהמשך עבודתך.


--יוסף (שיחה) 23:47, 19 ביולי 2018 (IDT)

ייבוא

שים לב שאתה מייבא ערכים שקיימים כבר במכלול עם התוספת "רבי" כגון רבי אלעזר מליז'נסק- ייבאת אלעזר מליז'נסק, בדוק לפני הייבוא, בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  ט' באלול ה'תשע"ח • 21:03 (IDT)

תודה על הסבת תשומת ליבי, בדיוק לכן יש בויקיפדיה הפניות, אין בהמכלול? ישראל-משה (שיחה) 21:06, 19 באוגוסט 2018 (IDT)
עוד לא ייבאו את כל ההפניות, אמורים לסדר את העניין בזמן הקרוב על ידי בוט, בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  ט' באלול ה'תשע"ח • 21:09 (IDT)
לידיעתך ישנו כפתור "צור הפניה" ליצירת הפניות כשאתה נמצא על ערך בתפריט הצד, האחרון מתחת הכותרת "כלים", בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  ט' באלול ה'תשע"ח • 21:13 (IDT)
הבנתי. כבר השתמשתי. תודה. ישראל-משה (שיחה) 21:15, 19 באוגוסט 2018 (IDT)

רבי מרדכי חיים סלאנים

קראו לו בעצם מרדכי חיים קסטלניץ וכינו אותו, רבי מרדכי חיים סלאנים  ? שרגא • נר נשמה • שיחה  •  ט"ו בחשוון ה'תשע"ט • 13:15 (IDT)

באיחור שנה, שם אביו ושם הילדות היה קסטלניץ. עקב תפקידו כינוהו 'סלאנים', וכך מתכנים צאצאיו. ישראל-משה (שיחה) 13:03, 21 בנובמבר 2019 (IST)

Face-smile.svg, טוב מאוחר מלא כלום, בו"ה, שרגא - שיחה - כ"ג בחשוון ה'תש"ף - 16:03 (IDT)

'רבי' בשם הערך

תודה על עריכותיך האחרונות ודפי הפירושונים., שים לב שבמכלול נהוג לכתוב רבי בשם הערך, הצלחה. מלאךשיחה • כ"ט בחשוון ה'תש"ף • 16:21, 27 בנובמבר 2019 (IST)

דפי פירושונים

שים לב הדפים שיצרת ביום האחרון הם ייבוא מויקיפדיה ובשל כך יש להוסיף בסופם תבנית {{קרד}}, אך מומלץ לייבא באמצעות תוסף הסינון המקל מעבודת הייבוא ומוסיף את הקרדיט ובאופן אוטומטי, פרטים על התוסף תוכל למצוא כאן --יאיר (שיחה) כ"ט בחשוון ה'תש"ף 20:43, 27 בנובמבר 2019 (IST)

תודה. לא האמנתי כמה זמן זה יגזול ממני, התוסף הזה. ספרא (שיחה) 23:45, 27 בנובמבר 2019 (IST)

בדיקת ערכים שיובאו

Tournesol.png
תודה על תרומתך ביבוא ערכים למכלול.

אנא שים לב שלאחר יבוא הערך למכלול יש לעבור עליו ולראות איך הוא מופיע במכלול, משום שלפעמים במכלול גורמים חיצוניים לערך משפיעים עליו שלא יראה כמו בויקיפדיה.
לדוגמא בערך שיבאת, היתה תמונה שהופיעה כשם הקובץ שלה ולא כתמונה עצמה, והיה צורך לתקנה לאחר היבוא.
תיקון נפוץ לשגיאה זו, הוא לעבור לעריכת קוד מקור, ולתקן את " תמונה = שם הקובץ.jpg " ל- " תמונה = [[קובץ:שם הקובץ.jpg|250px]] ". יש לשים לב לסדר האותיות מכיוון שמעורב פה עברית ואנגלית ובתצוגה הדברים מתחלפים ממקומם האמיתי.
בכל מקרה שאינך מצליח, יש לכתוב על כך בדף השיחה של הערך, ולתייג מישהו שיראה הודעה זו. אם אינך יודע את מי לתייג, תייג את {{מכלולאים פעילים}}.

