המכלול:שאל את המומחה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף מכ:שמ)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מעבר לתחתית הדף מעבר לתחתית הדףדף זה נועד לשאלות בעלות אופי כללי, שלא מצאתם להן תשובה בערכי המכלול:


Logo hamichlol.png


איתמר בן גביר

למה הערך לא פתוח לעריכה, בעוד שלא מעודכן בו כלל ההיסטוריה של התקופה האחרונה של נשוא הערך שמחלה (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

שמחלה אמנם מאוחר מאד, ובכל זאת, הערך עודכן מאז כבר, ועדכנתי אותו כרגע שוב. הוא חסום לעריכה משום שיש בו תבנית סינון של תוכן ותמונה. דויד (שיחה) ט"ו בחשוון ה'תש"ף 15:49 (IDT)

אינדוקציה

ראיתי הרבה שכותבים על צורת הפעולה של כיריים אינדוקציה אבל לא קיבלתי תשובה ברורה, אשמח. מוישה (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

מוישה אני מקווה שעכשיו תמצא תשובה ברורה. דויד (שיחה) ט"ו בחשוון ה'תש"ף 15:57 (IDT)

כיסוי ראש לנשים (הלכה)

ב"ה

בהערה מס' 40 מופיע בשם הרבי מליובאוויטש: "שטען כי אמנם הכיסוי במטפחת עדיף אלא שלא יתכן במציאות שאשה תכסה את ראשה כהלכה באמצעות מטפחת"...

ברצוני להעיר את תשומת לבכם לניסוח של המשפט במילה "עדיף", שנכתב כנראה בטעות, שכן כשמעיינים במקור שאתם מביאים שם (תורת מנחם כרך י"ב עמוד 188 ואילך) רואים בפירוש שהרבי לא אומר "עדיף" אלא שאם זה היה מכסה כראוי זה היה "טוב" אלא שהנסיון מראה ש...וכו'. פירושו של דבר שאם זה היה כיסוי ראוי זה היה 'טוב', דהיינו שווה ערך לפאה, כמו שפאה זה טוב כך גם זה טוב, אך היות ובמציאות אי אפשר אזי המטפחת לא טוב. אך בשום מקום לא מוזכר שם המילה "עדיף". המילה "עדיף" וכל ההתנסחות בהערה הזאת יוצר רושם לקורא שהרבי הורה ללבוש פאה בתור "אין ברירה" ו"הרע במיעוטו", כשכולם יודעים משיחותיו ומכתביו להיפך ממש, שזה הכיסוי של לכתחילה שבלכתחילה! בהתאם לזאת ברצוני לבקש לתקן ולשנות את הניסוח בהערה 40 ולכתוב כך: "שטען כי אילו המטפחת היה כיסוי ראוי - היה טוב, אלא שלא יתכן במציאות שאשה.....

מודה לכם בשם כל תנועת חב"ד ליובאוויטש על הפרוייקט המבורך שלכם, וזכות הרבים תלויה בכם. הצליחו מחיל אל חיל! ספרן ענבים (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

ספרן ענבים תודה רבה, שיניתי לפי מה שכתבת. נשמח לראות אותך תורם למכלול בתחומי העניין שלך. דויד (שיחה) ט"ו בחשוון ה'תש"ף 15:30 (IDT)

מכלולאים פעילים

לא הצלחתי למצוא מידע המסביר את המונח הזה ~ איש תםשיחה • 02:29, 10 ביולי 2020 (IDT)

כיון שאיש תם ודאי כבר מכיר את המושג, אענה לפרוטוקול שזה כל מי שמגדיר את עצמו פעיל, וממילא רוצה לקבל תיוגים בכל מיני נושאים לא מחייבים. לפני כשבועיים הוספתי בתבנית הבהרה שכל מי שרוצה יכול להכניס את עצמו. דויד (שיחה) כ"ח באב ה'תש"ף 23:26 (IDT)

למה לא להעתיק מויקיפדיה ערכים חסרים?

