בית חולים דנה-דואק לילדים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בית החולים דנה-דואק לילדים
DanaChildHospital.svg
Ixilow005.jpg
בית החולים "דנה-דואק" לילדים, חלק מהמרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי
מאפייני הארגון
סוג בית חולים לרפואת ילדים
מנכ"ל פרופ' דרור מנדל
היסטוריה
תאריך ייסוד 1992
שירותים
מיטות 115
אתר בית החולים דנה-דואק לילדים
גאוגרפיה
מיקום תל אביב

בית חולים דנה
(למפת תל אביב רגילה)
Tel Aviv map-plain.png
 
בית חולים דנה
בית חולים דנה

בית החולים "דנה-דואק" לילדים על שם רנה וסובחי דנה הוא אחד משלושת בתי החולים במרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי. בית החולים מטפל בילדים עד גיל 16 שנים ובנוסף, בחולים במחלות כרוניות ייחודיות של הילדות הממשיכים לקבל טיפול ומעקב גם מעבר לגיל זה (למשל חולים בממאירויות של גיל הילדות).

היסטוריה והווה

בית החולים הוקם בשנת 1992 על ידי פרופסור צבי שפירר על בסיס מחלקות הילדים של בית החולים הדסה בתל אביב שנסגר במקביל. לאחר פרישתו של פרופסור שפירר כיהנו בתפקיד מנהל בית החולים אבינועם רחמל, אורי יורגנסון, שמעון רייף ופרנסיס מימוני. מאז ינואר 2014 משמש דרור מנדל כמנהל בית החולים, ורונית לובצקי מנהלת את מחלקת האשפוז לילדים.

בבית החולים מתאשפזים מדי שנה כ-7,200 ילדים ומתבצעים בו כ-1,200 ניתוחים. חדר המיון שלו מטפל בכ-28,000 ילדים מדי שנה, ומרפאות החוץ שלו מטפלות בקרוב ל-41,000 ילדים מדי שנה.

בית החולים שינה את שמו בשנת 2010 ל"בית חולים דנה-דואק לילדים" בעקבות תרומת משפחת דואק להקמת מחלקת מיון מודרנית ותוספת קומה לבניין. משפחת דואק הם קרובי משפחתה של התורמת הראשונה והעיקרית לבניית בית החולים, רנה דנה (למעשה זה שם נעוריה).

יחידות הפועלות בבית החולים (לפי סדר א-ב)

תמיכה רגשית-חברתית

בית החולים "דנה-דואק" מעודד פרויקטים חינוכיים וחברתיים המתקיימים בסיועם וביוזמתם של מספר גופים התורמים לרווחת הילדים המטופלים במחלקות ובמרפאות:

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף ראו בית החולים דנה-דואק לילדים בוויקישיתוף.


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0