ישיבת הנגב-שכר שכיר

מתוך המכלול, האנציקלופדיה היהודית
(הופנה מהדף ישיבת שכר שכיר)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ישיבת הנגב-שכר שכיר
חזית בנין הישיבה
חזית בנין הישיבה
ישיבה
השתייכות ישיבה ליטאית
תאריך ייסוד טבת תשע"ב
מייסדים הרב שלמה צבי פרוכטר
בעלי תפקידים
ראש הישיבה הרב אריה לוי,
משגיח הרב מנחם קון
צוות רה"י הרב אפרים זאב גרבוז הרב דב לב הרב יצחק שניידר, הרב ישראל חיים ינקלביץ, הרב שלמה צבי פרוכטר, הרב מאיר שמחה וויספיש והרב נחום אדלר
תלמידים
כ-250
שונות
מיקום נתיבות

ישיבת שכר שכיר (מכונה גם ישיבת הנגב-שכר שכיר) היא ישיבה חרדית ליטאית השוכנת בנתיבות שנפתחה לאחר פטירתו של רבי יששכר מאיר על ידי אחיינו הרב שלמה צבי פרוכטר.  


תולדות הישיבה

לאחר פטירתו של הרב יששכר מאיר בטבת תשע"א נסגרה ישיבת הנגב, שהייתה בראשותו. באדר ה'תשע"ב, לאחר מספר ניסיונות כושלים להקימה מחדש, הביאה עמותת ישיבת הנגב לישיבה את הרב שלמה צבי פרוכטר תלמידו ואחיינו של הרב יששכר מאיר, ופתחה את הישיבה מחדש עם כל הצוות הוותיק מישיבת הנגב בראשות הרב אריה לוי .

לאחר כחצי שנה נקלעה העמותה לקשיים כלכליים וכמעט שסגרה את הישיבה. ביוזמתו של הרב שלמה צבי פרוכטר ובהדרכת הרב שטינמן אומצה הישיבה על ידי ישיבת בית מדרש עליון בראשות הרב ירחמיאל אונגרישר (חתנו של ראש הישיבה רבי ראובן יוסף גרשונוביץ) לתקופה של שנתיים ולאחר מכן בעלות הישיבה ומוסדותיה הועברו לעמותה ברשותו של הרב שלמה צבי פרוכטר. בראשות הישיבה עמד גם רבי צבי יהודה גרשנוביץ (בנו של רבי ראובן יוסף גרשונוביץ), עד לפטירתו בא' אייר תשפ"ב. בט"ז סיון תשפ"ב מונה גיסו הרב אפרים זאב גרבוז לכהן כראש הישיבה.

הישיבה נקראה "ישיבת הנגב-שכר שכיר" - על שם ישיבת הנגב, וכן על שם ספרו של הרב מאיר - "שכר שכיר".

נכון לתמוז תשפ"א, בישיבה לומדים כ-250 בחורים[1].

צוות הישיבה

ראש הישיבה הרב אריה לוי בשיחה בישיבה

קישורים חיצוניים

  1. ^ יעקב מלמד, ‏הכירו את עולם הישיבות לשנת תשפ"ב: מפת הרישום המלאה, באתר JDN‏, כ"א בתמוז תשפ"א.