EcoMotion

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: מנוסח באופן שיווקי, מצריך הגהה ועריכה טכנית וכן קטגוריות.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: מנוסח באופן שיווקי, מצריך הגהה ועריכה טכנית וכן קטגוריות.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לעדכן ערך זה.
ייתכן שהמידע המצוי בדף זה אינו מעודכן, אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לעדכן ערך זה.
ייתכן שהמידע המצוי בדף זה אינו מעודכן, אתם מוזמנים לסייע ולעדכן את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעדכון הערך, ניתן להסיר את התבנית.

אקומושןאנגלית: EcoMotion) הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם במטרה לקדם את פיתוחה של פעילות יזמית רב-תחומית רחבה בתחום התחבורה החכמה ולמצב את ישראל כסביבת פיתוח וניסוי אטרקטיבית בתחום.

פעילות

הפעילות מבוססת על קיומם של רצף אירועים הכוללים סדנאות מקצועיות, חשיפה לטכנולוגיות חדשות, מפגשים עם משקיעים ועוד. מתכונת הפעילות היא בסגנון ה-open innovation בה אנשי טכנולוגיה חולקים ידע ומשתפים פעולה על אף שעסקית הם לעיתים מתחרים זה בזה. משתתפי האירועים מגיעים מכלל הארגונים השונים מתחום התחבורה החכמה ממוסדות האקדמיה (כגון אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן-גוריון, הטכניון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בר-אילן, בצלאל, שנקר ועוד), מהתעשייה (אלביט, רפאל, פינרג'י, התעשייה האווירית, וולקן ועוד), חברות רב לאומיות (כגון IBM, GM, מובילאיי) גופים ללא מטרות רווח (כגון אור ירוק, איגוד תעשיות עתירות הידע, איגוד ה ITS ועוד), משתתפים מהאקר ספייס, Mobile Monday וכו' וכל משתתף תורם לאירועים השונים, תרומתו מתבטאת בביצוע פרויקט בתחום, הרצאה, סדנה וכדומה. הקהילה מונה היום כ-600 חברים פעילים והחברים בקהילת אקומושיין באים מהתחומים הבאים: התייעלות אנרגטית, הנעה היברידית (משולבת) וחשמלית, מערכות אנרגיה (אחסון, אספקה, העברה), מקורות והתקני אגירת אנרגיה מבוססים אלקטרוכימיה כגון: תאי דלק, סוללות וכדומה, מערכות הנעה עצמאית, ניווט חכם וכל פעילות שהיא חלק מתחום התחבורה החכמה.

הארגון מארגן אירוע שנתי בשם "Eco Motion Week". באירוע שהתקיים באביב 2021 השתתפו כ-100 חברות ואלפי משתתפים.

אישים וגופים בעמותה

הקהילה הוקמה בשנת 2012 על ידי מנהלת תחליפי הדלקים במשרד ראש הממשלה, המכון הישראלי לחדשנות, משרד המדע והטכנולוגיה, קרן היסוד, אישים מובילים מהתעשייה כדוגמת מאיר ארנון ויואב שלוש והאקדמיה כדוגמת אריה צבן. בראש הפעילות עומדת ליאור זנו-זמנסקי.

כנסים וסדנאות המאורגנים על ידי העמותה

במהלך השנה, אחת לחודש-חודשיים, מתקיימים אירועי חדשנות בהם יזמים נחשפים לטכנולוגיות חדשות, מובילי שוק, משקיעים, עוברים סדנאות וחולקים בידע.

אחת לשנה, מתקיים האירוע המרכזי אליו מוזמנים יזמים, חברות, משקיעים, נציגי חברות, אנשים הפועלים בתחום מתן פתרונות לתחבורה חכמה והקהל הרחב. במאי 2013 התקיים האירוע המרכזי הראשון, במסגרתו התכנסו יחד עשרות רבות של מפתחים, יזמים, סטודנטים, ממציאים ובכירים בתעשיית הרכב, ההיי טק, שוק ההון והקלינטק, למפגש ראשון מסוגו שמוקדש כולו לפתרונות ופיתוחים טכנולוגיים בתחום המתפתח של התחבורה החכמה (smart-transportation).

באירוע השתתפו חברות ישראליות ובינלאומיות כמו General Motors, IBM, אלביט, רפא"ל, התעשייה האווירית, פינרג'י Mobil-eye, בטר-פלייס, וולקן תעשיות רכב ורבות נוספות. האירוע התקיים בקונספט של Unconference שבו המשתתפים הם אלו שקובעים את התכנים לאירוע וכל משתתף ניתנת ההזדמנות להציג פרויקטים בכל שלבי הפיתוח (החל משלב הרעיון ועד המוצר המוגמר) או להשתתף בקבוצות חשיבה.

קישורים חיצוניים

הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0