מרכז רפואי מאיר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מרכז רפואי מאיר
MeirHospitalLogo.svg

Meir Hospital.jpg
הכניסה לבניין הראשי של בית החולים
מאפייני הארגון
סוג בית חולים כללי
אוניברסיטה אוניברסיטת תל אביב
בעלים שירותי בריאות כללית
מנכ"ל ירון מושקט
היסטוריה
תאריך ייסוד 1956
שירותים
מספר מחלקות 100
מיטות 780
אתר מרכז רפואי מאיר
גאוגרפיה
כתובת טשרניחובסקי 59 כפר סבא
מיקום כפר סבא

מרכז רפואי מאיר הוא בית חולים בכפר סבא השייך לשירותי בריאות כללית. בית החולים קרוי על שמו של ד"ר יוסף מאיר.

היסטוריה

הסמליל הישן של המרכז

בית החולים נחנך בשנת 1956 כבית חולים לחולי שחפת. לאור מיגור מחלת השחפת בישראל, הוכרז ב-1962 כבית חולים כללי. מנהלו הראשון היה הד"ר יוסף קוט. במהלך שנות ה-60 הוקמו מחלקות נוספות. בשנת 1977 בהנהלת בן-ציון נוביס הוקם מכון גסטרו ומחלות הכבד. בשנת 1978 הועבר בית היולדות בכפר סבא לאחריות מרכז רפואי מאיר[1].

משנת 2019 ירון מושקט מכהן כמנהל בית החולים.

פעילות

בית החולים משרת אוכלוסייה של כ-750,000 תושבים, אוכלוסיית האזור הפרושה מגשר הירקון על כביש פתח תקווה בדרום ועד לכביש נתניה בצפון. בתחום זה כלולות מספר ערים גדולות: רמת השרון, הוד השרון, כפר-סבא, הרצליה, רעננה ונתניה ומספר ניכר של יישובים, כפרים וערים. כל מחלקות בית החולים מוכרות להתמחות, מסונפות לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ומשתתפות באופן פעיל בהדרכת סטודנטים לרפואה בלימודים הקליניים. בבית החולים מספר רב של רופאים בעלי מינוי אקדמי. מעבדות בית החולים מסונפות לאוניברסיטת בר-אילן.

במרכז הרפואי מאיר פועלים 2,608 אנשי צוות רפואה, פארא-רפואה ועובדי מנהלה. המרכז מכיל 726 מיטות אשפוז ומתבצעים בו כ-18,000 ניתוחים בשנה.

תווי תקן ואיכות

  • החל משנת 2008 נושא בית החולים תו תקן בינלאומי לאיכות ובטיחות ברפואה אשר מבוסס על מודל בינלאומי של סטנדרטים לאיכות ובטיחות המטופל ומוטמע בשיתוף עם חברת Joint Commission International) JCI). בית החולים הוא אחד משלושה בתי חולים אשר הוענק להם תו תקן זה.
  • תו תקן Iso 14001 בנושא שמירה על הסביבה ועמידה בסטנדרטיים אקולוגיים, מה שהעניק לבית החולים את התואר "בית חולים ירוק". המרכז הרפואי מאיר הוא הראשון מסוגו בארץ אשר נמצא ראוי לקבל את התו.

רפואת ספורט

במסגרת הסכם למתן חסות רפואית לספורטאי הסגל האולימפי שנערך בין שירותי בריאות כללית לבין הוועד האולימפי, נבחר בית החולים מאיר ללוות את ספורטאי העל הישראלים בדרך לאולימפיאדה. בבית החולים הוקם צוות מומחים מיוחד מתחומים שונים, המתמחים בפגיעות ספורט ובטיפול בספורטאים ושם לעצמו כמטרה להוביל את רפואת הספורט בישראל. בנוסף מטפל הצוות בספורטאים נוספים מקבוצות כדורגל וכדורסל כדוגמת מכבי תל אביב בכדורגל, בני השרון בכדורסל ועוד.

לקריאה נוספת

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף ראו מדיה וקבצים בנושא זה בוויקישיתוף.

הערות שוליים


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0