הרב יעקב מרדכי הגר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
רב חסידי ויז'ניץ באלעד
הרב יעקב מרדכי הגר
הרב יעקב מרדכי הגר
הרב יעקב מרדכי הגר
לידה 30 במרץ 1978 (גיל: 46)
כ"א באדר ב' ה'תשל"ח
בני ברק
כינוי רב דחסידי ויז'ניץ באלעד
מקום מגורים בני ברק
רבותיו רבי משה יהושע הגר, רבי יוחנן סופר, רבי שרגא פייבוש הגר
בת זוג שבע רחל רוטנברג
אב הרב ישראל הגר מויז'ניץ
אם שרה חנה חיה טברסקי

  הרב יעקב מרדכי הגר, (נולד כ"א באדר ב' ה'תשל"ח) הוא בנו השלישי של האדמו"ר מויזניץ הרב ישראל הגר, ומנהיגה הרוחני של קהילות חסידי ויז'ניץ באלעד. בקרב חסידי ויזניץ הוא מכונה "אלעד'ער רב".

ביוגרפיה

הרב יעקב מרדכי נולד בקרית ויז'ניץ לרב ישראל הגר (שכיהן אז כרבה של קרית ויז'ניץ ולימים האדמו"ר מויז'ניץ), ולשרה חנה חיה, בתו של רבי משולם זוסיא טברסקי, האדמו"ר מטשערנאביל בבני ברק. בבחרותו למד בישיבת ערלוי ולאחר מכן בישיבת נזר התורה בירושלים.

בשנת ה'תשנ"ח נשא לאישה את שבע רחל, בת רבי אברהם ברוך הלוי רוטנברג, האדמו"ר מקאסאן בלייקווד. לאחר החתונה התגורר בבורו פארק תקופה קצרה ולאחר מכן שב לארץ ישראל לשהות לצד אביו, לו סייע רבות גם בתקופה שקדמה לחזרתו של אביו לחסידות בשנת תשס"ב, בשנת תשס"ז שימש כר"מ בישיבת "אמרי חיים" בשיכון ויזניץ.

הרב יעקב מרדכי מתלווה אל אביו כמעט בכל ביקור או נסיעה מחוץ לישראל. הרב יעקב מרדכי גם ניהל את פרויקט הקמת בית המדרש הגדול בית ויזניץ בקרית ויז'ניץ ביחד עם עסקני החצר אשר מתייעצים איתו תדיר[דרוש מקור].

בכ"א באלול ה'תש"פ, בשיחה שמסר האדמו"ר הרב ישראל הגר, לבני קהילת חסידות ויז'ניץ באלעד, הכתיר את בנו הרב יעקב מרדכי למנהיגם הרוחני של קהילות חסידות ויז'ניץ בעיר אלעד (קהל "צמח צדיק", קהל "אהבת שלום", קהל "אמרי חיים", קהל "אמרי ברוך", וקהל "ישועות משה"). באלעד ישנם מוסדות חינוך לבנים ובנות (גנים, תלמוד תורה, 2 ישיבות קטנות, ישיבה גדולה, בית ספר לבנות וסמינר) שתחת השגחתו ובנשיאות אביו.

פעילות ציבורית

משנת תשע"ד עד שנת תש"פ מסר הרב שיעורי הלכה עמוקים כל יום (לפי הסדר של דרשו), השיעור נמסר בביהמ"ד הגדול של ויז'ניץ כפי תקנת האדמו"ר הישועות משה.[1]

הרב מרבה למסור דרשות ושיחות התעוררות בקרב הקהילות והישיבות בעיר, ובפרט בחגים וביומא דהילולא של שושלת בית ויז'ניץ.  כמו-כן מוסר הרב את דרשותיו גם בקרב קהילות וישיבות מחוץ לעיר אלעד.

בשנת תשפ"ב ייסד את "קופת החסד ויז'ניץ-אלעד", הקופה מחלקת במשך השנה סכומי כסף נכבדים לאלמנות ויתומים ולמשפחות נזקקות[2]

כמו כן מחלקת הקופה בכל שנה קמחא דפסחא לאברכי הקהילה ע"י שוברי קניה. 

הרב יעקב מרדכי משמש כשליחו של אביו להשתתף בחתונות ובשמחות של חסידי ויז'ניץ. 

משפחתו

לרב יעקב מרדכי ואשתו שבע רחל אחד עשר ילדים, ביניהם:

קישורים חיצוניים

הערות שוליים