שיחת משתמש:מרדכי

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Movicon-regards.gif
שלום, מרדכי, וברוך בואך למכלול!
אתה מוזמן לטול חלק במבצע הגדול- ייבוא וסינון כל ויקיפדיה העברית עד חנוכה תשע"ט!

כדי לסייע לך להצטרף לעורכים באפשרותך לגשת:

כדאי מאוד שתקדיש שעה לעבור על כל הקישורים המופיעים כאן. הם יועילו לך רבות בהמשך עבודתך.

בברכה,
איש גלילי (שיחה) 09:59, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם

איש גלילי מה אתה אומר על הדף הזה ? בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם מרדכי (שיחה) 14:21, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

הדף נראה בסדר גמור, מלבד מה שראוי להמיר את התאריכים לתאריכים יהודיים. יישר כח.
שתי הארות קטנות:
  • קרדיט לויקיפדיה נותנים על ידי סימון תבנית {{ו}} כאשר הערך שייך לתחום הקודש, או {{וח}} כאשר הערך שייך לתחום מכלול החול.
  • בדפי שיחה נהוג לחתום בסוף הכתיבה על ידי הקשת ארבעה סימני טילדה (~~~~), או לחיצה על כפתור חתימה שנמצא מעל חלון העריכה. גם התיוג (שאגב, אפשר לעשות אותו בצורה קצרה, כזה: {{א|פלוני}}) לא יועיל אם אין חתימה בסוף הקטע, שניתנה באותה עריכה (כמו שלימד אותי מוסיף והולך כאן).
ושוב יישר כח, רואים שנכנסת עם ברען, חילך לאורייתא! איש גלילי (שיחה) 14:02, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
בעניין התאריכים, אני הייתי סבור להמיר את כל התאריכים רק לתאריך עברי, אך מה אעשה ומצאתי כי חבריי חלוקים עליי. על כן בינתיים ראוי להציג את שני התאריכים, בפרט בערכי חול או החופף להם, ניתן את הלועזי לתת בסוגריים. כך נדע שאם ביום מן הימים יוחלט להשתמש גם בלועזי - לא יאבד מידע לריק. אם תוכלו, אדרבה - הביעו את דעתכם כאן. מוסיף והולך (שיחה) 17:51, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
לצערי, סינון האינטרנט שלי מונע ממני את הקריאה והעריכה בדף הנזכר. תוכל לכתוב שם בשמי, שדעתי קרובה לדעתך כפי שהוצגה כאן. איש גלילי (שיחה) 18:57, 2 באוגוסט 2017 (IDT)

איש גלילי איזה סינון יש לך ? מרדכי (שיחה)

מרדכי, אני חושב שיש לו אתרוג.
לעניין התאריכים, אעתיק כאן את הדיון (באדיבות מרדכי, על האירוח...), ומי שלא יכול להגיב שם, שיגיב כאן ואני אעביר את הדיון לשם.

תאריך עברי ולועזי

כיצד יש לנהוג בתאריך לועזי: א. האם להמירו בעברי, או להוסיף את העברי, ואם כן - את מי בראשונה, ואם ואת מי בסוגריים. ב. האם יש הבדל בין ערכים תורניים לערכים כלליים, ואם כן מהו. מוסיף והולך (שיחה) 23:46, 18 במאי 2017 (IDT)

