המכלול:בוט/בוט החלפות/אולם דיונים

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


בוט ההחלפות

ראו גם:

ארכיון דיוני בוט ההחלפות:

מעבר לתחתית הדף מעבר לתחתית הדף דף זה משמש לדיונים אודות החלפות רצויות שיבצע בוט ההחלפות.

 • לפתיחת דיון חדש לחצו כאן.
 • לרשימת ההחלפות העדכנית של בוט ההחלפות, ראו כאן.

באפשרותכם לבדוק כמה פעמים מופיעה המילה שאתם מבקשים להחליף בערכים:

נהלים

פורמט מוצע לדיון:

==מילת מקור ← מילה מוצעת==
הסיבה שלדעתך יש לערוך שינוי ~~~~

*תגובה 1
**תגובה לתגובה 1
*תגובה 2

לפני ששינוי כלשהו יתווסף לרשימת השינויים של בוט ההחלפות יש להעמידו לדיון פה. על מנת להציע החלפה, הוסיפו אותו לרשימה שמתחת לפסקה זו, על פי הפורמט המוצע בצד שמאל.

לאחר שמתקבלת החלטה, יש לציין זאת בתחתית הדיון.

 • אם לא התקבלה שום החלטה, והדיון נתקל בסחבת, השאירו את ההצעה. אל תמחקו. כעבור כמה זמן היא תועבר לארכיון.
 • שינויים להם מספר אפשרויות החלפה יועמדו להצבעה וכל משתמש יציין את האפשרות המועדפת עליו (מומלץ להוסיף נימוק) ויחתום לאחריה.
 • נא להציע את האפשרות הבסיסית ביותר. כלומר כך שכל הטיות המילה ישונו לפי אותו בסיס (לדוגמה: פיזיק יחליף את פיסיק על מנת לאפשר גם לפיסיקאי, פיסיקלי ופיסיקה להיות מתוקנים).
 • נא לברר קודם בגוגל אם לא קיימות מילים נוספות במכלול (בעיקר שמות אישים) שהשינוי ישפיע עליהן, אם שינוי כזה אכן ישפיע על הערך הוא ישקל בשנית.
 • נא לא לבצע החלפות ידניות, אלא אם הוחלט לא להשתמש בבוט. ההחלפות הראשוניות מאפשרות למפעיל הבוט לוודא שההחלפה תקינה.
 • מומלץ להכיל שינויים עקרוניים שישפיעו על מספר רב של ערכים ולא על מספר מצומצם בלבד.
 • שימו לב לעקרונות המיוחדים לשפה העברית, תעתיק השמות הזרים לעברית והכללים לתעתיק מערבית.
 • הדיונים מאורכבים ומועברים לביצוע שבוע לאחר תום הדיון, כדי להותיר די זמן להתנגדויות. שום דבר לא בוער.
 • אם שינוי מאושר באולם הדיונים ומועבר לרשימת השינויים של הבוט יש לבצע העברה ידנית של הערכים בעלי שמות הדורשים שינוי בהתאם לשינוי שהבוט יבצע זאת מכיוון שהבוט אינו מעביר שמות ערכים.

ref

החלפות טקסט:

 • </ref>||}}
 • <ref>||{{הערה|

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה![email protected]שלמה (שיחה) 17:26, 22 בדצמבר 2019 (IST)

שלמה המלך, זה תיקון שעושים מדי פעם והוא לא עובד תמיד, משום שהערות עם שם גורמות לבעיות רבות. אשתדל לעשות שוב בקרוב בעדינות. תודה. דויד (שיחה) כ"ה בכסלו ה'תש"ף 20:35 (IDT)
מה הכוונה "הערות עם שם"[email protected]שלמה (שיחה) 20:49, 22 בדצמבר 2019 (IST)
עיין לדוג' בערך ג'ון פרקינסון ותראה את ההערה שנותנים לה שם times ולאחר מכן משכפלים את ההערה עם השם, בלי לחזור על תוכנה. אגב יש תועלת מיוחדת בהחלפה? או שסתם לא נעים בעין בקוד מקור? דויד (שיחה) כ"ה בכסלו ה'תש"ף 20:56 (IDT)
לא נעים מסרבל ומבלבל[email protected]שלמה (שיחה) 20:57, 22 בדצמבר 2019 (IST)
וזה לא עובד עם התבנית[email protected]שלמה (שיחה) 20:58, 22 בדצמבר 2019 (IST)
דויד, ראה שיחת תבנית:הערה[email protected]שלמה (שיחה) 22:10, 26 בדצמבר 2019 (IST)
שלמה המלך, זה עובד, אבל צריך להחליף ידנית ואי אפשר בהחלפת אוטומטית. דויד (שיחה) א' בטבת ה'תש"ף 23:02 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── דויד, אולי אפשר על ידי הביטוי הרגולרי הנמצא בשיחת תבנית:הערה/הסבת ref#ביטוי רגולרי להסבה?--שלמה - (שיחה) - 18:21, 3 בפברואר 2020 (IST)