חיפשתי כמה ערכים, כמו למשל "הומו פלורסיינסיס", לא מצאתי. הערכים האלו נמצאים בויקיפדיה. מה הבעיה להעתיק את כל הערכים? ואם אין בעיה אז למה לא להשתמש בויקיפדיה? לא מכאן (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

לא מכאן,
א. רואים שאתה לא מכאן ואולי באמת טוב יותר ככה.
ב."הומו פלורסיינסיס" הוא מושג של נכדי הקופים לא אצלינו יהודים מאמינים.
ג. אולי לא שמת לב אבל זה אנציקלופדיה ליהודים שומרי תורה ומצוות ולכן יש בעיה להעתיק את כל הערכים אז העתקנו רק את רוב הערכים.
ד. למה לא להשתמש בויקיפדיה - אז שוב: ויקיפדיה איננה ראויה לקריאה ליהודים מאמינים.
כל טוב סלה, שרגא - שיחה - ה' באב ה'תש"ף - 23:18 (IDT)
שרגא, נראה לי שמומלץ בכל זאת להכניס ערכים בעייתיים עם תבנית {{לא מתאים}}. כך עשיתי היום בערך מסויים. זה ימנע ממשתמשים בנטפרי לראות את הערכים הללו שהיו ראויים להיחסם, ולא תמיד נטפרי יכולים לבדוק הכל. בנוסף מי שסבור שהערך מתאים, יכתוב את טענותיו בדף השיחה שלהם. אגב הערך הומו פלורסיינסיס כן נמצא כאן עם תבנית {{דף לטיפול}} משתמש:לא מכאן היה יכול פשוט לכתוב בקשה לזירוז הטיפול. למעשה אין צורך לענות לכל מי שעולה כאן רק כדי "לנדנד" על מה שחסר כאן לדעתו. הוא יכול ללכת לאתרים אחרים או לבקש בצורות המקובלות כאן.--יהודה „ שיחה < כ"ו באב ה'תש"ף • 12:33, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
יהודה הנוהל הוא שכל עוד השם לא בעייתי, מכניסים כלא מתאים. במקרה הזה השם לא בעייתי (שם בעייתי זה בעיקר בנושאי צניעות). דויד (שיחה) כ"ח באב ה'תש"ף 01:51 (IDT)

בעלי ידע- בריסק

אל כלל המכלולאים פעילים‏, דרוש בעל ידע ב"בית בריסק" לצורך הרחבת ועדכון תבנית:עץ משפחת סולובייצ'יק. יש מישהו בעל ידע בזה? איש הנחמהשלו' ורב ישעצריכים אותך במכלוליטא! • 12:16, 16 באוגוסט 2020 (IDT)

אליהו חזונוביץ מקוהשיחה • כ"ו באב ה'תש"ף 12:18 (IDT)
קובנא--דוב פרח (שיחה) 13:22, 16 באוגוסט 2020 (IDT)
איש הנחמה יש לי חבר טוב שהוא בריסקער, הוא כתב לי הרחבות וכבר התחלתי להוסיף אותם. דויד (שיחה) כ"ח באב ה'תש"ף 00:40 (IDT)

זכויות יוצרים

איך אפשר לדעת שאיני גוזל זכויות יוצרים בכתיבת מאמר על הדרך ושיטה של אדם מסוים תוך שימוש מלא בספר/ספרים שבבעלות מאן דהוא מלאכי - הנהלת רצונות ורגשות (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

מתייג מכלולאים פעילים‏--גאון הירדן (שיחה) 14:59, 18 באוגוסט 2020 (IDT)[תגובה]
מלאכי - הנהלת רצונות ורגשות ברוך הבא. השיטה הכי טובה היא לקרוא פסקה גדולה, לסגור את הספר, ואז לרשום מהזכרון. הכלל המנחה הוא שעובדות מותר להעתיק, אבל את ניסוח כתיבתם אסור. דויד (שיחה) כ"ח באב ה'תש"ף 15:37 (IDT)

