המכלול:פיתוח התשתית

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף מכ:פת)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה מרכז בעיות והצעות שונות לפיתוח התשתית הטכנולוגית של המכלול, כפי שעלו בדפי שיחה שונים. בבוא העת יועברו הצעות אלה למפתחי המכלול. הצעות שהועברו או טופלו ניתן למצוא בארכיונים.

לשאלות טכניות כלליות או פניות בנוגע לתקלות שלא ברור מה טיבן יש לפנות להמכלול:דלפק ייעוץ.

לבקשות סקריפטים, וכן לבקשות להוסיף סקריפט שכבר קיים (כאן או בוויקיפדיה כלשהיא) לסעיף "גאדג'טים" בהעדפות יש לפנות להמכלול:סקריפטים/בקשות. לדיווח תקלות בסקריפטים או גאדג'טים יש לפנות להמכלול:סקריפטים/תקלות.

לדיווח על בעיות טכניות עם הגרסה של המכלול שמותאמת למכשירים ניידים יש לפנות להמכלול:פיתוח התשתית/מכשירים ניידים.

בקשות למפעילי בוטים יש להפנות אל המכלול:בוט/בקשות.

לפני הוספת רעיון לדף זה אנא בדקו, אם אינכם מתקשים לעשות זאת, שאין הוא מופיע כבר בפבריקטור וכן שלא קיימת כבר הרחבה כזאת (בודקים במטא ובאתר התוכנה); אם מסיבה כלשהי לא וידאתם שאין כפילות, אנא ציינו זאת.

הצעה קישורים לדיון הערות החלטה (התקבל/נדחה) סטטוס ביצוע מתנדבים לביצוע
הוספת משולש בהבדלים בין גרסאות כמו בוויקיפדיה (משולש ירוק בראש העמוד)
להוסיף אפשרות סימון כבדוק לדפים חדשים ומיובאים
סטטיסטיקות מונה עריכות של עורכים מפנה לויקימדיה וכמובן לא פועל

אין דרך מספיק זולה

X mark.svgלא בוצע
סטיטסטיקות צפיה בדף (ציבורי) מקביל לויקיפדיה
השלמה סופית של הרחבת טיימליין
סקריפט "מפתח" להצגת כל השינויים ברשימת מעקב התאמה למכלול של גאדג'ט "מנהל רשימת המעקב"
להחזיר את "ריענון" כמו לפני השדרוג - מרענן בלי להעביר לדף אישור
לאפשר חתימה בעברית בלבד או עם העדפה מתוך האפשרויות של ~~~~, או לכתוב סימן חלופי (לטעמי עדיף חלופי, משום בחקתיהם).
הפנייה לדפים ריקים המכלול:פיתוח התשתית/דיונים#הפנייה לדפים ריקים מניעת הגעה לדף שיש בו תבנית {{דף טיפול}} על ידי לחיצה על דף אקראי.
קישור בסוף עמוד משנה לעמוד קודם המכלול:פיתוח התשתית/דיונים#.
דילוג ערך אקראי על ערכים בטיפול עורכי אספקלריא המכלול:פיתוח התשתית/דיונים#ערך אקראי

ציון מספר צפיות בדף

מפעילי מערכת‏ אשמח להציע למפתחי המערכת, שבכל דף יהיה ציון מספר הצפיות בדף, היינו שבכל דף יופיע בחלק התחתון למטה (איפה שמופיע "מדיניות הפרטיות, אודות המכלול, הבהרות משפטיות, וכו') דף זה נצפה 0000 פעמים. אני ראיתי את זה בדף הזה בויקיגניה, אשמח לדעת אם ישנה כזו אופצייה גם כאן בהמכלול. למיטב זכרוני ראיתי אן-שהוא כיתוב של דויד בעניין זה, אך לא מצאתי את זה כעת. תודה יצחק בן חיים (שיחה) 16:37, 30 במאי 2021 (IDT)