לטעמי: בערכי קודש עדיף להסתפק בתאריך עברי בלבד, ובערכי חול - תאריך עברי, ורצוי גם תאריך לועזי בסוגריים. מוסיף והולך (שיחה) 22:24, 31 במאי 2017 (IDT)
ראשית, אזכיר שהמדיניות החדשה היא 3 סיווגים, קודש, חול וביניים. בקודש מובהק כמעט לא אמורים להיות תאריכים - ואם כן מספיק עבריים. בביניים וחול לדעתי זה מורכב, לפעמים העברי הוא זה שמחבר את הקורא למציאות (למשל, קשה להיזכר למה מתכוונים שאומרים ינואר שעבר, איפשהו בחורף), אבל לפעמים דוקא הפוך (מה זה סוף האלף החמישי? אה, אתם מתכוונים לפני 1700 שנה? אז תגידו 300 לספירה). לכן, לדעתי אין לקבוע מסמרות, אלא לשלב את שניהם לפי שיקול דעת העורך. אמנם לכתוב קודם מדיניות מנחה עם דוגמאות כדי לשפר את התוצאה. דוד (שיחה) 21:03, 15 ביוני 2017 (IDT)
ומרדכי, טיפ קטן על הצד: כדי שהמשתתפים בדיון יוכלו לתקשר בקלות ולהבין מי כתב כל משפט, נהוג לחתום בדפי שיחה באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני ~) שהופכים לחתימה עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה.
נוסף על כך, נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (הסימן :) בתחילת התגובה. כך נשמר הסדר בשיחה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. מתרגלים לזה מהר מאוד :) מוסיף והולך (שיחה) 19:29, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה ועוד דבר פיצפון, כאשר קורה ושוכחים לחתום (וזה קורה לכולם), אם נזכרים מיד לאחר מכן ועדיין אף אחד לא הגיב על הדברים - ניתן עדיין לחתום. לאחר מכן, רצוי להסתפק בחתימה ללא תאריך (או בהשארת התבנית של {{שכח לחתום}}), משום שאם לא כך, סדר הדברים מתבלבל (כמו לעיל, שמופיעה שאלה 20 דקות אחר שכבר נענתה התשובה עליה...). אין בכך כל פגם לשכוח לחתום. כולנו בני אנוש, וזה עניין של הרגל. מקווה שאני לא מעמיס ;-) מוסיף והולך (שיחה) 19:39, 2 באוגוסט 2017 (IDT)
- הועבר לדף המכלול:חדר דיונים למינוח יהודי מוסיף והולך (שיחה) 12:02, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
מוסיף והולך למה החזרת ? --מרדכי (שיחה) 02:09, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
כתבתי לפני התנגשות עריכה מרדכי, כתבתי בתקציר שכבר אבהיר את מעשיי. כעת: המתנתי עם ההעברה לתגובתך, ואני מבין שאינך נוקט בכך צד. אם בכל אופן יש לך צד בעניין, ואין לך אפשרות לערוך בדף זה, אז הגב כאן.
לגופה של העברה:
  1. ראשית, התפספסה כאן תגובה אחת שלא הועברה.
  2. הערך על לוח השנה עוסק בלוח השנה עצמו, וכך גם דף השיחה שלו. הדיון שלנו הוא על הצגת התאריכים במכלול. דבר זה נידון במכ:מבד#תאריך עברי ולועזי, ובבוא העת ייקבע באחד מדפי המדיניות המתאימים. בינתיים כל דיון בעניין - מקומו שם.
  3. כאשר מעבירים תוכן אל דף שיחה אחר יש להשתמש בתבנית {{הועבר}} ולחתום מיהו המעביר. כך אפשר לדעת להיכן נעלם הדיון הקיים ומהיכן צמח הדיון במקומו החדש.
לסיום, אני מביע את הערכתי העמוקה על ההתגייסות עד לדקדוקם של פרטים. נכון לך עתיד מזהיר במכלול! מוסיף והולך (שיחה) 02:18, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
יש לי אפשרות לערוך שם אני בנטפרי ויש לי צד בנושאים שם פשוט עוד לא הגעתי לזה... מרדכי (שיחה) 05:01, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
אז אני מעביר את התגובות הרלוונטיות לשם. ברשותך. בעניין ההזחה, שים לב שכל מה שעליך לעשות, זה רק להוסיף נקודותיים (:) על זה שלפניך. מוסיף והולך (שיחה) 12:00, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
מוסיף והולך אני עדיין מוגבל בעריכות אשמח תטפל בנושא... מרדכי (שיחה) 13:57, 3 באוגוסט 2017 (IDT)
מה כוונתך מוגבל? בעניין הרובוט וכיו"ב? זה בטיפול עם המתכנת. בינתיים אין כל פתרון אחר. מה שכן, אני משער שכבר בקרוב - עם התקדמותך בעריכות - תוכל לקבל הרשאות של סוקר, וממילא יסורו המפריעים... מוסיף והולך (שיחה) 15:06, 3 באוגוסט 2017 (IDT)

הודעה מהמכון

מרדכי יקר, כמכלולאי עם רקורד משמעותי, המכון שלח לך מייל אישי. אנא ודא שקיבלת את המייל והוא לא "נפל" ברשימת הספאם
יוסף (שיחה)
מנכ"ל מכון חכמת התורה

יוסף קיבלתי ועניתי עליו מרדכי (שיחה) 20:14, 28 באוגוסט 2017 (IDT)

תוסף הייבוא

סמל המכלול גמרא 2.PNG
שלום מרדכי,

תודה על תרומתך למכלול ועל ייבוא הערכים מוויקיפדיה. על מנת להקל את מלאכת הייבוא, הוגדר שהוא יהיה באמצעות תוסף הייבוא המיוחד, המאפשר לייבא ולסנן בקלות ובמהירות.