CSS שימוש בפיצ'ר של OPEN TYPE

ראו משתמש:יהודה0/vector.css. וגם שם. שאלתי אם אפשר לעשות שזה יהיה רק בסופי שמות כמו למשל ישראל. וכיו"ב ולא בכל מילה. זה מטריד כשזה גם במילה כמו "שאלה". מכלולאים פעילים‏ מישהו יודע?--יהודה שיחה < י"ד באלול ה'תש"ף • 21:41, 2 בספטמבר 2020 (IDT)[תגובה]

חסמו את אפשרותי לערוך, אפשר לדעת למה ?

חסמו לי את אפשרות העריכה אפשר לדעת למה ?

בהגרא, תעשה רענון עמוק ותעדכן אם זה חזר. מרדכי עציון (שיחה) 00:33, 6 בנובמבר 2020 (IST)[תגובה]

שלום רב יש ערכים שהאתר לא נותן לערוך אותם כמו ערך יבשת, ועוד הרבה שלא מופיע בהם למעלה מצד שמאל עריכה, קוד מקור מחכה לתשובתכם שמעון שפירא

שלום רב יש ערכים שהאתר לא נותן לערוך אותם כמו ערך יבשת, ועוד הרבה שלא מופיע בהם למעלה מצד שמאל עריכה, קוד מקור

מחכה לתשובתכם

שמעון שפירא

שמעון שפירא פעם הבאה תחתום באמצעות 4 טילדות כאלה ~ בסוף ההודעה, לגופו של עניין הסיבה היא בגלל שיש באותם הערכים תוכן שהוסתר, ואם הוא יפתח לעריכה הוא יהיה גלוי לכל. אם תרצה לערוך תתייג את עורכי אספקלריה באמצעות {{עורכי אספקלריה}} שמש מרפא (שיחה) 14:06, 23 בנובמבר 2020 (IST)

השמטת ערכים מרכזיים מסביב לחסידות ברסלב בקובץ הZIM העדכני

למשל: חסידות ברסלב, רבי נחמן מברסלב, קבר רבי נחמן מברסלב. ועוד. ברצוני לברר האם הדבר נעשה בכוונה תחילה, או בטעות? או שבכלל כאן זה לא המקום לשאלה כזאת? אשמח לתגובה, תודה רבה מראש. תוכן ותמיכה (שיחה) 15:25, 14 באפריל 2021 (IDT)

וגם רבי חיים קנייבסקי רבי שמעון בר יוחאי ועוד :( מישהו (שיחה) 20:57, 14 באפריל 2021 (IDT)
נשמטו בקובץ הראשון שהופץ כ-20,000 צערכים. מישהו, יצא קובץ מעודכן? --שמש מרפא (שיחה) 20:07, 14 באפריל 2021 (IDT)
זה בטיפול, לצערי קצת מתעכב. יוסי יש חדש? מישהו (שיחה) 20:57, 14 באפריל 2021 (IDT)
עדכון יוסי מכין סקריפט למפעילים שיוכלו להפיק קובץ אוטומטי כל תקופה לעדכן את השינויים, בעז"ה יועלה הקובץ המעודכן בקרוב. מישהו (שיחה) 19:52, 15 באפריל 2021 (IDT)
עדכון: הועלה (כאן) קובץ מעודכן ותקין, מכיל כ187,000 ערכים (הושמטו כל ערכי הדפים לטיפול). ותודה ענקית ליוסי. מישהו (שיחה) 13:48, 25 באפריל 2021 (IDT)

פדיונות

אשמח לתשובת היודעים באלו חצרות חסידיות היה נהוג לקחת פדיונות, ובאלו לא. יהונתן1 (שיחה) 17:22, 22 באפריל 2021 (IDT)[תגובה]

