משתמש:איכא מאן דאמר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבות משתמש
Nuvola apps korganizer.png משתמש זה הוא אחד מבין 112 משתמשים בדוקי עריכות במכלול.
מיזם סופי.jpg גם אני משתתף במיזם חכמי ישראל
קלף, נוצה ודיו.jpg גם אני משתתף

במיזם ערכים תורניים
Trophe.png משתמש זה זכה בתחרות הכתיבה תמונה מכלול היצירה.jpg לאחר שכתב או הרחיב את הערך שבת פרה.
קובץ:Ohel Baal Shem Tov.jpg משתמש זה הוא חסיד
קובץ:Chasid.png משתמש זה הוא יהודי-חסיד, עם זקן ופיאות.


Torah and jad.jpg משתמש זה אוהב ללמוד תורה
Jerusalem Modell BW 3.JPG משתמש זה מתאבל בכל יום על חורבן בית המקדש
קובץ:First page of the first tractate of the Talmud (Daf Beis of Maseches Brachos).jpg משתמש זה מנסה נואשות להגיע לדף היומי אבל אוחז בדף של לפני שבועיים
קובץ:Modern bet shemesh.png משתמש זה גר בבית שמש עיר הקודש
New logo Culmus David.svg משתמש זה מחכה ליום שבו ויקיפדיה תתחיל לייבא ערכים מהמכלול

שלום וברוכים הבאים לדף המשתמש שלי.

המכלול

לענ"ד היה עדיף בהרבה אילו המכלול היה יכול להיות עצמאי לחלוטין, ללא כל תלות בוויקיפדיה הכפרנית, המצב כרגע בו יש כאן מספר עורכים מוגבל בעלי יכולת מוגבלת, ולכן התלות בוויקיפדיה בצורתה הנוכחית היא הרע במיעוטו.

כרגע היחודיות שיש לנו על ויקיפדיה היא בשני דברים, א. בסינון הקפדני, וב. בערכי היהדות והציבור החרדי. שני הדברים הללו נעשים כרגע בצורה מאוד מיוחדת, וכל הכבוד לכל העוסקים והמסייעים.

דעתי האישית היא שבשני דברים אלו, יש צורך להגבירם אף יותר, וכל תוכן שאילו היינו אנציקלופדיה עצמאית היינו נמנעים מלכותבו, אין אנו צריכים לפחד מלמוחקו.

כלומר יש למעט בערכי עבודה זרה וכפירה וגרורותיהם, וכן בערכים הקיימים על אישים בעייתיים (כגון ראשי תנועת ההשכלה), יש להתמקד בערכים על דברים משמעותיים בחייהם, ולקצר בדברים הפחות משמעותיים, ככל שהערך עליהם מפורט יותר הוא נותן להם יותר חשיבות, יש להתמקד בעיקר בדברים החשובים והמרכזיים בחייהם.

ובכלל לא אמור להיות שום פחד מלפתוח בדיון חשיבות על דברים המיובאים, ועוד אתייחס לכך להלן.

וכן לגבי הדבר השני, יש עניין להרבות ככל הניתן בערכים יהודיים וחרדיים, ברוך ה' נכתבים רבים, ואפשר להוסיף עוד כהנה, יש להגמיש את הכללים ולא למהר לפתוח דיון חשיבות על ערכים יהודיים אלא במקרים יוצאי דופן.

יחס בין עורכים

המכלול זקוק לתוספת של עורכים, וב"ה כל הזמן נוספים חדשים, אני חושב שיש עניין מיוחד לעודדם ככל הניתן, על מנת להגדיל עוד ועוד את הצוות שלנו, (כמובן שאין הכוונה לטרולים ולעורכים שמתמקדים רק בנושאים השנויים במחלוקת, אלא כאלה שבאו לתרום).

לכן דעתי היא שאין למהר לפתוח דיוני חשיבות על ערכים שנוצרו במכלול, דבר שגורם לעגמת נפש רבה ליוצר, ומוריד לו את המוטיבציה ליצור חדשים, כל דבר שלא בטוח חורג מן הכללים, אין הנזק שווה את התוצאה, ואהבת לרעך כמוך.

כמו כן, אין למהר להעביר ערכים מהמרחב הראשי למרחב משתמש, עקב בעיות קטנות של ניסוח וכדומה, בשביל כך יש תבניות מיוחדות, המורות על צורך בשכתוב, השלמה, וכו'. כאשר הערך נשאר במרחב המשתמש זה גורם לתסכול ולצער רב ליוצרו, ולחוסר החומר במרחב הראשי, וחבל.

וכן להיפך כאשר משתמש מבקש להעביר את הערך שלו למרחב, יש לעשות כל מאמץ שזה יקרה מהר ככל הניתן, לעבור על החומר ולשפרו, לתת עצות מועילות, ופשוט להעביר.

תוספת אנשי צוות

חלק מהבעיות שהזכרתי קשורות לחוסר כח אדם בבעלי ההרשאות, אני חושב שיש לשחרר הרבה יותר בקלות הרשאות. לדוגמא בדיקות עריכות של כל משתמש על ידי מנטרים, עשויה בעיקר למנוע השחתות, ברגע שאנחנו יודעים בוודאות על משתמש שהוא בא לתרום, והוא כבר קלט לנכון את כללי העריכה, אין שום סיבה לא לעשותו לבדוק עריכות אוטומטית, וכן יש להוסיף עוד מנטרים וכדומה.

ערכים שיצרתי בס"ד

המכלול: דיוני חשיבות:

,

המכלול: דיוני איחוד:

,

קטגוריה:המכלול: הצבעות מחיקה:
אין דפים או קטגוריות־משנה