שיחת משתמש:שרגא

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דְּאָגָה בְלֶב אִישׁ - יַשְׁחֶנָּה, וְדָבָר טוֹב יְשַׂמְּחֶנָּה׃ (משלי י"ב כ"ה) וח"א ישיחנה לאחרים (תלמוד בבלי, סנהדרין ק' ע"ב)

ברוכים הבאים לדף השיחה שלי, אתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא. אפשר להכניס את כותרת ההודעה בתיבה הבאה:

לכל אלו שלא הבינו נכון, אני הוא הקטן באיור, ואני מצפה לשמוע את הערותיכם...

12345

יועז הנדל

בערך יועז הנדל כתבתי כי הוא(יועז) מנע הקמת ממשלת מיעוט בראשות גנץ. לאחר מכן במסגרת העדכון מויקיפדיה מחקת את זה. לענ"ד הייתה זו ההשפעה הישירה הגדולה ביותר שהייתה לאיש על המערכת הפוליטית בישראל, ועל עליה להופיע בערכו(גם אם לעורכי וי'קיפדיה חורה שלא הוקמה אותה ממשלת מיעוט...) קמץ קטן (שיחה | תרומות) שכח לחתום

קמץ קטן, החזרתי כדבריך, מועדים לשמחה...חגים וזמנים לששון, שרגא - שיחה - י"ח בניסן ה'תש"ף - 00:36 (IDT)

בעיה בשליחת מיילים

בימים האחרונים אני לא מצליח לשלוח מיילים, האתר מציג לי הודעת הגה מפני שליחות מרובות בשעה שלא שלחתי אפי' מייל אחד. איציק (שיחה) 13:00, 3 באפריל 2020 (IDT)

כעת הצלחתי ב"ה, תודה ויו"ט. רק תאמר לי מה אני עושה אם זה יחזור על עצמו. איציק (שיחה) 13:02, 3 באפריל 2020 (IDT)
תעשה את מה שעשית, פשוט תעדכן, מועדים לשמחה, שרגא - שיחה - י"ח בניסן ה'תש"ף - 00:37 (IDT)

שרתים בחו"ל

אתה צודק, אבל זה לא רלוונטי, מה שרלוונטי הוא החברה שמפרסמת את התוכן ואחראית לו, וזה "המכון לאוריינות וכו וכו", שגם מנקה את עצמו באמצעות ההבהרה למשתמש, וגם יושב בישראל. לחברת השרתים אין שום אחריות על תוכן מפר זכויות יוצרים, זה נמצא בהסכם החכירה של שטח השרת. מה שקורה בוויקיפדיה, שהעמותה-האם היא אמריקאית, באמריקה החוקים הללו דורסניים ממש, בגלל השוק הפרטי החופשי ושאר אידיאליזמים מהסוג הזה, ולכן ויקיפדיה עושה "משמרת למשמרתי". בכל זאת, גם בוויקיפדיה, דפי משתמש מציגים שירים חופשי חודשי ואין פוצה פה ומצפצף, זה שימוש הוגן מובהק וכל מי ששכל בקדקדו וזמן מיותר אינו בצקלונו נזהר שלא יהפוך כבודו לקלונו ואינו משתטה כשם שהשתטה ידידנו המלומד בעל השם הלא יומרני בכלל.

תודה שהקשבת, ותודה שהסרת את בקשתי, אני מקווה שהנזיפה הספיקה והבחור ינוח. על שפת (שיחה) 18:27, 16 באפריל 2020 (IDT)

נראה שאתה מתמצא היטב בנושא, תודה לך, תבורך. וגם אני מקווה שהנזיפה הספיקה והבחור קצת ינוח. כמו כן אשמח מאוד לראותך תורם מהידע הרב שלך ומאזן פה עוד כמה חבר'ה... בו"ה, שרגא - שיחה - כ"ב בניסן ה'תש"ף - 18:45 (IDT)

קרידיט

שלום שרגא

האם ישנה אפשרות להעתיק חלק מערך מסויים לערך אחר תוך שמירה על הקריידיטים, ואם כן, כיצד?