לא מכיר חצרות נוספות שלא לקחו פדיונות, מלבד חלק ניכר מבית קוצק. ידוע על הקוצקאי, חידושי הרי"ם וממשיכיו, בית איזביצא, רבי צדוק, האבני נזר והישמח ישראל שנמנעו מלקבל פדיונות כעיקרון קוצקאי. מאידך הרבי מרדזימין הסכים ליטול פדיונות, וכן ממשיכי הישמח ישראל. מלבד זאת היו צדיקים רבים בעבר שנמנעו מליטול פדיונות, אם מפאת סירובם לנהוג באדמו"רות, אם כדי להימנע מליהנות ממתנת בשר ודם. ספרא - שיחה 21:49, 22 באפריל 2021 (IDT)
תיוג. דויד (שיחה) ט"ו באייר ה'תשפ"א 00:53 (IDT)
תודה. האם יש מקורות לדברים? זה בעיקר מה שחשוב לי. יהונתן1 (שיחה) 20:16, 5 במאי 2021 (IDT)[תגובה]
חפש באוצר החכמה "לקבל פדיונות". על כל אחד יש שם מקורות. כדי לפרט כאן שורת מקורות - אצטרך להקדיש חצי שעה-שעה, שאין לי מיותרים. ספרא - שיחה 20:38, 5 במאי 2021 (IDT)

יצירת דף

איך מוסיפים דף חדש? חיי0 (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

מחפש את שם הערך במנוע החיפוש, בודק שהדף לא קיים ולוחץ על הקישור האדום. להרחבה בנושא, ראה המכלול:איך ליצור דף חדש. בהצלחה. תולעת ספרים - שיחה 15:11, 27 ביוני 2021 (IDT)

כפירה בעיקר - אמונות תפלות מלפני אלפי שנים

מה ההנחיות של המכלול בנוגע לדעות כפרניות על אלילים וכדו'? משאירים אותם או מוחקים? להביא דוגמא? מוטל'ה (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

תלוי מה ומי ובאיזה הקשר. בכל מקרה כזה - מתייגים בדף השיחה הרלוונטי את "עורכי אספקלריה". ספרא - שיחה 15:40, 13 באוגוסט 2021 (IDT)
מוטל'ה מקוה ששמת לב שקיבלת תשובה. דויד (שיחה) י' באלול ה'תשפ"א 16:36 (IDT)

תבנית חדשות ואקטואליה

התבנית מתעדכנת באופן ידני? שמתי לב עכשיו שזה לא מועדכן, צל"ף הימ"מ נפטר אתמול ועדיין הכותרת היא 'נפצע אנושות'.--מוטל'ה (שיחה) 21:25, 31 באוגוסט 2021 (IDT)

מוטל'ה כן. יעודכן מידית.
Kindness Barnstar Hires.png

שמתי לב לתרומתך הרבה למכלול, ורציתי להביע את הערכתי. תודה רבה!
על שימת הלב יואל וויס - שיחה - כנסו למיזם יהדות ארצות הברית 23:38, 31 באוגוסט 2021 (IDT)

עריכת טיוטה המשויכת למשתמש

האם ערך שנמצא בטיוטה תחת שמו של משתמש פתוח לעריכה? (דוגמה) --מוטל'ה (שיחה) 02:10, 2 בספטמבר 2021 (IDT)

מוטל'ה, ע"פ הכתוב בהמכלול:טיוטה, טיוטות במרחב משתמש נועדו לכתיבה ללא הפרעות, בשונה מטיוטות רגילות שנועדו לעריכה משותפת. מרדכי עציון (שיחה) 02:17, 2 בספטמבר 2021 (IDT)
מוטל'ה, יש להוסיף שהרבה פעמים הדף נמצא שם כי הוא הועבר ע"י המנטרים לשם מהמרחב הראשי, והרבה פעמים המשתמש ישמח להוספה והרחבה, לכן כדאי לשאול אותו (ולדעתי האישית אם רואים בהיסטוריה שהועבר לשם ע"י המנטרים ולא נוצר שם ע"י המשתמש אפשר גם להוסיף). דויד (שיחה) כ"ו באלול ה'תשפ"א 00:24 (IDT)

