הרב דוד כהן

מתוך המכלול
(הופנה מהדף דוד כהן (ראש ישיבה))
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דוד כהן
דוד כהן.jpg
הרב דוד כהן
מקום פעילות ירושלים
השתייכות ליטאי
רבותיו הרב נחום פרצוביץ
חיבוריו ראה כאן

הרב דוד כהן (נולד בכ"ט באדר ה'תש"י, מרץ 1950) הוא ראש ישיבת חברון בירושלים, וחבר במועצת גדולי התורה של דגל התורה.

ביוגרפיה

נולד לרב יוסף כהן, שהיה אב"ד בירושלים ודיין בבית הדין הרבני הגדול, ולאסתר, בתם של תנחום בן הרב צבי פסח פרנק ושושנה בת שלמה יצחק שטמפפר. למד בישיבת תפארת צבי ובישיבת חברון. לאחר נישואיו שהה ביישוב תפרח במשך כשנה.

בשנת תשל"ט החל לכהן כר"מ בישיבת עטרת ישראל. בשנת ה'תשמ"ח, בעצה אחת עם הרב שך, מונה כר"מ בישיבת חברון, יחד עם הרב שלמה כץ. בכך נוצר תקדים של מינוי ר"מים שאינם מבני המשפחה של ראשי הישיבה, לראשונה מאז יסוד הישיבה. לאחר פטירת ראש הישיבה הרב אברהם פרבשטיין, בשנת תשנ"ז, התמנו השניים לעמוד בראשות הישיבה, יחד עם בנו הרב משה מרדכי פרבשטיין. אחת לשבוע הוא מוסר שיעור כללי בישיבת מאור התורה ובישיבת ארחות מאיר בירושלים. בקיץ תשע"ד מונה לנשיא ישיבת תורת זאב בירושלים ואף שם מוסר שיעורים כלליים ושיחות חיזוק לצד ראש הישיבה הרב ברוך סולובייצ'יק.

בכ"ו באב תשע"ב צורף כחבר למועצת גדולי התורה של דגל התורה.

נשוי לאסתר לבית פרבר ואב לשמונה. מתגורר בירושלים. בנו,צבי פסח, הוא חתנו של הרב משה מרדכי חדש.(ראש ישיבת אור אלחנן)

שיטתו

שיטת לימודו מושפעת בין היתר מהרב נחום פרצוביץ והרב משה שמואל שפירא, והיא מתאפיינת בדיוקים בדברי הראשונים. לצד הלמדנות הישיבתית עוסק הרב כהן בתחום האגדה והוא פרסם מספר ספרים בנושא זה. הוא נחשב לבעל ידע בתורת הגר"א והוציא עם בנו את ביאור הגר"א על שיר השירים. הוא מוסר 'ועדים' לבני הישיבה בביתו בספר דרך ה'.

ספריו


קישורים חיצוניים