דוגמא לאיך נראית שגיאה זו בתוך ערך: דוגמא לתמונה שלא עברה.JPG

כרגע טיפלתי בבעיה, אנא עבור על הערכים לאחר היבוא למנוע זאת להבא.
תודה!

כוונתי בערך אוריון אקספרס. דויד (שיחה) ל' בחשוון ה'תש"ף 00:01 (IDT)

עוד בדיקות

Tournesol.png
תודה על תרומתך ביבוא ערכים למכלול.

אנא שים לב שלאחר יבוא הערך למכלול יש לעבור עליו ולראות איך הוא מופיע במכלול, משום שלפעמים במכלול גורמים חיצוניים לערך משפיעים עליו שלא יראה כמו בויקיפדיה.
לדוגמא בערך שיבאת, היתה שגיאת ציטוט שהיה צורך לתקנה לאחר היבוא.
תיקון נפוץ לשגיאה זו, הוא לעבור לעריכת קוד מקור, ולמחוק כל אזכרה בתוך תבנית {{הערה}} של "|שמאל=כן" או של "|ימין=כן".
בכל מקרה שאינך מצליח, יש לכתוב על כך בדף השיחה של הערך, ולתייג מישהו שיראה הודעה זו. אם אינך יודע את מי לתייג, תייג את {{מכלולאים פעילים}}.

דוגמא לאיך נראית שגיאה זו בתוך ערך: דוגמא לשגיאת ציטוט.JPG

כרגע טיפלתי בבעיה, אנא עבור על הערכים לאחר היבוא למנוע זאת להבא.
תודה!

כוונתי בערך גאורגי פולטאבצ'נקו, כמו כן שים לב לתוכן שהסרתי שם. עיין ביתר ביאור בהמכלול:סינון/מדיניות הסינון. דויד (שיחה) ל' בחשוון ה'תש"ף 00:05 (IDT)

סינון

לדוג' בערך פרס TEFI מחקת תמונה חסומה, וזה גורם לכך שיוכלו לראות אותה בגרסאות הקודמות. לכן כתוב במדיניות הייבוא, שעושים זאת רק באמצעות {{תמונה חילופית}}. כמו כן הסרתי שם המון פירוט על מיקומים ושנים וסוגי הפרסים משום שזה תרבות ובידור. דויד (שיחה) ל' בחשוון ה'תש"ף 00:15 (IDT)

תודה. אין אדם עומד על דבר אלא אם כן טועה בו. ספרא (שיחה) 02:34, 28 בנובמבר 2019 (IST)
דויד, שאלה לי אליך. יותר נכון ערעור על מוסכמה במכלול, אולי באמת מקומה באולם הדיונים. דנתי על זה לפני ימים אחדים באתר פרוג. רבים שאלו על המדיניות לגבי ערכי תרבות. קח דוגמה של הערך עלמה, אין ספק שהמגזין הינו פסול בתכלית. אולם ערך קצר שמסביר מהו הדבר הזה - יכול לתרום להרבה מאוד אנשים הרוצים לדעת מהו 'עלמה'. מה הוא שונה מערך כמו ידיעות אחרונות? שניהם חסרי תוכן יהודי בעליל, אך בעלי עניין לקוראים. וככל שאין בהם מילים ומשפטים בעייתיים יש להשאירם.
עיון בקווים המנחים למכלול מעלה כי איננו פוסלים ערכים על תרבות באופן גורף, אלא מה שסותר את דרך היהדות, כמו דוגמניות ושחקניות. ערכים על ספורטאים וכו' אמורים להימחק, לא משום שהם מהווים בעיה רוחנית אלא משום שהם חסרי חשיבות. לכן חוזר אני ותמה, מדוע לחסום ערכי תרבות רק בשל היותם תחת סיווג תרבות ולא משום בעיה אמיתית בתוכן?! ספרא (שיחה) 03:27, 28 בנובמבר 2019 (IST)

