הרב ברוך ויסבקר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף ברוך ויסבקר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב ברוך ויסבקר
הרב ברוך ויסבקר
הרב ברוך ויסבקר במסירת שיעור כללי
לידה 21 בנובמבר 1940 (גיל: 80)
מקום פעילות ראש ישיבת בית מתתיהו בני ברק
השתייכות חרדים ליטאים
תפקידים נוספים חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה
רבותיו רבי שמואל רוזובסקי,

הרב ברוך ויסבקר (נולד ב-כ' בחשוון תש"א-1940) הוא ראש ישיבת בית מתתיהו בבני ברק וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה.

ביוגרפיה

נולד בשכונת נחלת יצחק בתל אביב למשה וצביה ויסבקר. למד בישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה, ולאחר מכן בעידודו של הרב משה צבי נריה המשיך את לימודיו בישיבת פוניבז' בבני ברק והיה תלמידם של ראשי הישיבה הרב שך ורבי שמואל רוזובסקי. בהיותו בחור מבוגר שימש גם ה"אילן" (חברותא בוגר של תלמיד צעיר) של הרב שמואל מרקוביץ, מראשי ישיבת פוניבז' כיום. כאברך למד בחברותא עם רבי אליהו ברוך פינקל, מראשי ישיבת מיר, וכן למד חברותא מדי שבוע במשך שלושים שנה עם רבו הרב משה צבי נריה.

בתחילת שנות השישים נישא לשרה לאה דרבקין, בתו של הרב אליהו ירוחם דרבקין, שכיהן כרבה של הוד השרון ואחותו של הרב צבי דרבקין ראש ישיבת גרודנא באר יעקב.

בתחילת דרכו שימש הרב ויסבקר כר"מ בישיבת קול תורה שבשכונת בית וגן בירושלים. בשנת תשמ"א הקים את ישיבת בית מתתיהו.

הרב ויסבקר הקים שתי ישיבות נוספות, האחת היא מאור יצחק שבמושב חמד, בראשה עומד חתנו הרב מנחם יעקבזון, והשנייה היא ישיבת תפארת חיים המיועדת לבני עדות המזרח, אשר שכנה במוסדות ישיבת הרמב"ם בתל אביב ונסגרה בתשע"ד.

בשנת תשע"ט חלה הרב ויסבקר בסרטן, בהמשך התאושש והבריא מהמחלה.

בי"ח בכסלו תשפ"א מונה לכהן כחבר במועצת גדולי התורה של דגל התורה.

משפחתו

דרכו החינוכית והלימודית

שיטת הלימוד של הרב ויסבקר מתאפיינת בניתוח מושגי לוגי מעמיק של העקרונות העומדים בבסיס הסוגיה והוא שם דגש מיוחד על הלימוד העיוני על פני אגירת הידע.

הרב ויסבקר מפקח אישית על רמתם הרוחנית של תלמידיו, וממלא במידה מסוימת גם תפקידים שבישיבות אחרות מוטלים על המשגיח. הוא מנהיג בישיבה מדיניות פיקוח מחמירה, הכוללת איסור גורף על שימוש במכשירי טלפון סלולרי (כולל כאלה המאושרים על ידי ועדת הרבנים לענייני תקשורת), אך במהלך חורף תשפ"א [לאחר משבר הקורונה] התיר לבני קיבוץ א' וב' להחזיק פלאפונים בחדרים, איסור הוצאת רישיון נהיגה, הקפדה על הגעה לתפילות (בפרט שחרית), איסור על נסיעה לחו"ל ואיסור על עישון סיגריות לבני שיעור א'. לדעתו, הקפדה זו תורמת לעלייתם הרוחנית ולהתמדתם של התלמידים.

תלמידיו

סמל המכלול גמרא 2.PNG
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0