נוער העבודה

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוער העבודה
סמל נוער העבודה משנת 2019
סמל נוער העבודה משנת 2019
פעילות גוף נוער פוליטי
מדינה ישראל
מטה הארגון ברודצקי 15 תל אביב
בעלות מפלגת העבודה
יושב ראש גיל כתב (2019)
תקופת הפעילות
  • הקמה ראשונה 1968
  • הקמה שנייה 2013 – הווה
נוצר מתוך
דף הבית

נוער העבודה הוא ארגון הנוער של מפלגת העבודה הישראלית.

נוער העבודה מפעיל סניפים בערים הבאות (2018): תל אביב-יפו, ירושלים, גבעתיים, בני ברק, רמת גן, חיפה, ראש העין, רמת השרון, חולון, הרצליה, ראשון לציון, כפר סבא, באר שבע ובית שאן. בסניפים מתקיימת פעילות תרבותית ופוליטית. הארגון מקיים סמינרים, הפגנות, משמרות מחאה ומשתתף באופן פעיל בבחירות המוניציפליות והכלליות. הוא משתתף באירועים כמו העצרת לזכרו של יצחק רבין וצעדת האחד במאי, ומקבל ייצוג במוסדות מפלגת העבודה.

נוער העבודה הוקם בשנת 1968 עם איחוד ארגוני הנוער של מפלגת מפא"י ואחדות העבודה - פועלי ציון[דרוש מקור]. הארגון הגיע לשיא כוחו בשנת 1992[דרוש מקור], אז קיבלה המפלגה בראשות רבין 44 מנדטים. בשנים שלאחר מכן ירד כוחו, עד שהופסקה פעילותו. בשנת 2013 החליטו יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' ומזכ"ל המפלגה חיליק בר להקים מחדש את הארגון. כאשר אירוע הפתיחה הרשמי התקיים ב-21 באוגוסט 2013 בבית התק"מ בתל אביב. בשנת 2018 נכתבה לראשונה חוקה לתנועה, והתקיימו בחירות שבהן נבחר יובל נעים ליו"ר זמני.

יו"ר התנועה הוא גיל כתב, שנבחר לתפקיד בינואר 2019[1].

מבנה התנועה

לכל סניף מקומי או אזורי יש מזכירות ובראשה יו"ר הנבחר לתקופה של שנה, והוא ממנה בעלי תפקידים. לכל סניף מליאה שבה כלל החברים באותו סניף.

בסניף הארצי ישנה מזכירות שאחראית על התנועה כולה ובראשה יו"ר שנבחר לתקופה של שנה אחת וממנה בעלי תפקידים. בסניף הארצי מליאה שבה יושבי הראש של כל הסניפים.

אחת לשנה מתקיימת ועידה ארצית בהשתתפות ראשי הסניפים המאשרת תוכנית שנתית ושינויים בחוקה.

סמלילי התנועה

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

Logo hamichlol 3.png
הערך באדיבות ויקיפדיה העברית, קרדיט,
רשימת התורמים
רישיון cc-by-sa 3.0