האמת, בדרך כלל ערכים כאלו נשארים, כמו ידיעות אחרונות שציינת. אך פה הפריע לי שהיה כתוב שזה ה"בלייזר" לנשים, וכידוע בלייזר הוא מגזין מזעזע בחומר עם בעיות הצניעות הגדולות ביותר בעולם! אנא תייג בדף שיחה של הערך את עורכי אספקלריה, תסביר את גישתי ואת גישתך ונראה מה יגידו. דויד (שיחה) ל' בחשוון ה'תש"ף 09:15 (IDT) 09:15, 28 בנובמבר 2019 (IST)

האם באמת התמונה בעייתית?

התמונה הזאת שמחקת? יושב פלשת (שיחה) 11:50, 28 בנובמבר 2019 (IST)

אין לי מושג. חסום בנטפרי. ספרא (שיחה) 12:43, 28 בנובמבר 2019 (IST)
אז למה חסמת? יושב פלשת (שיחה) 12:51, 28 בנובמבר 2019 (IST)
ראה בדף השיחה של הערך, הערה של דויד. ספרא (שיחה) 12:53, 28 בנובמבר 2019 (IST)
ומה זה אומר? הוא בסה"כ שואל האם לא הסרת את התמונה בכוונה (דר"א, דויד לא נמנה על {{בודקי תמונות}}). אני שואל אם היה צורך להסירה? יושב פלשת (שיחה) 13:18, 28 בנובמבר 2019 (IST)
יושב פלשת ראה מה שכתבתי לו כאן. ייתכן שאתה צודק, שלא כל מה שחסום בנטפרי צריך למחוק. ספרא (שיחה) 13:28, 28 בנובמבר 2019 (IST)
הבנתי, אפנה לבודקי תמונות. ספרא (שיחה) 15:49, 28 בנובמבר 2019 (IST)

רבי חיים אברהם כ"ץ

האם הערך קיים בויקיפדיה? אם כן עליך להוסיף תבנית {{קרד}} ואם לא עליך להוסיף את הערך לקטגוריה קטגוריה:המכלול: ערכים שנוצרו במכלול אם הערך קיים בויקיפדיה אך אתה הוא התורם היחידי תוכל להוסיף תבנית {{תפ}} --יאיר (שיחה) ג' בכסלו ה'תש"ף 15:08, 1 בדצמבר 2019 (IST)

הבנתי. במקרה זה, זה ערך חדש. ספרא (שיחה) 15:33, 1 בדצמבר 2019 (IST)

בדוק עריכות אוטומטיות

Nuvola apps korganizer.svg שלום ספרא,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "המכלול:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך במכלול – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים, בברכה.

שרגא - שיחה - ג' בכסלו ה'תש"ף - 15:16 (IDT)

תודה על האמון. ספרא (שיחה) 15:32, 1 בדצמבר 2019 (IST)
סוף סוף! ברכות! זר פרחים בשבילך יושב פלשת (שיחה) 16:54, 1 בדצמבר 2019 (IST)

יוסף יצחק בן יעקב

בוקר טוב הרב הצדיק ספרא שי' איש אמת חוקר הפנימיות שלום וברכה .

א . לרבי זושא מאניפולי היתה אחות בשם 'רחל מינה' ולרבנית רחל מינה היה בן בשם רבי צבי אלימלך שפירא שבהשערתי זכה לראות את דודו רבי זושא כי רבי זושא הסתלק בשנת תק"ס ורבי צבי אלימלך נולד בשנת תקמ"ג , רבי צבי אלימלך כותב בספרו "אגרא דפרקא" אות ג' על דודו "דודי משולם זושא נתוודע לו אמיתיות גדולת ה' לא שחקר בשכל אנושי אלא שהקב"ה נתן מתנה שיראה הספירות והעולמות עין בעין" , אם יש לך תוכנת "אוצר החכמה" ספריית חב"ד תוכל לכתוב חיפוש את המילה זושא/זוסיא ותראה בעיניך שרבי שניאור זלמן החבר הכי טוב שלו מתלמידי המגיד ממזריץ' היה רבי זושא מאניפולי , נודע בספרי חב"ד שתלמידי המגיד ממזריץ' היו מלמדים זה את זה את לימודיהם והבנותיהם .בן יעקב (שיחה | תרומות) לא חתם