שלמה המלך להבנתי אפשר להריץ את זה רק בבוט, לא במיוחד:החלפת טקסט. דויד (שיחה) ט' בשבט ה'תש"ף 16:06 (IDT)

הפעלת הבוט באמצעות AWB

אם הבנתי מה נכון מהדף המכלול:בוט/בוט החלפות‎, כיום הבוט לא פועל ורשימת ההחלפות משמשת רק לצ'קטי, משום שאין מישהו שיודע/יכול להריץ את הבוט על תשתית pywikibot. מה דעתכם להריץ את הבוט בAutoWikiBrowser? אני לא יודע אם יש לי הרשאה וותק מספיק בשביל לעשות את זה, אבל אני רוצה לברר האם הועלתה האפשרות הזאת והאם יש באמת אפשרות כזאת. מכלולאים פעילים‏ אשמח לתגובותיכם. עמד (שיחה) 00:47, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

עמד באופן תיאורטי הדבר אפשרי. אבל קיימת העדפה שיהיה סוג של עין אנושית שתוודא שכל פעם זה אכן נכון. אז הצ'קטי עושה את זה. ובאופן כללי אנחנו מעדכנים תדיר מויקיפדיה, אז אנחנו מקבלים כמובן את התיקונים שלהם. בכל מקרה יש צורך להיות בדוק אוטומטי בכדי להריץ את הכלי הזה. ונשמח אם תתרום בעוד דברים אחרים בכדי שנוכל אכן לאשר אותך כבדוק אוטומטי. מקוהשיחה • ג' בחשוון ה'תשפ"א 08:45 (IDT)

מצווה>מצוה

- הועבר מהדף שיחת המכלול:בוט/בוט החלפות/רשימת החלפות נוכחית
בעלי זכות הצבעה ובפרט ספרא ועמוס חדד, בויקיפדיה מקובל משום מה מצווה, למרות שבמקורותינו זה כמעט לא מופיע אלא מצוה. אבקש את רשותכם להוסיף.שמש מרפא (שיחה) 12:45, 1 באוקטובר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד חזק. עמוס חדד (שיחה) 13:02, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
אם הכוונה להחליף ממצווה למצוה - Symbol support vote.svg בעד. ספרא - שיחה - כותבים על רבנים? היכנסו להשפיע! 15:00, 1 באוקטובר 2020 (IDT)
גא"מ Symbol support vote.svg בעד. (היה זכור לי שכך כבר מקובל כאן). מישהו (שיחה) 13:38, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
גם אני Symbol support vote.svg בעד. דויד (שיחה) כ"ה בתשרי ה'תשפ"א 17:21 (IDT)
שמש מרפא הוספתי. יישר כח על היוזמה. דויד (שיחה) כ"ה בתשרי ה'תשפ"א 17:30 (IDT)

קורבן>קרבן

תיקון די מגוחך של האקדמיה, אבל כך נהוג בויקי. לי אישית זה ממש דוקר בעיניים. בעלי זכות הצבעה --שמש מרפא (שיחה) 17:53, 7 באפריל 2021 (IDT)