קישור לאותו מאמר בערך אחד

מה צריך לעשות כשאני רוצה לכתוב ערך ואני מתבסס על ראיון בעיתון, אחרי כל מידע בערך לקשר לאותו ראיון או מספיק קישור אחד על המידע הראשוני בערך? מה הכללים? אשמח לעזרה, תודה! --מוטל'ה (שיחה) 12:37, 9 בספטמבר 2021 (IDT)

נראה שנוצר כאן בלבול, ומעלים כאן שאלו ששייכות למכ:די. לגוף העניין, קש"ח הוא גם צורה מקובלת של מיקור. אם בכל זאת רוצים להשתמש גם בקש"ח וגם בהע"ש ניתן להשתמש ב{{עוגן}}.--שמש מרפא (שיחה) 15:50, 9 בספטמבר 2021 (IDT)

מדיניות חסימת ערכים

מכלולאים פעילים‏ אבקש את תשומת לבכם לשאלה למה אין מספיק אנשים שמסננים ערכים שחסומים , יש הרבה ערכים שאין בהם בעיות בעצם אלא רק מילים בודדות שצריך לגייר , למה לא לתת לעורכים רבים יותר אפשרות לסנןם דברים בשביל לייעל את המכלול ולגרום ליותר ויתר אנשים שלא לעזוב לויקיפדיה ? אדם חושב (שיחה) 16:45, 30 בספטמבר 2021 (IDT)

אדם חושב בשביל זה צריך לתייג את מפעילי מערכת‏ ומנטרים למכלולאים אין איך לעזור.. --מוטל'ה (שיחה) 16:47, 30 בספטמבר 2021 (IDT)

- הועבר מהדף המכלול:פיתוח התשתית
אני לא יודע אם זה קשור לכאן , אבל בכל זאת אני רוצה לשאול למה אין מספיק עורכי אספקלריה על מנת שיסננו ערכים ?!! יש מליון ערכים חסומים , בחלקם לא אמור להיות תוכן בעייתי אלא רק צריך פה ושם לסנן מילים מסויימות , חבל מאד .אדם חושב (שיחה) 16:22, 30 בספטמבר 2021 (IDT)

זה לא המקום, אבל אענה בכל זאת: אין "מליון" ערכים חסומים, אלא כ-80,000, ורובם המוחלט על הבלים כמו שוער הולנדי בליגה ג' או שחקן משנה בסרט איטלקי, וגם הם יפתחו בקרוב ע"י בוט. אני מציע לך לנסות לבקש טיפול ולראות בתוך כמה זמן זה נפתח.
ולגוף השאלה: המכלול בנוי על מתנדבים, אם יש מי שמוכן להכנס לעניינים, להכיר את מדיניות המכלול ולערוך עריכות תוכן הוא יקבל הרשאות בשמחה (בכפוף להחלטת הוועדה הרוחנית כמובן), לכן קושא מעיקרא ליתא.--שמש מרפא (שיחה) 16:51, 30 בספטמבר 2021 (IDT)

- סוף העברה

הוספת הערה

אני רוצה להוסיף בדף 'רמתיים צופים' שיש ספר בשם כזה על תנא דבי אליהו. איך אני עושה את זה ? תודה יהודי כשר (שיחה) 00:08, 7 באוקטובר 2021 (IDT)[תגובה]

מה שמקובל זה ליצור דף פירושונים, ושם מקשרים לערכים השונים הנושאים את השם הזה. גאון הירדן (שיחה) 00:37, 7 באוקטובר 2021 (IDT)[תגובה]

NEONATAL ALLOIMMUNE THROMBOCYTOPENIA (NAIT)

אני מחפש מידע בנושא זה חיים ויינר (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

חיים ויינר יש ערך בויקיפדיה באנגלית: w:en:Neonatal alloimmune thrombocytopenia. אני לא רואה שתרגמו אותו עדיין לעברית. זה עוזר לך? דויד (שיחה) כ"ב בחשוון ה'תשפ"ב 22:13 (IDT)