את העיקר שכחתי לציין. היתרון שבדבר הוא כמובן העידוד המשמעותי שזה נותן לכותב הערך, בראותו שהערך שלו נצפה פעמים רבות (בהנחה, כמובן שהערך הוא איכותי וראוי לכך...), וגם אם לא, הרי זה גם נותן סוג של "מראה" לכותב הערך, שיכול לראות כמה הערך שלו משפיע כאן במרחב. תודה. יצחק בן חיים (שיחה) 16:43, 30 במאי 2021 (IDT)
יש בסרגל בצד ימין, בקישור התחתון ביותר "מידע על הדף", אחד הפרטים הוא מספר צפיות, אבל משום מה הוא לא מתעדכן (בוויקיפדיה כן). אביר על סוס (שיחה) 17:02, 30 במאי 2021 (IDT)
שם יש רק את האופציה של "מספר צפיות ב-30 יום האחרונים" בלבד. אני מדבר על מספר צפיות כללי, לא רק ב30 יום האחרונים.
לגבי מה שאמרת שזה לא מתעדכן, כפי הבנתי זה כן עובד, רק פשוט אם אין לפחות 90 צפיות (אל תתפוס אותי על המספר המדויק) אזה הוא עדיין מציין 0 צפיות. צריך לחכות לתגובתו של דויד. יצחק בן חיים (שיחה) 17:47, 30 במאי 2021 (IDT)
יצחק בן חיים, תודה על הרעיון, הוא בוצע כעת על ידי המתכנת הבכיר שלנו לניסיון ובדיקה, ניתן גם לראות במיוחד:סטטיסטיקות, אגב, במידע על הדף זה לא עובד, תבורך, שרגא > שיחה > כ' בסיוון ה'תשפ"א > 19:27, 30 במאי 2021 (IDT)
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! עצום למתכנת הבכיר ולשרגא. לדעתי זה יועיל מאוד. יצחק בן חיים (שיחה) 15:31, 31 במאי 2021 (IDT)
שכחתי לשאול, ממתי מתחיל הספירה של מספר הצפיות? יצחק בן חיים (שיחה) 15:34, 31 במאי 2021 (IDT)
יצחק בן חיים, מאותו רגע שזה הותקן, כלומר אתמול אחה"צ, בו"ה, שרגא > שיחה > כ' בסיוון ה'תשפ"א > 16:50, 31 במאי 2021 (IDT)
Yosef haftke ושרגא Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! זה דבר נפלא. יש מצב שיוכלו לראות גם בתצוגה לניידים? אביר על סוס (שיחה) 23:08, 31 במאי 2021 (IDT)

הצעת שיפור

מפעילי מערכת‏ והמתכנת הבכיר שלום רב;

כאשר מבקשים "עדכון ערך" בלשונית הנמצאת בחלק העליון של כל עמוד בצד שמאל, מופיע הודעה של חלונית קופצת בסגנון זה: בקשתך נשמרה בדף הבקשות, הייתי מציע להכניס קישור פנימי תחת המילים "בדף הבקשות" שיוביל לדף המכלול:בקשת עדכון ערך, כך שהודעה בחלונית הקופצת תראה כך: בקשתך נשמרה בדף הבקשות.

הדבר נחוץ ומועיל למי שרוצה לראות עוד בקשות עדכון שכבר בוצעו או שהתבקשה לגביהם בקשת עדכון, או למישהו דווקני שרוצה לראות שבאמת בקשתו נקלטה, או שהוא רוצה לערוך את סיבת הבקשה וכדו'. תודה מראש. יצחק בן חיים (שיחה) 15:41, 8 ביוני 2021 (IDT)

אשמח מאוד לדעת איך עושים את זה. גאון הירדן (שיחה) 16:14, 8 ביוני 2021 (IDT)
גם אני אשמח, בדיוק לשם כך תייגתי את מפעילי מערכת ואת הפטקה המתכנת שלנו, לראות מה הוא יכול לעשות בעניין. (אגב, הצטרפותך ככוכב המעדכנים, מוספיה חיזוק לדברי....). יצחק בן חיים (שיחה) 16:19, 8 ביוני 2021 (IDT)
בוצע בוצע ‌‏. גאון הירדן (שיחה) 01:06, 9 ביוני 2021 (IDT)
Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! לגאון הירדן על הביצוע. יצחק בן חיים (שיחה) 13:14, 9 ביוני 2021 (IDT)

גאון הירדן לידיעתך! מאז שבוצעו כאן העבודות במדיה ויקי בשבוע שעבר, לא פועל מה שעשית (מקוה שלא רק אצלי...). תודה מראש. חיים יצחק (שיחה) 23:29, 20 ביולי 2021 (IDT)

הצעת שיפור - אופציות של תקצירי עריכה

מפעילי מערכת‏ ובתוכם המתכנת הנפלא שלנו.