הסבר מפורט על השימוש בתוסף ניתן למצוא כאן, את התוסף ניתן להוריד בקישור הזה או להוסיף אותו ישירות מהחנות בקישור הזה.

שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י' בטבת ה'תשע"ט • 18:47 (IDT)

תודה שרגא אני כבר משתמש בתוסף מזמן...מרדכי (שיחה) 18:56, 17 בדצמבר 2018 (IST)
חשבתי כך, עד שראיתי בתקציר העריכה רק את המילה "ייבוא", והתוסף כותב אוטומטית "יבוא מויקיפדיה העברית ראה רשימת התורמים", לכן רציתי לוודאות...בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י' בטבת ה'תשע"ט • 19:12 (IDT)
שרגא בנוגע לתוסף הוא הפסיק לעבוד אצלי היום... זה כותב שגיאה 503 מרדכי (שיחה) 19:18, 17 בדצמבר 2018 (IST)
מרדכי היקר! הוא לא הפסיק לעבוד, הוא רק לא יכול לייבא ערכים המכילים מילים בעייתיות מבחינת הסינון (למשל בנטפרי אם יהיה כתוב "הברית החדשה" בין סעודיה לארה"ב הרי זה xxxxx וא"א ליייבא דרך התוסף) אם הנך נתקל בערך כזה מומלץ לבקש את ייבוא הערך בדף המכלול:בקשת ערך, בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י' בטבת ה'תשע"ט • 20:49 (IDT)

תבנית בשבילך!!!

Belz World Center Outside.jpg בעלזא וועט זיין א-ווינקל פאר תורה און פאר יראת שמים ביז משיח ווועט קומען!

מוקדש לך, בברכה, שרגא • נר נשמה • שיחה  •  י"ב בטבת ה'תשע"ט • 20:25 (IDT)

מונה עריכות

שלום,

יצרתי לך את דף המשנה משתמש:מרדכי/common.js שזה סקריפט מונה עריכות אוטומטי וזה חוסך לך לעדכן את מספר העריכות בתבנית {{משתמש עריכות}}. מוטיאל (שיחה) 22:53, 30 באפריל 2019 (IDT)

מוטיאל תודה ! מרדכי (שיחה) 07:55, 1 במאי 2019 (IDT)

המכלול:בקשת טיפול בערך#אליס בארץ הפלאות (סרט, 2010)

כתבת שם שזה לא מתאים למכלול. לא ראיתי שיש לך אספקלריה, כך שאיני יודע מניין הסמכות לומר זאת?!--שלמה המלך (שיחה) 21:13, 6 ביולי 2019 (IDT) *

שלמה המלך אני נציג נטפרי בהמכלול כך שיש לי הרשאת אספקלריא למרות שזה לא מופיע באופן רשמי מרדכי (שיחה) 00:47, 8 ביולי 2019 (IDT)

תודה, מתנצל.

נ.ב. למה זה לא מופיע בדף המשתמש שלך?--שלמה המלך (שיחה) 01:06, 8 ביולי 2019 (IDT)

ייבוא

שלום מרדכי.

Tournesol.png
תודה על תרומתך ביבוא ערכים למכלול.

אנא שים לב שלאחר יבוא הערך למכלול יש לעבור עליו ולראות איך הוא מופיע במכלול, משום שלפעמים במכלול גורמים חיצוניים לערך משפיעים עליו שלא יראה כמו בויקיפדיה.
לדוגמא בערך פסגת ברבאו‏ שיבאת, היתה שגיאת ציטוט שהיה צורך לתקנה לאחר היבוא.
תיקון נפוץ לשגיאה זו, הוא לעבור לעריכת קוד מקור, ולמחוק כל אזכרה בתוך תבנית {{הערה}} של "|שמאל=כן" או של "|ימין=כן".
בכל מקרה שאינך מצליח, יש לכתוב על כך בדף השיחה של הערך, ולתייג מישהו שיראה הודעה זו. אם אינך יודע את מי לתייג, תייג את {{מכלולאים פעילים}}.