(בערך מניין הדרישות להצטרפות למניין דלות מאוד ואני רוצה להעתיק תוכן ממנייני מרפסות. (בעתיד לענ"ד ודאי שכל הנידונים שם אמורים לעבור לערך מניין ומנייני מרפסות אמור להשאר רק כידיעה על כך שבתקופה מסויימת היה צורך בכך והיה דיון הלכתי בנידון.) )

תודה רבה רזיאל (שיחה) 02:07, 17 באפריל 2020 (IDT)

שלום רזיאל יקירי.
ניתן להעתיק מערך לערך במכלול ללא קרדיט, מה שכן כדאי להשתמש ב{{ערך מורחב}}, בו"ה, שרגא - שיחה - כ"ג בניסן ה'תש"ף - 02:19 (IDT)
תודה רבה, רזיאלשיחה • כ"ג בניסן ה'תש"ף 03:34 (IDT) 03:34, 17 באפריל 2020 (IDT)

למה אני לא מצליח לערוך?

שלום שרגא,
רציתי לבצע עריכה בדף הולודומור, אבל לא מופיע לי שם תגית של "עריכה" או "עריכת קוד מקור".
תוכל בבקשה להסביר לי למה זה ומה אפשר לעשות? בן נחום (שיחה) 20:20, 29 באפריל 2020 (IDT)

בן נחום שלום, בערך המצוין ישנה תמונה לא מתאימה שהוכנסה ל{{תמונה חילופית}} כפי הכללים, תבנית זו ותבנית {{סינון}} חוסמות כל עריכה וצפייה, מומלץ לקרוא בעיון את מדריך אשף הסינון ובכלל את המכלול:סינון עם כל דפי המשנה.
במקרה שאתה מעוניין לערוך בערך שכזה, ניתן לכתוב את העריכה בדף השיחה ולתייג את {{עורכי אספקלריה}} שיכניסו אותה לערך, בו"ה, שרגא - שיחה - ו' באייר ה'תש"ף - 11:17 (IDT)

בקשה קטנה

אולי יואיל כבודו להעיף מבט כאן ולהחכימנו בינה. סליחה שאני פונה כאן ולא מתייג שם פשוט לא הסתדרתי עם התיוג. אחודה חידה (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

אחודה חידה, העפתי את מבטי... אגב, ראה עזרה:תיוג, תודה, בו"ה, שרגא - שיחה - י' באייר ה'תש"ף - 19:15 (IDT)

ערך:

שרגא שלום, אני כתבתי את הערך , שככל הנראה העברת מהוויקיפדיה העברית. שם, לצערי, יש התנהלות בריונית שהובילה למחיקת הערך. קשה מאוד שם לספק ידע חשוב לציבור. מכל מקום, אני מנסה להוסיף ולשפר את הערך שהעברת להמכלול -[[ ]]- אבל אני כל הזמן נחסם באופן אוטומטי. האם יש דרך לשדרג את ההרשאות שלי כך שאוכל להוסיף לערך זה? בתודה, דביר Dvirlanger (שיחה) 10:19, 6 במאי 2020 (IDT)