אבקש להציע לכם להוסיף בחלונית עם האופציות של תקצירי עריכה במופעים בכל שינוי בדפי המכלול. איפה שיש את האפשריות לכתוב את תקציר של שינוי העריכה שביצעתי, (כגון, עריכה, שכתוב, ניסוח, הגהה, קישורים פנימיים, תגובה, הסבר, וכו' וכו'), להוסיף גם אופציה של "תיוג". כי הרבה פעמים קורה ששוכחים לתייג מישהו מסוים או קבוצת משתמשים, ואח"כ עורכים שוב את הדף ומוסיפים רק תיוג. אם באמת כתיבת תקציר עריכה חשובה לחברים שיוכלו להתרשם במהירות ולהבין מה בדיוק העריכה שביצע פלוני בדף, אזי גם האופציה של תיוג צריכה להיות בתוך האפשרויות השונות. תודה מראש חיים יצחק (שיחה) 17:31, 5 ביולי 2021 (IDT)

Emoji u1f44f.svgשְכּוֹיֵיח! לגאון הירדן על הביצוע המהיר. חיים יצחק (שיחה) 18:34, 5 ביולי 2021 (IDT)

הצעת שיפור - מספור באותיות

מפעילי מערכת

האם ישנה אופציה לפיתוח של אופציית מספור באותיות ולא רק במספרים ע"י #, או סתם תבליט ע"י *. בתודה מראש חיים יצחק (שיחה) 19:00, 13 ביולי 2021 (IDT)

חיים יצחק, זה קיים בסרגל הכלים תחת 'מתקדם' אחרי עיצוב, בו"ה, שרגא > שיחה > י"א באב ה'תשפ"א > 23:32, 19 ביולי 2021 (IDT)
ראשית כל תודה על המענה. שנית, אני לא רואה איפה זה נמצא. אצלי עכ"פ יש ב'מתקדם' שני אפשרויות של תבליט;
  • או תבליט עם נקודה, כזו.
  1. או תבליט עם מספור במספרים, כזו

אני מחפש אפשרות של מספור לא באמצעות מספרים, אלא באמצעות אותיות, היינו שבכל תחילת שורה במקום מספר יהיה אות. תודה. חיים יצחק (שיחה) 11:41, 20 ביולי 2021 (IDT)

היכן למשל אתה מתכוון להשתמש בזה? (לא באמת רוצים שהאחידות תיפגם) ספרא - שיחה 11:56, 20 ביולי 2021 (IDT)
את האמת אומר לך שכאשר עברתי על "המדריך לכתיבה תורנית", חשבתי שנכון הדבר שבערכים תורניים ככל שיש צורך במספר, אזי תהיה שיטת המספור באותיות ולא במספרים. חיים יצחק (שיחה) 12:06, 20 ביולי 2021 (IDT)
אז אני ממש נגד. כאן לא ספר תורני. כאן רוצים שהערכים התורניים יהיו בשפה שאינה מזכירה ספר תורני, שהרי לשם כך יש ספר. ספרא - שיחה 13:24, 20 ביולי 2021 (IDT)

ערך אקראי

כשמישהו לוחץ על הכפתור של ערך אקראי הוא רוצה לקרוא ערך לא בערך זה קיים תוכן בעייתי אז אם יש אפשרות שהלחיצה על הכפתור יביא אותי לכל ערך חוץ מערך שעוד לא טופל אני אשמח לדעת אליהו 148 - (שיחה) - Face-smile.svg 23:28, 19 ביולי 2021 (IDT)

Thumbs up icon.svg גא"מ

לבקשה חשובה זו, זה חשוב מאוד לכלל הקוראים. (אגב, זה כבר מצוין בטבלה למעלה אבל זה באמת חשוב מספיק לכתוב זאת פעם נוספת). --א"א (שיחה) 02:43, 21 ביולי 2021 (IDT)

קובץ:Thumbs up icon.svg גא"מ
לדברי קודמי. יש לתייג את מפעילי מערכת‏. איסתרק (שיחה) 09:57, 28 ביולי 2021 (IDT)
גם אני מצטרף. ואני מוסיף שחוץ מזה שזו משימת תכנות כבר כשנתיים לפחות, לפני כשבועיים המתכנת של המכלול מצא דרך לעשות את זה, וזה בעבודה ממש בתקופה הזו. מתפללים להצלחה בקרוב. דויד (שיחה) י"ט באב ה'תשפ"א 12:27 (IDT)