המכלול:פורטל/פתיחת פורטל חדש

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


תחזוקת הפורטלים וקידומם

הקדמה

ככלל, כמו כל תרומה חיובית למרחב הערכים, כך מוערכות מאד תרומות למרחב הפורטלים ובניית פורטלים חדשים. עם זאת, בעקבות בנייתם בעבר של מספר פורטלים בעייתיים, אשר נבנו ללא ניסיון ובאופן לא מקצועי, וכן בשל הצורך בתחזוקה לאורך זמן של פורטל, בניגוד ליצירת ערך חדש יש לקיים דיון מקדים לפני בניית פורטל חדש.

דף זה נועד לדיונים בנושא פתיחת פורטל חדש על ידי משתמש בעל רצון טוב. אין לפתוח פורטל חדש ללא דיון מקדים בדף זה, שבו תחווה הקהילה את דעתה בנוגע לפורטל המוצע. לפני פתיחת הצעה לפורטל חובה לבצע את הפעולות הבאות:

 1. לעיין בפורטלים המומלצים.
 2. לקרוא בעיון את המכלול:המדריך לעיצוב פורטלים.
 3. לחשוב שנית האם אתם מספיק מקצועיים בתחום ומנוסים טכנית במכלול כדי להשלים מלאכה מורכבת זו.
 4. רצוי לבנות פורטל מתוך רשימת הפורטלים המבוקשים אך שימו לב: הופעת פורטל כפורטל דרוש אינה מהווה אישור אוטומטי לפתיחת הפורטל.
 5. יש לפתוח דיון בדף זה על ידי לחיצה על לשונית "פסקה חדשה", למלא בכותרת את שם הפורטל המוצע.
 6. תחת הכותרת יש לפרט בקווים כלליים את מבנה הפורטל המתוכנן ואת כותרות המסגרות, כסקיצה מילולית. רצוי גם להציג פורטלים מקבילים בשפות אחרות אם יש. כמו כן, רצוי להציג את קטגוריות המשנה הרלוונטיות לנושא ולרשום את הערכת מספר הערכים בתחום.
 7. מומלץ לתייג את {{מכלולאים פעילים}}.

בסוף הדיון, אם יוחלט ליצור את הפורטל, הדיון יועבר לדף השיחה של הפורטל. אם יוחלט שלא ליצור את הפורטל, הדיון יאורכב בארכיון. לאחר הסכמת הקהילה יש בנוסף:

 1. לרשום את שמכם ואת הפורטל החדש ברשימת אחראי הפורטלים ולדאוג לתחזוקת הפורטל ורצוי גם לאוטומטיזציה שלו (ראו במדריך).
 2. להקים את הפורטל החדש לפי פורטל: בסיס ולבנות אותו לפי מדריך העיצוב.
 3. להשלים בסוף העבודה את כל הפעולות הדרושות כדי שתהיה גישה אל הפורטל - ראו הסבר מפורט בסוף המדריך לעיצוב פורטלים.

כללים

 • דיון ימשך עד חודש ימים, ובסופו יסתיים.
 • דיון שיסתיים יאורכב. כל מציע פורטל רשאי להציע הצעתו מחדש בכל עת, גם אם הדיון אורכב. כל מציע פורטל רשאי "להקפיץ" את הדיון לסוף הרשימה, וזאת על מנת להתחיל את מניין הימים לדיון מחדש.
 • פורטל יוקם אם היו לפחות 4 הצבעות, עם 60% בעד, כאשר ישנו מתנדב בעל ידע טכני מספק להקמת הפורטל.
 • מציע הפורטל ייספר במניין הקולות.
 • אחראי המיזם יכריע בדבר תוצאות הדיון.
 • אחראי המיזם:

לפתיחת פסקה חדשה לחצו כאן.

דיונים

פורטל: ישיבות קטנות וגדולות

מכלולאים פעילים‏ שימו לב לדיון שנפתח פה, אני רק מצטט את הצעתו של פותח הדיון:

שלום. שמתי לב שאין פורטל לישיבות למרות שיש המון ישיבות בקטגורייה. ברצוני לקיים הצבעה שבה תכריעו האם אכן צריך להקים פורטל כזה. תודה אנונימי (שיחה) 20:23, 7 בינואר 2020 (IST)

.