שלום דביר, תודה על הערך, בהחלט קשה שם, מכל מקום אינני רואה סיבה שלא תוכל לערוך את הערך, תוכל אולי לפרט איזה חסימה מופיעה לך? אני גם רואה שאתה כן מצליח לערוך אותו ולהרחיב אותו משמעותית, תבורך, שרגא - שיחה - י"ב באייר ה'תש"ף - 17:49 (IDT)
הי שרגא, אני מנסה להוריד הרבה טקסט, וזה מה שמופיע: "פעולה זו זוהתה באופן אוטומטי כמזיקה, ולכן לא אופשרה. אם לדעתך הפעולה שלך הייתה מועילה, באפשרותך ליצור קשר עם מפעיל מערכת ולהודיע לו מה ניסית לעשות. תיאור קצר של החוק שפעולתך הפרה: הסרת כמות תווים גדולה מדף על ידי משתמש חדש". אותה הודעה פחות או יותר מופיעה כאשר אני מבקש להוסיף הרבה טקסט. תודה, Dvirlanger Dvirlanger (שיחה) 17:56, 6 במאי 2020 (IDT)
דביר, זה בגלל שאתה משתמש חדש וממש טרי, תוך ימים ספורים (עוד 3 לכאורה) המערכת תזהה אותך כמשתמש וותיק וזה יסתדר, בהצלחה, שרגא - שיחה - י"ב באייר ה'תש"ף - 19:22 (IDT)
שרגא, קודם כל זה יפה מאוד שהמערכת התחילה לזהות משתמש לא ותיק,, אבל לדעתי אפשר אצלינו להוריד את הרף ל-3 ימים.--שלמה (שיחה) 23:47, 6 במאי 2020 (IDT)
תודה שרגא וגם שלמה. פשוט אמתין את הזמן הנדרש. רציתי להציע כי המערכת, בהודעת הדחיה, תציין משהו כגון "עריכות מורכבות אינן אפשריות למשתמשים בעלי ותק של פחות מ-x זמן". זה פשוט יעזור להבין מדוע העריכה נדחתה, ויפחית את התסכול של המשתמש... בברכה, Dvirlanger (שיחה) 07:38, 7 במאי 2020 (IDT)
Dvirlanger, כל הכבוד על הסבלנות, בזמננו זה לא מובן מאליו, הצעתך יש בה מן האמת, ואשקול זאת בחיוב, אם כי אני מוכח לציין שעד עכשיו לא הייתה שום אי הבנה בנושא הזה, וודאי שלא מוויקיפדים שמכירים את המסנן הזה מויקי, אבל עדיין כאמור אני בהחלט שוקל זאת בחיוב, ואגב, זו אינה הודעת דחיה אלא הודעת הבהרה, בו"ה, שרגא - שיחה - י"ג באייר ה'תש"ף - 17:25 (IDT)

תמונת פורטל הדף היומי

שרגא היקר! יצרתי את תמונת הפורטל בעיצוב שלך מחדש באיכות גבוהה יותר, מה דעתך על התמונות?

מצורף קישור לדרייב --רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 01:00 (IDT) 01:00, 8 במאי 2020 (IDT)

רזיאל, תודה, מעניין לראות, רק תן גישה, שרגא - שיחה - י"ד באייר ה'תש"ף - 01:09 (IDT)
אוקי, סליחה. רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 01:49 (IDT) 01:49, 8 במאי 2020 (IDT)
זה כמעט אותו קובץ פעמיים מספר 2 זה עם קצוות חדים ומספר 3 קצוות רכים. יש לי את זה ניתן לעריכה אם יש הארות... רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 01:53 (IDT) 01:53, 8 במאי 2020 (IDT)
רזיאל ביקשתי גם גישה. תודה רבה.--Bot The big redirect import project (שיחה) 01:55, 8 במאי 2020 (IDT)
אישרתי, רק פעם הבאה Bot The big redirect import project תדבר עברית (מה זה החתימה הזאת? לא הסתדרת עם הכפתור? קריצה) רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 02:02 (IDT) 02:02, 8 במאי 2020 (IDT)
זה נראה מידי אליפסי. לגבי האנגלית פשוט זה חשבון משנה שאמור להיות בעל דגל בוט (אבל יש בעיה טכנית). בשבילך חתמתי ידנית בעברית...Face-smile.svg--שלמה המלך (שיחה) 02:12, 8 במאי 2020 (IDT)
את האליפסה עשיתי על התמונה הקודמת... מה אתה מציע? --רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 02:16 (IDT) 02:16, 8 במאי 2020 (IDT)
לא הבנתי את המהלך. אבל אתה צריך לסדר דחוף את החתימה שלך... ;-)--שלמה המלך (שיחה) 02:18, 8 במאי 2020 (IDT)
רזיאל, יפה, נראה לי לא צריך קצוות רכים, לגבי החתימה תחתום רק עם שלוש טילדות, בו"ה, שרגא - שיחה - י"ד באייר ה'תש"ף - 02:23 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

להעלות גרסה חדשה בדף הקיים? (התמונה היא התמונה הקודמת והדף גמרא חופשי מויקישיתוף) (בהסבר על החתימה היה כתוב לא לחתום בתאריך עברי בלבד אלא בנוסף, אבל אם קיבלתי אישור...) רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 02:30 (IDT)

