הרב חיים מאיר הגר (בן רבי מנדל)

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב חיים מאיר הגר
הרב חיים מאיר.jpg
הרב חיים מאיר הגר
לידה 17 באוגוסט 1980 (גיל: 41)
ה' באלול ה'תש"ם
בני ברק
מקום מגורים בורו פארק
רבותיו רבי משה יהושע הגר
בת זוג נחמה מירל ווייס
אב רבי מנחם מנדל הגר מויז'ניץ
אם מרים הורביץ
צאצאים שלום שמחה ישכר בער, לאה אסתר, הינדא שיינדל, אברהם דוד, חנה רחל, פערל, משה יהושע
נושא דברים במעמד י"ב בשבט ה'תשע"ט

הרב חיים מאיר הגר (נולד בה' באלול ה'תש"ם, 17 באוגוסט 1980) הוא בנו היחיד של האדמו"ר מויז'ניץ הרב מנחם מענדל הגר.

ביוגרפיה

נולד בבני ברק, בה' באלול ה'תש"ם לרבי מנחם מנדל הגר, האדמו"ר מויז'ניץ, ולמרים (בתו של רבי אברהם דוד הורוביץ גאב"ד שטרסבורג, ודיין בבית הדין של העדה החרדית בירושלים). הוא נקרא על שם אבי סבו, רבי חיים מאיר הגר מויז'ניץ.

בישיבה קטנה למד בישיבת ויז'ניץ בשכונת הר נוף בירושלים ולאחריה המשיך ללמוד בישיבה גדולה ויז'ניץ שנפתחה באותה שנה בירושלים.

בא' באדר ה'תשנ"ט, נשא את נחמה מירל, בתו של הרב נפתלי צבי וייס, האדמו"ר מספינקא בבורו פארק. הרב חיים מאיר ניחן בחוש מוזיקלי, והלחין שירים המושרים לעיתים בחצר ויז'ניץ, ביניהם והערב נא, אנא עבדא, שבת קודש נפשי חולת אהבתך ועוד.

הרבנות

בשנת ה'תשס"ה הוסמך להוראה על ידי חברי בד"ץ העדה החרדית הגאב"ד הרב יצחק טוביה וייס ורבי משה הלברשטאם וכן על ידי רבי שמואל הלוי וואזנר, רבי נתן גשטטנר והרב יחזקאל ראטה[דרוש מקור].

כשנתיים לאחר חתונתו, עבר לבורו פארק, ומונה לרב קהילת ויז'ניץ בארצות הברית[1]. כמו כן הוא עומד בראש כולל "צמח צדיק" בבורו פארק[2]. הרב חיים מאיר נוהג לשמש כשליח ציבור בתפילות שחרית בראש השנה ויום כיפור במרכז חסידי ויז'ניץ, כמו כן הוא משמש כתוקע בימים הנוראים[3], כאשר אביו האדמו"ר משמש כמקריא.

משפחתו

קישורים חיצוניים

הערות שוליים