ערך חסר

- הועבר לדף המכלול:בקשת ערך#ערך חסר

איך משתפים טיוטה עם עורכים ותיקים

כתבתי טיוטה של נושא ואני מעוניים לקבל חוות דעת של עורכים ותיקים יותר ממני (אני מכלולאי חדש יחסית) ואשמח לקבל חוות דעת ושיפורים מעורכים מנוסן אביA (שיחה | תרומות) לא חתם

אביA, ראה עזרה:תיוג ו-{{מכלולאים פעילים}} וגם עזרה:חתימה, בהצלחה, שרגא > שיחה > ט' בטבת ה'תשפ"ב > 22:00, 12 בדצמבר 2021 (IST)

טיוטה

כיצד אפשר להפוך טיוטה לערך קבוע? חכמי לובלין (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

חכמי לובלין ברוך הבא. קודם כל שים לב שבדפי שיחה רגילים גאלה צריך לחתום בסוף הודעה (עזרה:חתימה). לגבי שאלתך הטובה - מבקשים בקשה (עם חתימה) בהמכלול:העברת דפי טיוטה. אבל בערך המדובר עוד יש מה לעבוד לפני. פתיתי בקשה בדף השיחה של הערך שיעזרו לך. בהצלחה. דויד (שיחה) י' בטבת ה'תשפ"ב 00:06 (IDT)

ציור של אשה

מה מדיניות המכלול לגבי ציורים של נשים? מתן מאורשיחה • י' בשבט ה'תשפ"ב • 17:26, 12 בינואר 2022 (IST)

מתן מאור זכור לי שעניתי, אולי במקום אחר, בכל מקרה זה אסור. יש דיון בועדה לגבי ציורים ממש צנועים - נעדכן בע"ה. דויד (שיחה) ט"ו בשבט ה'תשפ"ב 03:26 (IDT)
נכון, ענית בדף המשתמש שלי. תודה בכל אופן מתן מאורשיחה • ט"ו בשבט ה'תשפ"ב • 09:42, 17 בינואר 2022 (IST)

ערך חדש

מה צריך לעשות כדי שערך חדש יופיע ברשימה: ערכים חדשים מבית המכלול. ‏אביגדור אביבי (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

צריך לשפר אותו שהוא יהיה ברמה שאפשר להציגו בחלון הראווה של המכלול. אם הבנתי למה אתה מתכוון, הערך גילוי דעת בגט צריך לעבור דחוף התאמה לערכים הלכתיים דומים, למשל בפני נכתב ובפני נחתם. ספרא - שיחה 00:51, 16 בפברואר 2022 (IST)

הוספת סקירה קצרה של ערך במעבר על שמו

האם אפשר להוסיף אופציה שכשלוחצים על ערך מסוים שמובא בתוך ערך לחיצה ארוכה (באפליקציה של מכלול) יופיע חלון עם סקירה קצרה על הערך? אוריאל98 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

@אוריאל98, זה כבר קיים. ריחוף על הקישור נותן את תחילת הפתיח. שמש מרפא (שיחה) 01:54, 6 ביולי 2022 (IDT)[תגובה]
אם הבנתי נכון השאלה היתה על האפליקציה בסמארטפון ולא על האתר. אפרון (שיחה) 02:27, 6 ביולי 2022 (IDT)
אכן.זו היתה כוונתי. אוריאל98 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה
אוריאל98 עושה רושם שאין מי שיודע על קיומה של אפשרות כזו. בהצלחה. דויד (שיחה) ט"ז בתמוז ה'תשפ"ב 20:09 (IDT)
שרגא? מקוהשיחה • ט"ז בתמוז ה'תשפ"ב 20:19 (IDT)

איך מדווחים על טעות?