נראה לי שעדיף קובץ חדש, לוקח לשרת זמן לקלוט גרסה חדשה בקובץ קיים, שרגא - שיחה - י"ד באייר ה'תש"ף - 02:34 (IDT)
שרגא, לאחר שהעלתי ראיתי את זה שוב ליד שלך וממש מציק לי ההבדל בצבעים וכן הנוכחות של תמונת ר' מאיר שפירא אצלך יותר נכונה, אולי בהזדמנות אכחיל את הדף ואגדיל את התמונה. לילה טוב, רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 03:11 (IDT)

רבי שמעון מלכה

העלתי שתי תמונות שלו (אחד מבני המשפחה נתן לי ואישר להעלות בשימוש חופשי) והכנסתי את התמונה "קובץ:הרב שמעון מלכה" בתמונה. יש עניין להכניס תמונה נוספת בערך "קובץ:הרב שמעון מלכה בחופה"? --רזיאלשיחה • י"ד באייר ה'תש"ף 02:38 (IDT)

בהחלט, למה לא, רק שיחתום בבקשה על המסמך הזה ולשלוח ל[email protected], לילה טוב ומבורך, שרגא - שיחה - י"ד באייר ה'תש"ף - 03:23 (IDT)

אשמח לעזרה.....

את האמת, אני לא כזה חושבת שהבנתי... העיקרון של המכלול זה בעצם לסנן מויקיפדיה דברים ש........ דורשים סינון?? אם כן אז יש דברים שמסנני פה בלי סיבה, או לפחות בלי סיבה שאני מבינה.... נגיד הארי פוטר- שזה דבר שמאד נוגע אלי ודי בגללו פתחתי כאן משתמש- למה מסננים אותו? למה אין פה ערך כזה חוץ מאיזה חמש שורות שלא אומרות כלום?? אני!! (שיחה | תרומות) לא חתמה

אולי תתפלאי לשמוע, אבל בהחלט יש הרבה כאלו בין קוראי המכלול שמבחינתם הערך הארי פוטר ודומיו זקוקים לסינון, והמידע שכן מעניין אותם שם זה מידע אנצקילופדי בלבד, ולא תיאורי כל המעשיות, ומי שמתעניין בהם יכול לקנות את סדרת הספרים הזאת. אגב זה שבע שורות ולא חמש, ויש בהם את המידע האנצקילופדי על הסדרה הזו, אנחנו אנציקלופדיה. לא ויקיפדיה. ולא ספר תקצירי מעשיות. זו דעתי. כך שלגופו של עניין אין לי הרבה מה לעזור. שבוע טוב, שרגא - שיחה - ט"ז באייר ה'תש"ף - 04:06 (IDT)
אממ
אני לא כזה מסתדרת עם להגיב פה אז מקווה שיצא לי טוב:)
אוקי נגיד שהבנתי את זה שיש כאלה שלא רוצים לקרוא את כל זה...(הם לא חייבים לחפש על זה בכלל אבל לא משנה:)
ראיתי גם שיש כאן כל מיני זמרים דתיים שאין עליהם ערך (אודי דוידי, דוד דאור...( ולעומת זאת של זמרים יותר חילוניים כן יש (שלומי שבת, שלמה ארצי..) זה בעיה עקרונית או שסתם לא היה מי שיכתוב את הערכים הנ"ל?? אני!! (שיחה | תרומות) לא חתמה
תודה על ההבנה, כל ערך שקיים כדף לטיפול ולדעתך יש לו מקום כאן, אפשר לבקש זאת בדף המכלול:בקשת טיפול בערך, לעמת זאת ערך שקיים בויקיפדיה אך אינו קיים במכלול ניתן לבקש לייבאו מויקיפדיה בדף המכלול:בקשת ערך, ערך שאינו קיים בכלל ניתן ליצור אותו בעזרת אשף הערכים, את אודי דוידי כבר ייבאתי, ולשאלתך, מסתבר שלא בדקו את הערכים הללו כנראה כי אף אחד לא התעניין בהם עד עכשיו, בו"ה, שרגא - שיחה - ט"ז באייר ה'תש"ף - 04:41 (IDT)
אין בעד מה, אם מסבירים לי וההסבר מקובל עלי אני מקבלת- אין עניין לשאול ולא לקבל את התשובה ההגיונית......
אוקי, וואו תודה רבה!! אני!! (שיחה | תרומות) לא חתמה

