פתיחת התפריט הראשי
אפיקים
לוגו חברת אפיקים
נתונים כלליים
סוג תאגיד
מוצרים עיקריים תחבורה ציבורית
www.afikim-t.co.il
אוטובוסים של אפיקים בתחנת הדלק במסוף התחבורה הציבורית באריאל
אוטובוס של חברת אפיקים
אוטובוס עירוני של חברת אפיקים בתחנה מרכזית פתח תקווה

אפיקים – שירותי תחבורה מתקדמים בע"מ היא חברת תחבורה ציבורית ישראלית בבעלות של "קבוצת אמנון מסילות". אפיקים הוקמה בשנת 2008 והיא מפעילה קווי אוטובוס באזור הדרום, השומרון ובגוש דן.

עבר והווה

בספטמבר 2009 החלה אפיקים להפעיל את קו 83 מאלפי מנשה אל מסוף רעננה שהופעל בעבר על ידי חברת דן, קווי תלמידים באריאל וכן את הקווים החדשים – 1, 3, 100, 104 ו-184.

באוקטובר 2009 קבלה אפיקים לידיה את שאר קווי מערב השומרון, ובסך הכל כמאה ושישים קווים, ורשימת היעדים שלה כוללת את אריאל, תל אביב, פתח תקווה, בני ברק, ירושלים, אשדוד, נתניה, חדרה, קדומים, קרני שומרון, אלפי מנשה, יבנה, יקיר, רבבה, נופים, ברקן, קריית נטפים, צופין, עמנואל, ראש העין, רעננה, כפר סבא, הוד השרון, מעלה אדומים, מודיעין, רמלה, לוד, רחובות, רמת גן, נס ציונה, ראשון לציון, בית החולים תל השומר ברמת גן ועוד מספר של יעדים ברחבי הארץ.

בשנת 2013 רכשה החברה את פעילותה של חברת ויאוליה בישראל ובהדרגה החלה להפעיל את שירותי התחבורה הציבורית שלה[1]. באותה השנה התמודדה למכרז על פעילות חברת ויאולה, בספטמבר 2014 זכתה במכרז בקווים שהפעילה חברת ויאוליה (חוץ מקווי טבריה) וביניהם קווי אשכול אשדודיבנהרחובותתל אביב ויישובי הסביבה, ואשכול בני ברקירושלים. והחלה לתפעל את המכרז באוגוסט 2015.

ביולי 2015 סיימה אפיקים את פעילותה באזור טבריה בעקבות הפסדה במכרז של משרד התחבורה באזור זה וכל קווי האוטובוס שהיו ברשותה הועברו לחברת סופרבוס אשר זכתה במכרז.

באוגוסט 2015 חברת אפיקים זכתה במכרז של משרד התחבורה להפעלת קווי תחבורה ציבורית באזור פתח תקווה וראש העין, אותם החלה להפעיל בהדרגה החל ממאי 2016. בכך סיימה חברת "קווים" את פעילותה באשכול.

בפברואר 2016 אפיקים החלה להפעיל את הקווים מחדרה לצפון השומרון - ריחן, חיננית, שקד, טל מנשה, חרמש ומבוא דותן (קווים 26 ו-27) – במקום אגד.

ב-6 במאי 2016 אפיקים החלה להפעיל את קווי ראש העין וקו 47 מגבעת שמואל לפתח תקווה במסגרת מכרז פתח תקווה–ראש העין בו אפיקים זכתה תשעה חודשים מוקדם יותר. ב-12 באוגוסט, החלה להפעיל את מרבית קווי פתח תקווה, וגם את הקווים 4, 5, 6, 83, ו-183 שהחלה להפעילם ב-18 בנובמבר.

ב-18 בנובמבר 2016 קווים 49[2] ו-127[3] של חברת "דן" הועברו לחברת אפיקים יחד עם הקווים שחברת "קווים" המשיכה להפעיל באשכול פתח תקווה פרט לקו 85 שהועבר לאשכול אונו. בנוסף נוספו קווים חדשים באשכול כגון קו 63 הנוסע מהדר גנים לרכבת סגולה וקו 64 הנוסע מצומת סירקין פתח תקווה לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב,בעקבות שינוי מסלולו של קו 92 לתחנה מרכזית ישנה פתח תקווה גם קו 97 שינה את מסלולו בחלק מתוואי המסלול הישן של קו 92.

ב-16 בדצמבר 2016 החלה "אפיקים" להפעיל את קווי אשדוד העירוניים, לאחר ניצחונה במכרז על "אגד תעבורה" אשר הפעילה את הקווים במקום אגד בסוף העשור הקודם.

החברה מתכננת להכניס אוטובוסים חדשים רבי קיבולת עם 5 דלתות על תקן יורו 6.

אשכולות

סה"כ פעילותה של "אפיקים", נכון לשנת 2016, מתפרשת על פני חמישה אשכולות מרכזיים:

  • אשכול פתח תקווהראש העין[4] – קווים עירוניים בפתח תקווה קו מגבעת שמואל ובנוסף קווים עירוניים ובינעירוניים בראש העין.
  • אשכול שומרון – מאריאל אל יישובי מערב השומרון וגוש דן, כולל קווים רבים לרווחת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל מרחבי הארץ, וכן קווים מצפון השומרון לחדרה.
  • אשכול אשדודיבנהרחובותתל אביב – קווים עירוניים ובינעירוניים בין הערים הנ"ל, כולל קווים אזוריים המקשרים בין הערים המרכזיות הנ"ל ליישובים בסביבתן.
  • אשכול בני ברק-ירושלים – קווים: 400, 401, 422, 425, 427 ו-429; במקביל למספר קווי אגד (המרכזי בניהם הוא קו 402) המספקים שירות בין הערים.
  • אשכול אשדוד עירוני – קווים עירוניים באשדוד.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים