בועז טופורובסקי

מתוך המכלול
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בועז טופורובסקי
Boaz Toporovsky 2019.jpg
מדינה ישראלישראל  ישראל
סיעה יש עתיד, כחול לבן
חבר הכנסת
תקופת כהונה 5 בפברואר 2013 - 3 במרץ 2015 (שנתיים)
תפקידים בולטים
פירוט

בועז טופורובסקי (נולד ב-17 ביולי 1980) הוא חבר הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד בסיעת כחול לבן. היה יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל בשנים 2008‏–2010, עמד בראש מפלגת צבר - מפלגת הצעירים של ישראל, שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18, אך לא עברה את אחוז החסימה, וכיהן כיושב ראש חברת איסתא ליינס.

קורות חייו

בועז טופורובסקי נולד בראשון לציון ב-17 ביוני 1980 ושם גם גדל. עם שחרורו מצה"ל החל ללמוד באוניברסיטת תל אביב והפך לפעיל במועצת הסטודנטים למשפטים, באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה ובתא הסטודנטים "הדור החדש", המזוהה עם מפלגת העבודה. במהלך לימודיו כיהן במספר תפקידים באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב וב-2005 נבחר לתפקיד יושב ראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, אותו מילא במשך שנתיים, עד ספטמבר 2007. במהלך כהונתו היה טופורובסקי ממובילי מאבק הסטודנטים נגד הקמת ועדת שוחט לבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה ושביתת הסטודנטים הארוכה בתולדות מדינת ישראל.

עם סיום תפקידו כיושב ראש אגודת הסטודנטים כיהן כיועץ בכיר לשר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק הרצוג. במסגרת תפקידו זה היה אחראי, מטעם השר, על הטיפול במוסד לביטוח לאומי ועל יחידות הסמך של משרד הרווחה (הרשות לשיקום האסיר, חברת המשקם וקרן למפעלי שיקום).

לאחר התפטרותו של יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל, איתי שונשיין, עזב טופורובסקי את תפקידו במשרד הרווחה והתמודד על תפקיד יו"ר ההתאחדות. ב-18 במאי 2008 נבחר להחליף את שונשיין בתפקיד היו"ר, וכיהן בתפקיד עד אוקטובר 2010, אז הוחלף על ידי סגנו איציק שמולי.

היה ממקימי תנועת "רוב העיר", אשר התמודדה בתל אביב במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות שנערכו בנובמבר 2008 וזכתה בשלושה מושבים במועצת עיריית תל אביב.

בנובמבר 2008 ייסד את צבר - מפלגת הצעירים של ישראל ועמד בראש רשימת המפלגה, שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18, אך לא עברה את אחוז החסימה וקיבלה כ-4,800 קולות בלבד.

במרץ 2011 מונה למשך שנתיים ליושב ראש דירקטוריון של חברת "איסתא ליינס", שהיא חברה ציבורית בבעלות חלקית של התאחדות הסטודנטים.[1]

לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה הודיע על הצטרפות למפלגת יש עתיד, ונבחר מטעמה לכנסת. הוא דורג במקום ה-18 ברשימת המפלגה. כיהן כחבר בוועדת כספים ובוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת וכיו"ר ועדת המשנה לוועדת הכספים בנושא הסדרת הרגולציה לזירות מסחר אלטרנטיביות. כמו כן, הקים ועמד בראש השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה. בבחירות לכנסת העשרים הוצב במקום ה-14 ברשימת יש עתיד, ולא נבחר לכנסת. לאחר הבחירות מונה לתפקיד ראש מטה השטח של יש עתיד, וכמו כן הוא חבר בהנהלת המפלגה. בבחירות לכנסת העשרים ואחת הוצב במקום ה-13 ברשימת יש עתיד, ולאחר האיחוד עם מפלגת חוסן לישראל מוקם במקום ה-30 ברשימת כחול לבן ומונה למנהל מטה השטח של כחול לבן. הרשימה כולה קיבלה 35 מנדטים וטופורובסקי נכנס חזרה לכנסת.

בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה ותואר שני במשפטים.

טופורובסקי נשוי לשלי הרמן ואב לבן ולבת, והם מתגוררים בנס ציונה. הרמן השתתפה בעונה השלישית של תוכנית המציאות מאסטר שף.[2]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. יסמין גיל, בועז טופורובסקי מונה ליו"ר דירקטוריון איסתא, באתר כלכליסט, 13 במרץ 2011
  2. [https://www.mako.co.il/entertainment-weekend/Article-1635906254d4341006.htm "רק עכשיו אני מבינה כמה לא הייתי מוכנה לפרסום"


סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רישיון cc-by-sa 3.0