תודה ושאלה

שלום שרגא, תודה שהוספת לי הרשאה של 'עורך אספקלריא'! מקווה בע"ה לתרום הרבה בכמות ובאיכות!
עם זאת, ההרשאה הנוכחית שלי עדיין לו מאפשרת לי לתרום לערכים שיש עליהם הגנה, כמו ג'ו ביידן או אנטרטיקה.
מהי ההרשאה המינימלית שבה יתאפשר לי לתרום גם לערכים הנ"ל ודומיהם? בן נחום (שיחה) 19:05, 12 במאי 2020 (IDT)

בן נחום, זו היא ההרשאה, אענה לך באישי, בו"ה, שרגא - שיחה - י"ח באייר ה'תש"ף - 19:30 (IDT)

יעקב ליצמן

עריכתך האחרונה בערך הנ"ל, כפולה עם המופיע לעיל בפיסקא "בממשלה". אשמח אם תוכל לעשות סדר בדברים. יחיד ורבים (שיחה) 16:34, 13 במאי 2020 (IDT)

כבר טופל (אם כי לא אתנגד שתציץ על התיקון). יחיד ורבים (שיחה) 16:50, 13 במאי 2020 (IDT)

שאלה.

ראיתי שקיבלתי הרשאת 'עורך אספקלריה'. קודם כל, תודה רבה. דבר שני, אשמח לדעת היכן אוכל למצוא פרטים מדויקים על האפשרויות החדשות והמאפיינים של ההרשאה.

לדוגמא, מדוע חלק מן הדפים לטיפול פתוחים לי וחלק לא? יש דפים שמציעים לי לפנות לעורכי אספקלריה שיזדרזו בטיפול הערך, ולי הם לא פתוחים.

תודה רבה מיק 18:20, 13 במאי 2020 (IDT)

מיק, שכחתי לשים את התבנית בדף שיחתך, כעת שמתי ראה שם. ראה גם עזרה:חתימה, בהצלחה שרגא - שיחה - י"ט באייר ה'תש"ף - 18:26 (IDT)

מעבר מעורך קוד מקור לעורך חזותי/הצלת ערך

כתבתי ערך על נושא ביזוי אוכלין ורציתי לעבור מעורך קוד מקור לעורך החזותי והערך נעלם אם יש אפשרות לשחזר את מה שכתבתי אשמח ננעל במבטו (שיחה) 01:40, 22 במאי 2020 (IDT)

ברוך דיין האמת, המקום ימלא חסרונך, צר לי, אך לא ידוע לי על אפשרות כזו, אני ממש מקווה שתכתוב זאת שוב מכיוון שזה ערך חשוב עד מאוד, בו"ה, שרגא - שיחה - כ"ח באייר ה'תש"ף - 02:02 (IDT)
גם אני מקווה ננעל במבטו (שיחה) 02:07, 22 במאי 2020 (IDT)
אצור את טיוטה:ביזוי אוכלין שיהיה קצת בסיס, שרגא - שיחה - כ"ח באייר ה'תש"ף - 02:10 (IDT)
ננעל במבטו, אמנם משום מה כרגע אין הודעה לפני מעבר בין העורכים, אך מבדיקה שערכתי עכשיו לא ראיתי שהמעבר מאפס את התוכן (גם לא בכיוון שהזכרת - בשונה מהמצב שהיה לפני עדכון המדיה ויקי! :-)). ניסית לחזור אחורה בדפדפן ולרענן וכולי? נ.ב. כפי שכתוב בדף עזרה:עריכת קוד מקור#שמור דף ועוד, כדאי גם לפני מעבר בין העורכים להעתיק. הדבר יעיל במיוחד כשאתה עובר מקוד מקור, אך גם בהעתקה מחזותי יש דרכים להציל את החומר. אך אני משער שהתקלה הנ"ל לא מתרחשת כ"כ במעבר מהחזותי למקור, כיוון שמעבר זה מתבצע רבות, כמפורט בתגית "עורך חזותי; הועבר לקוד מקור". בהצלחה!--שלמה (שיחה) 02:20, 22 במאי 2020 (IDT)