אני נכנס לערך לוחץ על דיווח על טעות הוא פותח לי חלון עם הוראות לשלבים שעשיתי מה הלאה עושים? מאיר לין (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

מאיר לין, תכתוב בהמכלול:דיווח על טעויות, תודה, שרגא > השתתפו > שיחה > כ"ח בתמוז ה'תשפ"ב > 19:51, 26 ביולי 2022 (IDT)[תגובה]
מאיר לין בעקרון המקום של השאלה הוא בדלפק הייעוץ. למעשה, לוחצים שם למעלה על פסקה חדשה, ממלאים בנושא את שם הערך מוקף בסוגריים מרובעות כך [[שם הערך]] ובתיבה שנפתחה מדווחים על הטעות, בסוף חותמים עם ~~~~ ושומרים. אבל הכי יעיל לעבור לדף שיחה של הערך ושם לכתוב מה הטעות או לתקן אותה לבד. מוטי (לשעבר מיכי) ~ שיחה • 21:17, כ"ז בתמוז שמיטה תשפ"ב (IDT)‏

למה לא מטפלים בערך "כותים"?

אני מקווה שפה באמת זה המקום לשאול. אבל 2 הערכים השומרונים והשומרונים בהלכה כתובים גרוע ויש סלט שלם מכל הנושא ההלכתי. כתבו על כך בהערה בראש הערך שומרונים. וגם כתבו כמה וכמה הערות בדף השילה בערך השומרונים בהלכה. הבעייה העיקרית שמתייחסים לזה כאל "שומרונים" ולא כאל "כותים" שזה בעצם המושג ההלכתי. ומכאן נובע הבלבול הגדול בנושא ההלכתי כפי שמופיע במספר הערות בדף השומרונים בהלכה.
איפה מבקשים מהמכלולאים "לשבת" על הערך הזה? שמעון חבצלת (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

מבקשים בדף שיחת הערך, אבל כפי הנראה אין כרגע מכלולאי פעיל שיטפל בזה. מוטי ~ שיחה • 13:02, כ"ז באב שמיטה תשפ"ב (IDT)‏ 13:02, 24 באוגוסט 2022 (IDT)
אגב, כבר העלו בשיחה זו הבעיה הנ"ל. ניטראלישיחה • כ"ח באב ה'תשפ"ב 23:18 (IDT)
איך זה עובד? אני יכול לעשות זאת נלעל דעת עצמי? או שחייבים מכלולאי? שמעון חבצלת (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה
גם אתה מכלולאי. אבל שים לב לדיון שנערך ותראה אם יש לך אפשרות לערוך בהתאם למופיע שם ולצורה המקובלת במכלול. תוכל גם להעתיק את הערך לדף משנה שלך ושם לנסות. מוטי ~ שיחה • 00:27, כ"ח באב שמיטה תשפ"ב (IDT)‏

עדכונים אקטואליים במכלול

האם כל עדכון אקטואלי לדוגמא עדכון פוליטי כשאין בו לכאורה שום בעיה רוחנית יש סיבה שלא לעדכנו במכלול?? אשמח לקבלת תשובה ברורה בעניין אודי (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

אודי אין שום בעיה לערוך ערכים, קח בחשבון שערכי חולין מתעדכנים מווקיפדיה מעת לעת, והעריכה שלך לא תישאר בהכרח. ניתן לבקש עדכון בהמכלול:בקשת עדכון ערך, גם מתוך הערך עצמו באמצעות כלי ייעודי לכך, תחת הלשונית "עוד". גאון הירדן (שיחה) 11:11, 29 בנובמבר 2022 (IST)

עריכה שנמחקה

אם נמחק עריכה שערכתי (לא ברור אם בטעות או בכוונה)ואין כל סיבה הנראית לעיין או הצדקה כלשהי למחיקה זו האם אני יכול לערוך אותה מחדש פעם נוספת(האמור כשלא נכתבה שום סיבה למחיקה)? אשמח לתשובה תודה מראש אודי (שיחה) 05:50, 2 בדצמבר 2022 (IST)ה אות