אני בעצמי Symbol support vote.svg בעד פתיחת הפורטל. קובנא (שיחה) 19:21, 9 בינואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד אם יש מי שיש לו את הידע ואת הזמן לעשות את זה מקוה (שיחה) 19:25, 9 בינואר 2020 (IST)
כמובן Symbol support vote.svg בעד, וכמובן שצריך שמישהו יתחזק אותו. ושימו לב שלפי הכללים הרשומים למעלה - זה תנאי לפני שמציעים פורטל. לכן גם לא העברתי את הדיון לפה. דויד (שיחה) י"ג בטבת ה'תש"ף 21:41 (IDT)
האם אתה יודע ומעוניין לבנות ולתחזק את זה? אם לא אני חושב שאפשר מיד לסגור את הדיון. מקוה (שיחה) 21:47, 9 בינואר 2020 (IST)
אני יכול ללמוד איך עורכים פורטל, אבל לא נראה לי שיש לי את הזמן כרגע בשביל זה, ולמעשה ניתן לחתום בכך את הדיון עד שמישהו יקח את הפרוייקט על עצמו. קובנא (שיחה) 14:44, 12 בינואר 2020 (IST)
אני* Symbol support vote.svg בעד חזק ומוכן לקחת על עצמי את הניהול ביחד עם עוד מכלולאי (אולי משתמש:איציק ברגמן?)כמובן שבהסכמת כולם...ואצטרך עזרה ממי שכבר בנה פעם פורטל. עלה ירוק (שיחה) 01:04, 23 במרץ 2020 (IST)
מכלולאים פעיליםעלה ירוק (שיחה) 12:20, 23 במרץ 2020 (IST)
במצב הנוכחי אני מצטער להיות Symbol oppose vote.svg נגד חזק. אבל אינני ח"ו נגד הרעיון בעצמו. שאני סבור שהוא נכון מאוד. אלא במצב הנוכחי עושה רושם שמציע הרעיון אין לו מושג איך הפורטל אמור להיראות. פשוט פתחתי את הערך ישיבה שאמור להיות הערך הראשי בפורטל שכזה. וראיתי שאין הוא יכול כלל להיות ראוי להיות ערך ראשי בפורטל כזה. חסר גם המון ערכי משנה שאמורים להופיע בפורטל כזה. אני כן מוכן לפתוח דף עם רשימת ערכים ארוכה שחיוני לכתוב לפני שפותחים פורטל. ולמי שלא מבין, פורטל אינו עוד קטגוריה. מזה כבר יש מספיק על הישיבות. פורטל אמור לפתוח צוהר בפני עצמו לעולם הישיבות. וחיוני שהוא יכיל כשלב ראשון את המידע הבסיסי על המושג ישיבה בצורה מסודרת. בעז"ה אחרי שיהיו ערכים מסודרים ומכלולאיים על כל התחום של ישיבה (גם בזה אני מוכן לסייע. אז אהיה מוכן לתת את הסיוע הטכני הנדרש לבניית הפורטל. הניהול השוטף הוא שלב מאוחר הרבה יותר. הצלחה. מקוהשיחה • כ"ז באדר ה'תש"ף 10:26 (IDT) 10:26, 23 במרץ 2020 (IST)

משתמש:איציק ברגמן? מה אתה אומר? עלה ירוק (שיחה) 12:20, 23 במרץ 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד אבל על חשבון מי--דוב פרח (שיחה) 14:26, 7 ביולי 2020 (IDT)

פורטל:היישוב הישן

מכלולאים פעילים‏ אני מציע לפתוח פורטל שיכלול את נושאי היישוב הישן. זה יכול לכלול את רבני היישוב הישן, הכוללים ועוד ועוד. מרדכי עציון (שיחה)

כשיהיה מי שיודע לתחזק את זה מבחינה טכנית נוכל לדון על כך בכובד ראש. מקוהשיחה • ט"ו בתמוז ה'תש"ף 07:07 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אבל מאוחר יותר--דוב פרח (שיחה) 14:27, 7 ביולי 2020 (IDT)
יש לי גישה טכנית ב"ה, ועברתי בהרחבה על המדריכים, ונראה לי שהבנתי. אם יש "ארגז חול" לפורטלים, אני מוכן להתאמן שם. מרדכי עציון (שיחה) 14:53, 7 ביולי 2020 (IDT)
אני לא מעוניין סתם לדחות אותך. אבל כשמשתמש מגיע שבוע אחרי שהוא נרשם ורוצה לבנות פורטל. מה נראה לך אני אמור לחשוב? אני באמת מציע לך שיש פה כ"כ הרבה מה להשקיע בשכתוב ערכים ושלב הסינון השני שאני ממליץ לך להשקיע דבר ראשון בזה. מקוהשיחה • ט"ו בתמוז ה'תש"ף 15:05 (IDT)
קודם כל יש לי נסיון מויקיפדיה. דבר שני יש לי דחף כל הזמן ליזום דברים חדשים. דבר שלישי אין לי עניין לשכתב כל ערך, והתענינותי היא בערכים תורניים, או היסטוריה חרדית, ואכן התחלתי לעבור על כלל הערכים בפורטל התנ"ך ובעז"ה צורתם תשתנה לטובה לבלי הכיר. דבר רביעי, אני מסכים איתך שקפצתי קצת מוקדם מידי, ואמתין שלפחות ישדרגו אותי ל"בדוק" אוטומטי, או לבעל "זכות הצבעה". מרדכי עציון (שיחה) 15:11, 7 ביולי 2020 (IDT)
מרדכי עציון לא תייגת אותי אז לא ראיתי את תשובתך. א. ניסיון מויקיפדיה. בתחום בניית פורטלים?. ב. כן את זה אנחנו רואים. אני רואה זאת בעין חיובית (ככה גם אני התחלתי). עם זאת המלצתי לך לקחת נשימה ארוכה לא משנים מקום בב"א. עושים זאת לאט לאט עקב בצד אגודל. ג. ערכים תורניים אלו הכי בעייתיים. יש בהם המון עבודה לשכתב אותם מהמבט החילוני-ויקיפדי למבט התורני שבאמת למי יש זמן. ד. בדוק בהמכלול הוא לא שדרוג (בניגוד לויקיפדיה פה המשמעות היחידה היא פחות עומס למנטרים). וזכות הצבעה היא זכות אוטומטית בצבירת ותק וניסיון מינימליים. מקוהשיחה • כ' בתמוז ה'תש"ף 21:52 (IDT)

פורטל המשנה

שיעורים בחובת התלמידים, פודקאסט, מסגרות בעובי אני רואה שאין פורטל כזה אנונימי 222 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

אנונימי 222 תודה, קח בחשבון שנראה שפורטלים כבר לא באופנה, ובכל מקרה אתה צריך קודם לצבור נסיון עריכות במכלול לפני שתוכל לתחזק פורטל חדש. קח לך נושאים שבתחום התעיינינותך ותערוך בהם. בהצלחה. דויד (שיחה) ג' בניסן ה'תשפ"ב 18:19 (IDT)