מה האקדמיה עושה, מלא או חסר? אני Symbol support vote.svg בעד המלא. מהללאל (שיחה) 17:56, 7 באפריל 2021 (IDT)
האקדמיה ממלאת כהמלצה, זה שבמקורות זה בכ"ח לא ממש מעניין אותם, בניגוד אלינו. --שמש מרפא (שיחה) 18:04, 7 באפריל 2021 (IDT)
אתה בטוח שהיא ממלאת? אני מכיר שהאקדמיה כתבה שכאשר לאחר התנועה יש שוא נח אפילו היא לא ממלאת. גם בעיניי קורבן מאד דוקר ופשוט בעיניי שצריך להיות קרבן. דויד (שיחה) כ"ו בניסן ה'תשפ"א 18:06 (IDT)
קרבן. גאון הירדן (שיחה) 18:09, 7 באפריל 2021 (IDT)
כשזה ללא ניקוד זה מלא, ראה. אמם הם לא מפרטים כאן יותר מדי. מ"מ כפי שניתן לראות, כך זה בויקי. --שמש מרפא (שיחה) 18:11, 7 באפריל 2021 (IDT)
זה אמור להקל על הקריאה, אך אצלינו שאנו רגילים למילה בכ"ח זה רק מכביד, Symbol support vote.svg בעד כתיב חסר. איכא מאן דאמר (שיחה) 18:16, 7 באפריל 2021 (IDT)
אינני יודע האם יש לי זכות הצבעה, אך ג"א Symbol support vote.svg בעד כתיב חסר. זהר הרקיע (שיחה) 18:26, 7 באפריל 2021 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד קרבן...ממש לא אוהב את הכללים של כתיב חסר ניקוד (אבל מבחינה אקדמית זה תקין) כרם (שיחה) 18:45, 7 באפריל 2021 (IDT)
שמש מרפא צודק, אני רואה שרק ביו"ד היא לא הוסיפה לפני שוא נח, את האות ו' כן. מוזר. דויד (שיחה) כ"ו בניסן ה'תשפ"א 18:56 (IDT)
חוששני שהדיון כאן עקר, משום שהצבענו בעבר הצבעת מדיניות, והוחלט כי מילה תנ"כית יש לכתוב כפי שהיא מופיעה בתנ"ך אם משמעותה ברורה כך. עיינו כאן. יוש"פשיחה • כ"ו בניסן ה'תשפ"א • 19:13, 7 באפריל 2021 (IDT)
ההצבעה שם על שמות אישים. חוצמזה שהדיון כאן גם על הכללה ברשימת ההחלפות. --שמש מרפא (שיחה) 21:00, 7 באפריל 2021 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד קרבן. וכך אני נוהג מקדמת דנא כפי שהורוני בעבר כאן. מקוהשיחה • כ"ו בניסן ה'תשפ"א 22:46 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בכלל, בשונה מ"אהרון הכוהן" שזה אמנם צורם בעין, אך זה נכון מבחינה דקדוקית לכתוב בכתיב מלא, הרי שבקרבן אין לו כלל כתיב מלא, מכיון שהוא מנוקד בקמץ ולא בחולם, ומשכך הוספת ואו היא שיבוש לחלוטין, במחילה מכבוד האקדמיה. איכא מאן דאמר (שיחה) 22:56, 7 באפריל 2021 (IDT)

איכא מאן דאמר אף שזה נכון שיש הבדל בין החלפת קמץ לחולם, לבין החלפת חולם חסר למלא, במחילה מ"כבוד" האקדמיה, זה לא נכון דקדוקית לרשום אהרון הכוהן. בפרט לפי שגם משמע מדבריך שאינך מסתכל על האקדמיה כקובעת כללי הדקדוק, אין מושג כזה כתיב מלא בתורה הקדושה וברבותינו המדקדקים. אז על מה שבמרוצת הדורות השתמשו בכתיב כזה כדי לא להטעות את הקוראים - אפשר לדון אם זה טעות או לא, אבל על מה שלא עלה על שום אדם המבין מעט בלשון העברית פשוט שהוא טעות. דויד (שיחה) כ"ו בניסן ה'תשפ"א 23:06 (IDT)
אני מתנצל, לא רציתי כלל להיכנס לדיון עם מבינים בדקדוק נושא שאני פחות מתמצא בו, עיקר ההדגשה הייתה על האבסורדיות שבמקרה הנוכחי, ולא שאני חושב שבמכלול אמורים לכתוב אהרון... איכא מאן דאמר (שיחה) 23:19, 7 באפריל 2021 (IDT)