כדי לכתוב המכלול - לא מספיק לדעת תוכן, אלא לדעת לכתוב אנציקלופדיה. כחסיד חב"ד, תוכל לראות בחב"דפדיה איך כותבים אנציקלופדיה חסידית, כל שכן אנציקלופדיה שאיננה חסידית. כל תלמידי המגיד הקרובים היו חברים טובים וזהו לא מידע אנציקלופדי.
בנוסף, הבני יששכר לא היה אחיינם של רבי אלימלך ורבי זושא, כי אם אמו רחל מינה (ולטענת וונדר - איטה) היתה אחייניתם. הרבי רבי אלימלך היה בדור השלישי של תנועת החסידות, ואילו הבני יששכר שהיה תלמיד החוזה מלובלין היה כבר בדור החמישי של החסידות. בברכה ספרא (שיחה) 14:50, 5 בפברואר 2020 (IST)

הרב אברהם וינבערג [הרביעי]

צריך לי עיון, מה הנפק"מ אם כל הגבאים של האדמו"ר הקודם הלכו איתו או לא? איזה ערך אנציקלופדי יש בזה?, ככלל, הערך כתוב בעברית משובשת ויש צורך לתקנו באופן דחוף, בברכת ספרא אמר ספרא יודע--אליהו הנביא (שיחה) 08:23, 9 בפברואר 2020 (IST)

הבקי בפרטים יודע שהגבאים היוו חלק בולט בסכסוך. כותב הערך כנראה לא רצה להרחיב בסכסוך על כל פרטיו ולכן קיצר בו מאוד. אם תרצה לשכתבו - שכתב כרצונך. ספרא (שיחה) 11:08, 9 בפברואר 2020 (IST)
אני לא מצליח להבין מה הקשר בין הערך של הבן אדם לסכסוך שהיה כאשר הוא נהיה אדמור?אליהו הנביא (שיחה) 01:34, 10 בפברואר 2020 (IST).
זהו, שאדמו"ר שמתמנה בעקבות פיצול, חשוב לפרט אודות הפיצול. ואכן לע"ע חסר מידע נחוץ בערך. אגב, חשוב להקפיד על הזחה בדפי שיחה. ספרא (שיחה) 02:11, 10 בפברואר 2020 (IST)
אגב, הוא לא רבי אברהם וינברג הרביעי אלא החמישי, באם מחשבים אף את האדמו"ר מסלונים ת"א, הלא כן?--אליהו הנביא (שיחה) 10:08, 11 בפברואר 2020 (IST)
לא, קראו לו רבי אברהם יהושע העשיל וינברג. לא אברהם סתם. ספרא (שיחה) 13:30, 11 בפברואר 2020 (IST)

מדליית זהב עבורך!

מדליית זהב המכלו.png כל הכבוד על תרומותיך למכלול בחכמה ובתבונה בכלל ובנושאי אדמורי"ם בפרט. חרדי (שיחה) 01:17, 14 בפברואר 2020 (IST)
חרדי, תודה. ספרא (שיחה) 01:48, 14 בפברואר 2020 (IST)

כתובת המייל של כבודו

איך ניתן לשלוח מייל לכבודו? לכוויטש (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

ברשות בעה"ב. תעשה דרך מיוחד:שליחת דואר למשתמש מקוהשיחה • י"ג באדר ה'תש"ף 22:27 (IDT) 22:27, 8 במרץ 2020 (IST)