אודי אשמח לעזור לך אבל תפנה אותי לאיזה עריכה ואוכל אולי לעזור --אוהב לדעת - (שיחה) - מחזירים את מוישי קליינרמן למכלול 06:00, 2 בדצמבר 2022 (IST)

מדובר בעריכה על הזמר דדי גראוכר ונמחקה עריכה שלי בקשר לשיר שביצע עם שלומי גרטנר תודה מראש אודי (שיחה) 06:10, 2 בדצמבר 2022 (IST)

אם זה נמחק בעדכון מויקפדיה כמו שזה נראה זה זכותך לעדכן שוב פעמים רבות נדרסים עריכות טובות ע"י עדכונים מקסימום עם זה היה מכוון שמש מרפא יראה ויבדוק אבל איך שזה נראה שם הוא מחק לך במכוון רק את הנושא של הקשר עם נתניהו תראה כאן המכלול:אולם דיונים#הצילו! דריסת עריכות קודמות, ע"י עדכון מויקיפדיה (מתנצל על האיחור עניתי מקודם ושכחתי לשמור ולקח זמן עד ששמתי לב --אוהב לדעת - (שיחה) - מחזירים את מוישי קליינרמן למכלול 06:35, 2 בדצמבר 2022 (IST)
שכחתי מתייג אותך כדי שתקבל התראה --אוהב לדעת - (שיחה) - מחזירים את מוישי קליינרמן למכלול 06:36, 2 בדצמבר 2022 (IST)

חיפוש טיוטה

ערכתי טיוטה לפני זמן רב ואיך אני יכול למצוא את זה אם בכלל ? מנחם גוטליב (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה

חודש טוב מנחם גוטליב, אם אתה זוכר את שם הטיוטה או חלק מהתוכן שלה תנסה לחפש כאן, אם לא תחפש במיוחד:תרומות המשתמש של המשתמש ממנו ערכת את הטיוטה, בהצלחה, שרגא > השתתפו >> שיחה > ל' בשבט ה'תשפ"ג > 19:41, 20 בפברואר 2023 (IST)

ערך "נצל"

למה אין ערך "נצל" רמב"ם הלכות נזירות פרק ז: אי זהו נצל זה בשר המת שנמוח ונעשה לחה סרוחה תלמוד בבלי מסכת נזיר דף מט עמוד ב על אלו טומאות הנזיר מגלח: ..., ועל כזית נצל,

מכלולאים פעילים

אני יודע שישנו מושג במכלול שנקרא "מכלולאים פעילים" ואני יודע שיש עליו פירוט בדף במכלול ואינני מוצא אותו. אשמח לקבלת עזרה, תודה רבה --אודי (שיחה) 05:51, 23 במרץ 2023 (IST)

אודי, מכלולאים פעילים הינה תבנית המשמשת לתיוג מכלולאים המעוניינים בכך, מקומה הוא בתבנית:מפ או תבנית:מכלולאים פעילים (אותו דבר, פשוט שם מקוצר לצרכי תיוג). אפרון (שיחה) 06:07, 23 במרץ 2023 (IST)
תודה רבה אודי (שיחה) 12:37, 23 במרץ 2023 (IST)

כותרת אוטומטית "ויקיפדיה מכילה ערכים המסולפים בכוונה תחילה" 

כותרת זאת מופיעה לי (החל מהיום, בשני מחשבים שונים), גם בכניסתי להמכלול. האם זה קורה לעוד חברים הגולשים בנטפרי? טישיו (שיחה) 02:39, 26 במרץ 2023 (IDT)

אכן גם לי קרה פעם אחת משום מה. אפרון (שיחה) 02:44, 26 במרץ 2023 (IDT)
היום גם לי --לעבעדיג (שיחה) 02:46, 26 במרץ 2023 (IDT)
כנ"ל. איסתרקלמצוא ידיים ורגלייםשיחה • 3:35, 26 במרץ 2023
טעות של נטפרי, בוטל כעת. מישהו (שיחה) 10:49, 26 במרץ 2023 (IDT)