הרב שרגא פייבוש הגר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שרגא פייבוש הגר מקוסוב
אין תמונה חופשית
לידה ארצות הברית
למד ב ישיבת פוניבז'
מקום מגורים בורו פארק
אדמו"ר קאסוב ה־7
תש"ס, (1999)
→ אביו, רבי אברהם יהושע העשיל הגר מקוסוב-זלישטשיק

הרב שרגא פייבוש הגר הוא האדמו"ר מקוסוב בארצות הברית משנת תש"ס (1999).

קורות חייו

נולד בארצות הברית לרבי אברהם יהושע השל הגר, האדמו"ר מקוסוב, בנו של רבי שרגא פייבוש מזלישטשיק, בנו של רבי ברוך הגר, ה"אמרי ברוך" מויז'ניץ. סבו, רבי שרגא פייבוש, היה חתנו של רבי משה הגר, האדמו"ר מקוסוב.

למד בישיבת חכמי לובלין בראשות רבי שמואל וואזנר, ונישא לנכדתו שרה רעכל, בתו של רבי חיים מאיר וואזנר. למד גם בישיבת בית מדרש עליון בלייקווד ובישיבת פוניבז'. לאחר נישואיו חזר לארצות הברית, ולאחר פטירת אביו החל להנהיג את חסידות קוסוב.

אופי הנהגתו כשל משפיע חסידי והוא מפורסם כדרשן. נחשב כדמות בולטת בעיר בורו פארק ומגדולי רבניה. הקהילה בראשותו מונה מאות בתי אב. רבים מתייעצים אתו בתחום החינוך והרב משה וולפסון הורה להתייעץ איתו בכל העניינים הנוגעים למוסדותיו 'אמונת ישראל'. עוסק גם בטיפול בנוער נושר ובשלום בית. ידוע כתלמיד חכם מופלג וכמי שידיו רב לו גם בתורת הנסתר ובתורת החסידות, דבר הבא גם לידי ביטוי בספרו "שבת מלכא קדישא" על שני כרכיו, שיצא לאור בששה מהדורות.

הרב הגר הוא דיין בבית הדין של חסידות ויז'ניץ מונסי.

הרב הגר נוהג לשהות בכל שנה בארץ ישראל בימי בין המצרים.

מתגורר בשכונת בורו פארק בברוקלין.

משנתו

לפי משנתו, הפיתרון לכל בעיות החיים נעוץ בדרכה של תורת החסידות, בשקידה בתורתה הנותנת מענה לכל בעיות הנפש והנשמה גם יחד, והמרוממת את האדם מההסתכלות הגשמיות הרדודה והשקרית.

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום למכלול ולהרחיב אותו.
Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0