דוגמא לאיך נראית שגיאה זו בתוך ערך: דוגמא לשגיאת ציטוט.JPG

כרגע טיפלתי בבעיה, אנא עבור על הערכים לאחר היבוא למנוע זאת להבא.
תודה!

דויד (שיחה | תרומות) שכח לחתום
תודה דויד אקח את זה לתשומת ליבי מרדכי (שיחה) 00:17, 5 באוגוסט 2019 (IDT)

סינון תמונות

שים לב שבכל ייבוא יש לעבור על התמונות. אם יש תמונה שחסומה בנטפרי יש לתייג{{בודקי תמונות}} בדף השיחה, או להסיר כשברור מהכיתוב שמדובר בתמונת אשה. בתודה על תרומותיך, שמש מרפא (שיחה) 00:32, 2 בנובמבר 2020 (IST)

כנ"ל לגבי תוכן לא ראוי, כמו תיארוך כפרני בדף גשר (אתר ארכאולוגי). שמש מרפא (שיחה) 00:36, 2 בנובמבר 2020 (IST)
שמש מרפא צודק, תודה על התזכורת אשתדל לטפל בזה --מרדכי (שיחה) 00:41, 2 בנובמבר 2020 (IST)

חצי מיליון יהודים צריכים אותך!

מייבא

Uploadform arrow.svg
שלום מרדכי,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"מייבא". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "המכלול:מייבא".

ההרשאה מעניקה לך את היכולות הבאות:

  • שימוש בסקריפטים המיועדים למייבאים ומעדכנים.
  • אפשרות לייבא ערכים מויקיפדיה העברית.

חשוב מאד להקפיד בעת ייבוא ערכים על הכללים דלהלן:

  • להשתמש בהרשאת מייבא בזהירות הנדרשת, כדי שלא יקרה חלילה שתמונות או תכנים בלתי ראויים ייובאו למכלול.
  • חובה לבדוק בקפידה בעיקר את המילים הנצבעות כחשודות.

שים לב כי ההרשאה נועדה למטרת ייבוא, אי שימוש בהרשאה, או שימוש בה שלא למטרה לשמה היא מיועדת, תביא לשלילת ההרשאה, בברכה.

דויד (שיחה) י"ט באב ה'תשפ"א 13:47 (IDT)

מרדכי, עברתי על הייבואים האחרונים שעשית בעבר הרחוק, יש שם כמה פספוסים. חשוב להקפיד על בדיקת תמונות, בדיקת המילים החשודות, והוספה של תקציר עריכה על כל שינוי שעושים בערך מצורתו המקורית, שנדע שהוא עבר שינוי. בהצלחה. דויד (שיחה) י"ט באב ה'תשפ"א 13:49 (IDT)
דויד קיבלתי, בעז"ה. --מרדכי (שיחה) 04:28, 30 ביולי 2021 (IDT)

שגיאה בייבוא

דויד אולי תוכל לעזור לי, לאחרונה כשאני מייבא דפים - בתיבת המידע, התיבה נשארת ריקה, לדוגמה ערך שייבאתי כעת --מרדכי (שיחה) 01:43, 3 באוגוסט 2021 (IDT)

זה בגלל שהנתונים שם מויקינתונים ואינם מופיעים כרגע במכלול, אגב תתחדש על ההרשאה, בהצלחה, שרגא > שיחה > כ"ה באב ה'תשפ"א > 01:49, 3 באוגוסט 2021 (IDT)
שרגא אז מה אפשר לעשות ? --מרדכי (שיחה) 01:51, 3 באוגוסט 2021 (IDT)
בעז"ה יטפלו בזה, אל דאגה, בו"ה, שרגא > שיחה > כ"ה באב ה'תשפ"א > 01:56, 3 באוגוסט 2021 (IDT)
אכן, זה היה כך מאז ומתמיד לצערנו. הצוות הנפלא שלנו עובד על פתרונות עדכון מויקינתונים כדי למלא את השדות בתניות המידע. שכוייח. דויד (שיחה) כ"ה באב ה'תשפ"א 02:16 (IDT)