הרב ברוך ויסבקר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף ברוך ויסבקר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Crystal Clear app help index.svg
ערך ללא מקורות
ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, ואף שהמידע בו כנראה אמין רצוי להוסיף לו מקורות.

אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

הרב ברוך ויסבקר
הרב ברוך ויסבקר
הרב ברוך ויסבקר במסירת שיעור כללי
לידה 21 בנובמבר 1940 (גיל: 82)
תל אביב, ישראל
מקום פעילות ראש ישיבת בית מתתיהו בני ברק
השתייכות חרדים ליטאים
תפקידים נוספים חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה
רבותיו רבי שמואל רוזובסקי,

הרב ברוך ויסבקר (נולד ב-כ' בחשוון תש"א-1940) הוא ראש ישיבת בית מתתיהו בבני ברק וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה.

ביוגרפיה

נולד בשכונת נחלת יצחק בתל אביב למשה וצביה ויסבקר. למד בישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה, ולאחר מכן בעידודו של הרב משה צבי נריה המשיך את לימודיו בישיבת פוניבז' בבני ברק והיה תלמידם של ראשי הישיבה הרב שך ורבי שמואל רוזובסקי. בהיותו בחור מבוגר שימש גם ה"אילן" (חברותא בוגר של תלמיד צעיר) של הרב שמואל מרקוביץ, ראש ישיבת פוניבז' כיום. כאברך למד בחברותא עם רבי אליהו ברוך פינקל, מראשי ישיבת מיר, וכן למד חברותא מדי שבוע במשך שלושים שנה עם רבו הרב משה צבי נריה.

בתחילת שנות השישים נישא לשרה לאה דרבקין, בתו של הרב אליהו ירוחם דרבקין, שכיהן כרבה של הוד השרון ואחותו של הרב צבי דרבקין ראש ישיבת גרודנא באר יעקב.

בתחילת דרכו שימש הרב ויסבקר כר"מ בישיבת היכל התלמוד בתל אביב ובישיבת קול תורה שבשכונת בית וגן בירושלים. בשנת תשמ"א הקים את ישיבת בית מתתיהו.

הרב ויסבקר הקים שתי ישיבות נוספות, האחת היא מאור יצחק שבמושב חמד, בראשה עומד חתנו הרב מנחם יעקבזון, והשנייה היא ישיבת תפארת חיים המיועדת לבני עדות המזרח, אשר שכנה במוסדות ישיבת הרמב"ם בתל אביב ונסגרה בשנת תשע"ד.

בשנת תשע"ט חלה הרב ויסבקר בסרטן, בהמשך התאושש והבריא מהמחלה.

בי"ח בכסלו תשפ"א מונה לכהן כחבר במועצת גדולי התורה של דגל התורה.

משפחתו

דרכו החינוכית והלימודית

שיטת הלימוד של הרב ויסבקר מתאפיינת בניתוח מושגי לוגי מעמיק של העקרונות העומדים בבסיס הסוגיה והוא שם דגש מיוחד על הלימוד העיוני על פני קניית ידע.

הרב ויסבקר מפקח אישית על רמתם הרוחנית של תלמידיו, וממלא במידה מסוימת גם תפקידים שבישיבות אחרות מוטלים על המשגיח. הוא מנהיג בישיבה מדיניות פיקוח מחמירה, הכוללת איסור גורף על שימוש במכשירי טלפון סלולרי (כולל כאלה המאושרים על ידי ועדת הרבנים לענייני תקשורת), אך במהלך חורף תשפ"א [לאחר משבר הקורונה] התיר לבני הקיבוץ להחזיק פלאפונים בחדרים, איסור הוצאת רישיון נהיגה, הקפדה על הגעה לתפילות (בפרט שחרית), איסור על נסיעה לחו"ל ואיסור על עישון סיגריות לבני שיעור א'. לדעתו, הקפדה זו תורמת לעלייתם הרוחנית ולהתמדתם של התלמידים.

תלמידיו


Logo hamichlol.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0