הרב שריאל רוזנברג

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שריאל רוזנברג
שריאל רוזנברג.jpg
הרב שריאל רוזנברג. אוקטובר 2019
לידה ט' בשבט ה'תשי"א (גיל: 72)
ישראל
למד ב ישיבת פוניבז'
מקום פעילות בני ברק
השתייכות חרדים ליטאים
תחומי עיסוק רב ואב בית דין
רבותיו חמיו הרב ניסים קרליץ

הרב שריאל רוזנברג (נולד ב-16 בינואר 1951) הוא גאב"ד בית דין צדק בני ברק של הרב נסים קרליץ ורב שכונת "רמת דוד" בבני ברק. משמש במקביל כאב בית דין בבית הדין הישר והטוב בירושלים ו"דבר למשפט" בב"ב. שימש כחבר וועדת הרבנים הארצית של ארגון 'איחוד הצלה' עד 2022.

קורות חייו

הרב שריאל רוזנברג, 2010

הרב רוזנברג נולד בתל אביב, ליצחק יעקב וטובה לאה הר-שושנים. אביו עסק בההדרת ספרי ראשונים, ובראשם "ספר הסמ"ק מצוריך". למד בישיבת היישוב החדש, ולאחר מכן בישיבת באר יעקב ובישיבת בריסק, אצל רבי משולם דוד סולובייצ'יק. נישא לצפורה, בתו של הרב נסים קרליץ, שהייתה גננת וסופרת ילדים, שהוציאה את סדרות הספרים הפופולריות "מעגל השנה", בה שירים וסיפורים על חגי ישראל, ו"עונג שבת" על סדר פרשת השבוע.

לאחר נישואיו למד בכולל חזון איש. בגיל 28 מונה לר"מ בישיבת "כנסת בית אהרון" בחיפה, בראשות הרב אפרים זוריבין. לאחר כמה שנים מונה לדיין בבית הדין של חמיו בבני ברק. במקביל שימש שנים רבות כר"מ בישיבת באר יעקב בה למד בבחרותו.

בתשנ"ט התאלמן מאשתו הראשונה. לאחר מכן[דרושה הבהרה] נשא את אשתו השניה כאשר חמיו לשעבר הרב נסים קרליץ סידר להם קידושין[1]. בהמשך נולדו להם שתי בנות.

לאשתו השניה היו שתי בנות מנישואיה הראשונים, בעלה שחזר בשאלה קיבל צו מבתי המשפט בישראל ובאוסטרליה המורים להעביר את הילדות לרשותו, לאחר מלחמה ארוכה בהם היה מעורב גם הרב שריאל ומשפחתו הועברו הבנות לרשות האב וקיבלו חינוך חילוני באוסטרליה.

בתחילת העשור הראשון של המאה ה-21 התמנה לרב שכונת רמת דוד בבני ברק. כמו כן מכהן כאב"ד בבתי הדין ׳דבר למשפט׳ ו׳הישר והטוב׳.

בשנת 2012, לאחר פרישת חותנו לשעבר הרב נסים קרליץ, מונה לראש בית הדין במקומו ולאחר פטירת חותנו מונה לגאב"ד בית הדין.

הרב שריאל רוזנברג משמש כראש כולל שבת בכוללים של יומם ולילה בבני ברק.

משפחתו

נשוי ואב ל-15 ילדים. בשנת 1998 נפטרה רעייתו ציפורה וכעבור זמן נישא בשנית. בנו הרב נחום מאיר רוזנברג, אף הוא דיין בבית הדין וראש כולל 'חושן משפט' בכוללי "מורשה ודעת". בעבר כיהן כר"מ בישיבת אדרת אליהו.

חיבוריו

בנוסף פרסם חוברות שונות על ענייני אגדה והלכה, סדרת חוברות "וקראת לשבת עונג" על השבת, סדרת חוברות "תורת אמך" על עניינים בתורה, "בן יכבד אב" על עניינים שונים.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0